Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Metro 2033, Last Light, Exodus


_AATT_

Recommended Posts

Chuck_Norris

helló.azt szeretném kérdezni h annál a résznél vagyok h bementem a könyvtárba.mondta ott a Puding!i mielõtt ott hagynak h vannak olyan szörnyek amik nem bántanak ha nem nézek a szemükbe vagy mi.na most ez nekem cefetül nem jön be mer automatice megtámadnak.ez vmi bug vagy mi?

a sárkány féle repülõs szaroknál van ez, de ott se mindig

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nekros

Hali!

A következõ konfigom van: Intel i7 950 3.07 Ghz, Gigabyte HD 6950 2GB, 8GB RAM, 1 TB Western Digital HDD. Very Highon dx11 alatt mindent maximumra rakva létezik, hogy néha durván visszaesik a framerate? (fõleg dinamikus fényeknél). Mert szerintem nem kellene. Valaki valami ötlet? :(

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

azért egy HD 6950 töl ne várj csodát... gtx 580 se viszi framdrop nélkül szoval egy HD 6990 el békésen ellene

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
killermonkey

dilemma

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
wYth-NRG

Kijött a második könyv akit érdekel :)

Ez meg egy kis érdekesség: http://www.europakiado.hu/kepek/metro.jpg

Végignézve a jelzéseket újra lesz szó olyan dologról ami pl a játékban említésként sem szerepelt, azt hiszem jövõhéten el kell nézzek egy könyvesboltba :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
FallenSoul

Sziasztok!

Ma vettem meg a Metro-t és az lenne a kérdésem hogy ezt a játékot nem is kell telepíteni? Mert betettem a lemezt bejött a kép ráklikkeltem az instalra beírtam a kódot, töltött egy keveset kirakott egy ikont és azt írta hogy próbáljam meg késõbb mert a szerverek most éppen nem érnek rá!? Most mi van? Elindítottam a játékot bejött valami steamos ablak és nem csinál semmit.

A válaszokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Sziasztok!

Ma vettem meg a Metro-t és az lenne a kérdésem hogy ezt a játékot nem is kell telepíteni? Mert betettem a lemezt bejött a kép ráklikkeltem az instalra beírtam a kódot, töltött egy keveset kirakott egy ikont és azt írta hogy próbáljam meg később mert a szerverek most éppen nem érnek rá!? Most mi van? Elindítottam a játékot bejött valami steamos ablak és nem csinál semmit.

A válaszokat előre is köszönöm.

Most az ünnepek alatt nagyon terheltek a Steam szerverek. Letöltené a játékot, de nem tud kapcsolatot teremteni a szerverekkel. Próbálgasd elindítani a letöltést amikor csak tudod. De 19 óra felé - helyi idő szerint - értelmetlen, akkor jön mindig az új napi akció. Olyankor behal majdnem minden percekre és max 100-200kB/s-el jönne a letöltés, mivel mindenki Steamen lóg az új achievementek és az akciók miatt.

Link to comment
Share on other sites

FallenSoul

Most az ünnepek alatt nagyon terheltek a Steam szerverek. Letöltené a játékot, de nem tud kapcsolatot teremteni a szerverekkel. Próbálgasd elindítani a letöltést amikor csak tudod. De 19 óra felé - helyi idõ szerint - értelmetlen, akkor jön mindig az új napi akció. Olyankor behal majdnem minden percekre és max 100-200kB/s-el jönne a letöltés, mivel mindenki Steamen lóg az új achievementek és az akciók miatt.

Beléptem a steambe ás láttam hogy tölti a játékot olyan 450-500kb/s -el, és ha letöltötte akkor automatikusan kezdi a telepítést?

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Beléptem a steambe ás láttam hogy tölti a játékot olyan 450-500kb/s -el, és ha letöltötte akkor automatikusan kezdi a telepítést?

Nem, ez a letöltés maga a telepítés. Utána már "Ready to Play" :)

Link to comment
Share on other sites

FallenSoul

Ennek a játéknak van valami kiegészítése, frissítése, DLC-je?

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Ennek a játéknak van valami kiegészítése, frissítése, DLC-je?

Van, de a Steam magától felrakja mindet (patch van hozzá, meg a Ranger Pack DLC).

Link to comment
Share on other sites

FallenSoul

Van, de a Steam magától felrakja mindet (patch van hozzá, meg a Ranger Pack DLC).

Most hogy mondod ezeket tényleg észrevettem a játékban, de a Ranger DLC csak nehézségi fokozat, vagy valami plusz fegyó vagy ruha van benne?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
-StiF-

Nektek is eléggé érdekes a nyelvezete? Mármint nem teljesen angol, hanem betûk lemaradnak/más van helyettük és stb? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nem :unsure: Nekem minden rendben volt a felirattal, stb. Vagy mire gondolsz pontosan?

Amúgy jó játékot fogtál ki, nagyon jó B)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
-StiF-

Nagyon jó, csak néha paráztató! :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nem akarok spoilerezni, de a könyvtárba már eljutottál? :D :ninja:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Nem emlékszem rá.

Most tartok ott, h a hátamon elcipeltem egy srácot az anyjához és kint a "nácik" ellen küzdök.

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Nem olvastam még, szóval lehet olyat kérdezek amire csak a könyvben van válasz, vagy játék során nem figyeltem eléggé :D de:

De mit keresnek a játékban a "fasiszták" vagy ahogy írták elõttem, a "nácik" ? (mert a 2 nem úgyanaz) Szóval a 21. századi lepusztult Moszkva romjai között mi keresni valójúk van egyáltalán? Mondjuk ritka az az orosz/ukrán gém amibe ne lenne valami konkrét ww2-es utalás.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Nem olvastam még, szóval lehet olyat kérdezek amire csak a könyvben van válasz, vagy játék során nem figyeltem eléggé :D de:

De mit keresnek a játékban a "fasiszták" vagy ahogy írták előttem, a "nácik" ? (mert a 2 nem úgyanaz) Szóval a 21. századi lepusztult Moszkva romjai között mi keresni valójúk van egyáltalán? Mondjuk ritka az az orosz/ukrán gém amibe ne lenne valami konkrét ww2-es utalás.

Ez sajnos aktualitás, Oroszországban tényleg vannak (és nem kevesen) neonáci csoportok - ezek a német felsőbbrendűség helyett az oroszt hirdetik, de (akárcsak a játékban) odavannak a náci-német szimbolikáért meg Hitlerért. Bizarr egy banda. Szóval egyszerűen azért vannak ott mert ilyenek most is vannak. A könyvben meg azért (is) mert az író kritikát akart velük szemben megfogalmazni (akárcsak a kommunizmussal szemben) a fikción keresztül (mint írtam, Oroszországban ez lényeges téma). Amúgy amíg a játékban nagyon erős a frakció, a könyvben csak egy állomás csomóponton vannak és nincs komoly katonai erejük, csak keménykednek (reálisabb így, de a játékba kellett egy ellenséges csoport, és hát kik mások :) ).

Amúgy ami nevüket illeti, ebben az esetben a kettő ugyanaz, csak az oroszok nem használják a "náci" kifejezést, ők minden ilyet fasisztáznak (orosz verzióban egyszer sem hangzik el, hogy "náci", csak "fasiszta").

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nem olvastam még, szóval lehet olyat kérdezek amire csak a könyvben van válasz, vagy játék során nem figyeltem eléggé :D de:

De mit keresnek a játékban a "fasiszták" vagy ahogy írták előttem, a "nácik" ? (mert a 2 nem úgyanaz) Szóval a 21. századi lepusztult Moszkva romjai között mi keresni valójúk van egyáltalán? Mondjuk ritka az az orosz/ukrán gém amibe ne lenne valami konkrét ww2-es utalás.

A katasztrófa után a túlélők az moszkvai alagutakba menekültek és ott úgymond újra kezdtek mindent. Lényegében annyi, hogy új vezetőket választottak, új világnézetekkel, de akár régi eszmékkel, stb.. ez szerintem mindent megmagyaráz. Példaképp felhoznám a Negyedik birodalmat :P

Az első könyvben ezt elég bőven kifejti az író. :)

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Így már értem köszi mindenkinek. Amúgy igen hallotam én is az orosz és lengyel neonácikról, csak furcsáltam, hogy a gémbe is vannak még "fasiszták".

Link to comment
Share on other sites

Snexi

egymás gyilkolásához mindig kell valamilyen ideológia.nem feltétlenül a mai nácik alkotják az ottaniakat mivel a történelem nem is tiszta számukra

főhős is megemlíti,hogy legenda szinten hallott egyszer egy háborúról már a fasizták és a kommunisták közt amiben végül a kommunisták győztek (nyílván a 2.vh)

azért ez elég sokat elárul (egyébként nem olvastam sajnos a könyvet,úgy hogy a játékból indultam ki)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
wYth-NRG

mON5WmA5REk

Link to comment
Share on other sites

vmiki88

Tökéletes átjött a hangulat, remélem a játék is lesz legalább ilyen jó.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...