Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8


oPalRx7

Recommended Posts

hakapeszimaki76

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung notebookot (azt hiszem a pontos modellszám most elhanyagolható) Win8 (még nem frissítettem 8.1-re) operációs rendszerrel. A problémám az lenne, hogy a gép folyamatosan az elõzõ napi dátumot, illetve rossz idõt mutat. Hiába állítom be manuálisan, vagy szinkronizálom egy internetes idõkiszolgálóval fél órán belül ugyanúgy rossz idõt/dátumot mutat. Az idõzóna jól van beállítva és megpróbáltam többféle idõ-szerverrel is szinkronizálni, de semmi sem segít. Ez azért különösen zavaró, mert több program, és weboldal is a gépem idõszámítását veszi alapul és nem frissíti megfelelõen az adott oldalt/alkalmazást (Skype-nál és a játékok mentésénél különösen zavaró). Ha valaki tudna megoldást a problémámra, megköszönném és elõre is bocsi, ha rossz topikba írtam. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tomeeto

Nemrég vásároltam egy Samsung notebookot [...]

"After reading the system memory dump for an hour I found out Windows was unable to read RTC from motherboard. After failing to read the RTC state for a while, Windows thinks it is calculating the time wrong and reverts to last know RTC state."

Ennyit találtam rá így hirtelen hasonló problémával szenvedő embertől. Ha újonnan vásároltad és tényleg minden utat körbejártál már, BIOS frissítést is, lehet érdemes megnézetned a boltban, mert előfordulhat, hogy gyárilag hibás.

Segítség kellene. Win 8.1-em van. Feltettem hozzá a Win Movie Makert. A gond az, hogy a fraps által felvett avi file-okat nem olvassa be (vagy csak a hangot). :/ Teljesen friss rendszer.

Ötlet?

Win7 és Win8 között nagyon sok minden változott ilyen téren sajnos, nekem nagy szívfájdalmam pl az, hogy 8.0-tól nincs Aero felület, így Fraps DWM funkciója sem működik. Sony Vegasban is rengeteget kell bajlódni codec-ekkel, míg rendesen kezeli az .avi-kat, és soha nem sikerül elsőre belőni, végül már kínomban ott tartok, hogy QuickTime-ot is felpakolom, mert néhol azt ajánlgatják.

Ha nagyon ragaszkodsz, mindenképpen ilyen codec-színtű orvoslásokat keresgélj, de lehet érdemes lenne átkonvertálnod .mp4-be vagy .wmv-be, és azt használnod, mert azt valószínűleg beolvassa. (és azon se lepődnék meg feltétlenül, ha Movie Makert nem támogatná teljes mértékben a Win8). Én pont ezért már eleve csak ezekben rögzítek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
nagymesterog

Sziasztok!

Az oprendszerem újratelepítése után miért kérdezi meg a gépem, hogy melyik oprendszert indítsa?

7 helyére telepítettem 8.1-et, a régi partíciót formáztam, de a telepítés utáni indításnál felteszi a kérdést,hogy a hetet vagy a nyolcat indítsa. Természetesen,ha a hétre kattintok hibát ír.

Egyébként most tettem ssd-t a gépembe, így a hdd helyett most az ssd-re tettem a rendszert. Lehet ez az ok?

A telepítésnél van egyébként 2 db párszáz megás partíció a hdd-n, amit nem tudok mire vélni,mivel az oprendszer intézõjében nem jelennek meg,csak a telepítésnél.

Lehet ezeket is formázni kellene? Eddig nem mertem,mert az egyikhez azt írja, hogy a rendszer számára fentartott.

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Feltételezem nem törölted ki megfelelõen, mert nem távolítottad el azt, amit lefoglalt magának a rendszer. A két párszáz megás közül az egyik a Win7-é, a másik a Win 8.1 által létrehozott. Most már hagyd õket, legközelebb ha telepíted rendszert, távolítsd el azokat is. A rendszer automatikusan létre akar hozni magának egyet, azt mindenképpen hagyd! Csak feleslegben ne legyen.

A probléma második fele:

Vezérlõpult -> Rendszer és biztonság -> Rendszer -> bal oldalt Speciális beállítások -> Speciális fül felül -> Legalul indítás és helyreállítás. Itt add meg alapértelmezett rendszernek a legördülõ menübõl a Win8.1-et, a time to display elõl meg vedd ki a pipát.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Snexi

valaki találkozott már ilyennel?usb-ről próbálom feltelepíteni,korábban már sikeresen telepitettem és akkor nem talált ki ilyen hülyeséget

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Snexi

valaki találkozott már ilyennel?usb-rõl próbálom feltelepíteni,korábban már sikeresen telepitettem és akkor nem talált ki ilyen hülyeséget

[GSF] Picture

másik pendrive-al már jó volt,ha esetleg másnak is gondja lenne a jövõben ezzel

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kaszman1

Háj!

Win 8.1 volt az 1 terrás vinyómon, ami fel volt szeletelve kétfelé +a rendszer automatikusan ugye csinál magának egy kis partíciót. Nemrég vettem egy SSD-t és miután beraktam kapott a gép egy fullos reinstall-t ami elején töröltem a HDD partíciókat, egybe raktam õket és a windows-nak az SSD-t jelöltem ki (ugyanaz a Win 8.1) új otthonaként. Fel is települt ripsz-ropsz, csak elsõ indításnál látom hogy a rendszer megint a HDD-bõl csippentett le magának egy darabot. Maga a win az SSD-n van, csak a rendszerpartíció mászott át a HDD-re valami okból kifolyólag.

Mindenesetre a gép repeszt, win nulla másodperc alatt betölt szóval elvileg nincs gond, csak nem tudom ez mennyire befolyásol bármit is a jövõben. Esetleg ez normális win8-nál? Ötletek, tapasztalatok, stb ?

Link to comment
Share on other sites

nagymesterog

Szerintetek miert nem jon hang a melynyomobol az 5.1-es hangrendszeren win 8.1 alatt?

A Realtek HD Audio Driver fent van (legfrissebb) es a beallitasokban is 5.1 szerepel, a teszt során szépen megszólaltatja a mélyet is, de zenében-játékban már nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Chaser

Telepítettem frissen Win 8.1-et, induláskor kaptam azt a hibát, hogy sgminer.exe leállt, OpenCL.dll hiányzik, ezeket pótoltam, most pedig 0xc000007b hibaüzenetet kapom, próbáltam már egy dll csomag letöltését, nem vált be, directx telepítése sem, játékok sem indulnak el, ötlet, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

Legalább utánaolvastál annak, hogy mit csinálsz? Nem feltétlenül arra az agyatlanságra gondolok, hogy dll pakkot töltesz le ismeretlen helyrõl, amivel akár instant haza is vághatod a rendszert. Hanem arra, hogy mi ez az sgminer. Húzd újra a rendszert, és ne ész nélkül kattintgass, hanem olvasd el, hogy milyen mellékprogramokat akarnak telepíteni az alkalmazásaid.

Amúgy most a C++ (vcredist) csomagokat hiányolja (én fel szoktam tenni a 2005/2008/2010 x86 és x64 változatát is, aztán hagyom frissíteni Win Update-bõl, akkor már soha nem fogja hiányolni egyik alkalmazás sem).

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Fel van telepítve. Sima Win8-nál nincs ez a hiba, itt viszont rögtön indulásnál elõjön. Olvastam, hogy intel cuccok melllett AMD VGA-nál jön elõ még ez a probléma, de catalyst újratelepítése sem oldotta meg a problémát

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Catalyst Control Center sem mûködik, lehetséges ez mert régi VGA-m van? HD 4670

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...