Jump to content
GSForum - Segélyvonal

101 PC Játék Amivel Mindenképpen Játszanod Kell


Adi86

Recommended Posts

Adi86

A topic célja az, a GS forum közössége megkeresse azokat a PC játékokat amelyek 1999-2009 között megjelentek meg és a legnagyobb hatással voltak PC játékosok társadalmára.

Összegyûjtés folyamata:

A játékokat felvetésenként fogjuk elbírálni, pl:

én felvetek egy játékot legyen az Fable, mig a felvettet játékot nem bírálta el többség, addig nem ajánlót még egy játékot felvetni (abból csak keveredés lenne), ha tetszik valakinek a játék elég egy Ok-t vagy rendben posztolni, de lehet ellene és mellette érvelni.

Ha egy sorozatot bírálunk el: pl melyik a legjobb Hitman rész, akkor szavazást indítunk, és az a rész mely a legtöbb szavazatot kapta az nyer, de közben lehet egy rész mellet is érvelni.

Söt akár egy széria több rész is felkerülhet a listára, legfeljebb nem egyszerre.

Ha egy játék felkerült a top101-re akkor közölve lesz jelenlegi lista állása és azok a játékok listája is közölve lesznek folyamatosan amelyeknek " fen van tartva egy hely csak még nem 100-os a szerepeltetése.

Azért nem szeretnék top 101 vagy ahhoz hasonló teljes listákat az elején mert nincs az az ember aki 20-30 személy listáját leszûri, és sok játék lemaradni a top101-rõl ami bõven megérdemelné a szereplését, csak éppen az embereknek nem jutott eszébe.

Lista szereplõivel kapcsolatban:

Nincs megszabva mely stílusból mennyi szerepelhet, (Pl: lehet akár 20 FPS is a listán és egy 1RPG), és mely évbõl mennyi.

Lehet ajánlani: kiegészítõket és Shw programokat is.

A 101-helyen a legújabb játék míg a 1. helyen a legrégebbi játék fog szerepelni (egy játék sem jobb a másiknál.

Remélem minden érthetõ, de ha van kérdés tényetek fel nyugodtan, és reménykedem hogy ez a topic nincs halálra ítélve.

Elsõ ajánlás:

Baldur's Gate 2 a legjobb RPG, amely megalapozta a stílust. A zenéje a grafikája még mai is megállja helyét. A dialógusok és a történet maga a tökély, társak külön szemhéjiséggel rendelkeznek.

Kell ennél több ok?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Megjegyzés, mivel a modik harapnak az új topikokra: egy másik topikból nõtte ki magát a téma, és az ottani szervezkedés szülte offland megszüntetése érdekében, illetve a jobb átláthatóság miatt született ez a topik.

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Amúgy miért csak 10 évet ölel fel az egész? Miért nem mondjuk 92-tõl? Amióta van PC? Ezzel mindig bajban voltam, szal én nem tudom, hogy mióta is van konkrétan a mai értelemben PC.

Nekem 2 javaslatom lenne:

Max Payne és The Witcher.

Elsõ a bullett-time miatt, másik az újszerû harcrendszer, a döntéseink szerint változó történet és maga a világa miatt.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Amúgy miért csak 10 évet ölel fel az egész? Miért nem mondjuk 92-tõl? Amióta van PC? Ezzel mindig bajban voltam, szal én nem tudom, hogy mióta is van konkrétan a mai értelemben PC.

Nekem 2 javaslatom lenne:

Max Payne és The Witcher.

Elsõ a bullett-time miatt, másik az újszerû harcrendszer, a döntéseink szerint változó történet és maga a világa miatt.

Egyszer az elsõt bíráljuk el amit a Post végén írtam

Ne kapkodjatok kérlek.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Azért a topik eredeti címe erõsen meredek "mielõtt meghalsz". :lol:

Amúgy nehogy már csak '99 és 2009 közötti játékok szerepeljenek, '99 előtt mennyi klasszikus megjelent, elég csak az első HL-re gondolni.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Azért a topik eredeti címe erõsen meredek "mielõtt meghalsz". :lol:

Van egy ilyen könyv sorozat az adta az alapot ;)

de ha gond címe felõlem...

Link to comment
Share on other sites

Marine1

Én is javasolnám, hogy ne csak '99-tõl legyen a szavazás, mivel régen a játékfejlesztõknek sokkal több fantáziájuk volt, és rengeteg fantasztikus játékot tettek le az asztalra. És ha már 101 játékot kell kiemelni, az azt jelenti hogy azok idõtlen mestermûvek, mindegy hogy mai szemmel nézve már pixeles/gagyi grafikájuk van.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Áthelyeztem a témába vágó postokat 'A Legjobb Játék' topikból ide. A topik még készül. Türelem.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Áthelyeztem a témába vágó postokat 'A Legjobb Játék' topikból ide. A topik még készül. Türelem.

Ne itt tiszta lappal indulunk, ha kérhetlek, olvaszd el a az elsõ post-ott és megérted miért.

Én is javasolnám, hogy ne csak '99-tõl legyen a szavazás, mivel régen a játékfejlesztõknek sokkal több fantáziájuk volt, és rengeteg fantasztikus játékot tettek le az asztalra. És ha már 101 játékot kell kiemelni, az azt jelenti hogy azok idõtlen mestermûvek, mindegy hogy mai szemmel nézve már pixeles/gagyi grafikájuk van.

96-tól megfelel, mindenkinek?

Link to comment
Share on other sites

Balee

Ne itt tiszta lappal indulunk, ha kérhetlek, olvaszd el a az elsõ post-ott és megérted miért.

Ok akkor vissza az egész, a kérdéses postok maradnak a korábbi topikban.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Ha nem az elmúlt 10 évrõl szavazgatunk, akkor talán felesleges is bármilyen konkrét kezdõdátumot adni, mert hát mi alapján döntünk arról, hogy pont 1995, vagy pont 1990 vagy akármi legyen a kezdõ dátum. Akkor legyen abszolút best of, és mindenki boldog, mindenki beteheti a kedvenceit, akármikori játékok legyenek is...

Link to comment
Share on other sites

Balee

Na ez lenne a legjobb megoldás. :)

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Ha nem az elmúlt 10 évrõl szavazgatunk, akkor talán felesleges is bármilyen konkrét kezdõdátumot adni, mert hát mi alapján döntünk arról, hogy pont 1995, vagy pont 1990 vagy akármi legyen a kezdõ dátum. Akkor legyen abszolút best of, és mindenki boldog, mindenki beteheti a kedvenceit, akármikori játékok legyenek is...

Akkor most döntsétek el hogy a Win95 megjelenésétõl vagy 1999 számoljuk a játékokat (épp ezért fettem fel az legjobb játék topic-ba dologt hogy ezt megbeszéljük de erre nem tért ki senki <_<

Most döntsetek mert különben minden marad a régiben

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Eleve minek idõkorlát? 101 játék, amit ki kell próbálnunk, mielõtt meghalunk (gondoljatok bele, valaki 100-nál tart, de fél hogy meghal és nem tolja ki az utolsó (idõközben megjelent) HL2 Epizódot... a kísértés... :D).

Én pl. imádtam anno a Morkin 2-õt, zseniális táblás játék PC-re, és kb 10-15 pixel volt egy karakter, a kornak megfelelõ felbontáson értve persze (nem mm-es karaktereket kellett nézni nagyítóval, gondolom egyértelmû). DOS alatt futott, mostanra megvan minimum 15 éves. Nem adhatnám hozzá a listámhoz, csak mert van idõkorlát? Hááát...

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Na ez lenne a legjobb megoldás. :)

Nem is korlátoztam ki mit ajánl, csak azt nem szeretném hogy egyszerre egy személy 30 ajánlatot tegyen

Link to comment
Share on other sites

Cori

szerintem se legyen idokorlát (max felso... 2010)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Most akkor a listát is darabokban kell betenni? És meg van szabva, hogy mekkora adagokban? :unsure:

Én az elõbb betettem egy listát, az kb. 50 valahány címbõl ál...

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

2 tipp: Test Drive Unlimited, Team Fortress 2

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Szerintem úgy nincs sok értelme , hogy csak az elmúlt 10 esztendõ játékaiból készülne a lista.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Akkor ügy néz ki hogy 1999-2009 rosz döntés

legyen az elmült 20 év játékai?

még se kéne Comodoros és Ataris játékokat ajánlani?

2 tipp: Test Drive Unlimited, Team Fortress 2

"A játékokat felvetésenként fogjuk elbírálni, pl:

én felvetek egy játékot legyen az Fable, mig a felvettet játékot nem bírálta el többség, addig nem ajánlót még egy játékot felvetni (abból csak keveredés lenne), ha tetszik valakinek a játék elég egy Ok-t vagy rendben posztolni, de lehet ellene és mellette érvelni.

Ha egy sorozatot bírálunk el: pl melyik a legjobb Hitman rész, akkor szavazást indítunk, és az a rész mely a legtöbb szavazatot kapta az nyer, de közben lehet egy rész mellet is érvelni."

De várjunk még a tippekkel/felvetésekkel

mert még úgy néz ki nincs megállapítva mely évtõl számítjuk.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

szerintem legyen egy dos és windows vonal, és ha az kész, akkor legyen egy vegyes lista a korábbiakból.

Akkor ügy néz ki hogy 1999-2009 rosz döntés

legyen az elmült 20 év játékai?

még se kéne Comodoros és Ataris játékokat ajánlani?

A játékokat felvetésenként fogjuk elbírálni, pl:

én felvetek egy játékot legyen az Fable, mig a felvettet játékot nem bírálta el többség, addig nem ajánlót még egy játékot felvetni (abból csak keveredés lenne), ha tetszik valakinek a játék elég egy Ok-t vagy rendben posztolni, de lehet ellene és mellette érvelni.

Ha egy sorozatot bírálunk el: pl melyik a legjobb Hitman rész, akkor szavazást indítunk, és az a rész mely a legtöbb szavazatot kapta az nyer, de közben lehet egy rész mellet is érvelni.

Azért azt a többséget tisztázni kéne. X helyeslõ válasz vagy adott határidõig szavazás, mint pl a fórum fightersnél? Utóbbi szerintem jó lenne, de ha nem akarjuk évekig csinálni, akkor mehetne egyszerre 3-5 játék, és lehetne rá 2 napos határidõ.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

szerintem legyen egy dos és windows vonal, és ha az kész, akkor legyen egy vegyes lista a korábbiakból.

Végre

Ezért gondoltam a Win 95 megjelenésétõl.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Végre

Ezért gondoltam a Win 95 megjelenésétõl.

Csak a win95 nem jó, akkor mi lesz gyermekkorom kedvenceivel? :D Ugh, stunts, c&c?

Link to comment
Share on other sites

Kasi.2x2

2 tipp: 1.Heroes of Might and Magic sorozat harmadik tagja és kiegészítõi

2. Age of Empires 2 és kiegészítõje

Nekem örökkedvencek

Link to comment
Share on other sites

Adi86

szerintem legyen egy dos és windows vonal, és ha az kész, akkor legyen egy vegyes lista a korábbiakból.

Azért azt a többséget tisztázni kéne. X helyeslõ válasz vagy adott határidõig szavazás, mint pl a fórum fightersnél? Utóbbi szerintem jó lenne, de ha nem akarjuk évekig csinálni, akkor mehetne egyszerre 3-5 játék, és lehetne rá 2 napos határidõ.

Jó ötlet

legyen 2 és 3 nap :unsure: ?

Csak a win95 nem jó, akkor mi lesz gyermekkorom kedvenceivel? :D Ugh, stunts, c&c?

A C&C 95-ös nem? vagy akkor is megjelent egy vrzió

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...