Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT vs. CRT


mazda6diesel

Recommended Posts

adam1991

De a TFT monitornak nem olyan élethû a képe mint a simának.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sokkal inkább a TFT-nek van élethû képe. A színekben szebb, csak a feketével és a fehérrel van gondban a CRT-hez képest.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
De a FTF monitornak nem olyan élethû a képe mint a simának.

Ugye TFT-t akartál írni, ... és miért nem "élethû"?

Link to comment
Share on other sites

parasyt

LoooL :lol:

Nálam így mutatja:

Ádám hozzászólása:

 

adam19910520 Hozzászólás 2005. november 05., 19:14 - szombat

De a TFT monitornak nem olyan élethû a képe mint a simának.

 

Ádám idézet:

 

Idézet (adam19910520 @ 2005. november 05., 19:14 - szombat)

De a FTF monitornak nem olyan élethû a képe mint a simának.

 

 

 

most akkor TFT-t írtál vagy FTF-et? :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

FTF-et írt, de átjavítottam. :ötlet:

 

De ezen ne OFF-oljunk!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Sokkal inkább a TFT-nek van élethû képe. A színekben szebb, csak a feketével és a fehérrel van gondban a CRT-hez képest.

Meg a kettõ közötti tartománnyal :) Azért nem véletlen, hogy DTP-stúdiókban és olyan helyeken, ahol fontos a képminõség és a színhûség, még mindig a CRT-k dominálnak.

Nekem, mint - legalábbis munka szintjén - amatõrnek jó lenne egy TFT-is, de a közel 10 éves 17 colos MAG-omtól nagyon nem szívesen válnék meg. Ugyanis ezt a képminõséget a TFT-k 100e fölött kezdik elérni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért ezzel már tudnék vitatkozni. Ha pont kép- és videószerkesztésrõl van szó, akkor kapásból rávágják, hogy TFT. Persze az természetes, hogy nem azokról a monitorokról van szó, amelyek most reakcióidõ-csúcsokat döntenek meg. Sokkal inkább a profi sorozatokról (több gyártó is külön kezeli ezeket). Ezek a típusok jóval meghaladják a játékra ésmultimédiára szánt TFT-ik árát. De ha megnézed a képüket egy TFT-hez képest - akkor megdöbbensz, hogy mennyivel élethûbb rajta például ugyanaz a fénykép, mint a mellette lévõ CRT-n. Én is megszállott CRT-s voltam, mert sokat foglalkoztam a grafikákkal és CAD-es tervezésekkel (bár ez utóbbival még most is), ezért vettem anno egy iiyama VisionMaster Pro 451-et, ami akkoriban egy jó monitor árának a tízszerese volt. Azóta is képtelen vagyok tõle megválni, de mellé vettem TFT-t is, mert érzem a kettõ közti képminõségbeli különbséget. Az iiyamánál meg azóta sem találtam szebb képû CRT-t - szóval van viszonyítási alapom.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Az "élethû" színek általában nem tetszenek az embereknek, mert sokkal fakóbbak, nem annyira eltúlzottak, mint a fényképek, filmek színei.

 

Amúgy én is képtelen vagyok megválni a CRT monitoromtól, mert egyrészt nem kell már senkinek, másrészt jelenleg nincs pénzem TFT-re. :D

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Ha pont kép- és videószerkesztésrõl van szó, akkor kapásból rávágják, hogy TFT.

Mármint ki vágja rá? Mert van pár DTP-s és nyomdász ismerõsöm, és õk biztosan nem mondanának ilyent. Videós pedig pont a lassabb frissítés miatt nem valószínû, hogy ilyent mondana.

A profiknak szánt (pl. EIZO) TFT-k ára pedig finoman szólva is elég húzós. Otthonra gyakorlatilag nem éri meg, és a legtöbb stúdió nem fog ilyenekbe beruházni.

 

De ha megnézed a képüket egy TFT-hez képest - akkor megdöbbensz, hogy mennyivel élethûbb rajta például ugyanaz a fénykép, mint a mellette lévõ CRT-n.

Egész pontosan: mint a mellette lévõ nem kalibrált CRT-n. Mert ha mind a kettõ pontosan be van állítva és mégis különbséget látok közöttük, akkor a) valamelyik vas hulladék, b) a kalibrálást végzõ emberke nem érti a dolgát.

 

---

 

Az "élethû" színek általában nem tetszenek az embereknek, mert sokkal fakóbbak, nem annyira eltúlzottak, mint a fényképek, filmek színei.

De ez esetben arról volt szó, hogy színhû képeket szeretnénk látni a monitoron, például azért, mert utána ugyanazt a képet szeretném a kezembe fogni nyomtatás, elõhívás, esetleg egy nyomdai termékben. Mert hiába gyönyörû élénkek a színek a monitoron, ha utána nem azt kapom kézbe.

Ha pedig telített színeket szeretnék látni, akkor kicsit "felhúzom" a Saturation értékét :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

A TFT monitoroknál az volt a baj, hogy sokkal kisebb színtartományt tudtak megjeleníteni, mint a CRT-k. Azért írom múlt idõben, mert úgy gondolom, hogy fejlõdött annyit a technológia, hogy ez már nem igaz a jelenlegi modellekre.

Link to comment
Share on other sites

ordító egér
Az "élethû" színek általában nem tetszenek az embereknek, mert sokkal fakóbbak, nem annyira eltúlzottak, mint a fényképek, filmek színei.

De ez esetben arról volt szó, hogy színhû képeket szeretnénk látni a monitoron, például azért, mert utána ugyanazt a képet szeretném a kezembe fogni nyomtatás, elõhívás, esetleg egy nyomdai termékben. Mert hiába gyönyörû élénkek a színek a monitoron, ha utána nem azt kapom kézbe.

Ha pedig telített színeket szeretnék látni, akkor kicsit "felhúzom" a Saturation értékét :)

Csak arra utaltam volna, hogy az "élethû" kb. annyira értelmezhetõ, mint pl. a HiFi hangzásnál mondjuk a szintetizátor hangja. ;)

 

Mindegy, nincs jelentõsége.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
rootcommander

Összegzés!

 

Akkor tehát érdemes még CRT monitort venni, ha a kis hely nem, de a nagyfelbontású, tökéletes, gyönyörû kép fontos? Például gamera?

 

Én is monitorvásárláson gondolkodom, ugyanis van egy 17"-os CRT monitorom, amelytõl semmi pénzért nem válnék meg, egyrészt azért mert nem sokat adnának már érte, meg aztán szerintem nagyon szép képe van, de mindenképpen szeretnék egy nagyobb képernyõset.

 

Nekem nagyon fontos a képminõség, a szép képmegjelenítés és a nagy kép.

Ezeket figyeleme véve, akkor melyiket lenne érdemes venni?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezeket figyelembe véve TFT-t! Nagy kép, szép színek, kiváló játékra is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

herrenberg

Édeklõdnék, hogy egész napos monitorbámulás esetére melyik "jobb" a szememnek? A minimum 100Hz-es Crt-k vagy az alig 75Hz-es LCD-k?

Tudom, hogy másként mûködik mind a kettõ, de az irodámban LCD monitor elött ülök és igen bántja a szemem. A Samsung 763 Mb vel nem voltak ilyen problémák. Igaz azt sem volt jó nézni, de az LCD-t ki fogom dobni az ablakon, vagy valamelyik hajléktalannak odaadom, adja el, és vegyen magának kaját az árából. Több haszna lesz neki.

Tehát a kérdésem a következõ : Miért jobb az LCD monitor ? És ha nem, miért hülyítik az embereket ?

 

 

 

Valami hozzáértõ válaszoljon kérem !

Csak ne a 4-8 Ms -os válaszidõkkel gyertek !

Link to comment
Share on other sites

nonolada

Csaósztok! Én pont a tegnap vásároltam egy Samsung SyncMaster 730BF típusú 17-es TFT monitort, azt kell, hogy mondjam, hogy össze sem tudom hasonlítani a képét az eddig használt hagyományos 15-ösömmel. Mondjuk az már egy nagyon régi monitor volt az igaz, de teljesen tönkretette a szememet. Ennek olyan éles a képe, és olyan jó a fényereje, hogy egyszerûen élvezet a gép elõtt ülni, vagy képeket nézegetni rajta. A dvd film nézése nagyobb élvezetet ad, mint ha azt a televíziómon nézném. Ja és nem vibrál,mint a hagyományos. Úgyhogy egyenlõre nagyon tetszik, de mint mindennek nyílván ennek is meg vannak a hátrányai és az árnyoldalai is. És persze ki mire esküszik ugyebár.

 

Írásjelek után hagyj szóközt, mert egybefolyt a szöveged, olvashatatlan. Javítottam. <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Itt kivételesen arról szó sincs, hogy ki mire esküszik.

 

1. A minimum 100Hz-es Crt-k vagy az alig 75Hz-es LCD-k?

2. az irodámban LCD monitor elött ülök és igen bántja a szemem

3. Miért jobb az LCD monitor? És ha nem, miért hülyítik az embereket?

1. Ezt felejtsétek már el! A TFT-knél nincs szó 75 Hz-rõl. 60 Hz-en is ugyan olyan a képe. :ötlet:

2. Egy gyér minõségû monitorról lehet szó, gyenge megvilágítással és rossz kontrasztaránnyal.

3. Legyél szíves elõbb kipróbálni normális monitorokat is, mielõtt egy kacat alapján véleményt nyilvánítasz! Érdemes lenne elsétálni az áruházak kiállított monitoros polcai elõtt.

 

A válaszidõt, hogy írtad, az is tükrözi, hogy nem vagy teljesen tisztában a TFT monitorokkal. CRT-nél egyátalán nincs válaszidõ, annyira gyorsan frissíti a képet. Most a TFT monitorok már 2 ms-nál tartanak, ami már bõven sok, hisz 16 alatt szinte nem is érezhetõ a különbség.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Én csak azt tudom mondani, hogy amióta kicseréltük az irodában az LG Flatron CRT-éket Samsung SyncMaster 710 T-ékre, nem fáj a szemem. Igaz itthon is lecseréltem a 19"-os LG Flatront 19"-os TFT-re.

 

Szóval, ha valakinek jobban fáj a szeme a TFT-tõl, mint a CRT-tõl, akkor ott valami nincs rendben.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezzel szinte mindenki így van. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

herrenberg

Ok. Elismerem, nem tudtam , hogy mi a helyzet a TFT monitoroknál válaszidõ terén !

Akkor viszont a kérdésem az lenne : van kifejezetten "gagyi" TFT/LCD (mittudomén) monitor ? Vagy csak fényerõ és kontraszt beállítás függvénye.

Ezek szerint hiába a CRT-nél a síkképcsõ, 100HZ ? bármelyik TFT jobb? Szemfárasztás szempontjából.

Link to comment
Share on other sites

google

Szemfárasztás szempontjából bármelyik TFT jobb, mint a CRT (úgy tudom, csak akkor frissül a kép, ha változik a tartalma, ellenben a CRT-vel). Gagyi TFT viszont van, elsõsorban a képélesség, fényerõ, színhûség szempontjából.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Nekem az LG Flatron 900B CRT monitorom 100 Hz-en ment és mégis egy idõ után fájt tõle a szemem.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A 100Hz hibás választás! Nem szabad a hálózati 50Hz többszörösét választani frissitési frekvenciának, mert interferálhat a világítással, fõleg ha fénycsõ adja a fényt, ami szintén fáraszthatja a szemet.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:pislog: Ezt jó tudni. Bár én 120Hz-en használom az iiyamát. :)

 

@ herrenberg:

Van rossz képû TFT. Nem ökölszabály, de általában az áruk tükrözi a tudásukat. Annyit várhatsz el tõle, amennyit fizettél érte.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos
1. Ezt felejtsétek már el! A TFT-knél nincs szó 75 Hz-rõl. 60 Hz-en is ugyan olyan a képe. ...

Sõt! Láttam olyat, hogy 75Hz-en rondább volt a kép, mint 60Hz-en. Egyébként ez így nem pontos, mert csak azokat a képpontokat állítja, ami ténylegesen változott. Tehát ha mondjuk egy teljesen fehér kép látszik folyamatosan, akkor nincs frissítés.

 

@arpsoft

Akkor ezért van az, hogy 90 Hz-en szebb a kép a monitoromon, mint 100 Hz-en? Akkor nem szabad 100 Hz-es TV-t venni? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A 100Hz-es TV-k képfrissítése 102-118Hz között mozog (most legalább már értem is, hogy miért). :ötlet:

 

Athos, ne hülyülj, Te kérted!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...