Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Társasjátékok, kártyajátékok


Leon121

Recommended Posts

Leon121

Tegnapi menet: egy kör Tribes, ami egy egyszerű, nem túl érdekes "civilizáció építő" játék, erősen idézőjelekben. Jobban néz ki, mint amennyire jó. :) Mondjuk nagy baj nincs vele, de igazából különösebben nem érdekes, vagy izgalmas, ezzel eddig nagyjából mindenki egyetértett. Családi játéknak kicsit sótlan, "gamer" játéknak meg kicsit kevés. Nemigen fogom hordani klubba, és mivel két fővel meg még kevésbé jó, így esélyes, hogy megy eladásra.

6f6naxts3glzulqo0470.jpg

Aztán viszont jött egy Keyflower, ami az egyik legnehezebb játékom, szövevényes, minden mindennel összefügg, van benne: licitálás, munkáselhelyezés, lapkaelhelyezés, fejlesztés, erőforrás-mozgatás, különböző színű meeple-k beosztása és felhasználása, stb. Erősen interaktív euro, én szeretem, csak nehéz magyarázni, és belerázódni, így jó lenne, ha ismétlődően tudnánk játszani vele, az meg a klubban viszonylag ritkán jön össze. Nameg imádom, ahogy a játék végén végignézek a kis falumon:

fd4scykx455wrsv5336q.jpg

awdws5209r3dgv2sorvz.jpg

 

Meg volt még valami...szilvás kártyajáték. Nem fogott meg. :) Most elég sokan voltunk, így két asztalon ment a játék, a másikon elvileg Res Arcana, Everdell, Chachapoya és Abyss ment, ezekről nem tudok nyilatkozni, még egyiket se próbáltam.

 

Link to comment
Share on other sites

moody

@Leon121 Erről hallottál már? Nem vagyok nagy társasjátékos, de az Indexen olvastam róla egy jó kis bemutató cikket és nagyon megtetszett.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
20 minutes ago, moody said:

@Leon121 Erről hallottál már? Nem vagyok nagy társasjátékos, de az Indexen olvastam róla egy jó kis bemutató cikket és nagyon megtetszett.

Hallottam, volt a klubban, de én nem játszottam. Tudtommal viszonylag népszerű, jó játék.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Játszottam pár kör Photosynthesist. Nagyon jól néz ki, nagyon érdekesnek tűnik, de pár kör után az volt az érzésem, hogy hamar meg lehet unni. Két fővel próbáltam, többel lehet érdekesebb.

Ez a keyflower jónak tűnik nagyon.

Mostanság több Paladins of the West Kingdom partit játszottunk ketten, és mindig lenyűgöz, mennyire eltérően lehet közel azonos győzelmi pontot összehozni a végére. Nagyon taktikus játék, főleg a vége felé. Bonyolultnak tűnik, de amikor már két játékon túl van az ember akkor sokkal gyorsabban megy a pakolászás.

Nagyon érdekel a trilógia harmadik része és az azokat összefűző saga. Lényegében van az Architects of the West Kingdom (megvan), Paladins of the West Kingdom (megvan) és a Viscounts of the West Kingdom (még nem elérhető) melyek különálló társasjátékok, hasonló szerkezetű de mégis eltérő játékmenettel és mechanikával. ÉS van egy "kiegészítő" a The West Kingdom Tomesaga, ami összefogja a három társast, ad hozzá coop módot és értelmezésem szerint van olyan, hogy mindhárom társasból használni kell valamit egy játék során. Ilyen volumenű társassal még nem találkoztam, szóval ezért vagyok rá kíváncsi.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
7 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Játszottam pár kör Photosynthesist. Nagyon jól néz ki, nagyon érdekesnek tűnik, de pár kör után az volt az érzésem, hogy hamar meg lehet unni. Két fővel próbáltam, többel lehet érdekesebb.

Ez a keyflower jónak tűnik nagyon.

Mostanság több Paladins of the West Kingdom partit játszottunk ketten, és mindig lenyűgöz, mennyire eltérően lehet közel azonos győzelmi pontot összehozni a végére. Nagyon taktikus játék, főleg a vége felé. Bonyolultnak tűnik, de amikor már két játékon túl van az ember akkor sokkal gyorsabban megy a pakolászás.

Nagyon érdekel a trilógia harmadik része és az azokat összefűző saga. Lényegében van az Architects of the West Kingdom (megvan), Paladins of the West Kingdom (megvan) és a Viscounts of the West Kingdom (még nem elérhető) melyek különálló társasjátékok, hasonló szerkezetű de mégis eltérő játékmenettel és mechanikával. ÉS van egy "kiegészítő" a The West Kingdom Tomesaga, ami összefogja a három társast, ad hozzá coop módot és értelmezésem szerint van olyan, hogy mindhárom társasból használni kell valamit egy játék során. Ilyen volumenű társassal még nem találkoztam, szóval ezért vagyok rá kíváncsi.

Hasonlóan összekapcsolódik a Century-sorozat: Fűszerút, Kelet Csodái, meg Új világ (a nevek meg a sorrend nem 100%). Lehet őket többféleképpen kombinálni egymással - pontos részleteket nem tudok, csak hallottam róla.

Viszont azt nem tudtam, hogy ez a West Kingdom-sorozat is ilyesmi jelleggel összekapcsolható. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
2 hours ago, Leon121 said:

Hasonlóan összekapcsolódik a Century-sorozat: Fűszerút, Kelet Csodái, meg Új világ (a nevek meg a sorrend nem 100%). Lehet őket többféleképpen kombinálni egymással - pontos részleteket nem tudok, csak hallottam róla.

Viszont azt nem tudtam, hogy ez a West Kingdom-sorozat is ilyesmi jelleggel összekapcsolható. :huh:

Ja, láttam utólag én is, mikor rákerestem.

Elég új játékok, például a harmadik rész magyarul még nem is jelent meg azt hiszem. Angolul meg pár hónapja jelent meg a harmadik + összekapcsoló kiegészítő.

Link to comment
Share on other sites

payskin
12 hours ago, Leon121 said:

a másikon elvileg Res Arcana, Everdell, Chachapoya és Abyss ment

:yikies: Ez ilyen egész napos összeröffenés? Mert ez így alsó hangon 6+ óra (kevés szünettel). 

Link to comment
Share on other sites

Leon121
7 hours ago, payskin said:

:yikies: Ez ilyen egész napos összeröffenés? Mert ez így alsó hangon 6+ óra (kevés szünettel). 

Délután öttől késő estig, akár 11-12-ig néha. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Valami elképesztő módon irigy vagyok...

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ez bizony irigylésre méltó :ninja:

Mikor még laktak a közelben barátok nekünk sem volt ritka hogy 6-8 órát toltuk Dead Of Winter-rel, Elder Sign-nal meg King of Tokyo-val. Azóta a legtöbb játékom vagy csak porosodik, vagy eladtam. Asszony sem rajong a társasokért, max ha jönnek ismerősök és család nyomunk valami interaktív party játékot PS-en (Jackbox, Trivia Pursuit, etc) Eléggé elszomorít a dolog mert imádtam a társas házigazda lenni és szabályokat magyarázni.

Ki tudja, lehet ha közelebb leszek Pesthez a jövőben újra előkerül a hobbi...:sleep:

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Igen, szerencsésnek is tartom magam emiatt. Ráadásul logisztikailag is kényelmes, közel van a munkahelyhez, és a munkaidő végéhez, meg az ízlésünk is nagyrészt kompatibilis. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Leon121

rm0f5fygt0qf36rbm83i.jpgarjgoersd22ys5uhctaq.jpg

rokrjq2cndeuwi20knis.jpg

 

Múltkor vettem másodkézből Crisis Protocol csomagot, lassan haladgatok a figurákkal. Összeraktam már mindet az alapjátékból, meg a hézagokat is elvileg javítottam, de festeni még csak ezt a kettőt festettem. Még mindig látok fejlődni valót, pedig már pár éve csinálgatom a dolgot. :D 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Gratulálok, nagyon jól mutatnak! Tudom milyen problémás a festés, nemrég kezdtem warhammer 40k figurák festését. Ezt a megcsillogó hatást hogy tudod elérni? 

Link to comment
Share on other sites

Leon121
On 6/20/2020 at 2:07 PM, JoeJoeJoe said:

Gratulálok, nagyon jól mutatnak! Tudom milyen problémás a festés, nemrég kezdtem warhammer 40k figurák festését. Ezt a megcsillogó hatást hogy tudod elérni? 

Melyik megcsillogó hatásra gondolsz? Fekete Özvegy bőrszerkója kapott egy enyhe csillogó lakkot, pontosabban matt és fényes lakk keverékével kentem át, hogy egy kicsit jobban villanjon. Nem full latex, de azért mégse teljesen matt fekete. Erre gondolsz? Egyébként őt elég egyszerűen festettem, csak kisebb highlightokat kapott a jobban kidomborodó részein.

Nem tudom, mennyire ástad már bele magad a témába, de a leggyakoribb módszer (különösen 40k-nál) az annyiban kimerül, hogy:

  1. alapszínnel lekened (persze alapozó után), lehetőleg két vékony réteggel
  2. a mélyedésekhez, és a különböző részek találkozásához (páncéloknál pl) egy kis bemosót használsz (wash), feketét, barnát, vagy kéket leginkább. de színtől függően
  3. a kiálló részeket, éleket pedig a szín világosabb változatával kihúzod, például nagyon látványosan a páncélok éleit, vagy a gyűrődő ruhák legmagasabb pontjait. 

Ez az alap metódus leginkább, ezt lehet finomítani idő és megcélzott minőség függvényében.

Amerika kapitánnyal többet dolgoztam. Ott az volt a módszerem, hogy vettem egy közepesen világos kéket, kevertem hozzá feketét, de különböző arányokban. Kb 2:1 fekete-kéktől tiszta kékig. Aztán ebből kialakult egy skála, sötét kéktől közepes kékig. Aztán először a sötétebb résszel kentem át az egészet (még a nagyobb mélyedéseknél, a szíjaknál, és a redők között egy kis washt is kapott), majd egyre haladva a világosabb kék felé egyre kisebb területeket festettem át. Így a mélyebb, árnyékosabb részeken jobban dominált a sötétebb szín, a felület szabadabb részein pedig a világosabb kék, köztük pedig alig látszik az átmenet. Aztán ugyanezt eljátszottam fehérrel keverve ugyanazt a színt, egy hasonló skálát létrehozva, és így a nagyon kiálló részeket, a nagyon felül lévő felületeket szépen világosítottam (feje teteje, ruhája gyűrött részeinek teteje, mellkasa, stb). Így nagyjából ugyanazon színnel, és a fekete meg a fehér adagolásával egy sok-sok részből álló skálát tudtam felkenni rá, ahol az árnyékosabb részektől a kiálló részekig jutottam el. Ugyanezt eljátszottam a pirossal is a csizmáján. A fehér része pedig csak két réteges: szürke alap, fehér többi. 

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
10 hours ago, Leon121 said:

Melyik megcsillogó hatásra gondolsz? Fekete Özvegy bőrszerkója kapott egy enyhe csillogó lakkot, pontosabban matt és fényes lakk keverékével kentem át, hogy egy kicsit jobban villanjon. Nem full latex, de azért mégse teljesen matt fekete. Erre gondolsz? Egyébként őt elég egyszerűen festettem, csak kisebb highlightokat kapott a jobban kidomborodó részein.

Nem tudom, mennyire ástad már bele magad a témába, de a leggyakoribb módszer (különösen 40k-nál) az annyiban kimerül, hogy:

  1. alapszínnel lekened (persze alapozó után), lehetőleg két vékony réteggel
  2. a mélyedésekhez, és a különböző részek találkozásához (páncéloknál pl) egy kis bemosót használsz (wash), feketét, barnát, vagy kéket leginkább. de színtől függően
  3. a kiálló részeket, éleket pedig a szín világosabb változatával kihúzod, például nagyon látványosan a páncélok éleit, vagy a gyűrődő ruhák legmagasabb pontjait. 

 

Igen, fekete özvegyre gondoltam, nagyon ruhaszerűnek tűnik a ... ruházata :D 

köszi ezt a tippet is. Nem a hivatalos warhammer festékkel dolgozok, mert az kb háromszor annyiba kerülne, viszont ilyen shade/wash festéket muszáj leszek venni, mert annyira valószerűbben néz ki minden tőle. Ezt a kiálló részes festést őszintén nem tudom megpróbáljam-e, elég aprólékos dolognak tűnik. 

Ez volt az első figurám, tehát pl itt lefestegetni azokat a millis kis éleket, hát ehhez kelleni fog egy kisebb ecset... meg egy nagyító. 

Amúgy most az tetszik nagyon, hogy egy ilyen dreadnoughtot festek és mindenféle kis effekteket rápakol a videós. Kis rozsdát, lepatakzott festékeket, stb . Alig várom, hogy én is eljussak ide, mert nagyon pöpecül fog kinézni így viharverten.  

Link to comment
Share on other sites

Leon121
1 hour ago, JoeJoeJoe said:

Igen, fekete özvegyre gondoltam, nagyon ruhaszerűnek tűnik a ... ruházata :D 

köszi ezt a tippet is. Nem a hivatalos warhammer festékkel dolgozok, mert az kb háromszor annyiba kerülne, viszont ilyen shade/wash festéket muszáj leszek venni, mert annyira valószerűbben néz ki minden tőle. Ezt a kiálló részes festést őszintén nem tudom megpróbáljam-e, elég aprólékos dolognak tűnik. 

Ez volt az első figurám, tehát pl itt lefestegetni azokat a millis kis éleket, hát ehhez kelleni fog egy kisebb ecset... meg egy nagyító. 

Amúgy most az tetszik nagyon, hogy egy ilyen dreadnoughtot festek és mindenféle kis effekteket rápakol a videós. Kis rozsdát, lepatakzott festékeket, stb . Alig várom, hogy én is eljussak ide, mert nagyon pöpecül fog kinézni így viharverten.  

Milyen festéket használsz, ami harmad annyi, mint a Citadel? 

A figurádhoz: kézügyesség idővel hamar jönni fog, és akkor nem lesz ennyi elcsúszás, ami sok helyen látszik. Vagy az ecset is ludas lehet, az milyen? Egyébként annyira apró ecset nem feltétlenül kell, bár nem biztos, hogy ugyanazt értjük "apró" alatt. :)A festéket viszont szerintem hígítani kellene, mert nagyon darabosnak, egyenetlennek tűnik.

Érdemes szerezni washokat, minimum egy Nuln Oilt, az rengeteget fog jelenteni, hidd el. Az élek festése még ráér igazából, amíg biztosan bánsz az ecsettel. 

Ja és bármiben szívesen adok tanácsot, ha konkrét kérdés van. :)

Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
On 6/22/2020 at 8:21 PM, Leon121 said:

Milyen festéket használsz, ami harmad annyi, mint a Citadel? 

A figurádhoz: kézügyesség idővel hamar jönni fog, és akkor nem lesz ennyi elcsúszás, ami sok helyen látszik. Vagy az ecset is ludas lehet, az milyen? Egyébként annyira apró ecset nem feltétlenül kell, bár nem biztos, hogy ugyanazt értjük "apró" alatt. :)A festéket viszont szerintem hígítani kellene, mert nagyon darabosnak, egyenetlennek tűnik.

Érdemes szerezni washokat, minimum egy Nuln Oilt, az rengeteget fog jelenteni, hidd el. Az élek festése még ráér igazából, amíg biztosan bánsz az ecsettel. 

Ja és bármiben szívesen adok tanácsot, ha konkrét kérdés van. :)

Ilyen pentart márkájút . Mivel elég új nekem, ezért nem tudom, lehet van a citadelesbe valami extra adalék, de ez is vízbázisú akrilfesték. Annyi, hogy pl a kékem sötétebb, mint ami hivatalosan lenne, de amikor elkezdtem, nem tudtam mennyire fog lekötni ez a hobbi, (az a figura 1800 volt, a legolcsóbb, amit találtam), aztán a festéken is próbáltam spórolni. De egyébként nincs rá panaszom és megvan az a tagadhatatlan előnye, hogy ez kapható a szomszédba, ezért azonnal át tudok menni és megvenni a szükséges szint :D . 

Ecsetem az póniszőr. Egyebet nem tudok mondani :D . Ezt ajánlották modelfestéshez, szerintem inkább az én festészeti antitalentumom lehet a ludas :D . Hígitás alatt egy kis víz belepöttyintését érted? Azt kipróbálom, mert észleltem a gondot, de a megoldást nem tudtam. 

Jaj ez a nuln oil. Egy délutánt ráfeccöltem, hogy találjak valami home made nuln oil gyártó tutorialt, de mindig az jött ki, hogy az alapanyagokat problémásabb lenne beszerezni, mint magát a kész terméket. Úgyhogy azt mindenképp fogok majd rendelni a következő figura szállítmánnyal, aztán visszamenőleg odakenek mindegyikhez :D  

Esetleg annyi kérdésem lenne, hogy milyen eszközöket szoktál használni?

Link to comment
Share on other sites

Leon121
12 hours ago, JoeJoeJoe said:

Ilyen pentart márkájút . Mivel elég új nekem, ezért nem tudom, lehet van a citadelesbe valami extra adalék, de ez is vízbázisú akrilfesték. Annyi, hogy pl a kékem sötétebb, mint ami hivatalosan lenne, de amikor elkezdtem, nem tudtam mennyire fog lekötni ez a hobbi, (az a figura 1800 volt, a legolcsóbb, amit találtam), aztán a festéken is próbáltam spórolni. De egyébként nincs rá panaszom és megvan az a tagadhatatlan előnye, hogy ez kapható a szomszédba, ezért azonnal át tudok menni és megvenni a szükséges szint :D . 

Ecsetem az póniszőr. Egyebet nem tudok mondani :D . Ezt ajánlották modelfestéshez, szerintem inkább az én festészeti antitalentumom lehet a ludas :D . Hígitás alatt egy kis víz belepöttyintését érted? Azt kipróbálom, mert észleltem a gondot, de a megoldást nem tudtam. 

Jaj ez a nuln oil. Egy délutánt ráfeccöltem, hogy találjak valami home made nuln oil gyártó tutorialt, de mindig az jött ki, hogy az alapanyagokat problémásabb lenne beszerezni, mint magát a kész terméket. Úgyhogy azt mindenképp fogok majd rendelni a következő figura szállítmánnyal, aztán visszamenőleg odakenek mindegyikhez :D  

Esetleg annyi kérdésem lenne, hogy milyen eszközöket szoktál használni?

Hallottam már említeni a pentart festéket, de nem igazán dicsérték, nem a hobbihoz valók. Az a baj, ha nagy a pigmentje, akkor akármit csinálsz, csúnyácska lesz. Ezek a figurák annyira kicsik, hogy itt nagyon számít a méret, és nem mindegy, mit használsz. Talán el tudsz lenni a pentarttal is, amíg rájössz, hogy tényleg érdekel-e a hobbi, de sok pénzt nem költenék rájuk, és megcéloznék valami kimondottan a hobbira szánt festéket. Vallejo vagy Citadel márka a leginkább elterjedt, ezekkel nemigen lősz mellé. Ha túlnyomórészt GW-s cuccokat festesz, akkor talán annyiban kényelmesebb a Citadel, hogy ott konkrét leírások alapján tudsz hajszál pontosan olyan színeket venni, amit ajánlanak - cserébe viszont a tégelyeiket kábé senki nem szereti, mert nem cseppentős, hanem ilyen kupakból kiszedős, és ha nem vigyáz rá az ember, könnyen beszárad. Ha ilyet veszel, majd térjünk vissza a témára. :)

Az ecsetből egy 0-s ecset igazából elég lenne, az se baj, ha műszálas, azok olcsóbbak, és ha már pontatlannak érzed, akkor nem drága újat venni. Lehet venni drága Kolinsky ecseteket is, de amíg nem tudod jól kezelni, addig pénzkidobás. Viszont fontos, hogy a hegye nagyon-nagyon tűpontos legyen. Amint elkezd pontatlan lenni, csak magaddal szúrsz ki, ha szépen akarsz festeni.

Egyébként a hobbi úgy általában véve nem olcsó. De ez leginkább az elején igaz, amíg szerzel elég festéket. Egy-egy kis tégely irgalmatlan sokáig elég, nekem még most is van olyanom, amit legelőször vettem - ha meg jobban vigyáztam volna a lezárásra, még jobb lenne. :) A figurák se olcsók, pláne a GW-sek, viszont ezek minőségével biztos nem lesz bajod, nem ez fog visszatartani. És Space Marine-t alapvetően nagyon egyszerű és jó élmény festeni. :) Akár használt figurás facebook csoportba se árt bekerülni, akkor kevesebből kijöhetsz.

Nuln oillal annyiban óvatosan, hogy próbáld inkább csak a résekhez kenni, ne az egész figurára, mert sötétít a színeken. Az is lehet, hogy nuln oil után még egy vékony réteggel át kell menni itt-ott a figurán. Ez egy ilyen hobbi, a több vékony réteg a legfontosabb. :)

A hígítás azt jelenti, hogy kiveszel egy kis festéket egy palettára, és adsz hozzá vizet ecsettel. Tégelyből közvetlenül sosem festünk, maximum metál színekkel! Ezt én túl sokára tanultam meg a saját káromon, legyél okosabb nálam. :) A pentart festéket elég sűrűnek mondják, ahhoz talán még több víz kell, de ezt így látatlanban nem tudom megmondani. Keress olyan videókat, hogy "thin your paint", vagy hasonlók, élőben sokkal jobban láthatod. Ez nagyon fontos dolog, a darabos, túl sűrű festék miatt egyenetlen, csúnya, legrosszabb esetben konkrétan rücskös lesz a figura, és látszani fognak rajta az ecsetnyomok is. 

Ehhez kapcsolódóan egy isteni segédlet a vizes paletta. Ezt házilag is lehet csinálni, szóval pláne örülhetsz neki. :) Vegyél egy kisebb dobozt (margarinos, salátás, vagy hasonló kis tégelyt, alacsony oldalakkal). Tegyél bele az aljára papírtörlőt, két, vagy akár négy rétegbe hajtva. Önts rá vizet, hogy ellepje, beszívja, de ne álljon tócsákban. A maradékot esetleg öntsd le róla. Lényeg, hogy átázzon alaposan. Ezután tegyél rá sütőpapírt, kicsit nyomkodd meg. Érezni fogod, hogy egy kicsit nyirkos a sütőpapír felülete. Ezután erre szedd ki mindig a festéket, ez segít nedvesen tartani hosszabb időn át is, és a tégelyt be is zárhatod utána rögtön. Ha ehhez a palettához zárható dobozt használsz, akkor még jobb, el is tudod tenni akár napokig is. Ez is azt szolgálja, hogy a festéked vizesebb, folyékonyabb legyen, mert így jól kezelhető marad.

Mit szoktam használni? Hát, ha keretről szedek le figurát darabokban, akkor kell egy éles szike. Én vettem Citadeleset, de Army painternek talán olcsóbb, sőt az se kizárt, hogy egy sima tapétavágó is megteszi talán. Ezzel szedem le a figurákat, és kaparom le az esetleges sorjákat. Ragasztáshoz Citadeles Plastic glue. Ez megint olyan, hogy nem olcsó, de az első adagot használom évek óta. A sima pillanatragasztó nem jó! Ez a ragasztó megolvasztja a műanyagot, és azok egymáshoz kötnek utána. Ezzel szemben a pillanatragasztó egy rusnya réteget képez, ami összeragad - ez nem kezelhető, és jó eséllyel tönkrevágja a figurát. Ilyet maximum akkor használj, ha a talphoz akarod rögzíteni a figurát, oda okés. 

Emellett van egy vizes palettám, nekem ilyen orosz hússalátás dobozból, tökre elég. Ecsetből folyamatosan cserélgettem, sokáig Citadelt használtam, de hamar szétmentek ahhoz képest, amilyen drágák. Most Kolinsky ecseteket rendeltem nemrég, ezek még drágábbak, de prémium kategória. :) Van azt hiszem 0-s, 000-s, 5/0-s, meg 00-s talán. De legtöbbször a közepesen nagy ecsetet használom, igazság szerint az is annyira tűhegyes, hogy kisebbre ritkán van szükség. Festékből Citadelt használok, nekem bejött, a nyomi tégely ellenére is. Vannak Base festékek, ezek nagyon jól fednek, ezekkel érdemes kezdeni. Vannak Layer festékek, esek nem fednek annyira, már meglévő rétegre szokták használni. Vannak Shade-ek, ezek gyakorlatilag a bemosók (wash-ok), a Nuln oil mellett az Agrax Eartshade nagyon hasznos (barnás bemosó), meg a Reikland fleshshade, az meg főleg bőrre, természetes anyagokra, vöröses árnyalatú. De van még mellette nagyjából mindegyikből egy, a többi inkább esetleges. Vannak még Glaze-ek, ezekre sokáig nem lesz szükséged, meg technikai cuccok, pl. amivel vért, rozsdát, vagy rothadást lehet könnyen festeni, illetve textúrák, amikkel meg a base-t lehet feldobni. Alaphoz van még PVA glue, ezzel szórható füvet, kavicsot, ilyesmit lehet rögzíteni, amikből szintén van vegyesen (Army painter basing kit, vagy mi a neve). Annyira ezekre sincs szükséged még szerintem, meg ezt jól meg lehet oldani házi cuccokkal is. Ja és van kétféle lakkom, én le szoktam lakkozni őket: matt és fényes, ecsetelős mindkettő, azt hiszem Vallejo, vagy talán Army Painter márka. Ez is nagyon sokáig elég. Én szeretem lakkozni, mert ad egy végső záró réteget, és kicsit még szebben összemossa a színeket, plusz a figurát is védi. A Marveles társasnál találkoztam eddig a legdurvább illesztési hibákkal, ehhez kellett vennem még Liquid green stuffot, ez a kis részek összerakásánál lévő illesztési hibákat hivatott elfedni.

Ja, az alapozást én spray-vel szoktam megoldani, legtöbbször feketét használok, de van fehér is. azt hiszem Citadel a fekete, de Vallejo a fehér. De mást is próbáltam már, ha Citadelest nem kaptam. Mondjuk egy ilyen tubus olyan 40-60 figurára elég, ha okosan fújja az ember. Ez is fontos lépés, oda kell figyelni, hogy a lehető legkevesebbet fújd, és elég messziről, különben elfeded a részleteket még festés előtt. 

Hú, ez most jó sok infó lett, bocs. :) Remélem találsz közte segítséget is. 

Még valami: Citadelnek szoktak lenni kezdő szettjei, egy figura, pár kisebb kiszerelésű festék, meg talán ecset is hozzá. Érdemes ezeket keresni, jó ár-értékkel bírnak, és kezdéshez tényleg jók. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
On 6/24/2020 at 8:39 AM, Leon121 said:

...

Köszönöm a tippeket, azóta ki is próbáltam némelyiket, sajnos a thin paintelés nem sikerült annyira, mert már elrontottam az első réteggel, de szűz területen érezhetően sokkal de sokkal jobban néz ki és a következő figuráknál biztos így fogom csinálni. Ma délután megcsinálom azt a kis sütőpapíros vizes dobozt, kíváncsi vagyok arra :D 

Most a dreadnought már majdnem elkészült, még matricázni kell, aztán van egy adag primaris interceptor, de a következő adagnál mindenképp veszek egy nuln oilt, szétnézek az ecsetek közt. Aztán kb el is fognak fogyni az easy to build settek, szóval utána majd jön a következő szint, amikor már ragasztani is kell :D 

Azt hiszem egyébként inkább maradok a figuráknál, mintsem a járműveknél. Nagyon menő a dreadnought, de a különféle színek kb elvesznek, mert a páncél java része kb egyszínű. 

Link to comment
Share on other sites

Leon121
On 6/27/2020 at 1:35 PM, JoeJoeJoe said:

Köszönöm a tippeket, azóta ki is próbáltam némelyiket, sajnos a thin paintelés nem sikerült annyira, mert már elrontottam az első réteggel, de szűz területen érezhetően sokkal de sokkal jobban néz ki és a következő figuráknál biztos így fogom csinálni. Ma délután megcsinálom azt a kis sütőpapíros vizes dobozt, kíváncsi vagyok arra :D 

Most a dreadnought már majdnem elkészült, még matricázni kell, aztán van egy adag primaris interceptor, de a következő adagnál mindenképp veszek egy nuln oilt, szétnézek az ecsetek közt. Aztán kb el is fognak fogyni az easy to build settek, szóval utána majd jön a következő szint, amikor már ragasztani is kell :D 

Azt hiszem egyébként inkább maradok a figuráknál, mintsem a járműveknél. Nagyon menő a dreadnought, de a különféle színek kb elvesznek, mert a páncél java része kb egyszínű. 

A ragasztás annyira nem problémás, legalábbis a mostani Warhammeres figuráknál már szoktak figyelni arra, hogy nagyon ne kelljen elaprózni. Van, hogy egy figura 2-3 darabból áll csak. Ehhez képest Ultron a Crisis Protocolból valami 21 darabból állt. :) 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kis kedvcsináló a hétvége alapján:

Love Letter (Szerelmes Levél)

Vannak azok az egyszerű társasok, kártyajátékok, amiket mindig magaddal tudsz vinni, hogy aztán kettesben vagy többesben, bárhol bármikor gyorsan játszatok egy partit (például egy étteremben, amíg vártok a kajára). Na, ez pont ilyen. Mindössze 16 lapos kártyapakli, amiben a királyi udvar egyes szereplői jelennek meg -- mindegyiknek más-más szerepe (funkciója) van, mindegyikkel valahogy máshogy tudsz kiszúrni az ellenfelekkel. Az nyer, akinek a legnagyobb értékű lap, lehetőleg a Hercegnő, marad a végén a kezében. A szabály egy perc alatt megérthető: alapból mindenkinél van 1 lap, amikor rákerül a sor, akkor húz mellé még egyet, majd eldöntheti, hogy melyiket játssza ki, és kire (akár saját magára is).

kdpRD1w.png

A kártyák:

  1. őr: betámadhatod vele egy ellenfeled, hogy nála van-e valamelyik lap. Ha nála van, akkor kiesett,
  2. pap: megnézheted a kiválasztott ellenfél kezében lévő kártyát,
  3. bárd: a kiválasztott játékossal titokban összeméritek a kártyáitok értékét, akinek kisebb, kiesik,
  4. szobalány: ha kijátszod, egy körig védelmet élvezel a támadásoktól,
  5. herceg: eldobathatod egy kiválasztott játékossal a kártyáját (vagy a sajátjaidat) és újat húzhat(sz)
  6. király: kicserélheted a kezedben lévő kártyát egy másik játékoséval,
  7. grófnő: nem csinál semmit, de ha behúzod mellé a királyt vagy a herceget, kötelező eldobni
  8. hercegnő: nem csinál semmit, visont aki eldobja, az kiesik.

Ennyi. Őrből van a legtöbb, királyból, grófnőből és hercegnőből pedig csak 1-1. Attól függően hány játékos van, néhány lapot a forduló elején ki kell tenni látható és 1-et nem látható módon, ez kicsit megkavarja, hogy kinek mi lehet a kezében. A játék addig megy, amíg valaki ki nem ejti az összes többi játékost, vagy valaki már nem tud húzni, ilyenkor a legnagyobb értékű, kézben tartott lap nyer. 

Egy-egy forduló max 2-3 perc, úgyhogy aki kiesik, az sem unatkozik sokáig, és már kezdődhet is a következő.

A digitális változatot (jelenleg 2 euró a steamen) nagyon szépre megcsinálták, lehet játszani 1, 2 vagy 3 gépi játékos ellen vagy multizni, bár sajnos nem nagyon vannak online játékosok.

Kfcr8qIl.png

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Leon121

Szerelmes levél szórakoztató játék, nekem is megvan, igaz, angolul, és házilag fordítottam le. Szinte mindig szoktam vinni klubba, mivel kis méretű (16 kártya egy piros szüttyőben, meg pár kocka jelölni a győzelmek számát). Olyan 70 százalékban inkább szerencsejáték, de néha lehet benne egész jó kis következtetéseket tenni, meg teli van vicces szituációkkal. Kiváló kis filler játék, amíg megérkezik mindenki a klubba, vagy amíg várjuk, hogy a másik asztalon befejezzék a többiek a játékot, és cserélődjenek a csapatok. Szóval +1 ajánlás. Ellenajánlás: két fővel nagyon vacak, totál megnő a mák szerepe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
10 hours ago, Leon121 said:

A ragasztás annyira nem problémás, legalábbis a mostani Warhammeres figuráknál már szoktak figyelni arra, hogy nagyon ne kelljen elaprózni. Van, hogy egy figura 2-3 darabból áll csak. Ehhez képest Ultron a Crisis Protocolból valami 21 darabból állt. :) 

Feltévedtem munkaidőben az egyik magyar warhammer oldalra és ahhh, azt hiszem hosszútávú lesz ez a hobbi és legközelebbi csomagnál már ragasztó is jönni fog, remélem megbirkózok vele én is :D . Amúgy te is gyűjtöd-fested ezeket a figurákat? Ha igen, egy képet szívesen néznék a készletedről. Ha nem, akkor is :D 

szerk: látom Age of Sigmar utazol, de a képek azóta eltűntek.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
14 hours ago, JoeJoeJoe said:

Feltévedtem munkaidőben az egyik magyar warhammer oldalra és ahhh, azt hiszem hosszútávú lesz ez a hobbi és legközelebbi csomagnál már ragasztó is jönni fog, remélem megbirkózok vele én is :D . Amúgy te is gyűjtöd-fested ezeket a figurákat? Ha igen, egy képet szívesen néznék a készletedről. Ha nem, akkor is :D 

szerk: látom Age of Sigmar utazol, de a képek azóta eltűntek.

Én leginkább társasjátékok figuráit szoktam festeni. De vettem egy Age of Sigmar alapdobozt is, meg külön egy W40K-s Chaos Sorcerert, meg egy orrukot, meg három klasszikus Space Marine hero-t is. 

Rakok pár képet, kicsiben, kattinthatóban, hátha így annyira nem barmolom szét a topicot:

Ez volt a legelső figura, amit festettem. Ennél már most jobb vagy, szóval kitartást. :)

36b5a1248443d5a26747948487ba02dc.th.jpg

Nagyon sokáig a D&D Adventure Games sorozatot festettem: Castle Ravenloft, Legend of Drizzt, stb. Sokat tanultam belőlük, de túl sokáig használtam túl rossz technikát, ma már sokkal szebbre meg tudnám csinálni őket.

ed326ed8c888c6566664bb65d21cc5a3.th.jpg

Azért 1-2 vállalható figura itt is becsúszott. Itt a szellemeken pl mindenféle technikával kísérleteztem. Talán a fehér alapra simán felvitt wash néz ki a legjobban:

81c7ae2cc1c6e59f372b4074428f9183.th.jpg

Elementálok. Játékhoz jól néznek ki, a vizes egész korrekt.

168405aa57055e8a6b17859ec89ec0b7.th.jpg

Gears of War társas. Ez annyiból nagyon hálás, hogy még a rossz technikámmal is viszonylag korrektül néznek ki, különösen a szörnyek, mivel a figurák ilyen mocskos-darabos-jellegtelenek. A hősöket tudnám ma szebben, de ez van. :) 

9f30914b2e490c28abd0258e53476455.th.jpg 6d2058e6c7747400336dc0f68e371b5c.th.jpg

Adventurers: Temple of Chac. Itt több figuránál azt b.sztam el, hogy túl vastag lett a lakk. Amúgy hálás modellek, eltúlzott arányokkal, pofa színekkel. 

b2bf9307294947275f9abf9c7dcb8c0a.th.jpg

Ez már sokkal később készült, a Drakula Dühe társas figurái. Nem valami nagy minőségű bábuk, de van hangulatuk, és játékhoz bőségesen megfelelnek. 

05a6d79b3e45ebbe0ff3827d9a63fcee.th.jpg

Sword & Sorcery. Nagy méretű figurák, ezekbe akkori tudásom javát beleadtam. A troll még nagyobb, és ott raktam az alapra is pár új szerzeményt, jól jött össze. 

446f467d6bae8d0b3bd328f555855c90.th.jpgb2b040e59fdf04d2bdd4d80d5a93912f.th.jpg

És akkor Warhammer. Először is egy orruk warboss, őt külön vettem, csak a festésért. A koponyát nagyon eltaláltam a vállán, a sárga páncél kicsit műanyag hatású lett (sárgát egyébként is utálatos festeni, majd egyszer rájössz te is :D ), a balta is béna, a többi okés. Külön büszke vagyok a fekete csápokra, azokat szabad kézzel rajzoltam a térdénél. :)

5af19f5bc57d28e93694f9ae2ff9876c.th.jpg

W40K Chaos Sorcerer, vagymi. Első összerakós modellem. A highlightokat elb.szarintottam, nem értettem jól az elveket. De mivel baromi részletgazdag figura, így azért messziről nem néz ki rosszul. 

7be4fdf5af75d9e066bf564834f87787.th.jpg

Age of Sigmar alapdoboz, vegyesen. Ezzel iszonyú sokáig dolgoztam, nem is egyben. Egyforma modelleket festeni is meg kell tanulni, nagyon le tudja törni a lelkesedést, ha ugyanazt kell csinálni ötször, tízszer, vagy még többször. Összességében azért jól mutatnak, nyilván, hisz minél több figura van együtt, annál jobb az összkép. A nagyobb modelleknél néhol sikerült szépet alkotni, néhol kicsit elkúrtam, de persze tanulópénz minden bénázás, amit elkövetek:

c749bde97211029beb4d316a9904063d.th.jpg 246dd831dac32702dc1bf664ecdbee54.th.jpg 443bf2cfae634dc4a81e5d8606a03811.th.jpg 9b2b5c7b5e9322b0208a124d8b1bb9b5.th.jpg 9e87b93090dfda0853a813184a9d3653.th.jpg 000d0b2b357b3407a17e6d416676994a.th.jpg 00c88e3c4a0f3df1c79986b9f1bf8f66.th.jpg 4c8acc43f25c8673cf03afc723e9a7d3.th.jpg 7af4e0a2508fff016d2a506b03970e69.th.jpg
 

És egy kis extra: Tiny Epic Zombi vérfürdő, a fegyvereket kifestettem, és jó alaposan leteszteltem a Blood for the Blood God nevezetű, speckó véreffektet adó festéket. :D

bda4fb30b955f47c4546e455740a982b.th.jpg

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

payskin

A második képen a macsek, az szuper jól sikerült. :yikies:  Csak a jobb szemével van valami... :hmm:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...