Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Resident Evil


DaVeman

Recommended Posts

GustyX

A RE Revelations jön konzolokra és PC-re is.

lYw9_naxzfY&

Link to comment
Share on other sites

siklara

A RE Revelations jön konzolokra és PC-re is.

YUSS!
Link to comment
Share on other sites

Balee

Királyság, tuti vétel! :D

Link to comment
Share on other sites

Karez

100x inkább ezt szerzem be mint a Resident Evil - Operation Racoon City vagy 600 fõs Capcom gárdával összehányt 6.részt. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

WolfgangGrojcig

Hát én azt hiszem végeztem a Resident Evil sorozattal. A 3 résszel szerintem már véget ért a pályafutása ennek a sorozatnak. Nagyon hiányoznak belõle a zombik. Ezért is gondoltam, hogy veszek Wii U -t megnézni milyen rajta a Zombie U. Nos, íme:

A játék lényegében egészen jó, bár a grafika a Condemned -re hasonlít egy picit, ami nem feltétlenül rossz nekem, csak eléggé könnyû így összekeverni a két játékot. Tetszik, hogy a játékban a túlélésért jól meg kell gondolni, hogy most bemegyek az extra kötszerekért és a vadászíjért abba a szobába tele hullákkal akikrõl nem tudom, hogy még fel e kelnek vagy inkább nem kockáztatok és megyek tovább. Igaz ott az a kis analizáló kütyü amivel meglehet nagyjából állapítani, hogy mi van a szobába, de a hullákat sokszor patkányoknak látja távolról így nem könnyû az ember dolga aztán csak küldi a gatyába, amikor éppen pakolászik a kis képernyõn viszont a fõképernyõn egyszer csak a szekrénybõl rárontanak 6 -an :lol:

Vigyázni kel azzal is, hogy ne valami nyílt terepen szkennelgess, mert a világításra, nagyon ráizgulnak a zombik, na meg ha lövöldözni kezdesz. Szerencsére, ha túl sokan jönnek rád akkor az ajtókat eltudod torlaszolni egy gerendával (ha találsz ilyet). Velem ez akárhányszor elõfordult, mindig találtam egér utat vagy nyílást ami a túlsó szobába vezetett. Jó volt a markomba röhögni, hogy miközben a zombik az elõzõ szobába akarnak betörni én már rég kereket oldottam :biglol:

Aztán vannak lekódolt helyiségek, amik sokszor tele vannak hasznos cuccokkal, mint mondjuk a demóban találhatsz karabélyba tartozó töltényeket, de a karabély el van zárva a pincében, ami persze tele van ezekkel a dögökkel. Ha elég gyakran használod az analizátort (Wii U GamePad), akkor találhatsz a falakon szimbólumokat, amiket visszalehet fejteni és egy számkódot adnak meg ha mindet megtalálod. Ezt kell valahogy gyorsan az elektronikus zárba bepötyögni. Na, most az nem olyan egyszerû mert közben lihegnek a nyakadban. Szerencsére elég eldobni pár fáklyát vagy flashbang -et és elég idõt lesz, hogy ellökjed a hullákat és eljuss az ajtóig, majd megpróbáld bepötyögni a kódot. Én be vallom ilyen izgatott már egy ideje nem voltam videó játékban :D

A szerszámíj amúgy nagyon szórakoztató, átlõheted vele csendben a zombik fejét, úgy hogy a többi ne hallja ami emlékeztet a Walking Dead -es akciókra a sorozatból. Tiszta Daryl -nek képzelheted magadat :D

Amikor célzol akkor fel kell emelni a GamePad -et és a kis képernyõn célozni, miközben a nagy képernyõn a külsõ kamerával látod magadat és a zombikat, ahogy bekerítenek.

Ami még érdekes, hogy amikor elkap egy zombi akkor valami viruscidot vagy mi a fenét lehet beléjük lõni egy fecskendõbõl és akkor egybõl leszállnak rólad és kimúlnak a zombik.

Amúgy érezni ebben a játékban, hogy nem vagy egy Rambo mert 2 zombi már simán elintéz ha nem vagy észnél. Az a fából készült ütõ a játék elején pedig eléggé használhatatlan, kb. 6x kell lecsapnod egymásután a kedves pácienst, hogy ott maradjon a földön. A .45 -ös már hasznosabb, két lövéssel le tudsz teríteni egyet. A vadászpuska pedig egy lövéssel leterít egyet, ha fejmagasságban célzol, de mondjuk én a tömeg visszatartására használtam, mert amikor többen jöttek elég volt csak egy szûk átjáró mögé beállnom és leszedegetni az éhes hullákat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Schimanski

SyWxJc-IPFA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
_Jazz_

Belenéztem a 6. részbe kb. 0 elvárással, a régi részekkel nem játszottam, a 4.-kel se sokat a silány port miatt, az 5.-et meg félúton meguntam, de ez így 1 óra után tetszik. :D Végre ismét városban, éjszaka _igazi_ zombikkal. Az optimalizáció remek, az irányítással sincs semmi gond, egyedül az zavar, hogy Helenával vagyok és neki az alap kameraállása jobboldali és hiába állítom át baloldalira a közös interakcióknál és egy-egy látványosabb kivégzésnél visszavált, így állandóan nyomogathatom a caps lock-ot. :omg:

Link to comment
Share on other sites

_Jazz_

egyedül az zavar, hogy Helenával vagyok és neki az alap kameraállása jobboldali és hiába állítom át baloldalira a közös interakcióknál és egy-egy látványosabb kivégzésnél visszavált, így állandóan nyomogathatom a caps lock-ot. :omg:

Ehh, van rá beállítás, csak én nem vettem észre elsõre. :omg:

Link to comment
Share on other sites

toxicangel

Hát a 6-ik rész tragédia lett, irányíthatatlan gagyi. Pedig próbáltam úgy állni hozzá, de tényleg gyenge lett :(

Link to comment
Share on other sites

kirpill

eXJaoxf3_U4

Link to comment
Share on other sites

Charger18

A 4-hez a grafikai modok hova tûntek? Sehonnan se lehet leszedni õket.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Rokai140

Revelations 2-t nem várja senki?

Nekem egyelõre rohadt jónak tûnik. A Revelations már így is az utóbbi idõk egyik legjobb Resi-je volt, a hajós részek egész jól idézték a régi játékok hangulatát. A 2-nek még jobbnak tûnik a grafikai stílusa, ha pedig kivágják az ilyen flashback, meg sidestory epizódokat, és lineárisabb a sztori, akkor még jobb lesz. Mert szerintem nagyon hülye megoldás volt, hogy minden második chapter-ben más karakterpárosra váltott, akik egyébként unalmasak is voltak (pl. snoop dogg meg a kockafej).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
gerro

hali

még egy resident résszel sem játszottam

nem is akarom az összeset végigtolni mert rengeteg van, de egyet kipróbálnék

melyiket javasoljátok?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

hali

még egy resident résszel sem játszottam

nem is akarom az összeset végigtolni mert rengeteg van, de egyet kipróbálnék

melyiket javasoljátok?

:rolleyes:

Természetesen az első rész hd remaster-ével. :D

én talán januárban kezdtem el tolni a részeket,eddig végigtoltam a remaster - 2 - 3 - code veronica X - 4

és még hátra van az 5-6 és a rev1-2.

igazából én mindet ajánlanám, lehet kicsit sok idő lenne, de mindenképp megérné, én nagyon élveztem őket,habár a 4. részben a qte-k miatt nagyon anyáztam, mert egérrel próbáltam játszani, de úgy a qte-knél nagyon kellett csapni a billt. :D

igazából az összes fontosabb részt felsoroltam, darabja max 15-16 órába telhet végigtolni, viszont a 2 - 3 - code veronica x részekhez kell ps1 és ps 2 emu, mert a pc-s nem nagyon fut már win7 alatt.

a hd remastert meg is vettem, ahogy most az 5-öt is hogy lelett akciózva, 2-3 nincs steamen, code veronica x pc-n sincsen,ahhoz mindenképp ps2 emu kell.

a 4 steames verziója meg elvileg hd felújított és picit magas a gépigénye, szóval én abból a régi verzióval toltam, de a további részekre ha lesz pénzem és oda érek (esetleg akció lesz) akkor tuti beszerzem és ha netán remake/remaster-ölik valamelyik régebbi részt még akkor azokat is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gerro

hali

csak a 4-5-ik részhez van magyarosítás?

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

hali

csak a 4-5-ik részhez van magyarosítás?

azt nemtom, én nem foglalkoztam ilyennel, de azt tudom hogy a 2-3-code veronica, talán még a 4-nél is, nem volt felirat sem. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
_Greb_

Ha valaki még benézne ide, de a híres topikba nem. :D

RRtJBaQ9tow

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...