Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Frissíted a Windows-t?


Ötvös Tomi

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Utánanéztem, tényleg kitolták az XP terméktámogatási idejét 2014. április 8.-áig, viszont csak külön díj ellenében lehet használatba venni (fizetõs lesz).

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Egyetértek, de gondolom elfogadod, hogy ez sem nekem, sem sokaknak nem kellő indok arra, hogy egy új operációs rendszert vegyen. Ami értelemszerűen biztonságosabb, hiszen frissebb és több tapasztalatra építettek a programozása közben.

Természetesen egyetértek, de csak ideig óráig lehet egy régi rendszerrel ellenni. Sajnos olyan gyors a fejlődés, hogy egy régi op.rendszeres alappal egy idő után már nem lehet követni. :ötlet:

 

S arról a megkerülhetetlen okról se feledkezzünk meg, amit egy feleség jelenthet, aki, miután 10 pontos hátast dobott Win7-től, addig nyaggatott, míg vissza nem raktam az XP-t. :D

Nekem ilyen gondom nincs. Az én feleségem simán átállt XP-ről Vistára, majd a 7-esre. Semmi problémát nem okozott neki. :P

Link to comment
Share on other sites

Sebi
De miért is kell ellenezni a frissítést?

Mert én ilyen ellenálló és lázadó típus vagyok. ;)

 

Hányszor volt már olyan, hogy kijött egy frissítés és másnap vagy már aznap felhasználók tömegének gépét tette zombivá, mert valami hibás volt a frissítésben. Persze másnap jött a frissítés frissítése és az már jobb lett, de arra már rengeteg gépet újra kellett telepíteni. Én inkább megvárom a már kiforrott dolgokat és azokat telepítem. (SP-k) Eddig még sosem volt gondom abból, hogy így járok el és nem naprakész a Windowsom, de mindenki azt csinál a saját rendszerével amit akar és én ezt tiszteletben tartom. Mint már írtam a mostani telepítésem is 2009 január 20. óta tökéletesen mûködik.

Én Microsoft-nak sem hiszek el mindig mindent amit mond. Minek javítgatni azt ami hibátlanul mûködik, legalábbis szerintem. Ezt már egyszer kitárgyaltuk itt a fórumon és nem kezdek bele megint.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Értem. Nekem még sosem volt belõle gondom.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Látod ez az élet szépsége. Mindketten más utat járunk és más módszereket alkalmazunk, mégis mindkettõnk elégedett. ;)

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Ha egyfomák lennénk, milyen unalmas lenne az élet! :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Hányszor volt már olyan, hogy kijött egy frissítés és másnap vagy már aznap felhasználók tömegének gépét tette zombivá, mert valami hibás volt a frissítésben.

Tényleg, hányszor? ;)

Nagyon sok nem lehetett. Maximum 2-3, de javítsatok ki. Persze hajszálból a levesbe egy is sok.

Ebbõl a legutóbbi meg direkt jól jött, mert akinek hibát okozott, az a rendszer rootkitet tartalmazott. :P

:hmm::hááát: Érdekes, magam nem emlékszem arra, hogy bármilyen frissítés valmi komolyabb gondot okozott volna, pláne hogy emiatt kellett volna valamit újrarakni.

No persze akinek legalább pár hónapos partíciómentése nincs, az megérdemli. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én elég élénken emlékszem még arra, amikor a Vistám kiírta, hogy leszedné az SP1-et. Mivel a Microsoft külön kiemelte, hogy a Vista esetében ezt nyugodtan engedhetjük, nem úgy, mint a korábbi Windowsok esetén, nekem meg nem volt sem idõm, sem kedvem telepítgetni, így hagytam neki. Soha többé nem láttam a rendszeremet... Ehhez képest egy Linux kicseréli maga alatt a kernelt, de ezt most hagyjuk...

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Én magamnak a vistánál kiírtam lemezre az sp1-2õt és úgy telepítettem. De máshol csak ráengedtem és nem volt semmi gond.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Hányszor volt már olyan, hogy kijött egy frissítés és másnap vagy már aznap felhasználók tömegének gépét tette zombivá, mert valami hibás volt a frissítésben.
Én az MSDNAA-ról töltöttem le vírusos SP2-es telepítőkészletet. A poén az egészben, hogy az MS vírusírtója szurta ki a vírusos fájlt. :P
Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
Az én feleségem simán átállt XP-rõl Vistára, majd a 7-esre. Semmi problémát nem okozott neki. :P

Gondolom a párodat érdekli a számítástechnika. Az enyém mostanában kezdi olvasgatni a tavalyi PCWorld számokat, már ami abból érdekli. Plusz tegyük hozzá, hogy bár jelenleg az 1 éves fiúnkkal van itthon, a munkahelyén - önkormányzat - szintén XP-k vannak. Ergo: örülök, hogy a jelenlegi rendszert tudja kezelni, s nem kell állandóan nekem ugrálni, vagy telefonos távtanácsadást adni. A Win7 meg felkerült virtuális gépre, azt úgyis csak én használom. 8)

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Soha többé nem láttam a rendszeremet... Ehhez képest egy Linux kicseréli maga alatt a kernelt, de ezt most hagyjuk...

No igen, végül is az SP is egy hotfixféle, csak kicsit nagyobbacska. ;)

De itt sem arról volt szó, hogy az SP maga vágta tönkre a rendszert, hanem valószínűleg a telepítés módja, a WU online frissítés.

Habár a Vistánál volt még valami kompatibilitási probléma is egyes konfigoknál, ha jól emlékszem. Lehet, hogy nálad is? :hááát:

SP-t sosem frissítenék online, még ha lehetséges is, és akár az MS még ajánlaná is, akkor sem. Valami speciális affinitásból adódóan lehetőleg még hotfixet is csak offline rakom fel.

 

Igazából nem az ilyen problémákra gondoltam, hanem ha maga a hotfix vágná taccsra a rendszert. Ilyen nem sok volt szerintem.

Az persze igaz, hogy a kuncsaftnak végeredményben tökmindegy, hogy az esetleg bugos hotfix vagy csak a bugos WU online megoldás okoz gondot.

Szerintem mégsem ugyanaz. Tetszettek volna inkább offline frissíteni. ;):P

 

Amit [OP]Destroy-man írt a vírusos telepítőről, az sem ez a kategória.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
De az ilyen dumáktól sosem értetten, "visszateszem a jó kis megbízható, gyors xpt" ! Meddig kéne, akarják még használni 20 évig??? Amúgy sem nem gyors , és nem is megbízható.

Ez nézõpont kérdése:

- "Hány lóerõs" a géped?

- Van-e kompatibilis meghajtóprogram a régi (de fontos) hardvereidhez?

- Fut-e kedvenc játékod, vagy munkádhoz szükséges szoftvered gond nélkül a 7-esen?

 

Ha ezeknek akár csak az egyike megbukik a Win7 alatt, már nem mondhatjuk teljes bizonyossággal, hogy az XP nem elég gyors és megbízható annak az embernek, akinek elég (és egyelõre szükséges is) az XP. S emellett ott van a személyes ízlés, érdeklõdés kérdése is. Nem titok, engem elsõre szétidegelt a 7-es, mert semmit nem találtam meg benne ott, ahol megszoktam. :upsz: Idõ kellett hozzá, idõ, amit nem biztos, hogy mindenki ugyanúgy megengedhet magának, mint én. (Többek között ez a linux "baja" is.)

 

Mindezeken felül nem egy fórumtársunk is említette, hogy tökéletesen elvan az SP3-as XP csomaggal, frissítés nélkül, s nem tobzódnak a gépén a vírusok. Ezzel szemben én rendszeresen frissítek (ESET védi a gépet, a böngészõmet is felszereltem védelmi beépülõkkel), s ugyanerrõl számolhatok be. Ez nem jelenti azt, hogy a 7-es nem biztonságosabb, de hidd el, hogy lehet bármilyen intelligens és erõs is a védelme, nem készíthették fel az emberi hülyeségre. :P

 

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Mint az elején kifejtettem, ha hardveres vagy anyagi oka van az érthetõ, de megrögzöttségbõl már ne használjunk közel 10 éves op rendszert! De tényleg akik így gondolkoznak, meddig akarják használni, ez tényleg érdekes?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha anno annak idején az egyik középiskolás osztálytársamra nem "erõszakoljuk rá" az XP-t, még a mai napig is Win 98-at használna, mert az neki elég lenne. :) Anno annakidején sokat LAN partyztunk, és win98 vs. XP hálozat kezelése sokszor problémába ütközött. Az XP tökéletessen látta a win98-as gépet, még a winyokon is lehetett böngészni, de a 98 már a többi gépet sem látta. Ami érdekes, hogy csak párszor újra kellett indítani a gépet, és megjavult magátol. :D

Én egyébként kifejezetten örültem annak, hogy megszabadulhattam az XP-tõl. Mondjuk az is közre játszott nálam, hogy 64 bites XP-t használtam (egyik programom miatt szükséges volt, viszont a winyo kismérete miatt 2 OS már luxus lett volna).

Link to comment
Share on other sites

zorzy

"Én egyébként kifejezetten örültem annak, hogy megszabadulhattam az XP-tõl. " Ezzel én is így vagyok!

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Soha többé nem láttam a rendszeremet... Ehhez képest egy Linux kicseréli maga alatt a kernelt, de ezt most hagyjuk...
Habár a Vistánál volt még valami kompatibilitási probléma is egyes konfigoknál, ha jól emlékszem. Lehet, hogy nálad is? :hááát:

Majdnem. Csak azért is meg akartam fejteni, hogy mi okozta a problémát, és végül sikerült is. Elsőre az alap Vistával kompatibilis, de az SP1-gyel a listáról lekerülő hangkártyára voksoltam, de ez érdekes módon nem okozott problémát, egyszerűen a Windows feltette a saját driverét a Creative-é helyett. A második tippem a kikapcsolt, de el nem távolított tűzfal volt, és végül ez jelentette a megoldást. Az Agnitum Outpost olyan mélyen integrálódott a rendszerbe, olyan hamar megkezdte a működését, hogy lehetetlenné tette a rendszerkomponensek módosítását az SP telepítését követő újraindításkor. De mivel így egy alap-SP1 hibrid rendszerem volt, értelemszerűen nem tudott elindulni. Tanulságos volt, azóta még a hotfixeket is ellenőrzöm, mielőtt hagyom, hogy a WU telepítse őket. Igaz, azóta routerem van, így a gépekre nincsen tűzfal telepítve.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Én a saját tûzfalát használom így nincs semmi gond.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
és végül ez jelentette a megoldást. Az Agnitum Outpost olyan mélyen integrálódott a rendszerbe, olyan hamar megkezdte a működését, hogy lehetetlenné tette a rendszerkomponensek módosítását az SP telepítését követő újraindításkor.

Valamivel kapcsolatban már én is írtam egy topicban, hogy csak az Outpost uninstall után lehet telepíteni. Hogy pont ez volt-e vagy más, már nem tudom. Valami nagyon ilyesmi. Egyre gyanúsabb, hogy pont ez.

A frissítés telepítése után azután vissza lehetett rakni az Outpostot is.

Az Outpost és hasonló programok raknak fel szolgáltatást, saját hálózati adaptert, miegymást, és ha nem kompatibilis az új Windows rendszerrel, lehet ilyen. Főképp a háklisabb vistás biztonsági megoldásoknál.

Persze ez is függ az adott és akkori Outpost verziótól. Az újabb, valamelyik javított verzió már jó lehet.

De ez sem maga a Windows miatt volt akkor.

 

Közben beugrott egy konkrétabb emlék XP-s hotfix problémáról. Még az SP3 előtti SP2 verziónál volt egy hotfixnél Realtek HD audiós alaplap esetén gond, amit korrigálni kellett rövidesen az MS-nek.

Link to comment
Share on other sites

blink044

Emlékszem a Settlers IV nem ment XP-n csak ezért hagytam fenn a 98-at :D de most meg a videokártyadriver miatt az XP-re szorultam :( Egyébként én sosem frissítem mivel semmi baja nincs elég régóta. A vírusirtó is csak a ram-ot eszik, hetente egy online víruskeresés és meg is vagyok ;) Ha meg az Xp-t ki akarják vonni a forgalomból, akkor legyen több driver a Windows 7-hez.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Gondolom a párodat érdekli a számítástechnika.

Abszolút nem, csak szeret a gépen játszani és ennyi. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ez a párom esetében már az "erősen érdeklődik a számítástechnika iránt" kategória lenne. :)

 

Mint az elején kifejtettem, ha hardveres vagy anyagi oka van az érthető, de megrögzöttségből már ne használjunk közel 10 éves op rendszert! De tényleg akik így gondolkoznak, meddig akarják használni, ez tényleg érdekes?

Gondolom nem véletlenül léteznek oldtimer autók/motorok sem, s nem véletlenül van hatalmas rajongótábora mind a mai napig például a Trabantnak. Ez emberi sajátság, mondhatni megrögzöttség.

S az általad említett anyagi/hardveres okok mellett említettem még a szoftverest is - bár ez sokkal kisebb súllyal nyomhat a latban -, illetve a személyes ízlést is. Plusz ehhez most hozzácsaptuk a megrögzöttséget is. Bármi oknál fogva marad az XP mellett valaki, ugyan ki törhet pálcát felette? Joga van megválasztani az operációs rendszerét. ;)

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Igazad és én is a szabad választás híve vagyok, van csak furcsa, egesek kemény ellenállása, az új op rendszerekkel. És még egyszer kérdezem, mondjuk konkrétan te meddig akarod használni? Meg hát sokan engem fikáznak, hogy minek flancolok a csilil vili asztallal stb. Meg hát ez a topik ugye a frissítésrõl és az ezzel járó biztonságról szól. És az op rendszer váltás is frissítés.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
... mondjuk konkrétan te meddig akarod használni? Meg hát sokan engem fikáznak, hogy minek flancolok a csilil vili asztallal stb. Meg hát ez a topik ugye a frissítésrõl és az ezzel járó biztonságról szól. És az op rendszer váltás is frissítés.

A váltás frissítés, ezt nem kétlem. Csak kicsit mókás, hogy a Windows 7 cirka csak egy éve van köztünk, s az SP1 már idén õsszel megérkezik. Ez nekem kicsit olyan, mintha a jól ismert hibákat az ismeretlenekre cserélnénk, hogy aztán legyen mirõl diskurálnunk a számítástechnikai fórumokon. :D De ezt csak mellékesen, mókásan kötekedõ kedvemben jegyeztem meg, jól tudom, hogy a Win7 jelenleg is biztonságosabb az XP SP3-nál. ;)

 

Konkrétan én addig használom az XP-t, amíg:

- rá nem tudom venni a párom, hogy tanulja meg a 7-est is

- végre teljesen megértem a jogosultságkezelés gyakorlati mûködését a 7-es alatt

- meggyõzõdöm róla, hogy jól teljesít a 7 SP1 (XP-re is csak ezután váltottam)

- a használt szoftvereim x64-es és/vagy rendszergazdai jogosultság nélküli verziója is megérkezik

- le nem jár az XP SP3 támogatása (ha a fentiek elõbb teljesülnek, ez nem szempont)

- kerítek idõt a 7-es telepítésére és finomhangolására

 

Egyébként minek flancolsz a csili-vili asztallal? :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Csak kicsit mókás, hogy a Windows 7 cirka csak egy éve van köztünk, s az SP1 már idén ősszel megérkezik. Ez nekem kicsit olyan, mintha a jól ismert hibákat az ismeretlenekre cserélnénk, hogy aztán legyen miről diskurálnunk a számítástechnikai fórumokon. :D

A filozófia ezúttal az volt, hogy az alap rendszer (az RTM) legyen olyan gyors és stabil, mint a korábbi rendszerek SP1-gyes kiadásai, és az RC legyen olyan, mint a korábbi kiadottak. Ez sikerült, és viszonylag kevés problémával sikerült az átállás is, főleg azoknak, akik nem hagyták ki a Vistát. Ez az XP és a Vista esetén koránt sem mondható el, ráadásul mindkét rendszer RTM-e gyermekbetegségekkel küzdött. A Windows 7 esetén az SP1 95%-ban az RTM óta megjelent frissítések gyűjteménye (csak úgy, mint a Vista SP2 vagy az XP SP3), és csak a fennmaradó rész hoz újításokat. Ezek is inkább a ráncfelvarrás kategóriába esnek.

 

végre teljesen megértem a jogosultságkezelés gyakorlati működését a 7-es alatt

Ha gondolod, írj nyugodtan, és megpróbálom elmagyarázni.

 

meggyőződöm róla, hogy jól teljesít a 7 SP1 (XP-re is csak ezután váltottam)

Nem fog érdemleges változást hozni, mint fent írtam.

 

a használt szoftvereim x64-es és/vagy rendszergazdai jogosultság nélküli verziója is megérkezik

Ha nem használsz olyan programokat, amiknek a támogatása megszűnt, ez valószínűleg már régen bekövetkezett. Ha pedig nem, akkor már nem is fog. Ezekre viszont napi használat esetén ott van az XP Mode, a játékoknak pedig az immáron 3D képességekkel is felvértezett VMware Player.

 

Egyébként minek flancolsz a csili-vili asztallal? :P

Ha lehet, akkor nézzen már ki valahogy a rendszer. Ha valaki nem megszállott játékos, akkor a VGA kártyája az idő 95%-ban kihasználatlan. Nem fog belehalni abba a néhány vektorba és árnyékba, ami az Aerohoz kell. Ha meg nem tetszik, ki lehet kapcsolni. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...