Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Smite


DarkPhoenix

Recommended Posts

DarkPhoenix

A játék hivatalos oldala, videóval

Habár a fejlesztõjérõl életemben nem hallottam, maga a koncepció érdekes. A játék jelenleg CB fázisban van, én kíváncsi lennék, mi sül ki belõle. Aki hasonlóan érez, esetleg bejutott a bétába, ossza meg gondolatait/tapasztalatait velünk! :)

Röviden:

Különbözõ isteneket válogattak össze, különbözõ kultúrákból, és ezeket eresztették össze egy csatatéren. Ami új:

- ahogy az alcím is mutatja, 3rd person nézõpont

- kattintgatás helyett WASD mozgás (ez csak a 'qwer' megszokott skill-bill. kiosztás miatt érdekes - persze van, akit ez nem hoz lázba. :D)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Egyszer már volt egy ilyen játék,hirtelen nem jut eszembe a neve, de mega fail lett. Reméljük ez nem lesz olyan.

Link to comment
Share on other sites

Richo25

Az a jégcsávó már most megmondom, hogy op lesz XD, szimpatikus. Az a kis gnómlány aki óriás lesz elég irritáló.

Link to comment
Share on other sites

DarkPhoenix

nekem a grafikája kicsit dedós, meg az UI elég furcsa, de mivel MOBA ezért adok neki egy esélyt. :D

kulcsot még nem sikerült szerválni hozzá, de elvileg aki egyszer bejut, az kap majd 3 referralt, ha úgy esik, és marad, akkor bedobom ide. ^^

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Egyszer már volt egy ilyen játék,hirtelen nem jut eszembe a neve, de mega fail lett. Reméljük ez nem lesz olyan.

LOCO? land of chaos online?

Link to comment
Share on other sites

Razon

LOCO? land of chaos online?

Jah az, katasztrófa volt :D

Link to comment
Share on other sites

jetine

Ilyen fps/tps moba-ba még mindig a savage 2 amire megjön a kedvem, csak az a baj, hogy hamar megunhatóak... pedig volt pár próbálkozás, olyanok is amik nem akkorát failoltak mint a LOCO.

PfVdHg-Sq68

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Ilyen fps/tps moba-ba még mindig a savage 2 amire megjön a kedvem, csak az a baj, hogy hamar megunhatóak... pedig volt pár próbálkozás, olyanok is amik nem akkorát failoltak mint a LOCO.

PfVdHg-Sq68

ez egy kicsit több, itt van egy "stratéga" is, aki mintha rts-t játszana, ha jól emlékszem :)

Link to comment
Share on other sites

jetine

ez egy kicsit több, itt van egy "stratéga" is, aki mintha rts-t játszana, ha jól emlékszem :)

Van benne olyan lehetõség, de szerintem nem kötelezõ, csak egy lehetõség. Én pl sose használtam.

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

Van benne olyan lehetõség, de szerintem nem kötelezõ, csak egy lehetõség. Én pl sose használtam.

úgy rémlik vki veszi a fejlesztéseket/épületeket nem?

Link to comment
Share on other sites

jetine

úgy rémlik vki veszi a fejlesztéseket/épületeket nem?

Én úgytudom (mivel nem próbáltam) hogy a fõházhoz mész, vagy valami gombal átváltasz rts nézertre és lerakhatsz házat, és vannak építõs emberek (lehet játék közben váltani hogy mivel mész, és minden halálnál is újat választhatsz) és azokkal meg megépíted, de nem kell neked ott 1 órán át felülnézetben unatkoznod.

Link to comment
Share on other sites

chaosmonger

Én úgytudom (mivel nem próbáltam) hogy a fõházhoz mész, vagy valami gombal átváltasz rts nézertre és lerakhatsz házat, és vannak építõs emberek (lehet játék közben váltani hogy mivel mész, és minden halálnál is újat választhatsz) és azokkal meg megépíted, de nem kell neked ott 1 órán át felülnézetben unatkoznod.

Úgy van, hogy mindkét csapatban lehet egy kommander, õ tudja rts nézetben átlátni a csatát és új épületeket lepakolni, amit aztán az npc munkások és/vagy a munkást választó játékosok építenek fel. De lehet kommander nélkül is játszani, arra már nem emlékszem hogyan.

Nagyon jó kis játék én még fizettem érte anno, csak a harcrendszerrel nem tudtam megbarátkozni, lehet, hogy túl lassú vagyok vagy nem tudom. Akkor uninstalláltam, amikor egyszer egy erõs játékos el volt bambulva, állt egy domb tetején, a scouttal a háta mögé mentem és elkezdtem ütni, bevittem 3-4 találatot, az élete lement kb. 10 %-ot, akkor megfordult és két ütéssel levert :), pedig a szintezés minden játékban ugyanonnan indul mindenkinek elvileg.

Link to comment
Share on other sites

DarkPhoenix

Aki kapja, marja...

F1002-41655-54034-DE582-8FECA

Elsõ körben csak ez az egy maradt a háromból.

Link to comment
Share on other sites

azoxign

3 kulcsot adok, PÜben irjatok rám

Link to comment
Share on other sites

azoxign

Nah utscsó key:F1AA8-A99AE-4B584-2F795-D581E

aki kapja marja

Link to comment
Share on other sites

DarkPhoenix

Eddig kemény 3 meccset játszottunk, de azt hiszem, nagyjából sikerült belõni a játékot...

Alapjában véve tetszik, hogy kicsit dinamikusabb, és nem az van, hogy az ellenfélre klikkelsz bizonyos skillekkel, és akkor tuti a nuke/stun stb., hanem Tõled függ - na meg az ellenfél mozgásától -, hogy betalálsz-e a képességekkel, auto-attackkal. Lényegében, ahogy a Tutorial videóban is említik, itt minden skillshot. Nincs right-click, hogy na most akkor belövöm magamnak az enemy hero-t, és addig lövöm, amíg látom, DE ez egyben hátrány is. Az ranged attack range elég kiszámíthatatlan, nekem legalábbis még nem sikerült belõnöm konkrétra, hogy mettõl-meddig van a max. táv, annál biztosabb a találat, minél közelebbi a célpont (mint bármilyen FPS vagy TPS játékban).

Maga a játékirányítás szerintem fair, nem okoz nehézséget semmi extra mozgás (értsd pl.: oldalazás auto-attack közben, majd skill használat), sokkal rosszabbra számítottam.

A fejlõdés relatíve gyors, mind ingame, mind account szinten, plusz minden szintlépésnél kapsz 1000 pontot (Favor), amibõl karikat tudsz vásárolni. Jelenleg 5500 Favor vagy 200 gem (ezt pénzért veheted) egy karakter. Az az 1000 Favor azért is életmentõ, mert egy sima win 80-90, míg egy loss 50 Favort ad, ami hát nem túl sok. Így viszont legkésõbb lvl 5 után, már tudsz magadnak venni egy very-own karaktert.

VISZONT, bent van vagy 12 jelenleg a játékban, és ebbõl mindössze 5!, azaz 5, amivel játszhatsz, anélkül, hogy megvennéd, így a low lvl meccsekben ugyanazt az öt karakter harcol egymás ellen, ami elég unalmas (5v5 mapon folyik a harc). Szerintem CB-ben illene engedni, hogy mindenki azzal tolja, amivel akarja, így ez kifejezetten nm tetszik.

A community kedvesnek tûnik, de még mindenki newbie, szóval lehet azért türelmesebbek az emberek. Plusz, a kezdõk segítségére a karakterválasztón be lehet állítani, hogy automata skill és item upgrade legyen game közben, így ha nem értesz még a karihoz, a gép pakolja össze Neked a megfelelõt. Hát, ez mindenképp kezdõbarát, de nekem valahogy nagyon megszervezett. A recommended itemekkel mindig hadilábon álltam, ezért nekem ez a funkció ki is van kapcsolva, mindenesetre a lehetõség adott.

Összességében picit rosszabbra számítottam, eddig tetszik, viszont az õrjítõ, hogy nem Alt+Tab-olhatsz, mert utána nem lép vissza a játékba... ><

Elsõ körben ennyit, lehet, hogy csak a számomra új dolgok miatt bejövõsebb, majd elválik. :)

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

én is kipróbáltam,a menüje egy az egyben a tribes-re hajaz és bétában ott is ugyanez volt,unlockolni kellett de cb után megmaradnak a cuccok.

viszont maga a gameplay marhára nem tetszik,minden istenség marha csúnyán néz egyrészt,másrészt valamiért rohadtul nem jön be. -_-

a karakterek kinézete kb annyira gány mint a lol copy rise of the immortalsban vagy mi a szarban.

szóval szerintem én hanyagolom is,legalább a karaktereket megrajzolhatták volna rendesen,ha 3-4 olyan van ami normálisan néz ki. -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
DarkPhoenix

Már rég OB fázisba lépett, egy ideig hanyagoltam is, nemrég szedtem elõ, hogy leporoljam, kíváncsi voltam, mi változott. A topik kihaltságából ítélve nem sokan tolják vele, de megint írnék egy kis összefoglalószerûséget.

Idõközben több goddal gazdagodott a roster és vannak köztük elég kreatívak is (nekem spec. Bacchus az egyik kedvencem), viszont kicsit összemosódnak a role-ok és a balance sem az igazi, szóval lehet, hogy inkább ezen kellene dolgozni egy picit.

Saját vélemény alapján egyes melee karakterek (Loki és Ne Zha pl.) túlságosan is el van szállva és bár Ne Zha elég új, Loki már régebb óta bent van, észrevehetnék, hogy egy kicsit meg kellene piszkálni (illetve, ha már megpiszkálták - ennek nem jártam utána -, akkor nem akarom tudni, milyen volt elõtte). Ugyanígy a "tankoknál" is vannak érdekességek, van, aki annak ellenére, hogy tanky pár másodperc alatt lekap egy AP carryt (pl. Ares, akinek az a passzívja, hogy minden aura item után kap magic powert és mivel minden skill mp-vel scale-ezõdik nála, plusz az aura itemek általában protection és mp statokat adnak, így elég unfairnek érzem a karaktert magát). Viszont az AP carryket sem kell nagyon félteni, mert eszmélet kombóik vannak és ugyanúgy ide is elférne a balance, mint a tankok és assasinok körébe.

A balance-ról ennyit, szerintem látható, hogy itt még lenne mit fejlõdni, ezt inkább negatívumként rónám fel a játéknak, VISZONT ezt máris ellensúlyoznám egy pozitívummal, ami a többféle játékmódban rejlik. A jól megszokott toronybetolós-bázisfeldúlós 5v5 map mellett bekerült egy aréna (5v5 mapok nélkül, team deathmatchszerûség), egy assault (random lock, egy lane, bázisbetolós 5v5 map), egy domination (pontfoglalós teamdeathmatchszerûség) és egy 1v1 assault mód is. Plusz mindegyikre van first win bónusz, ami azért önmagában egy kis turbót ad a favor (ezzel lehet unlockolni godokat) megszerzéséhez. A balance furcsaságaiból következõen viszont majdnem mindegyik mapra össze lehet állítani egy csapatot, amivel azért RÉSZBEN biztosítható a win. Az nem tetszik, hogy az egyes játékmódoknak megadnak egy bizonyos idõközt (értsd.: egy-egy meccs két percenként indul az adott mapon pl.), tehát nem az van, hogy csatlakozol és mondjuk 20-30 mp múlva behív, hanem ha peched van, akkor mondjuk 3 percet várhatsz, mire elindul egy meccs a kiszemelt módban. Szerencsére ez nincs összehangolva így ha egy assault mondjuk 3 perc múlva indult, akkor ott a lehetõség, hogy domination-ra menj, ami mondjuk 15 mp múlva kezdõdik.

Összességében én most pozitívan csalódtam a játékban az újbóli elõvétel során, és bár egy competitive érát még nem igen tudnék elképzelni hozzá, szórakozni mindenképp tudom ajánlani.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...