Jump to content
GSForum - Segélyvonal

101 PC Játék Amivel Mindenképpen Játszanod Kell


Adi86

Recommended Posts

Sugarfree
Diablo 2: igen
Baldur's Gate 2: tartózkodom
Unreal Tournament 2004: nem
World Of Warcraft: igen
Half Life: igen

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1
Diablo 2 - nem
Baldur's Gate 2 -Igen
Unreal Tournament 2004 - ---
World Of Warcraft - nem
Half Life - Igen 

Link to comment
Share on other sites

Cori

Fenébe, a Baldur's Gate 2-t én akartam ajánlani! <_<

bocs, de ugy ereztem muszaly betennem valami "igazi" RPG-t, h mégjobban összeszégyeljem magam amiatt, h nincs vegigjatszva... (na majd nyáron)

Hát ez most jó vegyes lista lett.

3. Unreal Tournament 2004: nem (az elsõ résznek viszont a 101-es listában lenne a helye)

hehe, vegyes az izlésem :D

sajna az 1. részt nem jatszottam soha még :( (azert raktam ezt mert a 2003hoz kepest nagyon sok ujitast tartalmazott, viszont a 3ik rész szerintem nem lett valami jó)

Link to comment
Share on other sites

Balee

sajna az 1. részt nem jatszottam soha még :( (azert raktam ezt mert a 2003hoz kepest nagyon sok ujitast tartalmazott, viszont a 3ik rész szerintem nem lett valami jó)

Az a legjobb rész, de talán csak azért mert anno mikor megjelent rengeteget toltuk LAN-ba, régi szép emlékek ugye. De még ma is elõ szoktam venni, és még mindig nagyon üt. Jah és az UT mellett a Quake 3-nak is a listában lenne a helye. B)

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Az a legjobb rész, de talán csak azért mert anno mikor megjelent rengeteget toltuk LAN-ba, régi szép emlékek ugye. De még ma is elõ szoktam venni, és még mindig nagyon üt. Jah és az UT mellett a Quake 3-nak is a listában lenne a helye. B)

Naná én is támogatom q3 és Ut99-et B)

Link to comment
Share on other sites

Karez

Diablo 2 - igen
Baldur's Gate 2 -tartózkodom
Unreal Tournament 2004 - nem
World Of Warcraft - nem
Half Life - Igen 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Diablo 2 - igen
Baldur's Gate 2 -igen
Unreal Tournament 2004 - igen
World Of Warcraft - igen
Half Life - Igen 

Komolyan, akik nem-et szavaznak a WoW-nak, azok milyen világban élnek? 10 millió játékos játssza, a legsikeresebb PC-s játék mind a mai napig, és akkor ne kerüljön fel egy ilyen listára? Nem azt kéne nézni, hogy nektek tetszik-e...

Egyre röhejesebb...

Link to comment
Share on other sites

Sugarfree

Diablo 2 - igen
Baldur's Gate 2 -igen
Unreal Tournament 2004 - igen
World Of Warcraft - igen
Half Life - Igen 

Komolyan, akik nem-et szavaznak a WoW-nak, azok milyen világban élnek? 10 millió játékos játssza, a legsikeresebb PC-s játék mind a mai napig, és akkor ne kerüljön fel egy ilyen listára? Nem azt kéne nézni, hogy nektek tetszik-e...

Egyre röhejesebb...

Nem te írtad egyszer, hogy "népszerûségi lista lesz ez"? Szerintem igazad volt. :P

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Komolyan, akik nem-et szavaznak a WoW-nak, azok milyen világban élnek? 10 millió játékos játssza, a legsikeresebb PC-s játék mind a mai napig, és akkor ne kerüljön fel egy ilyen listára? Nem azt kéne nézni, hogy nektek tetszik-e...

Egyre röhejesebb...

Épp tõled nem várna az ember ilyen kijelentést. :) Akkor igy a facebook-os farmville nevü trutyinak arannyal ékesitett helye kéne,hogy legyen a listán,hisz 10 csilliárdan játszák naponta.És nem is áll távol egymástól a két játék,hisz mindkettö ugyanazt teszi : kihasználja,hogy az emberek hajlamosak a függöségre.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Diablo 2 - nem
Baldur's Gate 2 - nem
Unreal Tournament 2004 - nem
World Of Warcraft - igen
Half Life - Igen 

Komolyan, akik nem-et szavaznak a WoW-nak, azok milyen világban élnek? 10 millió játékos játssza, a legsikeresebb PC-s játék mind a mai napig, és akkor ne kerüljön fel egy ilyen listára? Nem azt kéne nézni, hogy nektek tetszik-e...

Egyre röhejesebb...

Egyetértek, persze az más kérdés, hogy rá nem tudok nézni :P

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Komolyan, akik nem-et szavaznak a WoW-nak, azok milyen világban élnek? 10 millió játékos játssza, a legsikeresebb PC-s játék mind a mai napig, és akkor ne kerüljön fel egy ilyen listára? Nem azt kéne nézni, hogy nektek tetszik-e...

Egyre röhejesebb...

Az hogy mások döntését nem tudod, tiszteletben tartani, na az a röghelyes, és nem kell szidni másokat azért mert nem tetszik neked a döntésük. A másik az hogy MMO univerzumban nem éppen a WOW a leginnovatívabb, de szinte a legtökéletesebb MMO, mert azért ott volt az Ultima Online, meg az Everiquest is.

Persze mindig benne van a pakliban az hogy olyan játékok nem kerülnek be amelyek megérdemlik, pl az elsõ Total War játék, de egy nyílt szavazásnál benne van a pakliban, és ezt el kell fogadni, ka tetszik ha nem, ha nem akkor ne foglalkozz vele. A másik az hogy még nagyon az elején vagyunk, és akár egy nagy széria része is felkerülhet a listára ,pl Rome Total War.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Komolyan, akik nem-et szavaznak a WoW-nak, azok milyen világban élnek? 10 millió játékos játssza, a legsikeresebb PC-s játék mind a mai napig, és akkor ne kerüljön fel egy ilyen listára? Nem azt kéne nézni, hogy nektek tetszik-e...

Egyre röhejesebb...

egyet értek, szerintem nem ugy kene szavazni, h kinek mi tetszik, hanem, h mekkora durranás volt a megjelenése idején (vagy akár még most is) (pve, pvp kedvelõk is megtalaljak a helyuket benne - igaz a PVE rész kidolgozottabb -, max a grafika miatt sírhat az ember; meg most már a könnyûsége miatt is)

wow nem véletlen lett a legkelendõbb az MMOk körében... igen warcraft, szal mondhatnank, h a név elviszi, de nagyon sok olyan WoWos van aki még nem is jatszott/nem szerette a stratégiákat... (a jol osszerakott vilag, ujitasok és regi elemek hasznalata tökéletes egyveleget alkot)

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Komolyan, akik nem-et szavaznak a WoW-nak, azok milyen világban élnek? 10 millió játékos játssza, a legsikeresebb PC-s játék mind a mai napig, és akkor ne kerüljön fel egy ilyen listára? Nem azt kéne nézni, hogy nektek tetszik-e...

Egyre röhejesebb...

Talán épp azért, mert itt nem a legnépszerûbb játékra kell szavazni, hanem a leginnovatívabb/legjobbra (WoW ez utóbbiba beleférne, de hogyha a szavazók többségének nem jön be, akkor nincs mit tenni). Az egyéni vélemény-t meg sehogy sem lehet kizárni, nyilván mindenki az általa legjobbnak vélt játékokat fogja szavazásra bocsátani. A lista így inkább lesz szubjektív, mint objektív. Mindez fõképpen a legjobbakra vonatkozik, innováció kérdésében más a helyzet. Ott egyéni véleménytõl függetlenül el lehet mondani egy játékról hogy innovatív-e vagy sem. Pl. Mirror's Edge-re azt mondani hogy nem, az lenne röhejes.

Szóval szerintem a leginnovatívabb/legjobb játék sok esetben nem fér össze.

Diablo 2: igen
Baldur's Gate 2: tartózkodom
Unreal Tournament 2004: igen 
World Of Warcraft: tartózkodom
Half Life: igen

Technikai kérdés: minek kell ez code-os szavazás?

Link to comment
Share on other sites

jardo
Diablo 2: igen
Baldur's Gate 2: igen
Unreal Tournament 2004: nem
World Of Warcraft: nem
Half Life: igen

Link to comment
Share on other sites

Cori

Talán épp azért, mert itt nem a legnépszerûbb játékra kell szavazni, hanem a leginnovatívabb/legjobbra (WoW ez utóbbiba beleférne, de hogyha a szavazók többségének nem jön be, akkor nincs mit tenni). Az egyéni vélemény-t meg sehogy sem lehet kizárni, nyilván mindenki az általa legjobbnak vélt játékokat fogja szavazásra bocsátani. A lista így inkább lesz szubjektív, mint objektív. Mindez fõképpen a legjobbakra vonatkozik, innováció kérdésében más a helyzet. Ott egyéni véleménytõl függetlenül el lehet mondani egy játékról hogy innovatív-e vagy sem. Pl. Mirror's Edge-re azt mondani hogy nem, az lenne röhejes.

Szóval szerintem a leginnovatívabb/legjobb játék sok esetben nem fér össze.

volt olyan játék a listán ami nem tetszett, mégis igennel szavaztam (attol, h nekem nem tetszik, még tartalmazhat ujitásokat/jó ötleteket)

de sajna egyet kell, h értsek abban, h " A lista így inkább lesz szubjektív, mint objektív." :/

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Diablo 2 - igen
Baldur's Gate 2 - igen
Unreal Tournament 2004 - igen
World of Warcraft - igen
Half Life - igen

Technikai kérdés: minek kell ez code-os szavazás?

Asszem nem lett megmondva, hogy így kell, de sokkal jobban látszanak a szavazatok és gyorsabb, kényelmesebb a számolás.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Vehetnénk a Godfather esetét is: az ok, amiért betettem a listámba, az volt, hogy egy igenis jól kitalált, és jól mûködõ meggyõzés-fenyegetés rendszer került a játékba, a közelharc is jól meg volt csinálva (annak ellenére, hogy eleinte ténlyeg furcsa és nehézkes volt a kezelése, de ha megszokta az ember, akkor pofonegyszerû volt), plusz a sztori is ügyesen lett beleszõve az eredeti regény és a filmek történetébe. Sõt, még a grafika is hozta az elvárható szintet, hogy a zene zsenialitásáról már ne is beszéljünk. Ennek ellenére csak én szavaztam igennel, 19-en nemmel, 3-an pedig tartózkodtak.

Na most akkor erre is rá lehetne fogni, hogy azért szavazott valaki nemmel, mert neki nem tetszett a játék. :)

Link to comment
Share on other sites

Cori

Vehetnénk a Godfather esetét is: az ok, amiért betettem a listámba, az volt, hogy egy igenis jól kitalált, és jól mûködõ meggyõzés-fenyegetés rendszer került a játékba, a közelharc is jól meg volt csinálva (annak ellenére, hogy eleinte ténlyeg furcsa és nehézkes volt a kezelése, de ha megszokta az ember, akkor pofonegyszerû volt), plusz a sztori is ügyesen lett beleszõve az eredeti regény és a filmek történetébe. Sõt, még a grafika is hozta az elvárható szintet, hogy a zene zsenialitásáról már ne is beszéljünk. Ennek ellenére csak én szavaztam igennel, 19-en nemmel, 3-an pedig tartózkodtak.

Na most akkor erre is rá lehetne fogni, hogy azért szavazott valaki nemmel, mert neki nem tetszett a játék. :)

pontosan, en emiatt tartozkodtam, mert nem jatszottam vele, es annak ellenere, h sok lehuzást hallottam felõle, nem valaszoltam NEM-mel mert fogalmam sincs milyen a maga a jatek :o

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Vehetnénk a Godfather esetét is:

Na most akkor erre is rá lehetne fogni, hogy azért szavazott valaki nemmel, mert neki nem tetszett a játék. :)

Nem csak rá lehetne fogni, ki is lehetne jelenteni.

Kíváncsi vagyok, egy kill.swtich-re ki adna igent...

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Vehetnénk a Godfather esetét is: az ok, amiért betettem a listámba, az volt, hogy egy igenis jól kitalált, és jól mûködõ meggyõzés-fenyegetés rendszer került a játékba, a közelharc is jól meg volt csinálva (annak ellenére, hogy eleinte ténlyeg furcsa és nehézkes volt a kezelése, de ha megszokta az ember, akkor pofonegyszerû volt), plusz a sztori is ügyesen lett beleszõve az eredeti regény és a filmek történetébe. Sõt, még a grafika is hozta az elvárható szintet, hogy a zene zsenialitásáról már ne is beszéljünk. Ennek ellenére csak én szavaztam igennel, 19-en nemmel, 3-an pedig tartózkodtak.

Na most akkor erre is rá lehetne fogni, hogy azért szavazott valaki nemmel, mert neki nem tetszett a játék. :)

Én a Godfather nagyon jó az a fenyegetési rendszer, és a Fõküldetések, de azon kívül nekem nem jött be más, a város olyan egyforma, a Vice City-hez képest vagy akár a GTA3-hoz képest, a melákküldetések pedig, unalmasak voltak, az ember csak azért csinálta õket, hogy fejlõdjön a a karaktere.

A San Andreast. pl én végigtoltam és tudjátok hogy meg van nekem, de tartózkodtam. Mert rengeteg érv szólt amellett hogy fent legyen a listán és amellett hogy ne szerepeljen a listán.

De vitatkozhatunk naphosszat arról mi kerülhetett volna be és mi nem, ügy is a többség szava dönt.

De ha nem jó ez a megközelítés akkor szolok Balee-nek hogy törölje a topic-ot és kész, emiatt ne veszünk össze, hogy ki miért gyomot nem-et arra játékra.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Az ilyen véleményt el is fogadom, csak akkor ne dobálózzunk már olyannal, hogy 'a WoW-ra mért nem szavaz senki, miközben 10 millióan játszák?'. Bármilyen cím kerül terítékre, úgyis mindenki az alapján dönt, hogy az adott játék neki mennyire jön be. És ugyanígy, ha ven egy baromi neves cím, amivel viszont soha nem játszottam, akkor nem fogok se igennel, se nemmel szavazni.

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

1. Diablo 2: Igen
2. Baldur's Gate 2: Igen
3. Unreal Tournament 2004: nem
4. World Of Warcraft: Igen
5. Half Life: Igen 

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Az ilyen véleményt el is fogadom, csak akkor ne dobálózzunk már olyannal, hogy 'a WoW-ra mért nem szavaz senki, miközben 10 millióan játszák?'. Bármilyen cím kerül terítékre, úgyis mindenki az alapján dönt, hogy az adott játék neki mennyire jön be. És ugyanígy, ha ven egy baromi neves cím, amivel viszont soha nem játszottam, akkor nem fogok se igennel, se nemmel szavazni.

Hát igen ebbõl a szempontból akár az MW2 is felkerülhetne a listára pedig nem valami isteni és újdonságokkal teli játék.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Hát igen ebbõl a szempontból akár az MW2 is felkerülhetne a listára pedig nem valami isteni és újdonságokkal teli játék.

Pontosan errõl beszélek. Ráadásul Leon híresen nem szereti a MW2-t. :D Szal tulajdonképpen önmagának mond ellent.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

A WoW egymagában többet hatott a mûfajra, mint az elõzõ MMO-k együttesen. Igen, tudom, hogy nem sok benne az eredetiség, valószínûleg jobban ismerem az MMORPG mûfajt, mint itt bármelyikõtök. Ettõl függetlenül kihagyni egy olyan listáról, ami elméletileg nem csak arról szól, hogy kinek melyik játék tetszik, meg ki mennyire tartja jónak az adott játékot, hanem valami olyasmirõl kéne szólnia, amik a "legjelentõsebbek", amiket "ki kell próbálni", az az egyébként sem túl komolyan veendõ lista értelmét, hitelességét ássa alá.

Így lesz egy "A Gamestar fórum userei által leginkább szeretett játékok" listája. Az meg alig valamivel ér többet egy bevásárlólistánál...

Az hogy mások döntését nem tudod, tiszteletben tartani, na az a röghelyes, és nem kell szidni másokat azért mert nem tetszik neked a döntésük. A másik az hogy MMO univerzumban nem éppen a WOW a leginnovatívabb, de szinte a legtökéletesebb MMO, mert azért ott volt az Ultima Online, meg az Everiquest is.

Persze mindig benne van a pakliban az hogy olyan játékok nem kerülnek be amelyek megérdemlik, pl az elsõ Total War játék, de egy nyílt szavazásnál benne van a pakliban, és ezt el kell fogadni, ka tetszik ha nem, ha nem akkor ne foglalkozz vele. A másik az hogy még nagyon az elején vagyunk, és akár egy nagy széria része is felkerülhet a listára ,pl Rome Total War.

Az, hogy két mondatot nem tudsz leírni gépelés és/vagy helyesírási hiba nélkül, az a röhejes... Az érvelés és a "mások véleményének nem tisztelése" között meg van egy kis különbség.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...