Jump to content
GSForum - Segélyvonal

101 PC Játék Amivel Mindenképpen Játszanod Kell


Adi86

Recommended Posts

UC

Én is támogatom a Dos-os idõket is, és persze a korai Win95-öt is. Csak egy pár érv: Doom, Duke Nukem, Stunts, Ultima 8, X-Com, C&C, Transport Tycoon, Worms, Sim City, Alone in the Dark.

A lényeg, hogy ez nem játékfelvetés volt (najó, lehet az is), csak egy nagyobb összegben mernék fogadni, hogy a játékosok döntõ többsége ezek nagy részét látni szeretné abban a 101-ben :)

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Jó ötlet

legyen 2 és 3 nap :unsure: ?

A C&C 95-ös nem? vagy akkor is megjelent egy vrzió

Forum fightersnél 1 szavazás szokott 2 napig menni, de marha lassú. Egy 16-os kör kb 2 hónapig szokott tartani, bár ott gyakran van csúszás is.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Én is támogatom a Dos-os idõket is, és persze a korai Win95-öt is. Csak egy pár érv: Doom, Duke Nukem, Stunts, Ultima 8, X-Com, C&C, Transport Tycoon, Worms, Sim City, Alone in the Dark.

A lényeg, hogy ez nem játékfelvetés volt (najó, lehet az is), csak egy nagyobb összegben mernék fogadni, hogy a játékosok döntõ többsége ezek nagy részét látni szeretné abban a 101-ben :)

Meg az összes LucasArts-kalandjáték, Fallout 1-2, Wizardryk, elsõ és a harmadik NFS, stb.

Szavazásról: legalább 5 játék, 2 napos szavazóidõvel.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Tetszetõs kezdeményezés. :)

Javaslatok: DOS + Windows. Idõkorlát 2009 lehetne (ami pár hónapos emlék csak, az még hadd ülepedjen, mielõtt hirtelen felindulásból betennénk a legjobbak közé, hogy aztán pár hónap múlva a kutya se emlékezzen rá).

-max--szal egyetértek: legalább öt játék per kör, különben a nyugdíjas leszek, mire végzünk. :D

Link to comment
Share on other sites

Adi86

A topic célja az, a GS forum közössége megkeresse azokat a PC játékokat amelyek 1990-2009 között megjelentek meg és a legnagyobb hatással voltak PC játékosok társadalmára.

Összegyûjtés folyamata:

A játékokat felvetésenként fogjuk elbírálni.

pl: én felvetek egy játékot legyen az Fable, mig a felvettet játékot nem bírálta el többség, addig nem ajánlót még egy játékot felvetni (abból csak keveredés lenne), ha tetszik valakinek a játék elég egy Ok-t vagy rendben posztolni, de lehet ellene és mellette érvelni.

Ha egy sorozatot bírálunk el: pl melyik a legjobb Hitman rész, akkor szavazást indítunk, és az a rész mely a legtöbb szavazatot kapta az nyer, de közben lehet egy rész mellet is érvelni.

Söt akár egy széria több része is felkerülhet a listára, legfeljebb nem egyszerre.

Ha egy játék felkerült a top101-re akkor közölve lesz jelenlegi lista állása és azok a játékok listája is közölve lesznek folyamatosan amelyeknek fen van tartva egy hely csak még nem 100-os a szerepeltetése.

Játékok felvetése 5-ösével fog történik, de kétszériát ne tegyünk egyszerre javaslat státuszba (pl: NFS szériára és a Hitman). Három naponta követik egymást a körök, (itt kérnék meg valakit ha segítene, ha netán nem nagyon érnék rá,de mindent megteszek hogy folyamatosan jelen legyek)

Azért nem szeretnék top 101 vagy ahhoz hasonló teljes listákat az elején mert nincs az az ember aki 20-30 személy listáját leszûri, és sok játék lemaradni a top101-rõl ami bõven megérdemelné a szereplését, csak éppen az embereknek nem jutott eszébe.

Lista szereplõivel kapcsolatban:

Nincs megszabva mely stílusból mennyi szerepelhet, (Pl: lehet akár 20 FPS is a listán és egy 1RPG), és mely évbõl mennyi.

Lehet ajánlani: kiegészítõket és Shw programokat is.

A 101-helyen a legújabb játék míg a 1. helyen a legrégebbi játék fog szerepelni (egy játék sem jobb a másiknál.

Remélem minden érthetõ, de ha van kérdés tényetek fel nyugodtan, és reménykedem hogy ez a topic nincs halálra ítélve.

ÉS KÖNYÖRGÖM MÍG EGY KÖR NEM ZÁRUL LE, NEM TEGYEN SENKI TIPPET (a kör lezárását egy összegzõ táblázat fogja jelezni).

Ez a szabályzat jó így?

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Korrekt, vágjunk bele! :)

Link to comment
Share on other sites

efperel

Játékok felvetése 5-ösével fog történik, de kétszériát ne tegyünk egyszerre javaslat státuszba (pl: NFS szériára és a Hitman)

Ezt nem értem, most akkor mind az ötnek ugyanannak a sorozat részének kell lennie? :huh:

Miért nem jobb, ha az ötbõl kiválasztunk néhányat, vagyis az öt címet egymástól függetlennek tekintjük?

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Ezt nem értem, most akkor mind az ötnek ugyanannak a sorozat részének kell lennie? :huh:

Miért nem jobb, ha az ötbõl kiválasztunk néhányat, vagyis az öt címet egymástól függetlennek tekintjük?

Nem. 5 jelöltbõl maximum 1 lehet teljes sorozat, a többi csak egy-egy játék.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Nem. 5 jelöltbõl maximum 1 lehet teljes sorozat, a többi csak egy-egy játék.

Pontosan, mert különben nem lehetne szavazni rá ;)

Megvárom a többiek véleményét és akkor rakom az elsõ 5-öt

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Ezt most magad fogod kitalálni? Mármint úgy értem, tippeket sem adhatunk? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Ezt most magad fogod kitalálni? Mármint úgy értem, tippeket sem adhatunk? :huh:

De hogy is csak gondoltam ha már én találtam ki akkor had kezdjem én de ha ez is baj, mi lesz késõbb :(

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Nem baj. Csak megkérdeztem.

De, ha már 5 játékot beraksz akk. egy kategória legyen.

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Menjen az elsö öt.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Megszeretném várni még néhány ember véleményét ha nem gond, de legkésõbb holnap vagy akár ma este rakok fel listát.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Tipp: Minden érdeklõdõ ír be egy (maximum) 101 darabos listát, ami szerinte a legfontosabb, leginnovatívabb, stb. Ezt utána összesítitek, az átfedéseket értelemszerûen csak egyszer tüntetitek fel, és ami lesz lista, azt faragjátok le utána 101-re (vagy bõvítitek ki, ha netán nem lenne meg).

Idõsáv meg fölösleges, PC-s játékok és kész, ennél jobban elaprózni dátummal és/vagy platformmal fölösleges meló.

Hm?

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Tipp: Minden érdeklõdõ ír be egy (maximum) 101 darabos listát, ami szerinte a legfontosabb, leginnovatívabb, stb. Ezt utána összesítitek, az átfedéseket értelemszerûen csak egyszer tüntetitek fel, és ami lesz lista, azt faragjátok le utána 101-re (vagy bõvítitek ki, ha netán nem lenne meg).

Idõsáv meg fölösleges, PC-s játékok és kész, ennél jobban elaprózni dátummal és/vagy platformmal fölösleges meló.

Hm?

Azt mér elvetettük hogy mindenki bedob egy listát mert abból csak nagy keveredés lenne, meg ügy õsszinten te bevállalnád kb 30 ember 101 listáját hogy abból leszúrd a legjobbakat, és más okai is vannak de azt már leírtam

Az idõsáv meg amúgy is már szinte semmis mert csak a felsõ határ van megjelölve (ami szerintem szükséges, és az okát is megemlítettük már.), és az alsó pedig amúgy is a

a DOS-os kórtól indul ami kb 1990-tõl van (azért mégse kéne Commodore meg Atari játékokat betippelgetni.

Amin még gondolkodóm az hogy (és ezt még nem említette senki) ha olyan eset áll fent pl: ha valaki King's Bounty ajánlja és ha felkerül akkor a listára, akkor a régit vagy az újat rakjuk fel vagy így kerüljön fel:

King's Bounty (leszármazott: King's Bounty: The Legend)

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Azt mér elvetettük hogy mindenki bedob egy listát mert abból csak nagy keveredés lenne, meg ügy õsszinten te bevállalnád kb 30 ember 101 listáját hogy abból leszúrd a legjobbakat, és más okai is vannak de azt már leírtam

Az idõsáv meg amúgy is már szinte semmis mert csak a felsõ határ van megjelölve (ami szerintem szükséges, és az okát is megemlítettük már.), és az alsó pedig amúgy is a

a DOS-os kórtól indul ami kb 1990-tõl van (azért mégse kéne Commodore meg Atari játékokat betippelgetni.

Amin még gondolkodóm az hogy (és ezt még nem említette senki) ha olyan eset áll fent pl: ha valaki King's Bounty ajánlja és ha felkerül akkor a listára, akkor a régit vagy az újat rakjuk fel vagy így kerüljön fel:

King's Bounty (leszármazott: King's Bounty: The Legend)

Mert ebbõl nem lesz keveredés? :)

Nekem 8 amúgy.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Mert ebbõl nem lesz keveredés? :)

Nekem 8 amúgy.

Nem mert így szép sorjában vesszük a címeket és folyamatosan közölve lesz a lista állása, és mivel idõkorlátvan ezért nem fogunk egy címen hetekig rágódni,, de attól még egy cím marad hat talonban (ami szinten folyamatosan közölve lesz) és késõbb vissza térhetünk rá, ha nagy parázs vita alakul ki miatta.

Link to comment
Share on other sites

Cori

szerintem vágjunk bele, aztan meglatjuk mekkora balhé lesz belõle :)

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Az elsõ öt:

Shogun Total War (körökre osztott stratégia és és valósidejû stratégia legjobb szimbiózisa, és bevezette a több ezer fõs csatákat)

C&C (RTS játékok egyik alapja és mai napig tartó frencsájz)

Warcraft III (Szerepjáték elemek bevitele a RTS-be

Commandos: Talán az elsõ lopakodó stílusú taktikai játék volt, ami ma már kihaló félben van.

Imperium Galactica 2 : Egyszerre van benne úrharc és föld harc, ez azóta egy játékban sem volt, plusz díjnyertes zene és a grafika és az átvezetõ animációk ma is megállják a helyüket, és hazánk fia.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Shogun: nem
C&C: igen
War3: igen
Commandos: nem
IG2: igen

szerk.: Meddig tart a szavazás?

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Shogun: nem
C&C: igen
War3: igen
Commandos: nem
IG2: igen

szerk.: Meddig tart a szavazás?

Szabályzatban benne van ;)

Link to comment
Share on other sites

Cori
 Shogun Total War: igen
C&C: igen
Warcraft III: igen
Commandos: igen
Imperium Galactica 2: igen  

Link to comment
Share on other sites

UC

 Shogun Total War: igen
C&C: igen
Warcraft III: nem
Commandos: igen
Imperium Galactica 2: nem (az elsõ rész igen, de most nem értem teljesen hogy mûködik a sorozatokkal a dolog)  

Link to comment
Share on other sites

Adi86

 Shogun Total War: igen
C&C: igen
Warcraft III: nem
Commandos: igen
Imperium Galactica 2: nem (az elsõ rész igen, de most nem értem teljesen hogy mûködik a sorozatokkal a dolog)  

ebben igazad van, na most meg fogtál

mert végül is mindegyik egy sorozat már, akkor tudjátok mit, sorozatokat ne szavazás alapján válaszuk be mert így elég necces hogy szinte minden játék már sorozattá nõtte ki magát, hanem mint minden normális játékot be lehet tippelni, de akkor szorítkozunk le arra hogy egy sorozatból max 2 játék lehet fent a listán, az majd elválik melyik, vagy egyáltalán van olyan jó egy sorozat hogy akár két része is fent lehet.

Hát igen a hibák csak folyamatával jönnek elõ. :(

Módosítsam a szabályzat postot?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...