Jump to content
GSForum - Segélyvonal

The Guilty Remnants


grasslover

Recommended Posts

grasslover
49 minutes ago, Hor1 said:
  Hide contents

 

Szerintem egyik se. :D

Az ausztrál néninek se pénze, se befolyása ehhez az akcióhoz.

A másik meg.. nemtom. Egy exszínész-celeb logikus választás egy ilyen conhoz, de Nora? Nemhiszem.

 

 

Spoiler

Nora rengeteg pénzt kapott az eltűnt családtagok miatt, tele volt pénzzel. Bár tény, hogy 3 milliót perkált a Miracle-ben lévő házért zsebből, szal lehet azóta már legagyásodott.

Másrészről a celebeket már lehet, hogy rég lehúzták, vagy azokat nem olyan könnyű megközelíteni.

 

Link to comment
Share on other sites

moody
On 2017. 05. 04. at 0:22 PM, grasslover said:

update: na szóval amire ki akarok lyukadni, hogy a Remnanttal is az a baj mint majdnem minden vallással (úgy a buddhizmust leszámítva), hogy elmond egy rakás nagy szónoklatot meg példabeszédet meg esti mestét meg borzalmas mészárlást és hogy ebből az a tanulság hogy tisztelni kell az istent meg tisztelni a felebarátod...de nem ad képletet semminek a megoldására. Az, hogy visszafogottan élsz és a Bibliát követed, hogy elb*szol egy csomó évet, időt az életedből arra hogy imádkozol vagy templomba jársz, azzal az életed egy soha vissza nem kapható szeletét vágják le tőled. És ha létezik is a túlvilág, akkor is itt volt egy pár éved a Föld nevű bolygón, ahol nem tudtad kiélvezni olyan dolgokra amit ténylegesen szeretted volna, mert elment az idő a zsoltárokra. Ha meg nincs túlvilág akkor meg hatványozottan igaz amit mondok.

Stif triggered

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na hol van már a rész

Link to comment
Share on other sites

grasslover
Spoiler

Muszlim Evie a Surah 81 táblát tartja az ablaknál,ami egy passzus a Koránból.

And when the seas are filled with flame

And when the souls are paired

And when the girl [who was] buried alive is asked

For what sin she was killed

And when the pages are made public

And when the sky is stripped away

And when Hellfire is set ablaze

And when Paradise is brought near,

A soul will [then] know what it has brought [with it].

So I swear by the retreating stars -

Those that run [their courses] and disappear -

And by the night as it closes in

And by the dawn when it breathes

[That] indeed, the Qur'an is a word [conveyed by] a noble messenger

[Who is] possessed of power and with the Owner of the Throne, secure [in position],

Obeyed there [in the heavens] and trustworthy.

And your companion is not [at all] mad.

And he has already seen Gabriel in the clear horizon.

And Muhammad is not a withholder of [knowledge of] the unseen.

And the Qur'an is not the word of a devil, expelled [from the heavens].

So where are you going?

It is not except a reminder to the worlds

For whoever wills among you to take a right course.

And you do not will except that Allah wills - Lord of the worlds.

--

Volt az a scene mikor Laurie lefújja a szeánszt amikor kiderül hogy a rokon departed - olyan èrzèsem volt attól,mintha arra hìvná fel a jelenet a figyelmet hogy az eltávozottak azok akik ettől mentesek,ők mèg az igazán elterjedt Facebook meg okostelefon időszak előttiek ès nincs akkora digitális lábnyomuk a neten. Nem volt mèg likeolgatás,nem volt ismerősnek jelölöm meg selfiezgetès...szal a departureben eltűntek azok nagyjából Facebook mentesek,bármennyire is idètlen hasonlat vagy levonható következtetés...

--

Mèg egy èszrevètel: ebben az èvadban nagyon jellemző a 80-as ès 90-es èvek jelenlète. Korábbi rèszben a sitcom,most meg az A-Ha Take on Me,vagy az előző rèszben a Depeche Mode Personal Jesus. 90-es èvekből meg a Wu-tang. Mintha megint arra adna nyomot vagy false infót hogy valami időutazás lesz a dologban.

--

Robbanás? Remnant akcióra tippelek. Ès most már èrthető hogy került a képbe Ausztrália - ez van elszigetelve,ezèrt kerültek át ide,hogy itt ragadjanak.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Baszki nagy gyomros volt ez a rész.

Spoiler

Hogy nem Evie volt ott, az elég egyértelmű volt a fényképküldős jelenetnél, de Laurie még ott tart, hogy Patti-t is képzelte csak Kevin. A végén a Nora-Kevin nagyon kegyetlen veszekedés volt.

Félek, hogy a norvégok (svédek? finnek?) gépéről nem fog több kiderülni, érdekes szál volt.

 

Link to comment
Share on other sites

Honi
39 minutes ago, grasslover said:
  Hide contents

Mèg egy èszrevètel: ebben az èvadban nagyon jellemző a 80-as ès 90-es èvek jelenlète. Korábbi rèszben a sitcom,most meg az A-Ha Take on Me,vagy az előző rèszben a Depeche Mode Personal Jesus. 90-es èvekből meg a Wu-tang. Mintha megint arra adna nyomot vagy false infót hogy valami időutazás lesz a dologban

 

Spoiler

 

nekem még az tűnt fel, hogy mennyire multikulturális lett az egész, előző részben ausztrál őslakosok, most a muszlimok, háttérben megint vmi operabetét, aztán ez az A-Ha szám feldolgozás rézfúvósokkal, nagyon grandiózus lett a sorozat, de baromi jól tudja kezelni.

 

na erre a részre még én is azt mondom, hogy rohadt nagy dráma. 

Spoiler

a veszekedés, aztán mikor Kevin találkozik a faterjával, aztán mikor Nora egyedül marad és az az utolsó jelenet, elképesztően intenzív volt érzelmileg. az évad legjobb része eddig, tényleg irtóra pofáncsapott, pedig nem volt nagy plot twist, ez érzelmileg dolgozott meg. Közben a robbanás is, iszonyat intenzív volt az az utolsó pár perc egész. Kevin megint képzelődik, de annyira szomorú az egész és Theroux annyira jól játszik, hogy egy pillanatra se unalmas vagy megfáradt a sorozat.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
Spoiler

Kevés történetmesélési bait'n'switchet utálok annyira, mint a haluzós-képzelgős körbe-körbe járkálás,

de ezen felül tényleg erős rész volt, mozgalmas, és a színészi munka továbbra is valahol az űr és a végtelen között.

Link to comment
Share on other sites

Honi
12 hours ago, Hor1 said:

 

  Hide contents

Félek, hogy a norvégok (svédek? finnek?) gépéről nem fog több kiderülni, érdekes szál volt.

 

elvileg vmi holland-orosz-angol keveréknyelv volt. Nekem a holland amúgy mindig franciának tűnik, valahányszor hallom :DD. 

Link to comment
Share on other sites

Honi

úristen ez az új rész megint... brutálisan erős. Az a párbeszéd a végén. Holy shit. 

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Miaf.aszomvoltezmegint. 3 rész már csak.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Talán nem kaptam el a lényeget, de...

Spoiler

Kevin négyszer szarik egy nap? Az sok.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Honi

Laurie nekem szimpibb volt, mikor nem beszélt :DDD

az a nyitójelenet amúgy, jézusom... :DDDDDDDDD

Link to comment
Share on other sites

Hor1
3 hours ago, Iam_The_Ghost said:

Talán nem kaptam el a lényeget, de...

  Hide contents

Kevin négyszer szarik egy nap? Az sok.

 

Nem annyira sok.

I can relate.

Link to comment
Share on other sites

grasslover
1 hour ago, Honi said:

Laurie nekem szimpibb volt, mikor nem beszélt :DDD

Nekem talán most ő a kedven szereplőm xD

Mellesleg nekem nem tetszett annyira a rész,

Spoiler

talán a Matt-centrikusság miatt túl sokat vártam.

 

Link to comment
Share on other sites

Hor1
Spoiler

A végén Istennel a beszélgetés egészen zseniális volt, de kicsit sok játékidőt vet el a szexszektás vonaglás, ami meg meglepően visszafogott volt.

 

Link to comment
Share on other sites

Honi
4 hours ago, grasslover said:

 

  Hide contents

talán a Matt-centrikusság miatt túl sokat vártam.

 

Spoiler

az elején a tengeralattjárós jelenetnél úgy voltam, hogy jójó, de ezt a sorozatra jellemző folyamatos meghökkentést vagy marhulást már nem tudom, hová akarják fokozni. A hajós orgiázó csapat ötlete se volt rossz, de úgy igazán onnan rántott be, mikor megjelent a magát Istennek kiadó fickó, mert tényleg, nincs nagy különbség aközött, hogy vki istennek mondja magát és aközött, hogy valaki egy Jézushoz hasonló figurát akar megtalálni :DD. De összességében az utolsó nagy párbeszéd volt az, amire azt mondom, hogy iszonyat erős, és a There Will Be Blood fináléja óta nem láttam ilyesmit :D.

 

Link to comment
Share on other sites

grasslover

És akkor most 

Spoiler

Matt ezzel meg lett győzve, hogy igazából hülyeség volt kergetnie a megváltót? Amikor a rendőr kérdezte hogy bejön-e a kihallgatásra, mondta hogy nincs más dolga. Ugyanakkor az oroszlán közbelépése meg simán lehet számára megint egy isteni közbeavatkozás, szóval lehet hogy ugyanúgy megy tovább minden mint eddig.

 

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost
1 hour ago, grasslover said:

És akkor most 

  Reveal hidden contents

Matt ezzel meg lett győzve, hogy igazából hülyeség volt kergetnie a megváltót? Amikor a rendőr kérdezte hogy bejön-e a kihallgatásra, mondta hogy nincs más dolga. Ugyanakkor az oroszlán közbelépése meg simán lehet számára megint egy isteni közbeavatkozás, szóval lehet hogy ugyanúgy megy tovább minden mint eddig.

 

Nekem pont ez tetszett a végére, hogy akkor most: Matt mit is gondol?

Spoiler

Mielőtt leütötte az emberkét, teljesen meg volt győződve arról, hogy egy hamis-isten, majd ahogy fagatta, mintha elkezdett volna hinni neki, ha csak pár pillanatra is. Majd csettintett és csak elsétált. A végén úgy tűnt ennyi volt, elismerte Laurie-nek, hogy haldoklik, ezzel tulajdonképpen jelezve, hogy nem hisz benne hogy meggyógyította volna a férfi. De mi van, ha ezután tényleg nem fog tovább vérezni?
Aztán megint csak a végén úgy látszik, hogy elvesztette a hitét az egész dologban... de az utolsó mondata arra utalhat: látjátok, ő az a férfi, akiről beszéltem, azaz, ő a hamis-isten, aki most megbűnhődik az igaz-Isten által. Másrészt azon is el lehet gondolkozni, hogy egy olyan lény által lett szétmarcangolva, amit mások istenként tisztelnek, szóval igazságot tulajdonképpen egy olyan Isten szolgáltatott, amit ő nem ismer el.
De nekem még mindig soknak tűnik a napi négyszeri kakilás.

 

Link to comment
Share on other sites

grasslover
Spoiler

Egyébként én az egész hajó út alatt teljesen meg voltam győződve hogy lesz valami Lost easter egg. Dharma logo, vagy a távolban a sziget, vagy Hurley...és igazából a NÉGY szarás egy nap végül is az egyik szám.

 

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
Spoiler

Én is elmegyek szarni négyszer, legfeljebb nem szarok. 

 

Link to comment
Share on other sites

Honi
Spoiler

meglepődnék, ha Matt részére itt ezzel kb. véget érne a történet, másrészt viszont azt is nehezen hiszem, hogy mindezek után tovább keresné Kevint, vagy bármilyen más messiást. David Burton gyakorlatilag megsemmisítette, rámutatott arra, hogy amit Matt csinál, az is simán lehet egy nagy kamu. Nem tartom valószínűnek, hogy ezek után meggyógyulna. Pedig mi is a fickó sztorija: baleset éri, meghal és azután istenként tér vissza :DDD. Úgy teszi próbára Mattet, hogy sehol nem hivatkozik egyetlen ismert bibliai történetre se, nyomja a bullshitet és csak az elragadást ismeri el saját tettének, de azt is csak azért tette meg, mert megtehette :DD. És Matt nem akkor bukik el, amikor azt mondja ennek a fickónak, hogy őérte tett mindent, hanem akkor, amikor a saját élete megmentése érdekében eloldoz egy gyilkost. Érdekes amúgy ez, mert végül is Burton így akár valóban megmenthette Mattet: rávilágított a képmutatásra és visszaadta a hitét.

 

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Egy Lost utalás állat lett volna, de az az érzésem, hogy Lindelof azt már teljesen el akarja engedni. Az utolsó szezon utáni shitstorm ellenére ha kérdezik, mindig jószívvel beszél a sorozatról, de a munkájában szerintem inkább elhatárolódik tőle.
 

Spoiler

 

Egyébként Matt hasonlít az évadnyitó elején a telepesnőre: a sorozatos csapások és bukások ellenére kitart hite mellett, mégha a körülötte lévők már el is hagyták őt és újra és újra próbálkozik. De csak hasonlít rá, mert Matt tulajdonképpen idáig mindig elérte célját, bár a telepesnő sztorijának a végét se láttuk, lehet végül ő is elérte a departuret, csak (még) nem tudunk róla. Az is lehet, hogy az Ausztráliában játszódott és valamilyen módon kötődik Kevin Sr. csapatához akikhez most csatlakozott.

Nem vagyok benne biztos, hogy Matt most feladta volna a dolgot, mert bár beteg, de tulajdonképpen most is elérte a célját: talált egy magát Istennek hívott férfit, bebizonyította, hogy gyilkos és azzal hogy az oroszlán felfalta, azt is hogy halandó és nem lehet Isten. Tehát megint csak az igaza bizonyosult, mehet tovább.

Engem az is érdekelt volna, hogy egyáltalán mi oka volt gyilkolni? Attól függetlenül, hogy elvileg egy csaló volt, jámbor volt, csöndes, senkit nem piszkált és Matt-et sem akarta elintézni annak ellenére, hogy szemtanú volt, nem is tartotta a száját, leütötte, megkötözte. Mikor elengedte a székből, én biztos voltam benne, hogy neki megy Mattnek. Igazából csak akkor vált bizonyossá, hogy egy hazug ember, mikor megjelentek a rendőrök és fejfesztve elkezdett menekülni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

grasslover
3 hours ago, Iam_The_Ghost said:

Egy Lost utalás állat lett volna, de az az érzésem, hogy Lindelof azt már teljesen el akarja engedni. Az utolsó szezon utáni shitstorm ellenére ha kérdezik, mindig jószívvel beszél a sorozatról, de a munkájában szerintem inkább elhatárolódik tőle.

Ja, én örülök hogy nem volt, iszonyúan utáltam volna Lindelofot, magamat, a világot meg az univerzumot is, ha lenne Lost easter egg, csak valahogy olyan érzésem volt a hajónál hogy lesz.

Link to comment
Share on other sites

Honi
10 hours ago, Iam_The_Ghost said:

Egy Lost utalás állat lett volna, de az az érzésem, hogy Lindelof azt már teljesen el akarja engedni. Az utolsó szezon utáni shitstorm ellenére ha kérdezik, mindig jószívvel beszél a sorozatról, de a munkájában szerintem inkább elhatárolódik tőle.
 

  Hide contents

 

Egyébként Matt hasonlít az évadnyitó elején a telepesnőre: a sorozatos csapások és bukások ellenére kitart hite mellett, mégha a körülötte lévők már el is hagyták őt és újra és újra próbálkozik. De csak hasonlít rá, mert Matt tulajdonképpen idáig mindig elérte célját, bár a telepesnő sztorijának a végét se láttuk, lehet végül ő is elérte a departuret, csak (még) nem tudunk róla. Az is lehet, hogy az Ausztráliában játszódott és valamilyen módon kötődik Kevin Sr. csapatához akikhez most csatlakozott.

Nem vagyok benne biztos, hogy Matt most feladta volna a dolgot, mert bár beteg, de tulajdonképpen most is elérte a célját: talált egy magát Istennek hívott férfit, bebizonyította, hogy gyilkos és azzal hogy az oroszlán felfalta, azt is hogy halandó és nem lehet Isten. Tehát megint csak az igaza bizonyosult, mehet tovább.

Engem az is érdekelt volna, hogy egyáltalán mi oka volt gyilkolni? Attól függetlenül, hogy elvileg egy csaló volt, jámbor volt, csöndes, senkit nem piszkált és Matt-et sem akarta elintézni annak ellenére, hogy szemtanú volt, nem is tartotta a száját, leütötte, megkötözte. Mikor elengedte a székből, én biztos voltam benne, hogy neki megy Mattnek. Igazából csak akkor vált bizonyossá, hogy egy hazug ember, mikor megjelentek a rendőrök és fejfesztve elkezdett menekülni.

 

 

Spoiler

sztem Matt-tel most nagyot fordult a világ, nem emlékszem rá, hogy ilyen szinten elárulta volna a hitét bármikor is (sose volt a papok mintapéldánya, ez ok :D). ezt valamennyire szerintem a fickó is érezte és ezért nem ölte meg. Gondolom, nem feltételezte, hogy a halálos beteg, átvert Matt majd egy ilyen beszélgetés után azzal fog foglalkozni, hogy a gyilkost lecsukassa. Az simán elképzelhető amúgy, hogy valamelyik másik utas szintén rendőrség elé akarta volna vinni valamilyen incidens miatt korábban Burtont, és épp azért hajította bele a vízbe, hogy ezt elkerülje. Azért nagyon kíváncsi leszek, merre viszik tovább a sztoriját, mert ez az utolsó mondata azért elég fura volt, bár mivel ez egy kiszólás volt a néző felé, még akár vmi (ön)ironikusabb odamondás is lehetett.  

 

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Most nézzük újra a Lostot (2. évad), és a széfnyitás, meg a kulcsnyakbavétel (amit Jack folyton visel még itt) nyomán egyből az ugrott be. :D 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...