Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop + PC összekötése


hpbk

Recommended Posts

arpsoft

Bármelyik számtech boltban megcsinálják.

Link to comment
Share on other sites

patex

Üdv!

Lenne egy nagy kérdésem.

Adott egy 486-os laptop,amin nincs semmilyen operációs rendszer...és adott egy asztali gép.

A laptopon soros és párhuzamos portok vannak csupán,külsõ meghajtó nincs....se cd,se floppy....

Kérdésem az lenne,hogy hogyan lehetne megoldani mondjuk egy Win95 telepítését a laptopra ilyen körülmények között!Várokm a válaszokat,fontos lenne!!! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A benne lévõ merevlemezre egy másik gépen rá kell másolni a telepítõ file-okat miután DOS rendszernek megformáztátok, és onnan DOS-ban elindul, ahonnan fel lehet telepíteni a felmásolt rendszert.

Link to comment
Share on other sites

patex

Köszi,de az a problem,hogy hogyan másoljam rá a dolgokat,milyen progi kell ahhoz hogy lássa a laptopot a másik gép? Soros vagy párhuzamos porton kössem össze õket?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Victoryus

Sziasztok!

 

Adva van egy Xp-s asztali gép megy egy XpSp2-es notesz. A gépeket crosslink kábellel kötöttem össze. /kolink kábel/

A hálózati beállításokban a notesz a fõnök-ez adja a netet a másiknak, mivel wlanon van netem. Sajna a hálózat nem akar összejönni. A munkacsoport neve mshome mindkettõ gépen. Vannak megosztott mappák is mindkét gépen.

Az asztali megtudja pingelni a notieszt, de a notesz nem az asztalit. Viszont mindekettõ látja a helyi hálót, ott van az ikonja a tálcán.

Mit kéne még beálltani?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arpsoft

Nem lehet, hogy a neted a 192.168.0.x tartományból használ ip címeket?

Link to comment
Share on other sites

Matvác
Köszi,de az a problem,hogy hogyan másoljam rá a dolgokat,milyen progi kell ahhoz hogy lássa a laptopot a másik gép? Soros vagy párhuzamos porton kössem össze õket?

Nem tudod összekötni semivel.

Vedd ki a vinyót a laptopból rakd be az asztali gépbe, telepítsd fel, s rakd vissza a nootbookba

 

Üdv M

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Calyd

Tudom, hogy régi hozzászólás, de mégis jobb fórumozgatni, mint analízist tanulni :)

Szóval azt elmondanád, hogy ez miért is jó megoldás? Volna egy sanda gyanúm, hogy nem egyezik meg pl. a PC és a notebook alaplapja, meg ilyen apróságok.

Ráadásul ha nincs átalakítója a winyót sem valószínû, hogy használni tudná egyáltalán a PC-ben (bár lehet, hogy régi laptopokba még 3,5"-os HDD-ket tettek, de ezt sem hiszem).

Link to comment
Share on other sites

Victoryus
Nem lehet, hogy a neted a 192.168.0.x tartományból használ ip címeket?

 

De, onnan veszi:-( Akkor nincs remény? Nem is a net megosztás a lényeges, hanem hogy fájlokat tudjak mozgatni a két gép között. Mondjuk most ezt megoldottam egy pendrivval, vagy fogok egy újraírható dvd-t, az gyorsabb.

Még egy kérdés, bár nem ide passzol: a windows updateket el lehet menteni valahogy?

Link to comment
Share on other sites

lalaw

Usb-vel össze lehet-e kötne két gépet fájlmegosztásra?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Victoryus

igen, az újság mostani számában írnak egy ilyen spec. usb kábelrõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
shane24

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Szeretném az új laptopomat összekötni az asztali pc-mel, mindkét gépben van hálókártya és ezeken keresztül szeretném összekötni õket. Vásároltam egy háózati kábelt, de amikor bedugom a gépbe, csak azt írja ki az ikonnál, hogy a HÁLÓZATI KÁBEL NINCS BEDUGVA! Mi lehet a megoldás erre a problémára? Ötleteket, tanácsokat várok mindenkitõl, aki tud vmiféle megoldást. Elõre is köszönöm. Shane24 :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Cross link kábelt vettél?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Elõre is köszönöm, ha tudsz nekem segíteni. Amikor bementem egy számtech. boltba, mondtam az eladónak, h. két gépet szeretnék összekötni, ehhez kéne nekem hálókábel. Adott is nekem egy UTP patch kábelt, azt mondta ez kell hozzá, és igen említett Valami ilyesmit, h. keresztbe van kötve ez a kábel Nem tudom, h. ha ez a kábel mégis jó, akkor mi lehet a gond? Van Valami ötleted?

 

Köszönettel: shane24

A patch kábel nem jó, abban egyenesen vannak kötve a szálak.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
somat

Sziasztok

 

Egy ki segítség kellene a pc és a tv összekötésében. Egy Gforce 7300-as videokártyám van. Olyan kábellel probáltam összekötni amelyiknek az egyik végén olyasmi csatlakozó van mint a ps2 billentyûzete ezt dugtama videokártyába, a másik végén piros illetve feker videodugasz ezt dugtama tv megfelelõ helyére. Beállítottam hogy elsõdleges másodlagos monitor, engedélyeztem a tv-n az asztal megjelenítését de semmi. A tv AV módban volt, semmi.

 

Ha valaki tud valami használható infot adni az írjon vagy ha tud valamilyen képekkel illusztrált oldalt.

Elõre is kösz

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hello. Már van Pc és TV összekötése topik. Ha elolvastad volna, már talán készen is lennél. Íme: Katt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Abo27

Hello!!!!

Van egy kis problémám! Szeretnék egy asztali PC-t és a laptopot összekötni! :D

NAmost a részletek: A Laptopomon Windows Vista van Home Premium. Az asztali gépen Xp SP2. Az asztali gépemen a hálókártya integrálva van, két olyan csatlakozóval amibe jó a hálókártya. Az egyikbe az Internet van bedugva, a másikba pedig egy Cross-kábel. Ezzel a Cross-al szeretném a lapit bekötni.

Automatikusan nem ismerik fel egymást mert azt írja, hogy a hálózat korlátozott vagy nem elérhetõ...

Próbálkoztam már mindennel amit hallottam a kérdésrõl. Szóval létrehoztam eg otthoni hálózatot az Xp-n, de nem jött össze, azután próbálkoztam az Ip címek beállításával. Azt a hálózati kapcsolatot, amelybe a cross van kötve átállítottam TCP/IP protokollra, aztán bírtam IPnek, hogy 192.168.0.1 az alhálózati maszk 255.255.255.0. De ennyi. Így sem jött be. Próbáltam TCM-mel is. A sima kábeles kapcsolta két PC között nem mûködött mert nem lehetett a port meghajtót beolvasni. Másképp se ment. Szóval mit tudok tenni?

Link to comment
Share on other sites

Kernel

Például, ha elméletben az egyik gépet kinevezem szervernek, a másikat pedig kliensnek, akkor a szervernél így néz ki:

 

IPB kép

 

 

A kliens kétféleképpen állítható be. Automatikus címkérésre:

 

 

IPB kép

 

 

...vagy fix IP-címre:

 

 

IPB kép

 

 

Ellenõrzésként ping-tesztet lehet végezni, mappát vagy meghajtót meg kell osztani.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest

Sziasztok!

Laptopot és asztali gépet szeretnék összekötni, adatmozgatás céljából.

Mit ajánlotok, mi a gyorsabb? Firewire vagy UTP (routerrel vagy közvetlen)?

UTP-nél tudom mit kell csinálni, de firewirénél nem. Mit hogyan kell beállítani? Total Commanderrel tudok másolni Firewire-n keresztül?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

FireWire-nél is osztani kell IP-t, és teljesen úgy mûködik mint egy ethernet hálózat.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszi!

És gyorsabb mint az UTP kábel?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

FireWire gyorsabb. (Tipp). Mintha láttam volna valami 3,2 Gbit/s-t valahol. :)

 

De mindkettő gyors. Gyorsabb, mint az USB 2.0. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Gondoltam, illetve reménykedtem.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
anubis07

Hali !

Ha jól emlékszem az USB 2.0 két féle kivitelben létezik. Van a low speed, ami 12mbit/s, illetve az high speed

ami viszont 480 mbit/s. A firewire viszont a régi szabvány szerint 400 mbit/s. Van már újabb 800 mbit/s is a MAC-eknél, talán pc-n még nem szabványos

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...