Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dragon Ball Sorozat


Karez

Recommended Posts

freezy

Nem onnantól szívás, mert még leveri, csak Buu aztán õt is benyeli.

Én úgy emlékszem,hogy a félmeztelen Buu-val harcol és õt beaprítja simán. Aztán benyeli Gotenkst és lesz mellényes Buu belõle..na azt már nem bírja Gohan és jön Goku,hogy odaadja a potara fülbevalókat,de Gohan nem kapja el és beesik a sziklák közé..és keresnie kell.Aztán benyeli õt Buu és lesz belõle az a piros felsõs verzió és aztán jön Vegita-Goku>Vegito.

Szerintem így volt,persze lehet tévedek.Régen láttam már.

Többiek?

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Én úgy emlékszem,hogy a félmeztelen Buu-val harcol és õt beaprítja simán. Aztán benyeli Gotenkst és lesz mellényes Buu belõle..na azt már nem bírja Gohan és jön Goku,hogy odaadja a potara fülbevalókat,de Gohan nem kapja el és beesik a sziklák közé..és keresnie kell.Aztán benyeli õt Buu és lesz belõle az a piros felsõs verzió és aztán jön Vegita-Goku>Vegito.

Szerintem így volt.Többiek?

Így volt. :D

Link to comment
Share on other sites

Hero44

A GT-ben akkor hogy-hogy átalakul? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Én úgy emlékszem,hogy a félmeztelen Buu-val harcol és őt beaprítja simán. Aztán benyeli Gotenkst és lesz mellényes Buu belőle..na azt már nem bírja Gohan és jön Goku,hogy odaadja a potara fülbevalókat,de Gohan nem kapja el és beesik a sziklák közé..és keresnie kell.Aztán benyeli őt Buu és lesz belőle az a piros felsős verzió és aztán jön Vegita-Goku>Vegito.

Szerintem így volt,persze lehet tévedek.Régen láttam már.

Többiek?

Jólvan, akkor így volt. :D

A GT-ben akkor hogy-hogy átalakul? :huh:

Hát vagy elmúlt a "hatása" annak a tuningnak, vagy pedig az az egyszerű illogikusság, amit már néhány posttal ezelőtt felvetettem a GTvel kapcslatban. Szerintem az utóbbi. :(

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

Úgy tudom az Akira-terv már törölve van, de errõl a Bleach és DN filmrõl hol hallottál? :blink:

Szerintem meg úgy ahogy van, el kéne felejteni a DB-t... Sok-sok éve már, hogy véget ért, de még mindig erõltetik a témát és évrõl évre erõszakolják meg. A film no komment; a játékok egyre sz*rabbak; ez az új DB manga nem tetszik; a Kai se jött be egyáltalán. Komolyan, egyszerûen hagyják már békén a témát. <_<

Most õszintén , te mit csinálnál ha a te cégednél lennének egy olyan sorozat jogai (vagy hogy mondjam :D) ami még 10-13 évvel az utolsó széria után is tökéletesen eladható? Ráadásul minimális befektetéssel . Gondolom te sem hagynád abba a "forgalmazást".

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Most õszintén , te mit csinálnál ha a te cégednél lennének egy olyan sorozat jogai (vagy hogy mondjam :D) ami még 10-13 évvel az utolsó széria után is tökéletesen eladható? Ráadásul minimális befektetéssel . Gondolom te sem hagynád abba a "forgalmazást".

Nyilván, de az is nyilvánvaló, hogy Én fogyasztói szemmel mondtam a véleményemet. :) Nincs rá igényem és kifejezetten zavar, hogy ilyen sok szeméttel mocskolják a brand nevét.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Tudtommal úgy volt, hogy Gohan azért nem változhat ssj-be, mert olyan istentelen energiákat szabadítana fel, hogy megsemmisülhet a galaxis, vagy az a része, ahol vannak. Aztán lehet, hogy rosszul emlékszem, de bennem mindig is ez élt. Ha ez az igaz, akkor tényleg vérbeli fõhõs lehetett volna belõle.

Gondoljátok csak el, egy kemény training session, amiben Gohan azt tanulja, hogyan kontrollálja azt a bestiális erõt, ami ssj-be változáskor szabadulna fel benne. Aztán ezt megtanulja, és lealáz mindenkit a vérbe. x]

Link to comment
Share on other sites

freezy

Tudtommal úgy volt, hogy Gohan azért nem változhat ssj-be, mert olyan istentelen energiákat szabadítana fel, hogy megsemmisülhet a galaxis, vagy az a része, ahol vannak. Aztán lehet, hogy rosszul emlékszem, de bennem mindig is ez élt. Ha ez az igaz, akkor tényleg vérbeli fõhõs lehetett volna belõle.

Gondoljátok csak el, egy kemény training session, amiben Gohan azt tanulja, hogyan kontrollálja azt a bestiális erõt, ami ssj-be változáskor szabadulna fel benne. Aztán ezt megtanulja, és lealáz mindenkit a vérbe. x]

Ja,ez nekem is rémlett..csak nem akartam leírni,mert pontosan nem emlékszem én se. De ha már kettõnknek rémlik,akkor tuti volt ilyenrõl is szó.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Tudtommal úgy volt, hogy Gohan azért nem változhat ssj-be, mert olyan istentelen energiákat szabadítana fel, hogy megsemmisülhet a galaxis, vagy az a része, ahol vannak. Aztán lehet, hogy rosszul emlékszem, de bennem mindig is ez élt. Ha ez az igaz, akkor tényleg vérbeli főhős lehetett volna belőle.

Gondoljátok csak el, egy kemény training session, amiben Gohan azt tanulja, hogyan kontrollálja azt a bestiális erőt, ami ssj-be változáskor szabadulna fel benne. Aztán ezt megtanulja, és lealáz mindenkit a vérbe. x]

Akkor lett volna valaki...persze így is fontos szereplő,de minden főellenségnél az volt a lényeg,hogy kibírják míg Goku felépül/odaér utána ő meg lealázza a lealázandót. Gohan ebből a szempontból csalódás (számomra), hisz megvolt benne a potenciál hogy apját túlszárnyalja,mégsem sikerült. Más sors jutott neki. :unsure:

Kivéve Cellt persze,ahol Goku arra ment rá,hogy Gohan gyalázza Cellt.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Tudtommal úgy volt, hogy Gohan azért nem változhat ssj-be, mert olyan istentelen energiákat szabadítana fel, hogy megsemmisülhet a galaxis, vagy az a része, ahol vannak. Aztán lehet, hogy rosszul emlékszem, de bennem mindig is ez élt. Ha ez az igaz, akkor tényleg vérbeli főhős lehetett volna belőle.

Gondoljátok csak el, egy kemény training session, amiben Gohan azt tanulja, hogyan kontrollálja azt a bestiális erőt, ami ssj-be változáskor szabadulna fel benne. Aztán ezt megtanulja, és lealáz mindenkit a vérbe. x]

A DBZ-ben lett volna erről szó? Én viszonylag nemrég néztem végig, nagyjából emlékszem is rá, de akkor nem volt ilyen. Vagy még az elején mondták volna? Mondjuk már Gohan is kisgyerekként, mikor szaladgált az erdőben lények elől, akkor is rohadt erős volt (ahogy Goku is nála ezerszer nagyobb T-rexekkel végzett, meg kitárt tenyérrel aprította a tűzifát a DB első részében :lol:), vagy Piccolo edzése során tért volna ki erre? :unsure:

Ha a movie-kban mondták, akkor nem szóltam.

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Akkor lett volna valaki...persze így is fontos szereplõ,de minden fõellenségnél az volt a lényeg,hogy kibírják míg Goku felépül/odaér utána õ meg lealázza a lealázandót. Gohan ebbõl a szempontból csalódás (számomra), hisz megvolt benne a potenciál hogy apját túlszárnyalja,mégsem sikerült. Más sors jutott neki. :unsure:

Kivéve Cellt persze,ahol Goku arra ment rá,hogy Gohan gyalázza Cellt.

Valójában Gohan lett volna a Z fõszereplõje, csak a rajongók Gokut szerették jobban, így mindig õ lett az, aki végül elpusztít mindent és mindenkit. Mondjuk szerintem is eléggé elbántak a karakterével, érezni, hogy jóval többet is tudott volna, csak alkalmat nem adtak neki. Attól meg a fejemet fogtam, hogy mit mûveltek mindkét fiával Gokunak a GT-ben. <_<

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

A DBZ-ben lett volna errõl szó? Én viszonylag nemrég néztem végig, nagyjából emlékszem is rá, de akkor nem volt ilyen. Vagy még az elején mondták volna? Mondjuk már Gohan is kisgyerekként, mikor szaladgált az erdõben lények elõl, akkor is rohadt erõs volt (ahogy Goku is nála ezerszer nagyobb T-rexekkel végzett, meg kitárt tenyérrel aprította a tûzifát a DB elsõ részében :lol:), vagy Piccolo edzése során tért volna ki erre? :unsure:

Ha a movie-kban mondták, akkor nem szóltam.

Nem, szerintem félreérted, korábban hogy beszélhettek volna errõl, ha még a Z kardot nem is ismerhették? :D Elvileg egy ilyen magyarázatnak akkor kellett volna elhangzania, mikor az öreg felszabadította az energiákat Gohanban (ahogy a lenti videóban látható) és "átalakult" Mystic Gohanba. Nekem is olyan rémlik, hogyha ezen a szinten még átalakulna SSJ-be, azt az erõt már nem tudná kordában tartani és ezért nem is szabad neki.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Valójában Gohan lett volna a Z fõszereplõje, csak a rajongók Gokut szerették jobban, így mindig õ lett az, aki végül elpusztít mindent és mindenkit. Mondjuk szerintem is eléggé elbántak a karakterével, érezni, hogy jóval többet is tudott volna, csak alkalmat nem adtak neki. Attól meg a fejemet fogtam, hogy mit mûveltek mindkét fiával Gokunak a GT-ben. <_<

Én viszont jobban örülök neki, hogy Goku maradt a fõszereplõ - csak így meg tényleg kicsit idétlen, hogy ott a két fiú és nem érnek el semmi eget rengetõt. Ha többet kihoz Toriyama Gohanból, talán érdekesebb lett volna, erõsen fárasztó így visszagondolva, hogy milyen rengeteg sok rész ment el Gohan edzéseivel, a nyavalygásaival, és igazából...nem lett belõle több. Sajnálatos, hogy az alkotók így behódolnak a rajongók akaratának, szerintem 99%-ban jobb, ha a hosszú távú sorozat alkotója abszolút szabad kezet kap és nem ugrik bele marhaságokba...szeretem ha a készítõnek van mersze kinyírni a fõszereplõt (Goku!), de az már nevetséges, ha minden adandó alkalommal feltámad (Goku...).

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

A DBZ-ben lett volna errõl szó? Én viszonylag nemrég néztem végig, nagyjából emlékszem is rá, de akkor nem volt ilyen. Vagy még az elején mondták volna? Mondjuk már Gohan is kisgyerekként, mikor szaladgált az erdõben lények elõl, akkor is rohadt erõs volt (ahogy Goku is nála ezerszer nagyobb T-rexekkel végzett, meg kitárt tenyérrel aprította a tûzifát a DB elsõ részében :lol:), vagy Piccolo edzése során tért volna ki erre? :unsure:

Ha a movie-kban mondták, akkor nem szóltam.

Elvileg azon a bizonyos edzésen mondták neki, mielõtt ment volna Buu-t ölni.

Kerestem eddig, de nem találtam youtube-on értékelhetõ japán verziót abból a részbõl. Egyébként is, mi ez a rengeteg angol jelenet? Undorító x(

Link to comment
Share on other sites

Karez

Én viszont jobban örülök neki, hogy Goku maradt a főszereplő - csak így meg tényleg kicsit idétlen, hogy ott a két fiú és nem érnek el semmi eget rengetőt. Ha többet kihoz Toriyama Gohanból, talán érdekesebb lett volna, erősen fárasztó így visszagondolva, hogy milyen rengeteg sok rész ment el Gohan edzéseivel, a nyavalygásaival, és igazából...nem lett belőle több. Sajnálatos, hogy az alkotók így behódolnak a rajongók akaratának, szerintem 99%-ban jobb, ha a hosszú távú sorozat alkotója abszolút szabad kezet kap és nem ugrik bele marhaságokba...szeretem ha a készítőnek van mersze kinyírni a főszereplőt (Goku!), de az már nevetséges, ha minden adandó alkalommal feltámad (Goku...).

Totálisan egyetértek veled!

És az a poén hogy ezt az anime készítői is érezték, így ha lehetőség volt főleg a movie-ban több teret adtak Gohan-nak is. (konkrétan három részben is ő győzi le az adott főr*bancot :rolleyes: )

Egy felől nem értem mért csinálta ezt...mert kb. bármi megtörténhetett akkoriban. Maguk a segítők szóltak neki? Esetleg a magazin példányszáma csökkent, ha 4-5 fejezetig Akira megpróbálta Gohan végre főszereplővé avanzsálni?

Mer az hogy az interjúkban mindig azt hangoztatja hogy "jajj azok a vad rajongók, akik 10. oldalon csak SSJ2 Trunks-ot akartak látni..." sztem csak jó fedősztori, és inkább kiadói részről fúj itt a szél. Egy felől, nagyon belátta minden olyan cég, aki kicsit is közel került a Dragon Ball máglyához (JUMP magazin, Toei animation, Bandai ent. a figura/kártya/videojáték adaptációival) hogy ha nem rajongói igényeket kielégítve teljesít a széria, akkor bizony nincs miről még több pénzt kicsikarni a habzószájú rajongóktól.

Nem beszélve arra hogy a DB után Toriyamát legalább még 10 évig zaklatták a Dragon ball miatt. Ő maga is bevallotta hogy a mozifilmek és a GT karakterdizájnjai között van 1-2 karakter akit nem szívesen alkotott meg, de ha már egyszer megkérték és kifizették...igaz számára sose volt gond utólag egyik adaptáció sem. (a Japán Dragon Box kiadásokban mindig mondott egy tiszteletre illő bejegyzést, hogy ezt és ezt miért kedveli, és a kedves rajongó addig élvezze, míg el nem jutt az utolsó részig is) De csak tessék elolvasni pár régebbi interjút vele még a 90-es években készültet...ott kb. szó szerint agybajt kapott hogy már naponta kérték meg hogy "naah rajzolj még egy Gokut a kedveméért!!", nem csoda hogy már évek óta csak One-shot-okat add ki, és főleg karakter dizájnerként segít rengeteg videojátékokban. Hisz ahogy mondta ő szereti azt amit csinál, de a DB már sehogy sem szeretné folytatni. Belefáradt, és inkább hagyja az egészet a rajongókra.

Köv. postra előkerítek pár magyarra fordított interjút is, ha gondoljátok. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Elvileg azon a bizonyos edzésen mondták neki, mielõtt ment volna Buu-t ölni.

Kerestem eddig, de nem találtam youtube-on értékelhetõ japán verziót abból a részbõl. Egyébként is, mi ez a rengeteg angol jelenet? Undorító x(

A GT-ben aztán mégis átváltozott (pedig ha jól emlékszem ott is már olyan a haja alapból, mint Mistyc Gohanként), és nem csak a Föld nem robbant föl, hanem Super C17(no comment, már szidtam néhány posttal ezelõtt :D) úgy agyonverte, mint a lószart, ráaádsul nem is 1v1-be, hanem vagy 5v1. :)

Köv. postra elõkerítek pár magyarra fordított interjút is, ha gondoljátok. :rolleyes:

kk, örülnék neki :)

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

A GT-ben aztán mégis átváltozott (pedig ha jól emlékszem ott is már olyan a haja alapból, mint Mistyc Gohanként), és nem csak a Föld nem robbant föl, hanem Super C17(no comment, már szidtam néhány posttal ezelõtt :D) úgy agyonverte, mint a lószart, ráaádsul nem is 1v1-be, hanem vagy 5v1. :)

kk, örülnék neki :)

Asszem a GT-ben azzal magyarázták ezt , h Gohan már sok éve nem edzett így fele olyan erõs se mint amikor Mistyc Gohan volt.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Asszem a GT-ben azzal magyarázták ezt , h Gohan már sok éve nem edzett így fele olyan erõs se mint amikor Mistyc Gohan volt.

Ez olyan fájdalmas magyarázat volt, még Trunks se tudott felemelni néhány tonna téglát, csak SSJ-ben. <_<

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Jah, akkor komolyan csalódtam az egészben. De a továbbiakért végül is érdemes volt megnézni. x)

Amúgy a gt-t és a z-t nem érdemes összehasonlítgatni, mert nincs különösebb fedés a kettõ között.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Ez olyan fájdalmas magyarázat volt, még Trunks se tudott felemelni néhány tonna téglát, csak SSJ-ben. <_<

De akkor már ennyi erõvel ahhoz se kéne, hogy legyen ereje, hogy átmenjen SSJ-be, nem? :D Nah mind1..

Link to comment
Share on other sites

freezy

De akkor már ennyi erővel ahhoz se kéne, hogy legyen ereje, hogy átmenjen SSJ-be, nem? :D Nah mind1..

De az SSJ forma az más. Ahhoz nem fizikai erő kell(ezt kb most úgy hangzik,mintha én is tudnám.. :D) Na,csak annyit akarok mondani,hogy attól,hogy valamit nem tud simán megcsinálni,attól át tud változni SSJbe és úgy igen. Azért van,nem? :D

Az egy technika(only saiyan,nyilván)..egyszer megtanulta,akkor mindig is tudni fogja,ha a fizikai ereje visszafejlődöt,ha nem.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Valahogy úgy. Az elsõ szinthez egyébként düh kell. Sok, nagyon sok düh. ^^ Bár nem tudom ez a további átváltozások esetében fennáll-e, de az elsõhöz mindenképp ez a kritérium.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

De az SSJ forma az más. Ahhoz nem fizikai erõ kell(ezt kb most úgy hangzik,mintha én is tudnám.. :D ) Na,csak annyit akarok mondani,hogy attól,hogy valamit nem tud simán megcsinálni,attól át tud változni SSJbe és úgy igen. Azért van,nem? :D

Az egy technika(only saiyan,nyilván)..egyszer megtanulta,akkor mindig is tudni fogja,ha a fizikai ereje visszafejlõdöt,ha nem.

Mondjuk ez igaz, de akkor is gáz szerintem. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Levike1988
Valahogy úgy. Az elsõ szinthez egyébként düh kell. Sok, nagyon sok düh. ^^ Bár nem tudom ez a további átváltozások esetében fennáll-e, de az elsõhöz mindenképp ez a kritérium.

Ez biztos.

Viszont nekem ebben az egész SSJ mizériában az nem tetszik, hogy az események elõrehaladtával annyira elvan rontva. Személy szerint az egész sorozatban az tetszik a legjobban, amikor goku átváltozik elõször ssj1-be és utána elemi erõvel lesúlyt freezara. De késõbb amikor már minden második percben átváltoznak meg mittomén, az már nagyon nem tetszik. Például most néztem meg magyar szinkronnal az utsó 50 részt és ott is amikor elõször változik át goku ssj3-ba, az mekkora már! De utána meg amikor visszatér a Földre az istenek birodalmából és rátámad Buu, 0,3 mp alatt átváltozik ssj3-ba, az annyira rossz. Szóval amennyire misztikus meg tök jó ez az átváltozás a kezdeti idõszakokban, annál rosszabb a DBZ végén szvsz.

Kai-s verzió:

http://www.youtube.com/watch?v=qu_nUXWLEuA...feature=related

eredeti:

http://www.youtube.com/watch?v=UeIKvcxWes0

Mekkora már! :)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Pff, ezért mondom, hogy halál fölösleges volt ez a Kai. -_-

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...