Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD lemez minõségteszt


Lex

Recommended Posts

Sanzi

Keresnék valami olyan progit, ami leteszteli különféle szempontok szerint a megírt DVD-t. Tud valaki ilyet?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
PPeter

A lemezek minõségi ellenõrzése (PIF/PIE/POE stb. hibák leolvasása, a CDSpeedben a "Disc Quality" teszt felel meg ennek) valójában azon múlik, arra épít, hogy a meghajtó a lemez olvasása közben érzékelt lemezhibákról, a hibajavítás alacsony szintû mûködésérõl tud-e menet közben korrekt tájékoztatást, statisztikát adni. Erre nem minden meghajtó képes (általában a meghajtókhoz a gyártó által fejlesztett célprogram szokott beválni erre a célra, lásd a Lite-ON drive-ok és a KProbe, avagy a Plextor és a PlexTools példáját), valamint nem mindegyik drive ad vissza a szabványos határtértékek mentén értelmezhetõ eredményeket - de ez nem jelenti azt, hogy az egy rossz (vagy ha korrektül megy vele, akkor jó) író. A meghajtók többsége a CDSpeed, DVDInfo Pro stb. programokkal - még ha képes is a minõségi ellenõrzésre (sok meghajtó alapból le van tiltva a programban pont ezért) - nem ad vissza akkurátus, a szabvány által megadott határtértékekhez mérten értékelhetõ eredményeket. Legfeljebb ugyanazon meghajtóval kapott eredmények egymáshoz viszonyított összehasonlításának van értelme - más meghajtókkal kapott eredményekhez, vagy a szabványban deklarált hibahatárokhoz való viszonyítás értelmetlen. Különösen a meghajtók összehasonlítása butaság így. Tehát ha X meghajtóval teszteltél a CDSpeed programban egy lemezt a minõségi ellenõrzéssel, és ott mondjuk 98%-ot kapott, akkor az Y meghajtóban (amely eltérõ típusú ídrive X-hez képest) ugyanerre a lemezre kapott 90%-os minõségi eredmény SEMMILYEN összehasonlításra nem ad alapot a meghajtók képességeit tekintve, mivel több mint valószínû, hogy teljesen eltérõ módon jelentik le a programnak az alacsony szintû hibajavítási folyamat részleteit, így ezek összehasonlítása olyan, mintha két eltérõ számrendszerben leírt számot pusztán a számjegyek numerikus értékei alapján akarnál összemérni, és nem a valós (helyi)értékeket vizsgálnád. A CDSpeed programot egyedül a BenQ DW1640 íróval szoktam használni ilyen minõségi ellenõrzése, illetve a Plextor PX-712/716 írókat a PlexTools hasonló tesztjével. Ha tesztelni szeretnétek, sokkal célszerûbb a sima visszaolvasási teszteket használni, ha nincs olyan íród - és hozzá való tesztprogramod -, ami korrekt eredményeket ad.

Link to comment
Share on other sites

Lex

De a kérdés pont az, hogy mely írókkal tudok ilyen tesztet készíteni. A te példáddal pont ellentétes teszteket akarok készíteni, azaz nem egy lemezt több meghajtóban, hanem a megírt lemezeket, ugyanabban a meghajtóban. Így, ha más meghajtókkal nem is összehasonlítható az eredmény, azért a lemezeket egymáshoz képest tudom viszonyítani.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

A NEC újabb íróival elindul a teszt, ha ez a kérdés. Más kérdés, hogy értelmetlen. Sokkal jobb képet kapsz két sima visszaolvasási teszttel és esetleg - ha DVD-Video anyagról van szó - egy átlagos asztali készülékben történõ lejátszással, az adott lemez minõségét megállapítandó. Remélem hamar elül ez a mostani trend, hogy mindenki a minõségi teszteket nyomja, mint süket a csengõt, ugyanis a meghajtók alkalmatlanok rá, az eredmények értelmezéséhez meg igencsak érteni kell(ene), hogy mit jelentenek a számok, hibaértékek stb.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Az írás utáni teszten túl azt is szeretném elérni, hogy bizonyos idõközönként tesztelve a lemezeket észrevehetõ legyen a minõségromlás, még mielõtt a lemez olvasás hibás lenne, így menteni tudnám az anyagot függetlenül attól, hogy adatról vagy filmrõl van szó.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Ehhez mindeképpen javasolnám egy Plextor 712, 716 vagy (az elsõ tapasztalatok függvényében) egy 760-as beszerzését és a PlexTools tesztjeinak használatát, vagy egy BenQ DW1640 + CDSpeed kombót és mindenképpen szükséges legalább kétféle meghajtóban a sima visszaolvasási teszt elvégzése is meghatározott idõnként.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ennyire azért nem akarom megpakolni a gépet. Most csak típusok érdekelnek, hogy ha cserére kerül a sor, akkor tudjam, hol keresgéljek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sanzi

Most vásároltam egy Pioneer 110-es DVD írót. Régen egy BTC volt. Ezzel nem ment a Nero segédprogramja, de az új Pio-val sem megy. Szomszédom LG-je se akarja az igazat. Mindegyik elszáll a fentebb említett hibaüzenettel. Egyáltalán mûködik valakinek? Nincsen erre valami másfajta program? Nagyot csalódtam ezáltan a Nero-ban. :(

 

Utólag:

Letöltöttem a PPeter által javasolt progit, azzal megy. ;) Kösz szépen!

Link to comment
Share on other sites

Lex

Mármint a PlexTools-t?

A Pioneer írójával mûködik a PlexTools minõségtesztje? :pislog: Ez tényleg érdekes. Akkor Nero-ék bénáztak el valamit? Akkor lehet, hogy az LG-vel is mûködik? :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A Nero CD-DVD Speed-re gondoltam. Elnézést, tényleg nem írtam.

 

Utólag: Vagy, dehogy! Beírtam én! :D Késõ van már. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Elõször ezt írtad:

Ezzel nem ment a Nero segédprogramja, de az új Pio-val sem megy.

ez után:

Letöltöttem a PPeter által javasolt progit, azzal megy

majd:

A Nero CD-DVD Speed-re gondoltam.

Most akkor mi van? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lex

@Sanzi!

 

Korábban írtad, hogy a Pio 110D-vel megy a minõségteszt. Én is vettem egy Pio 110D-t. Érdekelne, hogy akkor most melyik progival is megy a minõségteszt? Ha a PlexTool-lal, akkor azt honnan töltötted le?

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Nem megy, és ha menne is, akkor sem lenne értelme, mert nem ad helyes értéket a drive.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ezt már kibeszéltük, de én akkor is szeretnék egy progit, ami kiírja ezeket az infókat. A CD-s korszakban is tudtam használni, és elég sok idõvel tönkremenõ lemezt mentettem meg így.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Nero CD-DVD Speed megy vele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A lemez minõségteszt nem megy vele. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nascar

Sokaknak nem ment a Nero minõségteszt, és nemrég olvastam a neten, egy érdekes dolgot, miszerint a Nero registry bejegyzésében vannak letiltva a különbözõ meghajtók, mint pl. Plextor, Pioneer, Samsung, HL-DT-ST (LG)

Ez a bejegyzés a HKEY_LOCAL_MACHINE >> SOFTWARE >> Ahead >> Nero Toolkit >> CD Speed >> CD Quality kulcsban van, a Blocked rész alatt

Tehát, ha szerkesztve kitörlöd a letiltott meghajtód nevét, akkor elvileg mennie kéne a Nero minõségtesztnek!

Nero Quality Blocked drives

Link to comment
Share on other sites

Lex

Fantasztikus vagy nascar! Szuper. És mûködik. :igen::istenvagy::oké::yeah::éljen::taps::bravó:

Az Ahead-nek meg üzenem: :cenzúra:

Ja és az anyukájuknak is.

 

A régi LG DVD olvasó/CD író kombómmal is megy. :)

Link to comment
Share on other sites

PPeter
:hááát: És vajon miért van letiltva ezeknél a meghajtóknál?
Link to comment
Share on other sites

nascar

Hát látod ezt nem tudom!

Én csak annyit írtam le, amennyit olvastam! ;)

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Mert félrevezetõ adatokkal, információkkal szolgál(ná)nak ezek a drive-ok, amikor a menet közbeni hibakezelés adatait kéri le tõlük a szoftver. Illetve van olyan gyártó is (pl. Plextor) aki nem is adja ki (vagy engedélyhez köti) azokat a gyártó- és modellspecifikus parancsokat, amelyekkel ez megvalósítható (lenne).

Link to comment
Share on other sites

Lex

Viszont kishazánk történelméhez hasonlatosan ezt úgy veszem, mint a régi rendszerben volt: jobbnak tûnt, de csak azért, mert nem mondtak el nekünk semmit. Most többet (nem mindent) mondanak el, persze nekünk nehezebb a több információt feldolgozni.

Viszont nem szeretem, ha gombának néznek: sötétben tartanak és szeméttel etetnek.

A tisztességes az, ha leírják, hogy ez a teszt ezért, meg azért nem ad valós eredményt és bízzák rám, hogy mit kezdek vele.

Most jobb, hogy kerülõ úton férünk hozzá és így valóban gyártói magyarázat nélkül kapjuk az infót?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Nálam az LG nem szerepelt a blocked listába, azért kitöröltem mindet, de így sem megy a cd minõségteszt.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Mint fentebb olvasható az LG HL-DT-ST néven szerepel (LG-Hitachi Data Storage). Én nem töröltem ki csak a Pioneer-t, LG-t (HL-DT-ST) és a Plextort, hogy ne zavarja meg a Nero-t az üres bejegyzés. Írd vissza nagy betûkkel a SAMSUNG-ot, hátha úgy megy.

 

Na, úgy látszik, nem teljes a siker. Az LG 4163B-n nem megy. Pedig az LG 4521B-s DVD olvasó kombón megy :pislog: . DVD írón meg nem. Különös. No mindegy, legalább a Pio-n megy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...