Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mit Olvasol Most?


tenderlumpling

Recommended Posts

moody

Brandon Sanderson: Ködszerzet

Csak tegnap kezdtem el, de eddig nagyon tetszik. A szilvesztert itthon töltöm ennek a könyvnek a társaságában. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
1 hour ago, moody said:

Brandon Sanderson: Ködszerzet

Az egyik legjobb!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

moody
1 hour ago, Dávid Csaba said:

Az egyik legjobb!

Mind a négy rész tetszett? Azt hiszem négy rész van. :D

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
9 hours ago, moody said:

Mind a négy rész tetszett? Azt hiszem négy rész van. :D

Hat. Trilógia, de minden rész 2 kötetes. Ezek 2013-ig jelentek meg magyarul. A 2014 óta megjelent könyvek a világon játszódó újabb sorozat első részei. De jó szívvel ajánlom az írótól az Elantris című könyvet is, magyarul 2007-ben jelent meg.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
bcom

Clausewitz - A háborúról

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaszman1

Matt Dinniman - Dungeon Crawler Carl

Alapsztori: Carl egy magának való vesztes, aki épp most szakított a barátnőjével. Épp a mindennapjait éli, amikor egy titokzatos földönkívüli faj úgy dönt leigázzák a Földet és globális csapást mérnek a bolygóra, a "szerencsés" túlélők pedig egy játékshow keretein belül merkőzhetnek meg a túlélésért ezzel szórakoztatva a nagyérdeműt 

Carl is egy kissebb csodának köszönhetően túléli és kénytelen nekivágni a játék első szintjének egy szál alsógatyában és az ex-barátnője perzsamacskájával: Princess Doughnut-tal.

Vélemény eddig: Őszintén mikor elolvastam az alapsztorit csak legyintettem, hogy ez is csak egy gagyi litrpg tucatszar, de annyian ajánlották redditen meg Goodreads.com-en is kimagasló értékeléseket kap a sorozat így sok hónap halasztgatás után nekifogtam és nagyon pozitívan csalódtam. Az író stílusa nagyon könnyed és humoros, de a komolyabb témákat is alázattal kezeli, az akciójelenetek élvezetesek és a karakterek hihetetlen jók. Most tartok a 4. könyvnél és őszintén alig várom hogy nekifogjak az ötödiknek. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

John Scalzi: A Kaidzsú Állatvédő Társaság

Jó volt. Kellemes nyári limonádé, gyakorlatilag 3 nap alatt kiolvastam. Kicsit Crichtonra emlékeztetett, de nem annyira feszes és (ál)tudományos. Az érdeklődést viszont fenntartotta, noha az első 200 oldalon csak úgy együtt sodródtunk a főhőssel, de sejtettem, hogy valami ilyesmire fog kifutni. Crichton jobban megírta volna, de így sem volt rossz. (Ez volt az első Scalzi könyvem.)

image.png 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Dezső András: Fedősztori

Érdekes ez is, mint a korábbi könyvei.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Cori

Book of The Malazan Fallen Book 5: Midnight Tides 

Magyarul Malazai Bukottak Könyve címen futott. 

Ez egy sötét fantasy könyvszéria amit kb idén Február óta olvasok. Angolul olvasom, mivel magyarul nem lett befejezve a fordítás, így nem akartam a kötetek közepén váltani angolra. Az első könynél egész sokat kellett szótárazzak és még most is meg megállok de azért már rám ragadt csomó régies hülye angol szó :D 

A széria amúgy 10 kötetes. Minden kötet durván 1000 oldal. Az író a haverjával a dnd játékaikhoz kitaláltak egy világot és ezt a világot kelti életrea könyv. Zseniális egyébként. Annyira tömör és ezerféle érdekes információval ellátott világ. (Gyűrűk ura után talán ezt mondanám a második legjobban kidolgozott fantasy világnak a könyvek terén)

A szériára egyébként a Tűz és Jég Dala könyvek kiolvasása után találtam még évekkel ezelőtt. Kerestem valami hasonló jellegűt, amiben sok karakter van, ezerféle oldalról megközelítve ugyanaz a téma, sok szálon fusson és még hasonló kitűzéseim voltak. Aztán ajánlották ezt. Lerendeltem az első kötetet angolul már akkor, de nem kezdtem el csak most Februárban. De iszom minden oldalát. 

A könyv egyébként nehéz olvasmány, nem fogja a kezed, nem rágja a szádba miről van szó. Mindent magadnak kell összeollózni és összerakni, ami baromi kielégítő tud lenni, amikor rájössz a különféle csavarokra a megtörténésük előtt. Persze ha valaki figyelmetlenül olvassa és kihagy 1-2 sort, mert elbambult akkor teljesen el lesz veszve. Sokan emiatt nem is szeretek én viszont imádom.

Storyról nem is tudom, hogy írhatnék anélkül, hogy ne spoilerezzek, úgyhogy inkább nem is írok :D A lényeg, hogy itt eza  világ ami több százezer éves, és mi belecsöppenünk a történet közepébe, és ahogy haladunk előre egyre jobban összeáll kik is harcolnak egymással és miért. Akikre először azt hisszük rosszak, kiderül, hogy mégse voltak azok (vagy inkább nézőpont kérdése az egész). Vannak itt mágusok, katonák (nagyon közelről mutatja be a katonák életét), szörnyek, törzsi népek, másik "térből" származó lények (kvázi tündékhez hasonló népek), de élőhalottak és istenek is (akik egy szimpla kardszúrástól meghalhatnak). 

Ha valaki szeretne valami óriási volumenű sötét fantasyt olvasni annak ezt bátran ajánlom, annyi, hogy készüljetek fel, hogy a könyv egy kicsit sem fogja a kezed.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Meg akartam írni, csak elfelejtettem: öcsém kérte (és kapta) születésnapjára Puzsér (anti-)szakácskönyvét. Ha akartok kellően drágán irgalmatlan, direkt polgárpukkasztó gusztustalanságokat lapozgatni (csak mert Puzsérnak nem tetszik, hogy egyesek megélnek abból, hogy szakácskönyveket írnak), akkor hajrá. Minden más esetben bottal se.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
moody

Brandon Sanderson: Ködszerzet

Ha már új év, akkor én is megfogadtam valamit. Mégpedig azt, hogy nem hanyagolom el ennyire csúnyán az olvasást mint ahogy tettem azt az utóbbi pár évben. Már egy éve ott van az éjjeliszekrényemen, gyakorlatilag csak a mobiltelefonomat pakoltam rá minden egyes nap lefekvés előtt. :D Ma nekiálltam, kíváncsi vagyok hogy mennyire fog tetszeni.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

bcom
17 hours ago, moody said:

Brandon Sanderson: Ködszerzet

Ha már új év, akkor én is megfogadtam valamit. Mégpedig azt, hogy nem hanyagolom el ennyire csúnyán az olvasást mint ahogy tettem azt az utóbbi pár évben. Már egy éve ott van az éjjeliszekrényemen, gyakorlatilag csak a mobiltelefonomat pakoltam rá minden egyes nap lefekvés előtt. :D Ma nekiálltam, kíváncsi vagyok hogy mennyire fog tetszeni.

 

Király! :D Pont tegnap vettem rá magam, hogy folytassam a harmadik kötetet. Félelmetesen jó a világ, a lore, a sztori és a dramaturg. Az első két kötettel nem volt bajom, de a harmadikban van egy szál, ami nekem tönkrevágta az olvasás élményét, annyira rosszul van megírva és kezelve. Azt hittem végleg elfelejtettem, de tegnap nagy volt a kísértés, hogy folytassam.

Amúgy nem volt valami termékeny az évem olvasás terén, főleg újraolvastam régi kedvenceket fantasy, történelem és hadviselés terén.

Káosz ciklus első öt könyve - ez gyerekkorom nagy kedvence, rendkívül egyszerű és szórakoztató, még mindig meg tud mosolyogtatni. Ilyen kis kétszáz oldalas micsodák, pár óra darabja.

Aztán ugyanettől a szerzőtől az Éj Trilógia első könyve. Ez borzasztó volt. Nem tud megfogni. Igazából sosem tudott. Nem is folytattam a többivel.

King: Setét Torony, első három kötet. Régóta el akartam olvasni újra az egész ciklust, most elkezdtem. Már nem üt akkorát, mint elsőre, de élvezem, idén folytatom a többivel.

Bán Mór: Hunyadi sorozat első két kötete. Ezt is szerettem, szintén olvasmányos, gyorsan lehet vele haladni. Úgy emlékszem korábban a hatodik részig jutottam. Jó ezt is újraolvasni.

A aktuális háborúk miatt néhány újraolvasás a témában: Obama - Egy ígéret földje, Schwarzkopf - It Doesn't Take a Hero, Sunzi - bármi, McChrystal - Team of Teams, Clausewitz - A háborúról, és egy csomó hadászati és harcászati tanulmány.

Idén szerintem befejezem a tervezett sorozatokat és talán belekezdek új dolgokba is.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
kinopio

Frank Herbert: Dűne

Sajnos elég lassan haladok vele. :(

Most két lehetőség van arra, hogy miért haladok lassan.

Ad 1: ismerem a története és ezért nem fog meg
Ad 2: nem az én világom a sci-fi

Pedig annyira szeretném szeretni. 

Edited by kinopio
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
On 9/28/2023 at 4:52 PM, kinopio said:

Frank Herbert: Dűne

Sajnos elég lassan haladok vele. :(

Most két lehetőség van arra, hogy miért haladok lassan.

Ad 1: ismerem a története és ezért nem fog meg
Ad 2: nem az én világom a sci-fi

Pedig annyira szeretném szeretni. 

Hozzátennék még egy harmadikat: betyár nehezen adja magát a könyv :D Nekem az A4-es szukits gyüjteményes kiadás van meg, úgy kellett erőltetni, hogy napi 10 oldalt elolvassak, néha kb bekezdés közepén hagyva abba, mert nehéz olvasmány. Sokára áll össze, rengeteg mindenről szól és a sztori néha el van felejtve a világépítés mellett. De szerintem megéri elolvasni. Viszont elég is volt belőle, a folytatásokra képtelen vagyok rávenni magam. 

Link to comment
Share on other sites

kinopio
On 9/29/2023 at 6:01 PM, JoeJoeJoe said:

Hozzátennék még egy harmadikat: betyár nehezen adja magát a könyv :D Nekem az A4-es szukits gyüjteményes kiadás van meg, úgy kellett erőltetni, hogy napi 10 oldalt elolvassak, néha kb bekezdés közepén hagyva abba, mert nehéz olvasmány. Sokára áll össze, rengeteg mindenről szól és a sztori néha el van felejtve a világépítés mellett. De szerintem megéri elolvasni. Viszont elég is volt belőle, a folytatásokra képtelen vagyok rávenni magam. 

Na igen, nem egy könnyű olvasmány.

Volt olyan rész aminek a megértését el is engedtem, mert annyira zavaros volt, bögy 2x elolvasva sem jött át. : ( 

Edited by kinopio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
JoeJoeJoe
On 10/1/2023 at 10:11 AM, kinopio said:

Na igen, nem egy könnyű olvasmány.

Volt olyan rész aminek a megértését el is engedtem, mert annyira zavaros volt, bögy 2x elolvasva sem jött át. : ( 

Ez is olyan, mint a tenet-nél, hogy nem érteni kell, hanem érezni :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...