Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT monitor tisztítása


Babó22

Recommended Posts

Babó22

Üdv mindenkinek! Otthon van egy Acer TFT monitor, és egy Packard Bell laptopom TFT kijelzõvel. Namost a probléma az, hogy a monitort a legyek "megköpték"(Olyan, mintha pixelhibás lenne). A laptop monitorját meg nálunk a kisgyerekek ugyebár játszottak rajta és összetaperolták a kijelzõt. Meg kellene õket tisztítani, de nem tudom hogy hogyan. Egypár dolgot mondok, hogy melyik ötlet miért nem jön be.:

1. A "laptopgél" és társai nem jönnek be, mert a környéken nem kaphatok. Szóval "médiamárkt&társai" kilõve.

2. Volt írva a PC World egy számában, hogy a TFT monitort valamilyen alkohollal lehetne megtiszítani. Namost voltam a gyógyszertárban, kértem olyan anyagot, de nem adnak ki (talán mert 14 éves vagyok). Ez is kilõve.

Ezeken kívül várok egyéb praktikákat. Valami festékboltban beszerezhetõ ötlet nincs? :D

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én kijelzõ tisztító permetet használok. Az jól takarít. A neve nem jut eszembe. Fehér hengerbe van kék cimkével. Majd ha otthon leszek megnézem.

 

Ja és csak kikapcsolt állapotban próbálkozz. :)

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Puha anyaggal, nedvesen, finom óvatos mozdulatokkal is meg lehet oldani tapasztalatom szerint :)

De a legjobb megoldást eddig a neovo monitoroknál tapasztaltam az X szériában, egy üveglap van a képernyő elött gyárilag, annak meg neki lehet esni ablaktisztítóval is akár :lol:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Babó22

 

Nos a neve Ednet Screen Cleaner. :D Nem tudom biztosan, hogy ez a legjobb, de nekem jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
sonykor

Errõl az Ednet Screen Cleaner-rõl rossz véleményeket írnak: Link

 

Milyen LCD tisztítók vannak még ami bevált?

Link to comment
Share on other sites

Jay

Én mikroszálas törlõkendõt használok.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Ujjlenyomatokat is leszedi? Valami sprének is kellene lennie.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Én nem használok semmilyen spray-t. Nedves (nem vizes) törlõkendõvel eddig még minden koszt sikerült eltávolítani, az ujjlenyomatokat is.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
wrxsti29

Sziasztok!

Monitor belsejét időnként ki kell takarítani? Csinált már valaki ilyet?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
petzolkri

Szerintem nem kell a belsejét takarítani. Max kívülről letörlöd.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Én ki szoktam kicsit fújatni belőle a port a szellőzőnyílásokon. Szét azért nem szedem.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Mivel fújatod ki? Már gondolkoztam egy mini kompresszoron, az talán a gépház takarításakor is jó szolgálatot tenne. Bár a sűrített levegős flakon is megtenné, de eddig porszívó + tüdővel dolgoztam a gépházban. A monitort még nem piszkáltam ez ügyben. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Egyszer ha lesz fölös pénzmagom, akkor veszek pár ilyet.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Pont ilyen megfontolásból nemrég két monitort is szétszedtem, Lassan 10 éve csak kívülről voltak törölgetve, de belül nem volt jelentős mennyiségű por. A kritikus helyeken meg szinte semmi. Úgyhogy szerintem felesleges még belefújni is, elég a képernyő törölgetése.

A médiamaciban szokott lenni 750 milis jó áron.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Köszi az infót. Errefele is van egy médiamaci.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én egy fél évben egyszer áttörlöm egy ronggyal, oszt' jóvan. Szarakodjon ilyen hülyeséggel, akinek nincs jobb dolga. :P

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Azért én hetente letörlöm a monitort mert a feketén zavar a por. A gépházat évente kétszer kitisztitom, oda jó volna valami, mert a tüdő sokszor kevés.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Tessék, találtam neked egy tökéletes monitortisztítót. :)

 

Klikk

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nahát Sebi ezt a linket közel egy évtizede láttam az interneten. Jó hogy belinkelted, már hiányzott.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

De legalább akkor ennyi idő után végre tiszta lett a monitorod. :D

Link to comment
Share on other sites

Temporary
:off_kacsint: Hogyan lehetne ezt asztal háttérnek vagy képernyőkímélőnek használni?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...