Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Te Milyen Zenét Hallgatsz Most éppen?


-StiF-

Recommended Posts

Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
XCube

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
XCube

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

:biglol:  Jack Black for prezident!!! Meg akik rajzolták!

image.png

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezt ma meghallgattam egymás után kétszer. Kodály: Missa Brevis. Zseniális előadásban

1986-ban 15 éves voltam, mikor az énektanárom beválogatott az iskolai kórusba. Engem, meg a Gyurit. Akart a fene kórusban énekelni, de Gyurival bármit csinálni jó buli volt. Úgyhogy az első adandó kóruspróbán ránk nézett az énektanár, és rögtön látta, hogy ha mi együtt maradunk, ott nem lesz éneklés. Gyuri ment a basszusba, én meg a tenorba. (Másfél évvel volt a mutálásom előtt.) Elkezdtük, immáron külön-külön tanulni a Missa Brevist, sokszor késő délutánig bent maradva a suliban, vagy 0. órákon. Keltem fel hajnalban, 6-kor már a megállóban álltam, hogy 7-re beérjek. 87 elején volt az a kegyetlen nagy hó Budapesten, azóta sem láttam ennyi havat egyben. Én akkor is beszenvedtem magam 7-re a suliba a város másik végéből, persze a próba elmaradt, senki nem volt akkora hülye, mint én. A dolognak tétje volt: először is egy előadás a Mátyás Templomban 1987 tavaszán (nem volt minden humor nélküli), másrészt egy angliai koncertkörút lehetősége egy angol testvérkórussal, amelynek fénypontja a yorki székesegyházban előadott Missa Brevis volt. Életre szóló élmények. :happy:

Adjatok neki egy esélyt, alig félóra, és csodaszép.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 5/28/2023 at 10:45 PM, payskin said:

Ezt ma meghallgattam egymás után kétszer. Kodály: Missa Brevis. Zseniális előadásban

1986-ban 15 éves voltam, mikor az énektanárom beválogatott az iskolai kórusba. Engem, meg a Gyurit. Akart a fene kórusban énekelni, de Gyurival bármit csinálni jó buli volt. Úgyhogy az első adandó kóruspróbán ránk nézett az énektanár, és rögtön látta, hogy ha mi együtt maradunk, ott nem lesz éneklés. Gyuri ment a basszusba, én meg a tenorba. (Másfél évvel volt a mutálásom előtt.) Elkezdtük, immáron külön-külön tanulni a Missa Brevist, sokszor késő délutánig bent maradva a suliban, vagy 0. órákon. Keltem fel hajnalban, 6-kor már a megállóban álltam, hogy 7-re beérjek. 87 elején volt az a kegyetlen nagy hó Budapesten, azóta sem láttam ennyi havat egyben. Én akkor is beszenvedtem magam 7-re a suliba a város másik végéből, persze a próba elmaradt, senki nem volt akkora hülye, mint én. A dolognak tétje volt: először is egy előadás a Mátyás Templomban 1987 tavaszán (nem volt minden humor nélküli), másrészt egy angliai koncertkörút lehetősége egy angol testvérkórussal, amelynek fénypontja a yorki székesegyházban előadott Missa Brevis volt. Életre szóló élmények. :happy:

Adjatok neki egy esélyt, alig félóra, és csodaszép.

 

Egy jó évtizeddel rá, de nálam ez a történet egészen máshogy játszódott le :
Akkor kerültem frissen hatosztályos gimibe, aminek egy olyan hatalmas hátránya is volt, hogy kolis lettem. No ne olyan kolit képzelejetek el mint a tipikus fősulis/egyetemista "legjobb idők" kolija, hanem ez valahol félúton volt egy nevelőintézet és egy börtön között. 
Aztán eljött kb az október eleje és az énektanárnő az órán addigra arra érdemesebbeket kigyűjtötte egyik délután, hogy egyenként meghallgat minket. Nem sokan voltunk, bementünk egy üres terembe és énekeleni kellett. Túl voltam rajta én is, amikoris az énektanárnő azt mondta, hogy szerinte jó hangom van, és kifejezetten szívesen látna az énekkarban/kórusban. Ez egy nagy lehetőség, mert gyakorlunk (mivel (f)egyházi suli volt, elősorban vallási énekeket) amik aztán majd különféle templomi fellépésekhez vezetnek 1-200km-es körzetben (tehát világraszóló nagy karriert nem futottunk volna be). Elsőre még rajongtam is az ötletért, kivéve amikor az énektanárnő közölte, hogy rendben, akkor minden héten kedden és csütörtökön fél 2-től 3ig énekkar. Kedd és csütörtök fel 2-3ig? Kérdeztem vissza rémülten, és amikor azt mondta, hogy igen, akkor sűrű elnézések közepette elmondtam neki, hogy miért ne számítson rám. Ugyanis a kolisoknak úgy alakult, hogy kedden és csütörtökön volt pont ebben a másfél órában a kimenőjük, és gyakorlatilag az egyetlen kapcsolat a külvilággal. És tudjátok mit csináltam ekkor? Rohantam a közeli lemezboltba, ahol ki voltak téve CD hallgató gépek, és Rammsteint, Offspringet, Prodigy-t hallgattam, vagy épp Nana, C-Block, Notorius BIG vagy épp Scooter, Aqua stb.-t hallgattam. Nekem ez volt a kapcsolatom akkoriban a zenével, és nem volt az az énekkar, ami miatt ezt felrúgtam volna. 
Azért ehhez még hozzátartozik, hogy a 2000-es évek közepén (2005-2006) Greorian - Masters Of Chant Chapter albuma viszont gyakran hallgatott volt részemről (olykor kombinálva Crematoryval, Nightwishel).  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

payskin

Csak melyik nap legyen? :hmm:
Úgy néz ki, hogy a jövő kedd...
Igen, az jó, a jövő kedd! :thumbsup:
Ó hát mégse jó [mégsejó] most ahogy nézem... :facepalm:

 

Szenzációs.:biglol:

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/21/2023 at 7:17 AM, payskin said:

Csak melyik nap legyen? :hmm:
Úgy néz ki, hogy a jövő kedd...
Igen, az jó, a jövő kedd! :thumbsup:
Ó hát mégse jó [mégsejó] most ahogy nézem... :facepalm:

 

Szenzációs.:biglol:

 

Napok óta szembe jön velem a youtubeon, nagyon akarja, hogy meghallgassam :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lord_KROK

Jó ideje, sok szép, kedves régi emlék :)

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Egy igazi klasszikus :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
XCube

 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 6/21/2023 at 7:17 AM, payskin said:

Csak melyik nap legyen? :hmm:
Úgy néz ki, hogy a jövő kedd...
Igen, az jó, a jövő kedd! :thumbsup:
Ó hát mégse jó [mégsejó] most ahogy nézem... :facepalm:

 

Szenzációs.:biglol:

 

Ez így egy két órás gym session után nem pontosan úgy jött át, ahogy elvárná az ember, de attól még mókás az szent :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

(Totál nem vagyok vallásos amúgy :D .)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lord_KROK

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...