Jump to content
GSForum - Segélyvonal

JAVA


Guest IQ5.5

Recommended Posts

arpsoft

A probléma a tulajdonságok elrejtését, illetve kontrollált elérésének módszerét mutatja be.

 

Ha megnézed a sorokat, jól látszik, hogy az aktOra tulajdonsága az ora class-nak private-ként lett definiálva, azaz csak és kizárólag az objektumon belül érhetõ el, máshonnan nem. Ez fontos, hogy ne lehessen csak úgy módosítani vagy lekérdezni az értékét, csakis ellenõrzött körülmények között.

De akkor hogyan tudunk neki értéket adni, illetve hogyan tudjuk meg, hogy éppen hány óra van?

Erre való a getAktOra public, azaz nyilvános metódus. Ezen mindenki számára elérhetõ és ez adja vissza az objektum belsõ, aktOra tulajdonságának értékét.

 

 

Ha például valamilyen oknál fogva, az aktOra tulajdonság a külvilág számára nem értelmezhetõ értéket vesz fel és ezt kérné le valaki, a getAktOra függvény ezt le tudja reagálni. Egyszer van megírva, midenhol elérhetõ.

Szóval idõ és helytakarékos is a megoldás és a kód redundanciáját is csökkenti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
[OP]Destroy-man

Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy csak enterig olvasson a program?

 

A while (string != "\n")-re nem reagál, csak végtelen ciklusba keveredik a program. :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Arra szerintem van rendes függvénye, mint C++-ban cin.getline (vagy valami.getline).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Rosszul fogalmaztam, bocsi. :upsz:

 

Szóval arról lenne szó, hogy bekérek x mennyiségű adatot (ismeretlen mennyiségűt), és akkor lépjen ki ebből a ciklusbol, ha csak entert kap, és más semmit! Szóval pl. beírok egy nevet, enter -> eltárol. Ha nem írok be semmit csak entert ütök, akkor ki kéne lépni a ciklusból.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Számítsd a szöveg hosszát. Ha 0, akkor break.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Köszi, erre nem is gondoltam. Ráadásul saját fv. is van rá:

string.isEmpty()

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
[OP]Destroy-man

Javaban hogyan lehet karakter sorozatot elemezni?

Azt szeretném, hogy egy felhasználó által kijelölt séma által olvassa a szöveget, és cserélje annak megfelelõen.

Ilyenekre gondolok:

1. Szöveg (szám) -> Szöveg (szám) //A szöveg tartalmazhat pontot is

vagy:

1. (szám) Szöveg -> Szöveg //ez a szöveg tartalmazhat pontot, illetve zárójelet is.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
hatsoszikviz

Azt szeretném kérdezni: a Java hol áll a programnyelvek sorában? És mint teljesen értetlen kérdezem mekkora az átjárás a nyelvek között? Megkerülhetetlen a Java? Az ufók is ezt ajánlják? Lehet -e totumfaktum, földfoksarka, mindenek alapja?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Mit értesz azalatt, hogy megkerülhetetlen?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem jól tanulható, általános célú programnyelv, ráadásul platformfüggetlen. Szintaxisa hasonlít a C-re (mint egy csomó más nyelvé is), de egyáltalán nem megkerülhetetlen. Én például egy sort nem írtam még Javában. :P

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Egyetlen előnye a platform függetlenség, viszont az előnye a többi nyelvel szemben itt kifújt. Hatalmas hátránya, hogy marha lassú, és nagy a hardver igénye is. Nekem pl. a C# jött be programozási nyelvek közül. Szóval meg lehet kerülni, de ez attól függ, hogy mire akarod használni. Webes programot pl. mindkettőben lehet írni, és ennek köszönhetően platformfüggetlennek is lehetne titulálni. :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Java akkor marha lassú, ha valaki nem tud jól programozni benne. C programot is lehet pokoli lassúra írni, pedig az aztán tényleg hatékony, alig mérhetően lassabb a gépi kódnál. A gond az, hogy nagyon sokan adják el magukat Java programozónak úgy, mint weblapfejlesztőnek, azaz hogy közük nincsen hozzá.

 

Egyébként tény, a Java lassabb, mint a C#, és bőven lassabb, mint a C++, de a helyzet azért nem annyira vészes, mint ahogyan sokan beállítják. Vas viszont kell alá, ezzel nem vitatkozom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Botond

Helló! Szeretném a segítségeteket kérni, abban, hogy hogyan kell Java-ban egy ilyen ablakot megvalósítani:

 

IPB kép

 

Azt szeretném, hogy az operációs rendszer ne húzza rá erre még a saját címsorát, meg minden, hanem az itt lévõ jobb felsõ gombokkal lehessen vezérelni mindent, a felsõ sáv megfogásával lehessen mozgatni, valamint az ablak szélére mozgatva az egeret lehessen átméretezni. Úgy szeretném megvalósítani kb, mint ahogy a Sticky Notes van megvalósítva. Ha nem tudtok pontos dolgot mondani, nem gond, igazából jó lenne valami kis apróság is ami alapján elindulhatok.

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egyszerûen csak el kell távolítani a Frame-rõl. Pl. így.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...