Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fantasy Irodalom


tenderlumpling

Recommended Posts

tenderlumpling

Olyan fórumozók figyelmét szeretném felkelteni, akik jártasak (nagyon) a kalózos regényekben, vagy történetekben, hiedelmekben. Mint pl Davey Jones, vagy hasonlóak.

Egy olyan mítikus, sötét karakter nem rémlik-e valakinek ezekbõl, aki a tengereket egy koporsóban rója?

Feketeszakáll (Blackbeard - Edward Thatch) pölö. Davey Jones, ilyen nincs, Davey Jones' Locker van, ami egy nicknév a tenger fenekére. De a legenda szerint így hívják Vanderdecken-t, aki a Bolygóhollandi kapitánya volt (Flying Dutchman - híres kísértethajó).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tenderlumpling

Valaki meg tudná mondani, hogy a Gemmell-féle sorozat (Drenai?) mennyire összefüggõ? Mert lett egy olyanom, hogy angol nyelvû White Wolf, és hogy ezt lehet-e úgy olvasni, hogy az elõtte levõ kétbilliárd részt nem ismerem? :D

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Valaki meg tudná mondani, hogy a Gemmell-féle sorozat (Drenai?) mennyire összefüggõ? Mert lett egy olyanom, hogy angol nyelvû White Wolf, és hogy ezt lehet-e úgy olvasni, hogy az elõtte levõ kétbilliárd részt nem ismerem? :D

Nyugodtan elolvashatod így is,legfeljebb néhány utalást nem fogsz majd érteni.Én az utolsó résszel(A Nappal és Éjjel Kardjai) kezdtem,és teljesen élvezhetõ volt úgy is,hogy elõtte semmit sem olvastam Gemmelltõl.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nyugodtan elolvashatod így is,legfeljebb néhány utalást nem fogsz majd érteni.Én az utolsó résszel(A Nappal és Éjjel Kardjai) kezdtem,és teljesen élvezhetõ volt úgy is,hogy elõtte semmit sem olvastam Gemmelltõl.

Szal akkor önálló kaland? Mert ha ez tetszik, simán összeszedem végre magyarul is a könyveit.

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Szal akkor önálló kaland? Mert ha ez tetszik, simán összeszedem végre magyarul is a könyveit.

Nem mondanám,hogy önálló,mert a Drenai sorozaton belüli Drussra koncentráló könyvek(Legendás Druss Elsõ Krónikája,Haláljáró Legendája,Fehér Farkas,Legenda) tagja.De a fõszereplõ személyén,meg persze Gemmell világán kívül csak néhány visszaemlékezés kapcsolja õket össze.Mondjuk ebben alig van ilyesmi,ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Abban van az, mikor Skilgannonnal mennek rendet tenni.

Egész pofás könyv, többféle szereplõ is elõtérbe kerül, nem csak a "hõsök".

Tényleg csak utalásokat nem fogsz érteni, meg az,t hogy kik ezek a bivaly legények, és honnan jöttek. Bár azt hiszem, van benne kis múltidézés, szóval egyáltalán nem para. Olvasd nyugodtan. :P

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Sikerült még 4 FR könyvet begyûjtenem:

Csend pengéi - Világ hátán - Kardok tengere

illetve a Vadászpengék folytatása: Az Orkkirály. Hamarosan nekikesem.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Idõ kerekét olvasott valaki? Van valami új hír az utolsó rész megjelenésérõl?

Én olvastam, úgy 10-12 kötetig (magyar, ugye itt két kötetben adtak ki egy eredetit). Aztán félbemaradt, túlságosan elnyújtotta szerintm...

Az író (Robert Jordan) ugye 1-2 éve meghalt, de tudtommal hagyott hátra részletes kéziratokat a történet befejezésére, és tán rokonai/írótársai be fogják fejezni majd.

Igen, wikipedia:

"With Jordan's death on 16 September 2007, the conclusion of the series was in question. On December 7 of that year the publisher Tor Books announced that fantasy author Brandon Sanderson was to finish A Memory of Light. Sanderson, a long time fan of the series, was chosen by Jordan's widow Harriet McDougal partly because she liked Sanderson's novels and partly because of a eulogy he had written for Jordan.

On 30 March 2009 Tor Books announced that the A Memory of Light would be split into three volumes, the first of which, The Gathering Storm, is to be released on November 3, 2009."

Link to comment
Share on other sites

Adi0625

Idõ Kereke, igen, igen, csak valamikor idõt kéne arra szakítani, hogy a maradék könyveket elolvassam, de néha már ránézni sincs kedvem, annyira idõemésztõ tud lenni... De az ,,egész'' (az utolsó, még meg nem jelent kötet kivételével) sorozat kitesz egy sort a könyvespolcomon.

Mellesleg, mint az elõttem szóló írta, az elsõ lassacskán meg fog jelenni, Brandon Sanderson tollából. Legjobb tudomásom szerint három kötet lesz, és évenként fog kiadni egy részt belõle, így 2012re lesz vége ennek az igencsak hosszú történetnek. Már csak a fordítása a kérdéses, de az még messze van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tenderlumpling

Ha érdekel valamit, a Búcsúbáj hölgyei, (meg még pár más könyv) 750 Ft az agavekonyvek.hu webshopban.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Ha érdekel valamit, a Búcsúbáj hölgyei, (meg még pár más könyv) 750 Ft az agavekonyvek.hu webshopban.

Nekem A legszomorúbb kisrobot kell ennyiért :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
munee

Bocsi, hogy idetolom a pofám, és OFF-olok. Nekem lenne olyan problémám, hogy két Warcraft könyvem sajnos megsemmisült. Viszont a nagyobb online könyvesboltokban nem lehet már kapni egyet sem.

Tudnátok ajánlani pár helyet honnan tudok szerezni?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Bocsi, hogy idetolom a pofám, és OFF-olok. Nekem lenne olyan problémám, hogy két Warcraft könyvem sajnos megsemmisült. Viszont a nagyobb online könyvesboltokban nem lehet már kapni egyet sem.

Tudnátok ajánlani pár helyet honnan tudok szerezni?

Megsemmisült? :ph34r:

Vaterán van egy új meg egy használt, Bookline.hu-n egyet láttam, fo.hu-n ugyanaz... esetleg bemész egy-két nagyobb könyvesboltba, vagy szerepjátékosboltba (Sárkánytûz, Camelot?).

Link to comment
Share on other sites

munee

Megsemmisült? :ph34r:

Vaterán van egy új meg egy használt, Bookline.hu-n egyet láttam, fo.hu-n ugyanaz... esetleg bemész egy-két nagyobb könyvesboltba, vagy szerepjátékosboltba (Sárkánytûz, Camelot?).

Köszi a tippet, közül nézek majd pár boltban a környéken.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

Bocsi, hogy idetolom a pofám, és OFF-olok. Nekem lenne olyan problémám, hogy két Warcraft könyvem sajnos megsemmisült. Viszont a nagyobb online könyvesboltokban nem lehet már kapni egyet sem.

Tudnátok ajánlani pár helyet honnan tudok szerezni?

Nekem még van egy hátra maradt eladó példányom ha érdekelne. A meghasadt föld-rõl van szó. Bár gondolom a régebbieket keresed.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nekem a Klánok Ura és a Halálszárny megvan, én is szívesen eladom...csak nekem nincs kedvem postán feladni vagy ilyesmi :D Esetleg nem Nyíregyházi vagy, vagy legalább környéki?

Link to comment
Share on other sites

munee

Nekem a Klánok Ura és a Halálszárny megvan, én is szívesen eladom...csak nekem nincs kedvem postán feladni vagy ilyesmi :D Esetleg nem Nyíregyházi vagy, vagy legalább környéki?

Köszönöm a felajánlást, rendes vagy. De nekem megvan a Klánok Ura, és a Halálszárny is. Ami nekem kéne az a Démonlélek, és a Meghasadt Föld.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Köszönöm a felajánlást, rendes vagy. De nekem megvan a Klánok Ura, és a Halálszárny is. Ami nekem kéne az a Démonlélek, és a Meghasadt Föld.

Oh, értem :)

Akkor továbbra is rajtammarad sajnos x( Antikváriumban adnak érte amúgy pár forintot vagy azért is nekem kell fizetni, ha ott akarom hagyni?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Akkor továbbra is rajtammarad sajnos x( Antikváriumban adnak érte amúgy pár forintot vagy azért is nekem kell fizetni, ha ott akarom hagyni?

Érdekes lenne :D Nálunk olyan az antikvárius, hogy kb. 400 Ft-ot adott volna vadiúj Salvatore-könyvért, levásárolva 600, szal inkább maradtam a vateránál, ott elment kb. 4k-ért a trilógia.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Hahaaa, akkor megvan én hol fogok túladni a sok Salvatore könyvemen. :D

Nekem megvan a Meghasadt föld és a démonlélek, ha miskolc környéki vagy, szívesen odaadom 1500ért darabját. Egyszer volt olvasva, kb úgy néz ki, mintha most emelnéd le egy könyvesbolt polcáról. :D

Link to comment
Share on other sites

munee

Hahaaa, akkor megvan én hol fogok túladni a sok Salvatore könyvemen. :D

Nekem megvan a Meghasadt föld és a démonlélek, ha miskolc környéki vagy, szívesen odaadom 1500ért darabját. Egyszer volt olvasva, kb úgy néz ki, mintha most emelnéd le egy könyvesbolt polcáról. :D

köszönöm a felajánlást, de befutkostam a legközelebbi nõi nevet viselõ könyvesboltba, és mit ad isten volt még Warcraft könyv. Ráadásul, az ami nekem kellett. A boltban a csaj mondta, hogy egy mocsok mázlista vagyok, hogy még találtam.

Link to comment
Share on other sites

munee

Ha minden igaz lesz még warcraft könyv magyarul:

Aaron Rosenberg:Tides of Darkness

Christie Golden:Rise of the Horde

Richard A. Knaak:Night of the Dragon

Richard A. Knaak:Stormrage (még angolul is csak 2010-ben jelenik meg.)

Christie Golden:Arthas

Christie Golden and Aaron Rosenberg:

Beyond the Dark Portal

Nagyon remélem, hogy ezek majd magyarul is megjelennek.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

köszönöm a felajánlást, de befutkostam a legközelebbi nõi nevet viselõ könyvesboltba, és mit ad isten volt még Warcraft könyv. Ráadásul, az ami nekem kellett. A boltban a csaj mondta, hogy egy mocsok mázlista vagyok, hogy még találtam.

Értett hozzá? :blink: Én eddig 3 Alexandrában jártam, egyik se tudott semmit :D

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Hm, a Knaak könyvek felejtõsek, de azt az Arthast majd bepróbálom, hátha.

Nem fûzök hozzá nagy reményeket, csak érdekel a karakter, kíváncsi vagyok, mit alkottak róla könyvben. :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Most mondjátok, hogy nem szép, hogy Sean Bean játssza majd Eddard Starkot az HBO-s SoIF-sorozatban :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...