Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Régi Idõk Stratégiai Játékai (1992-2006)


gabriel08

Recommended Posts

Sajt_Sensei

Én a red alert 2 be tudtam vicces taktikát. A yuris iskolabusz. Fogj meg 5 katonát és egy Yurit pakold be õket egy iskolabuszba és, ha gép ellen játszol nem fogják megtámadni. Jönnek az iskolások. :D

Link to comment
Share on other sites

OG

Én a red alert 2 be tudtam vicces taktikát. A yuris iskolabusz. Fogj meg 5 katonát és egy Yurit pakold be õket egy iskolabuszba és, ha gép ellen játszol nem fogják megtámadni. Jönnek az iskolások. :D

Én valami hasonló taktikát használtam a ruszkiknál. Ha ovlt a pályán valamilyen állat pl. tehén, azon is mûködött a mind control. Beküldtem az ellen bázisára és szépen felderitettem vele mindent.

De a legjobb taktika az volt, hogy az ellen orra elõtt felhúztál egy bázist, és prism towerrekkel szépen "lépegetni" elõre. :D

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

Én valami hasonló taktikát használtam a ruszkiknál. Ha ovlt a pályán valamilyen állat pl. tehén, azon is mûködött a mind control. Beküldtem az ellen bázisára és szépen felderitettem vele mindent.

De a legjobb taktika az volt, hogy az ellen orra elõtt felhúztál egy bázist, és prism towerrekkel szépen "lépegetni" elõre. :D

Ezt a tehenest ismertem csak én raktam rá bombákat is. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MailMan

Én most találtam egy verziót a Warhammer: Dark Omenbõl, ami elfut XP-n és újabb rendszereken is. Hatalmas nosztalgia :D És durva, mennyire jó játék. Persze vannak benne idegesítõ dolgok (egymást ölik a saját távolsági egységek, béna útkeresés), de látszik, '98-ban még nem az "újabb rõkabõr" volt a menõ, hanem az ilyen dolgok. /sigh; régi szép idõk. Remélem most végig fogom tudni tolni :D

Link to comment
Share on other sites

OG

Ezt a tehenest ismertem csak én raktam rá bombákat is. :D

Akkor majd azt ki is próbálom, kiváncsi vagyok mekkorát szólhat. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na jó, aki Age of Wonders 1-et ismeri, adjon pár hot tippet, mert a harmadik pályán már napok óta játszok (vagy ez normális? :D).

(szerk.: aki nem ismerné, tudom nagyon ajánlani, mint a Master of Orion 2 és a Heroes ötvözeteként... zseniális B))

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Segítséget kérek egy(vagy több) olyan embertõl akinek megvan a Haegemonia mindenféle patch-al együtt. Próbáltam már beszerezni mindenfelõl a patcheket, de semerre se találom õket, csak vagy németet vagy egyéltalán semmit, esetleg csak az 1.07-est, a többit nem.

Akinek megvannak ezek a magyar verzióhoz az elküldené nekem? Rapidshare-ra is jó lesz!

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Warfoki

Nekiláttam a Knights & Merchants: Parasztlázadás című cuccnak. A játék elvileg tartalmazza az eredeti (Elveszett királyság) hadjáratot és azon akartam egyet nosztalgiázni, de kissé pofára estem. A harmadik pályán is fura egységeket kaptam (Harcos? Gazfickó? Lázadó? WTF?), de ezen még túltettem magam. A negyedik pályán azonban egészen egyszerűen nem tudom mit kell csinálni. Köze sincs az eredeti kampány 4. pályájához, de a körítés nem változott, így ötletem sincs mit kéne tenni. Két csapat van még rajtam kívül a térképen: egy gyengébb zöld és egy erősebb sárga. Egyikük sem támad meg soha, viszont ellenségesen reagálnak rám. Ha közelbe megyek támadnak, viszont ha leverem bármelyiket, akkor vereséget szenvedek (vesztes videó bejön, stb.). Bármi tipp, hogy itt mi a rossebet kéne tenni? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Nekiláttam a Knights & Merchants: Parasztlázadás címû cuccnak. A játék elvileg tartalmazza az eredeti (Elveszett királyság) hadjáratot és azon akartam egyet nosztalgiázni, de kissé pofára estem. A harmadik pályán is fura egységeket kaptam (Harcos? Gazfickó? Lázadó? WTF?), de ezen még túltettem magam. A negyedik pályán azonban egészen egyszerûen nem tudom mit kell csinálni. Köze sincs az eredeti kampány 4. pályájához, de a körítés nem változott, így ötletem sincs mit kéne tenni. Két csapat van még rajtam kívül a térképen: egy gyengébb zöld és egy erõsebb sárga. Egyikük sem támad meg soha, viszont ellenségesen reagálnak rám. Ha közelbe megyek támadnak, viszont ha leverem bármelyiket, akkor vereséget szenvedek (vesztes videó bejön, stb.). Bármi tipp, hogy itt mi a rossebet kéne tenni? :unsure:

Üdv. Láttam :D le van írva a fórumra pontosan mit kell csinálni. A lényeg annyi, hogy gazdasági épületeket és jómunkásembereket nem gyilkolunk, ahogy a bevezetõben is említik... csak katonákat ölj, raktár, iskola, meg a hadi üzemek kiiktatása és nyersz is :D

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Üdv. Láttam :D le van írva a fórumra pontosan mit kell csinálni. A lényeg annyi, hogy gazdasági épületeket és jómunkásembereket nem gyilkolunk, ahogy a bevezetõben is említik... csak katonákat ölj, raktár, iskola, meg a hadi üzemek kiiktatása és nyersz is :D

Ez vicces lesz úgy, hogy a katonáim mindenbe belekötnek, ami csak mozog. :D Nah mindegy, megoldom. Csak ne halnának éhen folyton. :rolleyes: Tele van a raktár kajával, de hiába rendelem el az ellátásukat, max 1-2 szolga indul el megoldani ezt, így, ha csak a figyelmeztetõ üzenet beérkezésekor rendelem el az ellátást, akkor a fél banda éhen döglik, akkor is, ha raktár mellé állítom õket. Ha meg csinálok egy rakás szolgát, akkor meg úttorlaszt képeznek az amúgy is agyonzsúfolt utcákon. :rolleyes:

De azért a gép vicces: Kiküldött kb. libasorban durván 50 lándzsást ellenem. Az egész bandát hidegre tetten Két ballisztával és katapulttal, 10 számszeríjásszal és négy lovaggal és összesen egy lovagot buktam. :D

A fórumon meg körülnézek majd. :) Régebben imádtam ezt a játékot, de amikor elõször próbálkoztam vele, mindig kikaptam. (Azt hiszem a hetedik pályáig jutottam legfeljebb.) Én meg a teknõctaktika ugye: megszoktam anno más RTS-ekben, hogy elõször katonát gyártunk és védelmi vonalat, utána minden mást. Így anno rendszerint az elsõ támadás már egy félig éhen halt várost ért. :rolleyes: Jó pár év szünet után eldöntöttem, hogy ha már a Pharaoh-t végigtoltam kb. tíz évvel az elsõ telepítése után, akkor ezt is illene. :D

A második részt egy éve szereztem be, de még telepítve sem volt soha eddig. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Akkor javaslom költözz át a másik fórumra :D Sikerül az, csak próbálkozz. Elõször ugye azokat kéne elintézned, akik támadnak :D

De van egy rakat másik hadjárat is a neten. Igen, a gép egy kicsit hülye, de az elõbb említett rakat hadjárattal a netrõl nehéz hónapok elé nézel, azt garantálja mindenki aki belenézek egyikbe-másikba :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Warfoki

Nekiestem a Sacrifice-nak, ha rémlik még valakinek a létezése. :rolleyes: Viszont nem akar normálisan működni. Az utasítások "beragadnak". Lenyomom az előre billentyűt, aztán mikor elengedem, sokszor még fél percig rohan előre. És az ilyen rohadt gyakran beakad, teljesen irányíthatatlanná téve az egészet. :( Próbáltam a kompatibiltási módot állítani, próbáltam patch-csel és anélkül, grafikai beállításokkal szórakozni, de semmit nem javult. Többször újratelepítettem, sőt még a DirectX 8-at is felraktam csak emiatt a játék miatt, hátha a túl modern verzióval van a gond (bullshit, tudom, de több órányi huzavona után más ötletem már nem volt), de persze ez sem használt. Bárkinek bármi ötlete, hogy tudnám megoldani a gondot. Rohadtul játszanék vele. :(

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Nekiestem a Sacrifice-nak, ha rémlik még valakinek a létezése. :rolleyes: Viszont nem akar normálisan mûködni. Az utasítások "beragadnak". Lenyomom az elõre billentyût, aztán mikor elengedem, sokszor még fél percig rohan elõre. És az ilyen rohadt gyakran beakad, teljesen irányíthatatlanná téve az egészet. :( Próbáltam a kompatibiltási módot állítani, próbáltam patch-csel és anélkül, grafikai beállításokkal szórakozni, de semmit nem javult. Többször újratelepítettem, sõt még a DirectX 8-at is felraktam csak emiatt a játék miatt, hátha a túl modern verzióval van a gond (bullshit, tudom, de több órányi huzavona után más ötletem már nem volt), de persze ez sem használt. Bárkinek bármi ötlete, hogy tudnám megoldani a gondot. Rohadtul játszanék vele. :(

Próbáld meg DosBox-szal, ki tudja :ph34r: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Na, azért ANNYIRA nem régi. :P Win98-as kompatibilitásra rakva el sem akart indulni már.

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Na, azért ANNYIRA nem régi. :P Win98-as kompatibilitásra rakva el sem akart indulni már.

Mert az az opció egy fostaliga. Semmire sem jó. Én Horde-t futtattam dosboxon, de sajnos nem tudtam megoldani a felvillanó dialógusokat... így olvashatatlan a játék :P

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Nana, van olyan játék, ahol azért mûködik. Mondjuk feltehetnék egy Virtual PC-t, rá a Win98-at (még van egy eredeti telepítõlemezem), de azért ennyire nem kell az a játék. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Nana, van olyan játék, ahol azért mûködik. Mondjuk feltehetnék egy Virtual PC-t, rá a Win98-at (még van egy eredeti telepítõlemezem), de azért ennyire nem kell az a játék. :unsure:

Játsszál KaM-ot meg Sacred-et :D

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

KaM-ott tolom, csak tartottam némi szünetet vele, a Sacredet meg sosem bírtam. Rühellem a Diablo-klónokat. :rolleyes:

Amúgy, ha rajtunk kívül még valaki betévedne: bárkinek van tippje a Sacrifice-ra, hallgatom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
barissa

Sziasztok!

Pár napja megvettem a Panzer Phase One játékot eredetiben, és nem lehet sehogysem elindítani mert mindíg ezt írja ki---> http://kepfeltoltes.hu/view/110221/9751827...ltoltes.hu_.png

Már újra is raktam, beraktam a 3.cd-t mert azt kéri ha el akarjuk indítani...de semmi csak ezt írja ki, újraindíthatom akár 20x is akkor sem csinál semmi újat...

Valakinek ötlete h mitõl lehet??

Köszi elõre is.

Üdv :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
blacky

Sziasztok

Olvasgattam itt a kommenteket és láttam, hogy páran még mindig játszotok a Knights and Merchantsal. Kedvenc játékom volt régen és gondoltam felteszem megint de nem igen találom sehol a CD-t. Szerintetek meg lehet még valahol venni az elsõ részt? + Win7 -el vajon kompatibilis ? :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
csirke1.1

:rolleyes: Még hat éve játszottuk a haveromal PI-esen a Panzer Generals (remélem jól irtam) nevû játékot. Még valahol megvan kikéne megint probálni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ripley

Üdv.

Kaptam Age of Empires Online CB kulcsot.

Nem tudom még, h hányan kaptatok, de lehetséges, hogy a Gamer for Windows Live még nem engedi a mi országunkban? :/

Mert amikor felakarom telepíteni a GFWL-ot, akkor azt írja, hogy disabled in your country...

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Üdv.

Kaptam Age of Empires Online CB kulcsot.

Nem tudom még, h hányan kaptatok, de lehetséges, hogy a Gamer for Windows Live még nem engedi a mi országunkban? :/

Mert amikor felakarom telepíteni a GFWL-ot, akkor azt írja, hogy disabled in your country...

Nos a Gfwl ugyan az mint a xbox live (ok nem teljesen ugyan az, de a Microsoft által összeköttetésben van ). A Live hazánkban elérhetõ már hivatalosan is tavaly Október óta, ettõl függetlenül lehetnek olyan játékok melyeknek vannak ilyen specifikációi, hogy régió zárasak. Ezt viszont az AoE online esetében kétlem.

Sajnos tényleges segítséggel nem tudok szolgálni, de próbálj regisztrálni egy gfwl accot, de ne Magyarországot ad meg. Elvileg ha MO-t adsz meg jónak kéne lennie, de hátha ha külföldi országot jelölsz meg ( PL : UK) akkor több szerencsével jársz.

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Nos a Gfwl ugyan az mint a xbox live (ok nem teljesen ugyan az, de a Microsoft által összeköttetésben van ). A Live hazánkban elérhetõ már hivatalosan is tavaly Október óta, ettõl függetlenül lehetnek olyan játékok melyeknek vannak ilyen specifikációi, hogy régió zárasak. Ezt viszont az AoE online esetében kétlem.

Sajnos tényleges segítséggel nem tudok szolgálni, de próbálj regisztrálni egy gfwl accot, de ne Magyarországot ad meg. Elvileg ha MO-t adsz meg jónak kéne lennie, de hátha ha külföldi országot jelölsz meg ( PL : UK) akkor több szerencsével jársz.

Az msnes accomat használtam, de pl. egy hibát is ki ír a Gfwl telepítésnél, majd a végén azt írja, hogy ez már installálva van a gépemen és pedig nincs. -_-

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Az msnes accomat használtam, de pl. egy hibát is ki ír a Gfwl telepítésnél, majd a végén azt írja, hogy ez már installálva van a gépemen és pedig nincs. -_-

Próbáld törölni a programot majd újra felrakni (ha még nem tetted meg ), ha nem segít akkor amatõrként azt mondom, hogy win reinstal , bár ilyen drasztikus lépést csak utoljára szoktam hagyni. Nem tudom milyen op rendszert használsz, de azt mondom ne ad fel, keresgélj külföldi fórumokon is megoldást, illetve, ha tudnád linkelni egy képpel a hibát, talán az is elõbbre vinne minket. ( Hátha van nálam okosabb ember akinek ez rávilágít a megoldásra )

Valamint az javaslom a problémádat vesd fel a : GameStar Fórum > :: KOMOLYSÁGOK :: > Mélyvíz részleg > Szoftver topikban is, ott sok hozzáértõ ember van, aki biztos tud segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...