Jump to content
GSForum - Segélyvonal

VHS DVD-re


Borz

Recommended Posts

desmond

Igazán nem nyúltam bele semmibe, de Valami mégis történt. Szóval hallottam már errõl mástól is, hogy a kép és a hang Valami miatt nincs szinkronban. Milyen kodekeket kellene megnéznem? Vagy telepítsek újra valamit?

Link to comment
Share on other sites

Lex
Hanem, milyen utat? Esetleg külsõ digitalizáló eszközt?

Korábban már írtam: Panasonic ES-10 DVD felvevõ.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, a DVD felvevõk talán még jobbak is erre a célra, fõleg a winyós modellek.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

@ desmond:

Nézd meg, hogy milyen módban akarsz felvenni, ha valami HQ DVD formátumban, akkor ezt nagyon gyorsan el kell felejtened ezzel a konfigal. Nekem is ez a problémám. (hasonló a konfigom) Megoldás: Próbáld meg gyengébb minõségbe. Sokszor csak akkor jön elõ a probléma, ha már 1 órája felveszel. :nyíl: nem lehetsz biztos abban, hogy minden normálisan mûködik amíg nem teszteltél legalább 2 órát.

Link to comment
Share on other sites

desmond

"MPEG - MAGAS MINÕSÉG(DVD)" van beállítva a beolvasás formátumaként. Azt mondod, ez a baj? Kipróbálom "közepes minõség(SVCD)" beállítással rögzíteni. Ettõl még ki tudom írni DVD-re?

 

Amúgy milyen konfiguráció kellene egy magasabb minõségû rögzítési módhoz?

 

Ha valamit hozzá szeretnél fûzni a hozzászólásodhoz, akkor használd a szerkeszt gombot! <PF>

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Ettõl még ki tudom írni DVD-re?

Igen.

Kb.: 3Ghz-nél nagyobb proci és 2x ennyi ram.

Link to comment
Share on other sites

desmond

Köszi Titusz!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
atikovi

Lenne egy kérdésem, hogy lehet e olyat, hogy amit videokamerával felvettem, azt számítógépre rakjam?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Persze! Van rá több lehetõség is. A kamerádon van firewire csatlakozó?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Ha analóg kameráról akarsz jelet a PC-be juttatni, azt digitalizálásnak hívják. Keress rá erre a szóra, vagy itt is olvashatsz errõl: Link

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Szerintem nincsen FireWire csatlakozó... :( Más lehetõséget esetleg tudnál ajánlani?? Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Charizard

USB csatlakozó? Vagy bármilyen más, amivel a gépedhez tudod csatlakoztatni? Mert ha nincs, akkor kissé esélytelen a dolog.

Link to comment
Share on other sites

kfx

Ha se USB se FireWire(aminek kicsi az esélye), akkor venned kell egy TV-tuner kártyát, vagy valami hasonló eszközt, amivel analóg jelet lehet digitalizálni. Rengetegféle ilyen van...

Link to comment
Share on other sites

Charizard

Plusz egy lejátszó egységet ...

Link to comment
Share on other sites

kfx

AV kimenetnek lenni kell rajta.

Link to comment
Share on other sites

atikovi

AV kimenet van rajta, és azzal hogyan tudom géphez csatlakoztatni?? Bocsi, de én nem nagyon értek az ilyesmihez, szal elég béna vagyok, bocs a kellemetlenségekért... :)

Link to comment
Share on other sites

kfx

Elvileg kaptál hozzá kábelt, aminek az egyik vége belemegy a kamerába, a másik végén pedig 3 RCA dugó van. Persze az is lehet, hogy a kamerán már alapból megvan a 3 RCA foglalat.

Venned kell valamilyen digitalizáló eszközt. Ennek nézz után a topikokban, vannak ajánlások.

Ez lehet kártya, vagy külsõ eszköz. Az utóbbi kényelmesebb, az általában egy USB-n csatlakozik a számítógéphez. Az eszközbe bele tudod dugni egy az egyben a kábeleket, minden különösebb macera nélkül.

Ha viszont kártyát veszel, abba bele tudod dugni a video jelet(sárga), a hangot viszont a hátlapon lévõ line-in-re kell rávarázsolnod. Ez egy egyszerû jack-RCA átalakítóval mûködni fog.

 

Tehát, amire szükséged van:

1. Valamilyen digitalizáló eszköz(keresgélj fórumon, sok típus van)

2.Ha csak RCA foglalatok vannak a kamerádon:2 RCA kábel + 1 jack-RCA átalakító

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Kösz szépen kfx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jakandris

Én az szereteném,kérdezni hogy arra van esély hogy taláélok olyan kábelt amivel VHS lejátszót és a fire wire kártyát tudom összekötni? VHSt szeretnék DVDre menteni!

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Kizárt! A Firewire digitális jelet fogad, a VHS meg analóg. ;)

Link to comment
Share on other sites

kfx

Nem kivitelezhetetlen ilyen eszköz gyártása, de felesleges, drága... Tipp: TV-tuner kártya ;)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

De a Dazzle-nek is vannak olcsó átalakítói. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
user45

Hali. mindenki.

Vettem egy asus dvd írot. Kaptam hozzá egy Ulead"DVD MovieFactory 4.0 Suite SE cédét.

A CD neve Disc Creator, All-in-One CD és DVD Burning SoftWare. Ha elindítom az installációt, megjelenik egy ablak. Az ablak neve ( a kék csíkban ) hat db kérdõjel. Az ablakon lévõ ULEAD ikon mellett 13 db kérdõjel. A szövegboxban ??(??) felirat van. Alul két gomb: az aktiv gomb felirata: ??(O), a passzív gomb felirata: ??.

A gépemen 2000 van, Hu és En karakterkészletekkel. A megjelenõ ablak szempontjából közömbös, hogy melyiket választom ki. Az ablak szabályosan bezárható. De én szeretném installálni. Tud valaki tippet adni?

Link to comment
Share on other sites

user45

Hali.

(Ulead DVD MovieFactory 4.0 SE Disc Creator)

Ugy látszik a kereskedõ egy Taiwanra készült CD-vel lepett meg. Ezért voltak kérdõjelek a karakterek helyett.

Megoldás:

1. A CD-t wincsire másoltam.

2. a setup.ini fájl editáltam az alábbiak szerint:

[Languages]

Default=0x040e

count=36

key0=0x040e

key1=0x040e

key2=0x080c

RequireExactLangMatch=0x040e

3. A setup.exe-t a wincsirõl indítottam.

 

A countrycode.dat tartalmazza az installálás nyelvi beállításaihoz szükséges infot...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
szhely

Nekem is hasonló problémám van, elolvastam rengeteg sok hozzászólást.

Most még nehezebb a döntés, nem tudom eldönteni, milyen készüléket vegyek:

- egy Panasonic DVD írót, ami video kombo, vagy olyan felvevőt, amiben belső vinyó is van, és ezt kötöm össze a videóval,

- egy Pinacle Studio 500pci/usb-t. Nem tudom, melyikkel van kevesebb munka.

- egy Dazzle videokollektort, de nem tudom, ehhez kell-e külön a Pinacle studio 10-es, vagy elég hozzá a 8-as amit a kamerához kaptam.

Tud valaki segíteni??

Előre is köszi!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...