Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Boardwalk Empire


Stauffenberg

Recommended Posts

Stauffenberg

Nem akartam közvetlenül a pilot után topikot nyitni neki, de már túl vagyunk pár epizódon, kezd körvonalazódni, hogy mire is lehet számítani a sorozattól. Nem fogok túl hosszú bevezetõt írni a topiknak, a lényeg, hogy a The Sopranos filmes csapata részben újra összeállt, hogy az HBO megbízásából ismét egy gengszter sorozatot készítsen. Ezúttal azonban a történet az 1920-as években játszódik, a pilot is a szesztilalom bevezetésének a napján kezdõdik. A szokásos "szeszcsempész gengszterfilmekkel" szemben ez inkább arról szól, hogy néhány korrupt politikus és pitiáner kezdõ bûnözõ miként keres utakat és új lehetõségeket a pénzszerzésre az új törvénymódosítás hatályba lépését követõ napokban/hetekben.

A fõszerepet Steve Buscemi játssza, amiben az az érdekes, hogy õ számos The Sopranos epizódban is játszott már, így a gengszter filmek világa vagy az alkotógárda nem idegen tõle és meg kell hagyni meglehetõsen jól játszik itt is! A pilotot mindenkinek érdemes megnéznie, hiszen az elsõ epizódot nem más követte el, mint a rendezõzseni Martin Scorsese!

A sorozat kezdi megmutatni, hogy milyen is lesz: Brutális, drámázós, néhol agyalós és tele van naturalista jelenetekkel (értsd: nem szívbajosak sörétes által szétszaggatott emberi belsõségeket vagy agyvelõt mutogatni, ahogy pucér nõkbõl sem lesz hiány). Bár nálunk még nem vetítik, de a 18-as karika alapnak számít!

Boardwalk Empire - IMDB http://www.imdb.com/title/tt0979432/

Link to comment
Share on other sites

Hor1

3. rész gyomorban turkálása elég kemény volt. :) Szép komótosan építkezõ, lassú, megfontolt sorozat. Imádom az ilyeneket. :)

Sopranost is illene már végignéznem, jövõ nyáron talál belefér.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Nem rossz, de több izgalom elférne. Maga a kor, díszletek, kosztümök nagyon tetszenek. Látszik, hogy van bennük munka rendesen. Buscemi remek választás, de a többi szereplõvel sincs különösebb gond. Szóval eddig tetszik.

Link to comment
Share on other sites

berc00

Most néztem másodikat, jó volt ez is, viszont KisTehén!us, én néha nagyon belekavarodok a nevekbe, és nem tudom ki kivel van :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Most néztem másodikat, jó volt ez is, viszont KisTehén!us, én néha nagyon belekavarodok a nevekbe, és nem tudom ki kivel van :D

Én is hasonlóan vagyok vele, pedig én aztán jó névmemóriával rendelkezem, hála annak, hogy elég sok "egzotikus" könyvet befaltam már életem során ahol rengeteg kimondhatatlan német, francia, lengyel vagy orosz névvel találkoztam már... :D

Itt meg talán pont az a gond, hogy itt mindenki Bill, Joe, Tony meg hasonlók... nem elég "egzotikusak" ahhoz, hogy jól elkülönüljenek. Bár Nucky neve azonnal megmaradt bennem, meg Jimmy szimpatikus karakter, õt is megjegyeztem hamar.

Link to comment
Share on other sites

_George_

Most néztem másodikat, jó volt ez is, viszont KisTehén!us, én néha nagyon belekavarodok a nevekbe, és nem tudom ki kivel van :D

Ezzel nem vagy egyedül. Az elsõ részben az ügynök is belekeveredett a nevekbe. Mondjuk nem csodálom, néhány perccel késõbb én is. :)

Link to comment
Share on other sites

berc00

Ezzel nem vagy egyedül. Az elsõ részben az ügynök is belekeveredett a nevekbe. Mondjuk nem csodálom, néhány perccel késõbb én is. :)

Tényleg, el is felejtettem azt a jelenetet. Enyhe önkritika volna? :D

Link to comment
Share on other sites

Gurga

A nevekkel néha én is gondban vagyok, de szerencsére arcról mindenkit felismerek, tudom mit csinált, hova tartozik.

Nagyon várom már a 4. részt, remélem holnap már lesz hozzá felirat. :)

Link to comment
Share on other sites

Snexi

nekem már hetek óta itt porosodott a gépemen az elsõ rész,de most néztem csak meg

jóféle,mindig is érdekelt a kor úgyhogy nézem folytatni fogom a sorozatot

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Engem beszippantott. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Tudnám nézni egy darabig folyamatosan. 4 rész is elég fain volt. Lesz megtorlás Caponeék részéről asziszem. :D

Link to comment
Share on other sites

Hero44

A rész végi történésnek örülök, már azt hittem a sorozat végéig kell rá várni. :)

Link to comment
Share on other sites

Gurga

A rész végi történésnek örülök, már azt hittem a sorozat végéig kell rá várni. :)

Eddig is nehéz volt kivárni a feliratot, így meg még jobban várom. Remélem este meg tudom nézni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hero44

A csávó most azért büntette magát a rész végén, mert beleesett a csajba? Vagy ez valami rituálé amit nem értek?

Link to comment
Share on other sites

Snexi

A csávó most azért büntette magát a rész végén, mert beleesett a csajba? Vagy ez valami rituálé amit nem értek?

nem hiszem,hogy beleesett volna,inkább csak rosszul végezte e munkáját és azért

amúgy kva nagy sorozat,imádom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hor1

Elég jézus volt a 6. rész.

Mrs. Schroeder ahogy a tanmesével kiosztotta a kurvát. :D

A csávó most azért büntette magát a rész végén, mert beleesett a csajba? Vagy ez valami rituálé amit nem értek?

Szerintem ez inkább egyfajta önkielégítés volt, nekem az jött le, hogy eléggé a élvezi a kis huncutbácsi. Mindig mondtam, aki belekben turkál abban nem lehet megbízni. -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hero44

Nelsonnal most már tényleg érdekel, hogy mi van, mert ez még egy k*rásból is ekkora drámát csinált. :D

A rész nem volt észveszejtõ, de várható volt, most jön majd csak az utolsó két rész. Azokra tartalékolnak.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Nelsonnal most már tényleg érdekel, hogy mi van, mert ez még egy k*rásból is ekkora drámát csinált. :D

A rész nem volt észveszejtő, de várható volt, most jön majd csak az utolsó két rész. Azokra tartalékolnak.

1 rész van már csak hátra :unsure: vagy te a 9.ről beszélsz?

Link to comment
Share on other sites

Hor1

10. rész volt ma, 12 részes az évad.

Én megint 3 résszel el vagyok maradva.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

10. rész volt ma, 12 részes az évad.

Én megint 3 résszel el vagyok maradva.

pedig én azt olvastam,hogy 11 részes lesz,de akkor pozitívan kell most csalódnom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gurga

Megnéztem az utolsó részt is. Nagyon jó volt, ahogy az egész évad. Várom a következõt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
_Tigris_

Na én meg most láttam, hogy ennek a sorozatnak is van topicja, bár ezzel is le vagyok maradva, mert még csak a negyedik részig láttam. :D

Amúgy egy nagyon jó sorozat, a kor hangulatát tökéletesen adja vissza, és karakterek meg egyenesen mesteriek. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
VegaSHFOREVER

Elkezdtem én is nézni , az elsõ évad hatodik részénél járok. Nagyon igényes , jó sorozat, de valamiért mégsem ragadott magával. Talán nem annyira érdekesek a karakterek, vagy maga a sztori , a hangulat, vagy nemtudom. :unsure: A Maffiózókat azért nem nagyon lehet ûberelni na.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

pedig nálam pont ott volt a sorozat csúcsa,jimmy karaktere eléggé érdekes volt számomra

még idén lesz a 2. évad?

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Már az évad vége felé járok és egyre jobban tetszik. (persze az unalom még mindig megvan néha)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...