Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Régi Idõk Stratégiai Játékai (1992-2006)


gabriel08

Recommended Posts

gabriel08

Elsõsorban olyan RealTime Stratégiai játék érdekelne, amiben Custom Unit-ok (szabad készítésû egységek) hozhatóak létre.

Kb. 1999-ben volt egy jövõben játszódó stratégiai járék, ahol robotok és alienek harcoltak egymással. Az alap teste adott volt egy egységnek, ezen felül nyersanyagért megadhattad, hogy milyen keze, lába, fegyvere legyen az egységnek. Ez után egy kattintással legyárthatóvá vált az egység.

Gondolom nem tudjátok, hogy mi volt a címe :( Valami régi PC-World újságban találtam meg egy CD-n a demó verziót.

Tudtok hasonló játékot ajánlani?

(Spore-val már játszottam :) )

Link to comment
Share on other sites

TGWH

3 játék jut eszembe.

Az egyiknek nem tudom a címét, de jobb is. Pár éve jelent meg, valami iszonyat szemét kacat, irreálisan erõs ellenfelekkel. Spártai vagy görög néppel lehettél, és a halottak cuccait elvihették a munkásaid, így arra nem kellett költeni egy ideig. Már ha nem az ellen vitte el, mert õ támadott, de azért mindig gyorsabb volt :X. Azt hiszem lehetett így felszerelést választani.

A másik az örök kedvenc a Knights and Merchants. Beküldtél egy újoncot a kaszárnyába, az inasok bevitték a gyártott fegyvereket, páncélokat, lovakat, és választhatsz, milyen katonát akarsz kiképezni. Tudom, nem igazán erre gondoltál, de jó nehéz játék, tényleg hihetetlenül élvezetes.

A harmadik az Impossible creatures. A spore piszok sok dolgot nyúlt le tõle, ha érdekel keress rájuk. A KaM-hoz ízelítõnek itt egy oldal az aláírásomban.

Esetleg egyéb régi jó játékok: Age of Empires 1-2, Horde 1-2 (a második rész nem indul el, esetleg ha v.ki tudna segíteni, vagy adna egy mûködõ verziót, nagyon megköszönném). Settlers sem rossz, bár azzal sokat nem játszottam, a Cossaks meg jó játék, sokat is játszottam vele, de a korszak nem igazán jött be, inkább csak az volt hangulatos, amikor több ezer katona harcolt egymással.

Link to comment
Share on other sites

MrBaggins

Knights and Merchants volt nekem is az elsõ, ami beugrott a topic címérõl, egyik örök kedvencem. Eszméletlenül hangulatos, nehéz játék, így viszont erõs elhívatottság is szükséges iránta, fõleg ha a nosztalgia sem köt hozzá :)

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Imperium Galactica 1-2 örök favorit...de,hogy régebbit mondjak,az elsõ civilization,vagy Dune 2000 az mellyel sokat nyomtam,persze volt még itt Warcraft 2 is ezek között,de fura módon akkor valahogy még nem sikerült végig nyomni....

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Felraktam most újra a Haegemoniát. Komolyan még most is hozza a színvonalat. Ezek a magyar srácok tudták mi kell a népnek! :) El tudnék képzelni egy második részt is neki.

Viszont lenne egy kérdésem. Windows 7-en nem éppen a legjobban fut. A nagy problémám hogy idõnként kilép valami hangproblémával. Ezt hogyan lehetne orvosolni? :(

Link to comment
Share on other sites

Cori

Felraktam most újra a Haegemoniát. Komolyan még most is hozza a színvonalat. Ezek a magyar srácok tudták mi kell a népnek! :) El tudnék képzelni egy második részt is neki.

Viszont lenne egy kérdésem. Windows 7-en nem éppen a legjobban fut. A nagy problémám hogy idõnként kilép valami hangproblémával. Ezt hogyan lehetne orvosolni? :(

nálunk a suliban az egyik onfos osztálynak Haegemonias tabloja van... ennyi :D

de h ne csak OFF legyek :P

Warcraft 2, Red Alert 2 - ezek voltak az elso rts-es elmenyeim... imadtam oket... aah mennyit toltam :D a tank mozgását birom az RA2-ben... meg h lovi a gyalogost az meg all egy helyben es sorozza a tankot , lávolom :)

Link to comment
Share on other sites

Antaras

nos nekem elsõ stratégiám asszem a heroes3 volt aminek demoját az elsõ géphez kaptam nagyon megteccet így a 4,5 is jött és nekem ez lett az örök kedvenc

rtsbõl a Warcraft 2 utána pedig a Cossacks majd a Stronghold volt

Ez mind örök kedvenc nekem csak sajnálatos módon a Cossacks már nem teccik a gépnek

Ezenkívül még RedAlert2 , Disciples 1,2 ami ugyszint teccet

Sajnos ma már kevés a jó RTS készül vagy jön ki (T,T)

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Módosítottam -1 évvel a címet '97-re, mert egyszerûen lol kategóriás, hogy a Total Annihilation-t ne tartalmazza egy régi stratégiai játékokról szóló topik. 'nuff said.

Link to comment
Share on other sites

Cori

nos nekem elsõ stratégiám asszem a heroes3 volt aminek demoját az elsõ géphez kaptam nagyon megteccet így a 4,5 is jött és nekem ez lett az örök kedvenc

rtsbõl a Warcraft 2 utána pedig a Cossacks majd a Stronghold volt

Ez mind örök kedvenc nekem csak sajnálatos módon a Cossacks már nem teccik a gépnek

Ezenkívül még RedAlert2 , Disciples 1,2 ami ugyszint teccet

Sajnos ma már kevés a jó RTS készül vagy jön ki (T,T)

aah heroes 3at kihagytam telleg :D the very best rts szerintem :)

Link to comment
Share on other sites

crocki.jpg

Heroes2-3, Warcraft2, Starcraft, Cossacks, Stronghold, Imperium Galactica 2, Red Alert 2, C&C, gyerekkorom nagy kevdencei.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Módosítottam -1 évvel a címet '97-re, mert egyszerûen lol kategóriás, hogy a Total Annihilation-t ne tartalmazza egy régi stratégiai játékokról szóló topik. 'nuff said.

Nah és a Dune 2? :rolleyes:

'92 B)

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Nah és a Dune 2? :rolleyes:

'92 B)

Azt én nem ismerem, de gondoltam majd még módosítjuk ha kell :D

Link to comment
Share on other sites

Brian55

Total Annihilation napokra lekötött! Rengeteget toltam míg kisebb voltam! És az a zene gyönyörû volt amit aláraktak. Rá szívesen emlékszek vissza :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Masakari

c&c:tiberium dawn és tiberian sun,ground control,c&c:red alert,mechcommander 2,dawn of war,heroes3,settlers 2,incubation,warzone 2100....stbstb csomó eszembe se jut mikkel toltam:D

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

Star Trek New Worlds - egyszerüen máig a kedvenc játékom hangulatos,szép is :D

Link to comment
Share on other sites

GordonGU

Láttam egy bizonyos oldalon a Discimples3-at megjelent már?(google szerint 2008. 03), mert nemvolt semmi hirverés róla így szerintem Fake!

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Láttam egy bizonyos oldalon a Discimples3-at megjelent már?(google szerint 2008. 03), mert nemvolt semmi hirverés róla így szerintem Fake!

Még nem jelent meg, én is már arra várok jó ideje :(

Link to comment
Share on other sites

Antaras

Még nem jelent meg, én is már arra várok jó ideje :(

most karácsonkor kellet volna nem

vagy kijött azóta ? :lol:

ja am régebben mimaradt az SC annak a 2.at várom 2134ben :)

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Még nem jött ki... tudtommal...

Link to comment
Share on other sites

canadaa

RA2, Stronghold és persze a Heroes3.

Régi Idõk Stratégiai Játékai, hm, olyat nem is nagyon tudnák mondani ami aktuális, és van olyan jó mint a régiek, talán a CoH...

Link to comment
Share on other sites

Charger18

Most hirtelen csak a Seven Kingdoms, AoE2, Cossaks és a AK vs. DR. ugrik be.

De ezeket nagyon bírtam :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Rise of Legends. Hát az v.mi tényleg jóra sikeredett, érdemes meglesni, egy ezres a boltokban.

Link to comment
Share on other sites

freddy12

Nem hiszem el, hogy a KKND-t senki meg sem említi :angry: :) .

Link to comment
Share on other sites

tspawn

Rise of Legends. Hát az v.mi tényleg jóra sikeredett, érdemes meglesni, egy ezres a boltokban.

Tényleg jó játék, de pont a Rise of Nations után akadt a kezembe és azt hittem hogy folytatás, aztán amikor elõször belenéztem, gondoltam magamban "na ez meg mi?" :lol:

KKND
Az mi?
Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Nagyon imádtam mindig is a stratégiákat, ilyennel hogy Empire Earth, Age of Empire 2, Tiberian Sun részek, red alert rengeteget nyomtam. Ha még réginek számít akkor Star Wars Empire at War, Rise of Nations, Rome Total war-ral rengeteget toltam. Legmélyebb nyomokat bennem az Empire Earth hagyott, imádtam az egész játékot, a bevezetõ animációt mindig megnéztem. Nagyon sajnálom hogy mostanában nem jön ki túl sok stratégia, a Red Alert 3mal kb 5 percet játszottam mert volt valami baja a játéknak. Amikkel még rengeteget játszottam/játszom az a World in Conflict, Medieval II Total War. A WiC-ben imádtam a történetet, 2x végig is játszottam ha nem 3x. A multi pedig zseniális, egy fps intenzitásával simán szembeszállhat, nagyon pörgõs. A Medieval 2ben nagyon szeretem ezt az összetett rendszert, a diplomáciát, pápaválasztásokat, és azt hogy ha jól csinálom háborúba hívhatok nemzeteket. Sajnos az Empire Total War számomra még elég drága + eléggé bugosan futott a letölthetõ verzió ezért arról nem tudok rendes véleményt alkotni :). Hú a CnC Tiberium Wars és a Kane's Wrath is nagyon adta ^^. A Tiberium Warst nagyon sokat toltuk multiban + természetesen a kampányt is végigvittem mindkettõ oldalról :) Sajnos nekem a Supreme Commander 1 kimaradt rendes gép hiányában, ezért a kettõt várom ami ha jól tudom márciusban jön. És természetesen a Napoleon Total Wart.

Hmm, így hirtelen felindulásból sikerült elég sokat írnom, de odavagyok a minõségi stratégiákért :). Ezt az Europa Universalist még nem próbáltam de arról is sokat hallottam :)

Uh most jut eszembe a Civilization 4. Áh mindig amikor be akarnám fejezni eszembejut 1 játék :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...