Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alcatraz


Snexi

Recommended Posts

Snexi

"Januárban mutatkozik be JJ Abrams cégének új sorozata, az Alcatraz, amit a network tévék õszi kínálatának hála úgy vár minden sorozatfüggõ, mint a messiást (ilyen még az ABC River címû misztikus szériája és a szintén Fox-gyermek Touch, amiben Kiefer Sutherland az egyik fõszereplõ). A scifi arról szól, hogy a hatvanas években az Alcatraz nevû börtönbõl eltûntek az elítéltek és a fegyõrök, csak úgy, hopp-hopp, és amikor mostanában visszatérnek (szintén váratlanul), akkor elszabadul a proverbiális pokol. Nyomozni kell, ehhez meg kell egy csapat, mint Minariknak, de itt nem a futballkaput, hanem a világot kell megõrizni mindenféle szemétkedéstõl. Van benne pár ismerõs arc (Sarah Jones, Jorge Garcia, Sam Neill, Parminder Nagra, Robert Forster és Santiago Cabrera), a történek kellõképpen idióta de érdekes, a megvalósítás meg állítólag nagyon pöpec lett."

Link to comment
Share on other sites

_Jazz_

Pilot tetszett, maradok még pár részre és remélem, hogy nagyobb hangsúlyt fektetnek idõvel az átívelõ szálakra, ne menjen el teljesen epizodikusság felé. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Pilot tetszett, maradok még pár részre és remélem, hogy nagyobb hangsúlyt fektetnek idõvel az átívelõ szálakra, ne menjen el teljesen epizodikusság felé. :unsure:

Akkor ne nézd meg a második részt, mert elvész minden hited ;).

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Én már meg sem néztem a másodikat ^_^

Az elsõ....elment, de semmi olyat nem mutatott, amiért minden héten nézni akarnám.

Ha majd lement az évad, és a többség dicséri, max akkor fogom végignézni.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ez nem túl 4400 így kb az elsõ mondat alapján? Meg gondolom minden részre új különleges képesség...

Komolyan mondom, ha ezt a rengeteg X-men copy sorozatot és képregényt összeadnánk, a világon már nem maradna ember akinek nincs szuperképessége :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ez nem túl 4400 így kb az első mondat alapján? Meg gondolom minden részre új különleges képesség...

Komolyan mondom, ha ezt a rengeteg X-men copy sorozatot és képregényt összeadnánk, a világon már nem maradna ember akinek nincs szuperképessége :D

Egy centi szuperképesség nincs az egész sorozatban (egyelőre, hozzáteszem gyorsan). Az összes misztikum kimerül annyiban, hogy 1963-ban eltűntek, és most emg előtűnnek, de nem örgedtek. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Egy centi szuperképesség nincs az egész sorozatban (egyelõre, hozzáteszem gyorsan). Az összes misztikum kimerül annyiban, hogy 1963-ban eltûntek, és most emg elõtûnnek, de nem örgedtek. Ennyi.

Akkor azt visszavonom :D

De még lehetnek -_-

Mellesleg még mindig 4400.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Akkor azt visszavonom :D

De még lehetnek -_-

Mellesleg még mindig 4400.

Azt nem néztem, ezért nekem a második rész alapján ez a szegény ember Fringe-e. Mind a zene, a rész felépítése, a karakterek teljesen ugyan azok, csak itt nincs komoly misztikum, de van komolytalan nyomozás. Komolyan, én a fejemet fogtam, olyan random módon jött rá dolgokra a nyomozónõ. Egy vagy két részt adok még neki, de nálam valszeg kasza lesz.

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Én már meg sem néztem a másodikat ^_^

Az elsõ....elment, de semmi olyat nem mutatott, amiért minden héten nézni akarnám.

Ha majd lement az évad, és a többség dicséri, max akkor fogom végignézni.

Detto így vagyok vele. Az 1. rész nem volt rossz, de nem gyõzött meg, hogy a 2-t elkezdjem sajnos. Emellett meg nagyon Fringe utánérzésem van nekem is...

Link to comment
Share on other sites

berc00

Pilotot megnéztem, semmi extrát nem tudott nyújtani, igazából sokszor a kikapcsoláson gondolkodtam már. A végén a kisebb csavar az tetszett, ezért az átívelõ szál igazából érdekelne, de így, hogy epizódikus felépítésûre tervezik, meg ti is mondjátok, hogy a 2. rész is standalone, azt hiszem, nekem ez így ennyi volt. Majd jövök ide gyakran, hátha azt mondjátok, na most volt egy remek átívelõ szállal foglalkozó rész, és akkor talán belenézek.

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Szerintem nagyon jó sorozat. Az elsõ rész kicsit lightos volt, de a második és harmadik már elég jó lett. Végig izgalmas és érdekes, nekem nagyon bejött eddig!

Link to comment
Share on other sites

_Jazz_

1x03 Flashbackek mennyire jók már basszus, de a jelenben lévõ nyomozás megint csak átlagos és átívelõ szál se igazán lesz a következõ részekben, ha így cserélgetik a részeket. :|

twitt@sorozatjunkie

Az Alcatrazban lazán cserélik a részeket, ez a sorrend: 1 - 2 - 3 - 5 - 6 - 8 - gondolom az újraforgatásokkal is összefügg.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Snexi

nézi ezt még valaki?múltkori rész szerintem kifejezetten jó volt (1x08)

végre egy gyilkos akivel azonosulni is lehet

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
_Tigris_

nézi ezt még valaki?múltkori rész szerintem kifejezetten jó volt (1x08)

végre egy gyilkos akivel azonosulni is lehet

Én eddig minden részét láttam, és továbbra is nagyon bejön. :)

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

ÁÁ bazze, ilyen fertelmesen sikerült évadzárót már rég láttam! :blink:

Kinyírni a fõszereplõ csajt, ráadásul az ajtó mögötti dolog se nagy durranás. :(

Eddig minden részt bírtam, de ez a befejezés nagyon dilettáns lett.

Link to comment
Share on other sites

jardo

ÁÁ bazze, ilyen fertelmesen sikerült évadzárót már rég láttam! :blink:

Kinyírni a fõszereplõ csajt, ráadásul az ajtó mögötti dolog se nagy durranás. :(

Eddig minden részt bírtam, de ez a befejezés nagyon dilettáns lett.

Az hagyján, hogy

kinyírták a csajt, meg hogy igazából semmi extra nem volt az ajtó mögött

, de engem sokkal jobban idegesít az, hogy

az ég világon semmi nem derült ki. Hogy ki csinálta ezt az egészet (ki volt a végén az az öltönyös fazon), miért, hogyan, stb.

Összességében egy egészen korrekt és élvezetes sorozat volt szerintem, de ez a befejezés kritikán aluli... Gyûlölöm az olyan sorozatokat, ahol tudják, hogy nem lesz folytatás

(lásd: fõszereplõ kinyírása)

és ennek ellenére nem zárják le a történetet és nem adnak válaszokat a kérdésekre.

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Az hagyján, hogy

kinyírták a csajt, meg hogy igazából semmi extra nem volt az ajtó mögött

, de engem sokkal jobban idegesít az, hogy

az ég világon semmi nem derült ki. Hogy ki csinálta ezt az egészet (ki volt a végén az az öltönyös fazon), miért, hogyan, stb.

Összességében egy egészen korrekt és élvezetes sorozat volt szerintem, de ez a befejezés kritikán aluli... Gyûlölöm az olyan sorozatokat, ahol tudják, hogy nem lesz folytatás

(lásd: fõszereplõ kinyírása)

és ennek ellenére nem zárják le a történetet és nem adnak válaszokat a kérdésekre.

Engem is ezért idegesített a dolog. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Mivel hallottam már errõl a sorozatról és kifgytam a néznivalókból, gondoltam rákukkantok YT-n és mit látok?

A 13.epizódban részben újraforgatták a legendás Bulitt üldözési jelenetet.

http://youtube.com/watch?v=vHYzKnfcN_g

Természetesen itt is a legújjabb Mustang kergeti a legújjabb Chargert.

Az üldözés elején taxi állja az útját a mustangnak, de még a zöld bogárhátú is a helyén van!

Rá is csekkoltam gyorsan :

Nem semmi hasonlóság, igaz?

No persze mivel az eredetit ismertem (és az autók is abban tetszettek jobban) így az alcatrasos csak másolat számomra, de nagyon meglepõ volt viszont látni az egyik leghíresebb autós üldözést.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...