Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Csökkenő jelerősség


papa70

Recommended Posts

papa70

Vezetéknélküli hálózatot csináltam Netgear WTG 624 routerrel és USR 5416 adapterrel. A jelerõsség "közepes" volt. Egy idõ után a jelerõ lecsökkent "gyenge" vagy "rossz"-ra és a jelátvitel elkezdett szakadozni. Ekkor az adapter saját antennáját lecseréltem egy EDIMAX PS-1206PWG-re. A jelerõ nem igazán nõtt meg, de a szakadozás egy idõre megszünt. Amikor a jelerõ tovább csökkent és az internet átvitel gyakorlatilag megszûnt, lecseréltem a routert Netgear WPN 824 EE-re, az adaptert Netgear WPN 311 EE-re. Azóta a jelerõ ismét " gyenge" vagy "rossz", de a szakadozás úgy néz ki megszûnt, van internet átvitel.

A router és az adapter közötti távolság b. 11-12 m, közte egy sima kb. 40 cm-es téglafal.

Kérdések : Lehet-e kívülröl befolyásolni a vezetéknélküli hálózatot (pl. egy "jószomszéd") ?

Az "N"-es eszközök elvileg sokkal nagyobb távolságot is átvisznek. Mi lehet az oka, hogy itt nem ?

Mit lehet tenni a javulás érdekében ?

 

Van valakinek valami ötlete ?

Link to comment
Share on other sites

papa70

Kedves Csaba !

 

Segítenél, hogy az alfórumon belül merre keresgéljek ? Pl. arra a kérdésre, hogy lehet-e kívülrõl befolyásolni a vezetéknélküli hálózatot, hol találok valami választ ?

 

Elõre is köszönöm

 

papa70

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Rádió-távirányítású modellek, mikrosütõ elméletileg zavarhatják (ideiglenesen).

Különbözõ WiFi csatornák beállítása mellett próbáltad már?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...