Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Analóg videó digitalizálási probléma


nor

Recommended Posts

nor

Segítséget kérek az alábbiakban.

Régebbi Pinncale PCTV kártyán keresztül szerettem volna digitalizálni analóg camcorderrel készített felvételeimet. AVI-ba rendesen mûködött, de iszonyú sok helyet foglalt. MPEG2-be digitalizáláskor a videó mozgóképei akadozottá, darabossá váltak, így élvezhetetlen lett.

Tanácsot kértem egy üzletben, ahol azt mondták, hogy a megoldás a hardware-s tömörítés, akkor minden rendben lesz. Javasoltak egy Hauppauge WinTV 350-es TV kártyát, mely hardware-sen tömörít. Megvettem, lecseréltem a régi Pinnaclet, feltelepítettem a Hauppauge-t. TV-t gyönyörûen lehet vele nézni és fel is venni TV mûsorokat, de a videotömörítés még rosszabb lett: a kép borzasztó, fekete fehér, élvezhetetlen, az elõzõ kártyával sokkal jobb volt! Nem gyenge a gépem (AMD Athlon 2400, 1 GB RAM, stb), szerintem a software-s MPEG2 tömörítésnek is mennie kellene.

Lenne valakinek ötlete, hogy hol lehet a baj?

Köszi elõre is a segítséget, egy csomó pénzt beleöltem a dologba, és most úgy néz ki, hogy rosszabbul jártam. Sok régi utifilmem van, amit így szeretnék megõrizni.

Köszönöm

Norbert

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Pont ma láttam egy külsõ eszközt, amit USB-re tehetsz, van benne szinkronstabilizátor (Audio Lock), hogy ne csússzon el a hang és zajszûrés. Ez az ADSTech DVD Xpress terméke. És egy 20-as. Szerintem add el valamelyik tunert és ahelyett vedd meg ezt. Eleve MPEG-2-be rögzít.

Azért mondtam, mert a profibb digitalizálók már 100 felett vannak, az egyszerûbbek is 50-tõl indulnak.

Ha szerkeszteni is akarod õket, akkor ne sajnáld a helyet: DV-ben 1 óra 13 gigát foglal, de szerkesztésre kitûnõ, és utólag több menetben is tömörítheted.

Szóval válassz: vagy MPEG (és az ADSTech), és akkor nem szerkeszted, vagy nagyméretû avi, ami késõbb jó végereményt ad.

Link to comment
Share on other sites

nor

Köszönöm. Lehetséges, hogy ha analóg forrásról csinálok AVI-t, akkor több, mint 13 Giga lesz az 1 órás felvétel? Megfigyeltem, hogy ha a DV kameráról Firewire-ral készítek AVI-t, az jóval kisebb lesz, mint VHS-C kameráról?

Köszi

Norbert

 

<Ne idézzél be teljes megelõzõ hozzászólást! Köszönöm! arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Elvileg ugyanannyinak kéne lennie, tehát egy óra sacc 13 giga DV minõségben, akárhonnan is veszed...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
toogyer
Segítséget kérek az alábbiakban.

Régebbi Pinncale PCTV kártyán keresztül szerettem volna digitalizálni analóg camcorderrel készített felvételeimet. AVI-ba rendesen mûködött, de iszonyú sok helyet foglalt. MPEG2-be digitalizáláskor a videó mozgóképei akadozottá, darabossá váltak, így élvezhetetlen lett.

Milyen tömörítõ codecet használsz, nem az okozza a gondot?

Rakd fel az ffdshow-t.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Szerintem meg NE rakd fel az ffdshow-t, mert az inkább lejátszásra jó, mint rögzítésre... Hagyományos kodekekkel többre mégy!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...