Jump to content
GSForum - Segélyvonal

HFS


azaki1528464469

Recommended Posts

KeLa

Tüsike, nézd meg kaptál e már e-mailt a dyndns-től? Mert a regisztrációval még nincs vége.

 

Az e-mailbe kapott linkre kattintva eljutsz a dyndns oldalára, ahol bejelentkezel.

A baloldali oszlopba keresel egy Host Services szöveget és katt rá.

Ott lessz egy olyan, hogy Hostname: itt kell megadnod a kivánt host nevet (például tusike).

mellette lévő ablakba kiválasztod a host name további részét (például dyndns.org).

Service Type: marad amit felkínált.

Az IP Adresnél látod kékkel a jelenlegi IP-det, katt rá. Bemásolódik a helyére.

A többi résszt hagyd ahogy van. Katt a jobb alsó sarokba a Create New Host gombra.

 

Most már van Host Neved, a példa alapján tusike.dyndns.org

 

Ha nem menne a dolog és van SKYPE azonosítód küldd el privibe, holnap estefelé felhívlak és átbeszéljük, illetve együtt megcsináljuk a dolgot. Mert így elég nehéz!

Link to comment
Share on other sites

tüsike

Moderátor úr!

Nem feledkezünk meg az anyanyelvünkrõl sem, és elnézést, jobban odafigyelek.

tüsike

 

Biztos? :hááát:

 

Megpróbálom, igérem. ( keményebb vagy, mint egy helyesírásellenõrzõ. Ezt viccnek szántam, remélem nem haragszol!) :kösz:

 

Szia KeLa!

 

Kaptam e-mailt a dyndns-tõl és vissza is e-maileztem. elküldöm a skype azonosítómat. Amit leírtál, megpróbálom megcsinálni. A többit a skype-on. Segítségedet, nagyon köszönöm.

üdv: tüsike

 

UI: Kela a rendszer nem tud neked üzenetet továbbítani, hová küdjem az azonosítót?

Amit elõzõleg leírtál, azt megcsínáltam, és sikerült!

Már csak ( remélem ) a routert kell beállítani.

üdv: tüsike

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Hogy ne csak egyszerûen egy számsort adjunk meg címnek és az utaljon is a szerver rendeltetésére ha el akarnak érni bennünket a következõt javaslom. Készíts a szerveredre egy olyan html oldalt, amit szeretnél, hogy ha a megadott címre ugranak megjelenjen. Legyen mondjuk index a neve (szervereken kezdõ oldalnak általában ezt használják).

Majd menj egy olyan oldalra ahol ingyen domain nevet regisztrálhatsz pl: itt Ha értelem szerûen ki töltöd a domain neved a szervereden lévõ index fájlra fog mutatni és így lesz a (http://85.66.61.26/)- ból http://www.hfsclub.try.hu/ amit elküldhetsz bár kinek, és ez ugye már jobban tetszik.

Persze egy kis odafigyeléssel beléphetnek a régi módon is a szerveredre (nem írom le hogyan 10ft-os kérdés) ha nem akarod hogy így böngésszenek válaszd a fájlokhoz a hide kapcsolót, a fejlécbe meg írd be „bocs de így meztelenül nem láthatsz” vagy amit akarsz.

Hát egyenlõre ennyit és az én szerverem ilyen formában itt ahol egyben meg nézheted hogy eddig mit írtam errõl a programról , de le is töltheted egyben tömörített zip itt vagy itt.

 

Link to comment
Share on other sites

tüsike

Hali!

 

A HFS szerverem úgy néz ki, hogy mûködik

 

Mindenkinek nagyon köszönöm, fõleg azaki-nak, és keLa-nak.

Hasonló jó tippeket és tippet adókat kívánok másoknak is.

Üdv: tüsike

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
tüsike

Sziasztok!

A szerverem ( amirõl a topik szól ) rendesen üzemelt, amíg egy rendszervisszaállítás nem történt.

Valójában nem vagyok biztos benne, hogy ez okozta a hibát, de tény, hogy nem elérhetõ.

A szerver program a hfs egy külön partíción van, szerintem nem telepedik, csak használja windows-t.

Az lenne a kérdésem, hogy a rendszervisszaállítás elõidézheti-e a hibát, és ha igen, mi lehet ez a hiba.

Smc routerem van, beállításait átnéztem, nem változott.

A dyndns-re vagyok beregelve, ott is minden oké.

A router, és a dyndns beállításait kell- e esetleg frissíteni, vagy milyen összefüggés lehet a közöttük és a

rendszervisszaállítás között?

Vagy egyértelmûen a hfs programbeállítás hibás.

A jelenlegi .ini file megtalálható itt, ami esetleg segíthet a beállításnál.

 

Elõre is köszönöm: tüsike

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Gondolom a tûzfalon kéne átengedni, annak a beállításai állhattak vissza egy korábbi változatra a rendszer-visszaállítással.

Link to comment
Share on other sites

tüsike

T. Balázs!

 

Elfelejtettem leírni, hogy nincs tűzfal telepítve, azonkívül a windows-é is ki van kapcsolva.

 

:ötlet: ?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A visszaállítással a registry is egy korábbi állapotot fog tartalmazni ami nem biztos, hogy megfelel a HFS mostani konfigjának!

 

Az XP rendszervisszaállító funjkciója tud néha meglepetéseket okozni. Érdemes kikapcsolni és Ghost vagy hasonló progikat használni. Így tudom pontosan mijen állapot állítódik vissza ha baj van.

 

Egy alapos regisztry takarítás, hsf eltávolítás és ujra konfig talán megoldás lessz. Nem a gépről kell eltávolítani! Telepítésből és regisztryből!

 

 

??!???!?

Link to comment
Share on other sites

tüsike

Szia KeLa

 

Nem az XP rendszervisszaállítási funkcióját használom, hanem a ghost-ot.

Akkor lehet, hogy a hfs konfigja nem jó??

 

Esetleg az .ini file-t megnéznéd, aminek a linkjét elõzõleg elküldtem?

 

Köszi: Tüsike

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A Ghost is menti a regisztry fájljait. Takarítás, localhoston ellenõrzés ha ott mûködik, IP alapján elérni, dyndns frissülését ellenõrizni.

Link to comment
Share on other sites

tüsike

A localhost-on mûködik rendesen.

A RegSeeker-t lefuttattam.

Web-es elérés nincs.

IP cím alapján mûködik.

A dyndns- nél most is befrissített induláskor, amit pl: tegnap nem

 

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Lehet érdemes volna a routert újrakonfigurálni. Reset és mindent beállítani ismét.

Persze előtte felírni a szükséges infókat, hogy könnyebb legyen a dolog.

Link to comment
Share on other sites

tüsike

Reset után újra konfiguráltam a routert, de nem változott semmi.

 

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A routered rendensen frissíti a dyndnst?

 

Nálam régebben az Outpost szívatott meg. Õ ugyanis gyorsítótárrazza az IP címeket és így hiába frissült rendesen a dyndnsen a cím, mindig a gyorsítótárból került elõ a régi.

Link to comment
Share on other sites

tüsike

Nem mindig.

Általában akkor frissít, ( 3 indításból, (teljesen kikapcsolt PC) 2 szer) amikor újraindítom a rendszert.

Ha kilépek a hfs-bõl ( jobbra az óra melletti ikon, jobb gomb exit), és újra indítom, akkor egyáltalán nem frissít, amit mind addig, ill amíg mûködött befrissített.

Nem lehet hfs konfigurációs hiba?

Letöltöm a friss verziót, teljesen elölrõl kezdem felépíteni, meglátom mi lesz.

 

KeLa!

 

Úgy tudom Te is routerrel kapcsolódsz a netre, neked is voltak ilyen problémáid a ghost visszaírás után?

 

Ha valaki hfs-t használ, és routeros, írja meg a config beállításokat, vagy az .ini file-t linkelje be, abban benne van a beállítás.

 

Köszi!

 

Ez van a router status-ban.

 

2008. február 2. 13:09:55 Unrecognized attempt blocked from 221.127.204.139:32233 to 82.131.188.240 UDP:16002

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
rackit

Helo!

 

Én is kipróbáltam ezt a progit, és próbálom megnyitni ezeket a linkeket amiket itt beraktom de én egyiket se tudom megnyitni! Azt írja ki hogy a kapcsolat megszakadt. Mi lehet az oka?

Jah és a haverom hogyan érheti el az oldalamat?

Edited by rackit
Link to comment
Share on other sites

rackit

A haverom se tudja megnyitni az enyémet!

 

Edited by rackit
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Microsoftwindows

Remélem ebbe a fórumcsoportba tartozik a téma ... Ha nem akkor bocsi...

Olyan problémám lenne hogy telepítettem a HFS HTTP Server-t..

beállítottam ahogy kell és a Self test-je is működik, de valamiért nem tudom másik gépről elérni a server-t.

 

(Nem vagyok hülye, a gépem amin a szerver van be van kapcsolva, amikor el akarom érni a szerver-t... :D)

címe:

http://188.36.216.148/

 

Két téma összevonva. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A gép tűzfal mögött van? Mert ezen a címen semmilyen szolgáltatás (HTTP, FTP, stb.) nem érhető el.

Link to comment
Share on other sites

Microsoftwindows

Igen de átengedtem a tûzfalon

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...