Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Last Remnant


Guts1983

Recommended Posts

Guts1983
Sziasztok!


Gondoltam nyitok egy topikot ennek a szuper kis JRPG-nek, amely a Square Enix boszorkánykonyhájában készült, és hála az õ populáris divíziójuknak, így már számítógépre is elérhetõ a játék Xbox 360 mellett, amely 2009. április 9-én debütált PC-re. Ritka, nagyon ritka az ilyen esemény, szóval örüljünk neki és becsüljük meg, hogy egy gyönyörû-az Unreal Engine 3 által szolgáltatott vizualitás-, vérbeli japán szerepjáték is elérhetõ a konzolok mellett szeretett gépünkre, hála a patinás fejlesztõ/ kiadó óriásfúziónak :) Az alkotás teljes egészében a legendás széria, a Final Fantasy jegyében fogant, így ha a névtõl elvonatkoztatunk, mondhatni egy hamisítatlan Square produkciót kapunk, érzelmes és izgalmas történettel, a már jól megszokott fejlõdési szisztémával, a jól kidolgozott, és legendás körökre osztott harci koncepcióval, rengeteg dialógussal, saját, egyedi világgal, autentikus dallamokkal pazar minõségben tálalva. Ráadásként a PC tulajdonosok a játékot kibõvítve kapták kézhez, hasonlóan a Capcom szokáshoz híven(kibõvített tartalom, új tárgyak, képességek, feltupírozott külcsín és egyéb grafikai beállítások, stb), így nem csak egy "sima" portról beszélünk. A játék a szigetországban igen remekül teljesített, hiszen a japán Famitsu magazin 38 ponttal honorálta a 40-bõl, míg a Metacritc 66 pontra taksálta. Az európai és amerikai magazinok már kritikusabb szemmel és negatívabb hangvételben értekeztek róla( pl: IGN- 6.8/10), de alapjában véve kellemes világszintû visszhangot váltott ki a játék, amely kiválóan alkalmas arra, hogy eljátsszunk vele és kitöltsük az ûrt, amíg megjelenik végre a Final Fantasy XIII!

Konklúzió : Várok minden kedves gamert és rajongót, aki szereti a japán szerepjátékokat, és egy valóban remek alkotással szeretne megismerkedni :) Linkelhettek be nyugodtan képeket, videókat, kérhettek egymástól segítséget, és nyugodtan osszátok meg egymással kulturált emberi hangnemben gondolataitokat, és cseréljetek eszmét. Kalandra fel!





IPB Image
Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mivel kérdésem süket fülekre talált az FF topicban, így akkor ide is bemásolom ott feltett mondatom:

"11-es battle rank körül vagyok, most járok ott a storyban, hogy megtaláltuk a fõszereplõ húgát, egy nagy csata utáni barlangban mászkálással lehet megközelíteni, mire az ellen idéz egy nagy Idol ellenfelet.

Kemény a csata és a boss nagyon könnyen lesöpri a társaságot, ha végzek a kicsikkel körülette, akkor mindig egy támadással leírtja a teljes csapatot. Mennyit kell tápolni elõtte, hanyas battle rank kell ide? :\

Azt meg nem értem, hogy miért van, hogy ha kiválasztom a mágikus támadást, akkor megtámadja az egész csapat, de csak az egyikük varázsol...a csapat management képernyõn nem kapcsoltam ki azok képességeit, szóval õk miért nem teszik? Ugyanez van a skill támadásokkor is, a csapatvezetõ elnyom egy durva támadást, a többiek meg sima attackot, ami sebzi a töredékét.

Megéri hegesztetni durva fegyvereket a boltok közötti fegyverkovácsnál? Nagyon drágák és úgy vettem észre, hogy inkább a sokat használt, továbbfejlõdött fegyverek érnek el nagyobb sebzést csaták közben...

(Mellesleg eredeti a játékom, bújtam a kézikönyvet mint egy könyvmoly, de nem sokat sikerült kihámoznom a harc menetérõl...)"

Link to comment
Share on other sites

Guts1983

Üdv!

Az az igazság, hogy a játékkal nagyon keveset játszottam anno(szinte csak kipróbáltam), így érdemben nem is tudok neked segíteni, és mivel akkor nagyon elnyerte a tetszésemet, gondoltam nyitok neki egy topikot, mert szvsz megérdemli :) Decemberben tervezem a játék megvételét, ergo akkor tudok csak komolyabban belefolyni az eszmecserébe, esetleg segíteni.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Üdv!

Az az igazság, hogy a játékkal nagyon keveset játszottam anno(szinte csak kipróbáltam), így érdemben nem is tudok neked segíteni, és mivel akkor nagyon elnyerte a tetszésemet, gondoltam nyitok neki egy topikot, mert szvsz megérdemli :) Decemberben tervezem a játék megvételét, ergo akkor tudok csak komolyabban belefolyni az eszmecserébe, esetleg segíteni.

Bah. :D Nem baaj -_-

Akkor marad a kézikönyvre nyáladzás.

Én úgy vettem meg, hogy ki se próbáltam elõtte...az az igazság, hogy nem feltétlenül pozitív élményekkel szembesültem, mikor elkezdtem játszani.

Grafika, hangok (fõleg, hogy lehet választani japán szinkront a menüben ^^) tekintetében elsõ osztályú. Nagyon tetszik, hogy csaták után automatikusan ment, így nincs az, hogy hirtelen belefutva egy kemény ellenben egy barlangban (és ilyen gyakran van) elvész egy hosszú sétagalopp és oda az xp, arany..stb. Iszonyú szépek a csaták, lassításokkal, változik a felszerelés karakterünkön, a csaták kivitelezése egyszerûen frenetikus, és míg én imádom az FF-szériát, el kell ismerni, hogy az ott mértani sorrendben kiállás kicsit gyengusabb vizuális szintet képvisel mint itt ez a változó kameraállású, csata hevében vagdalkozó tömeg ^^. De nem kritizálom ám a klasszikus FF-eket, mert azok korában még így is jó grafikával bírtak.

Ellenben itt nagyon túlbonyolított a rendszer. Engedj meg egy kis finomítást a bevezetõdhöz: valójában a The Last Remnant nem JRPG. (J-)SRPG, vagyis stratégiai alapokon is nyugvó szerepjáték. Ezért nem csak a fõkarakterekre kell összpontosítani (sõt, felszerelés tekintetében csak a fõkarakterre kell, a többiek majd csaták vagy bevásárlás után szólnak, hogy ez-meg-az kellene nekik az inventory-ból, amit persze érdemes is odahajítani, hogy keményebbek legyenek), hanem kisebb (késõbb nagyobb) sereget toborozhatsz. Kicsit emlékeztet ez engem a régi akciójátékra, a Freedom Fighters-re: ahogy egyre nagyobb státuszt vívsz ki a harcolók között, úgy tudsz majd egyre több társat magaddal rángatni bevetéseidre. Persze ezt finomhangolt szerepjátékelemekre építi a játék, változatos karakterfejlõdési irány tapasztalható: lenyomsz egy csatát, ki is írja, hogy a használat tekintetében melyik képességed erõsödött (egy-egy nagyobb pusztítás után akár 6-7-8 ilyen felszólítás is érkezik, nagyon megtisztelõ ez a jutalomadás utána :)). Nagyon nem tetszik, hogy nincs igazi kalandozás a játék során, a helyszínek megjelennek a világtérképen és egyszerűen átteleportál oda a játék minket. Mivel nincs már random encounter (vagyis kikerülhetjük a szörnyeket, nem botlunk beléjük), így nagyon élvezetes lenne egyik helyszínről a másikra sétálni, aztán ha már egyszer meglátogattuk utána lehetne ez a térképen átugrás, kicsit kivesz a világ felfedezéséből. Ezáltal kivész az is, hogy a többi főkaraktert csak úgy megkapjuk a játék legelején és nem kapunk hozzájuk mini-mellékstorykat, mint az FF-ek esetében, ahol egy városban beléjük botlunk és utána kulcssszerepet kölcsönöz nekik a történet alakulása...ez ISZONYATOSAN hiányzik a The Last Remnantból...

De visszatérve a csatára, nagyon sok felirat jelenik meg, nehéz kiigazodni rajta. A csatát nem láthatjuk például felülrõl, hogy jól megszervezhessük, melyik ellenfelet válasszuk úgy, hogy ne tudjanak minket körbezárni - ami rettentõ kellemetlen tud lenni, egy maximális erõfölényben álló küzdelmet is simán le tudnak verni mezei pockok egy rosszul megválasztott stratégia esetében!! Itt jön elõ a helyzetválasztás fontossága, ez már nem az FF-es JRPG-felállás, ide-oda mozogva a miniseregekkel, nagyon észnél kell lenni...

No de szívesen látlak majd, jó ötlet volt a topic, mert az FF-topicban valamiért nagyon nem érkeznek válaszok a feltett kérdésekre :D.

(Berserkes avatarod meg accountneved meg dícséretes ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guts1983

grasslover: Köszi, akkor megnyugodtam :D

Igen, való igaz, hogy nagyon játékosbaráti megoldás, hogy a menüben választható az eredeti, japán orgánum, ami nálam egy nagyon nagy plusz pontot érdemel! Squra Enix [thanks] Nagyon sok mindenben egyetértek veled, igaz mélyebb szinten még nem tudok nyilatkozni a játékról, de amikre emlékszem(kamerakezelés a harcok alatt, grafika, stb) és te is említetted õket, valóban igazak, szvsz :)

Köszi szépen, én is várlak téged, és minden kedves rajongót! Amint lesz egy kis tõkém, meg is vásárolom a gammát, és akkor már érkeznek majd a válaszok, meg a kérdések is(tõlem) ;) Nos, igen, a FF topic az a legendás szériáról szól, így sajnos hiába, hogy eme alkotást is a legendás kiadó(most már fúzió az Enix-szel) alkotta meg, mégis csak a "Végsõ Fantáziáé" a prioritás :)

Nagyon köszi a dicséretet, már ami az avataromat illeti, de te sem panaszkodhatsz! Szuper kép és banner! Nálam, mint nagy anime fan számára a Berserk a non plus ultra!

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Majd egyszer elkezdem ezt a játékot, de az sem most lesz. Igazából nekem nemigazán tetszik, fõleg amit a rendszerérõl olvasok. Na meg nekem jobban bejön a hagyományos JRPG, mint az ilyen fajokra bontott karakterek, küldetésekre menetel. Értsd. van benne némi a nyugati szerepjátékokból még ha nem is sok. És persze x360-ra itt van még a Star Ocean 4, Infinite Undiscovery, Eternal Sonata JRPG-ék amikkel még nyomatni is kéne és sokkal jobban bejönnek, nem is beszélve az érkezõ Resonance of Fate és a FFXIII-ról.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Majd egyszer elkezdem ezt a játékot, de az sem most lesz. Igazából nekem nemigazán tetszik, fõleg amit a rendszerérõl olvasok. Na meg nekem jobban bejön a hagyományos JRPG, mint az ilyen fajokra bontott karakterek, küldetésekre menetel. Értsd. van benne némi a nyugati szerepjátékokból még ha nem is sok. És persze x360-ra itt van még a Star Ocean 4, Infinite Undiscovery, Eternal Sonata JRPG-ék amikkel még nyomatni is kéne és sokkal jobban bejönnek, nem is beszélve az érkezõ Resonance of Fate és a FFXIII-ról.

A pöts pécé tulajoknak még ez is öröm, bazz -_-

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...