Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Serious Sam sorozat


tom83

Recommended Posts

XCube

Közepesebb-nagyobb mennyiségben az összes részben utáljhatgóak. A legjobban double barreled shotgunnal lehet írtani õket, de még azzal sem elég gyors. (persze a rakéta még jobb cska nem minidg van)

Még úgy is utálandók, hogyha kevesen vannak. Az új részben más az MI -jük és máshogy mozognak, nem egyvonalban jönek, hanem minden irányból. Nincs olyan fegyver, ami hatásos ellenük, a sörétes csak akkor jó ha egyenként támadnak, a rakétavetõ csak egyet robbant fel, a devastator is csak egyet öl meg (mondjuk azt legalább pontosan), a minigun -ból sok golyót megesznek, elfogy a lõszer hamar... . Az a baj, hogy egy idõ után úgyis elérnek hozzád és akkor minden szarrá megy.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Eljutottam a játék végre, de szerintem sosem fogom tudni befejezni...

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

XCube

Visszavonom, megcsináltam. Tizedjére sikerült, de megcsináltam :D .

T-uRjGzeo_o

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Hát gyerekek ezt nem hiszem el. Az utolsó pálya... . Ilyet még nem pipáltam. Ez igazából ez eddigi részeket is übereli :biglol: .

A mosoly persze keserédes, leginkább ez tudja kifejezni, hogy mit érzek: :fuu::fuu::fuu::fuu::fuu::fuu::fuu:

Két órája tolom ezt a nyamvadt pályát és még nem értem el a bossig.

Ja igen, majdnem elfelejtettem. Mától kezdve a Kleer Skeleton -ok a legutálatosabb FPS ellenfelek számomra a világon -_- .

Mondtam én b+ :lol:

Link to comment
Share on other sites

XCube

Néztem videót az első pályáról, az speciel minden, csak nem Serious Sam... kicsi, egysíkú, szürke, unalmas. Remélem azé' a vége felé javul a színvonal...

Visszavonom, amit korábban írtam és biztosítalak róla, hogy az első pár pálya alapján semmiképpen sem szabad megítélned a játékot.

Mondtam én b+ :lol:

Körülbelül minden idők legepikusabb küzdelme volt. Amikor megjelentek a szürke nagy szarvú barátaink, akkor úgy éreztem magam, mintha a pokolba kerültem volna. Szabályosan féltem visszatölteni a mentést halál után :lol: . Aztán erőt vettem magamon és ledaráltam mindenkit :B .

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Visszavonom, megcsináltam. Tizedjére sikerült, de megcsináltam :D .

[GSF] Picture

Áááá, jól leelõztél :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Áááá, jól leelõztél :D

Jah, nem azért raktam ám be ezt a képet :D . Csak neked van meg az ismerõseim közül. Amúgy valamikor majd co-op -ozhatnánk egyet :) .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Még úgy is utálandók, hogyha kevesen vannak. Az új részben más az MI -jük és máshogy mozognak, nem egyvonalban jönek, hanem minden irányból. Nincs olyan fegyver, ami hatásos ellenük, a sörétes csak akkor jó ha egyenként támadnak, a rakétavetõ csak egyet robbant fel, a devastator is csak egyet öl meg (mondjuk azt legalább pontosan), a minigun -ból sok golyót megesznek, elfogy a lõszer hamar... . Az a baj, hogy egy idõ után úgyis elérnek hozzád és akkor minden szarrá megy.

Azt csináltam ellenük (és ez a kis békákra is igaz volt amik közelebb ugráltak) hogy hátráltam és közben köröztem. Így folyamatosan az orrom elõtt ugráltak de nem éártek el. Sok idõ szétlõni õket, de kis szerencsével sérülés nélkül meg lehet oldani.

(az új résszel mondjuk nem játszottam)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Azt csináltam ellenük (és ez a kis békákra is igaz volt amik közelebb ugráltak) hogy hátráltam és közben köröztem. Így folyamatosan az orrom elõtt ugráltak de nem éártek el. Sok idõ szétlõni õket, de kis szerencsével sérülés nélkül meg lehet oldani.

(az új résszel mondjuk nem játszottam)

Igen, ez mûködik Medium nehézségig. Afölött viszont már annyian jönnek, hogy egy idõ után minden irányból lesz legalább egy, és akkor beszoptad.

Link to comment
Share on other sites

SnarkovX

Jah, nem azért raktam ám be ezt a képet :D . Csak neked van meg az ismerõseim közül. Amúgy valamikor majd co-op -ozhatnánk egyet :) .

Persze , tudom én :) A coop pedig jó ötlet, eddig csak egy deathmatch-el próbálkoztam multiba, de eléggé laggolt a 300-as pingemmel :D Kisebb pedig akkor épp nem volt :P

Link to comment
Share on other sites

XCube

Persze , tudom én :) A coop pedig jó ötlet, eddig csak egy deathmatch-el próbálkoztam multiba, de eléggé laggolt a 300-as pingemmel :D Kisebb pedig akkor épp nem volt :P

Áhh, ennél a játéknál a DM szóba sem jöhet :D . Anno próbáltuk koliban a srácokkal, de nem az igazi, itt a co-op viszi a prímet :D . Na meg az, hogy osztott képernyőn is lehet tolni :B .

Link to comment
Share on other sites

Fhouse

Áhh, ennél a játéknál a DM szóba sem jöhet :D . Anno próbáltuk koliban a srácokkal, de nem az igazi, itt a co-op viszi a prímet :D . Na meg az, hogy osztott képernyõn is lehet tolni :B .

Vicces, hogy van egy Achievement ami arra utal, hogy kalapáccsal frag-elj meg 20 embert. :D Már csak amiatt érdemes deathmatchelni. 9/20 már megvan. Fakkjeee.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Vicces, hogy van egy Achievement ami arra utal, hogy kalapáccsal frag-elj meg 20 embert. :D Már csak amiatt érdemes deathmatchelni. 9/20 már megvan. Fakkjeee.

Elég sok a multis achi a játékhoz. Mondjuk nekem az tetszik a legjobban, amelyik arról szól, hogy ketten a leash -el tépjétek le ketten egy Khnum fejét :D .

Link to comment
Share on other sites

Fhouse

Elég sok a multis achi a játékhoz. Mondjuk nekem az tetszik a legjobban, amelyik arról szól, hogy ketten a leash -el tépjétek le ketten egy Khnum fejét :D .

Titkon remélem, hogy lesz egy játék amiben 100% Achievementet ki tudok nyitni, de az az érzésem nem ez lesz az. :)

A Hard Reset-ben pl már majdnem minden megvan, csak Insane-ben kéne végigtolni. :blink: (SS rajongóknak nagyon ajánlom, profi lengyel FPS)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Titkon remélem, hogy lesz egy játék amiben 100% Achievementet ki tudok nyitni, de az az érzésem nem ez lesz az. :)

A Hard Reset-ben pl már majdnem minden megvan, csak Insane-ben kéne végigtolni. :blink: (SS rajongóknak nagyon ajánlom, profi lengyel FPS)

Én nagyon vártam, de csalódtam benne. Inkább elõveszem újra a régi jó Painkiller -t vagy tolom a SS epizódokat. A Hard Reset kicsit olyan ügyetlen játék lett, nálam legalábbis nem aratott sikert.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Én nagyon vártam, de csalódtam benne. Inkább elõveszem újra a régi jó Painkiller -t vagy tolom a SS epizódokat. A Hard Reset kicsit olyan ügyetlen játék lett, nálam legalábbis nem aratott sikert.

Na a Painkiller még egy hangulatos játék :)

(talán kevésbé durva szörny árataggal mint az SS, meg kissé komolyabb)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Na a Painkiller még egy hangulatos játék :)

(talán kevésbé durva szörny árataggal mint az SS, meg kissé komolyabb)

Teljesen más jellegû a játék és éppen ezért férnek meg olyan jól egymás mellett :) . Érdekes, hogy anno az elsõ Serious Sam -re úgy tekintettem, mint egy hóbortra, aminek nincs sok köze a rendes játékokhoz. Ahhoz képest játékos pályafutásom egyik nagyon kedvelt ágává vált a széria és a hozzá hasonló címek :) . A Painkiller pedig éppen azért varázsolt el, mert az alapvetõ hasonlóságok mellett éppen a Serious Sam ellentéte. Borongós hangulat, realisztikus grafika, érme és lélekgyûjtögetés, kártyák általi fejlõdési lehetõség, ötletes fegyverek... . A SS ezzel szemben mókás, színes, üdítõ :) .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Teljesen más jellegű a játék és éppen ezért férnek meg olyan jól egymás mellett :) . Érdekes, hogy anno az első Serious Sam -re úgy tekintettem, mint egy hóbortra, aminek nincs sok köze a rendes játékokhoz. Ahhoz képest játékos pályafutásom egyik nagyon kedvelt ágává vált a széria és a hozzá hasonló címek :) . A Painkiller pedig éppen azért varázsolt el, mert az alapvető hasonlóságok mellett éppen a Serious Sam ellentéte. Borongós hangulat, realisztikus grafika, érme és lélekgyűjtögetés, kártyák általi fejlődési lehetőség, ötletes fegyverek... . A SS ezzel szemben mókás, színes, üdítő :) .

Az első Sam nekem oylan volt mint valami egyiptom felfedező szoftver :

Ahogy haladt előre lett egyre komolytalasnabb, emlékeim szerint.

Persze az első SAMel bajban voltam mert durván akadozott az akkori gépemen a Second Encountert már csak játékteremben tudtam játszani emiatt de oda voltam érte.

Painkillert sokkal később ismertem meg, és igazad van jól kiegyensúlyozott ellenéte is egyúttal.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A topic alcíme már kissé elavult :D Van már 3...

Link to comment
Share on other sites

solymosgyu

576-ban meg lehet venni. Kérdés:igaz hogy csak egyszer lehet instalálni?

Link to comment
Share on other sites

XCube

576-ban meg lehet venni. Kérdés:igaz hogy csak egyszer lehet instalálni?

Elég sok helyen meg lehet venni a legújabb részt és az első kettő HD verzióját is. Hogy érted azt, hogy egyszer lehet installálni? Ezek SteamWorks -ösek, beaktiválod őket Steam -en és utána bárhol letöltheted vagy feltelepítheted a lemezről ha van telepítve Steam és belépsz a profilodba.

Va néhány játék, aminél valóban létezik telepítési limit, de azoknál sem egyszeri telepítést engedélyez az adott rendszer. A Bioshock -ot háromszor lehetett telepíteni (ez azóta megszűnt) a Crysis -t pedig ötször (viszont lehet deaktiválni a telepítést, tehát nem vész el ha figyelsz rá).

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Va néhány játék, aminél valóban létezik telepítési limit, de azoknál sem egyszeri telepítést engedélyez az adott rendszer. A Bioshock -ot háromszor lehetett telepíteni (ez azóta megszûnt) a Crysis -t pedig ötször (viszont lehet deaktiválni a telepítést, tehát nem vész el ha figyelsz rá).

és csodálkoznak ha az ember a crack után nyúl ... ( :D )

Link to comment
Share on other sites

XCube

és csodálkoznak ha az ember a crack után nyúl ... ( :D )

Mivel lehet deaktiválni, így nem kell feltétlenül a crack után nyúlni.

Más.

Végigtoltam a Painkiller -t, most kezdem majd el a Battle out of Hell -t. Őszintén szólva néhol jobb, mint a Serious Sam, néhol meg lényegesen rosszabb. Leginkább a pályákkal volt gondom, vagyon durva minőségbeli különbségek vannak a szintek között. Ezt a fejlesztők is érezték szerintem és azért osztották el úgy a pályákat, hogy az epizódok első és utolsó szintjei nagyon jók, a köztes mapok viszont felejthetők, sőt néhol kifejezetten gyengék. Az is meglepő, hogy az utolsó epizód könnyebb, mint a negyedik, valahogy nem erre számítottam.

Kíváncsian várom, hogy a BooH mit ad majd, rövidesen elkezdem de most inkább kimegyek és élvezem a napsütést :D .

Link to comment
Share on other sites

Fhouse

Én nagyon vártam, de csalódtam benne. Inkább elõveszem újra a régi jó Painkiller -t vagy tolom a SS epizódokat. A Hard Reset kicsit olyan ügyetlen játék lett, nálam legalábbis nem aratott sikert.

Most az ügyetlent a Hard Reset játékmechanikájára, kinézetére vagy mire érted? Mechanikára biztos nem lehet rossz szó mert marha jók érzetre a fegyverek és a robotokról lepattanó szilánkokkal együtt nagyon hatásos az élmény. (A készítõk tudják mit csináltak jól a a Painkillerben :) ) Az tény, hogy ha több pénz lett volna rá, sokkal jobbat és többet ki lehetett volna hozni belõle. Fõleg történet szempontjából.

Ha már ügyetlenségrõl van szó én az SS3 elsõ pár pályáján a játékmechanikát éreztem olyan súlytalannak. Fõleg ahogy a félig gép klónkatonákat lövöd, tök mindegy hol találod el õket, ugyanúgy reagálnak. Az SS3 mechanikájának az egész értelme valóban a nagy tereken jön elõ 30+ ellenségnél. (Valószínûleg a sebesség miatt volt szükség ilyen egyszerû sérülésmodellre, mert így nem kell robbanáskor pl azt kiszámolni, hogy a 20 ellenségbõl hány és mennyit sebesült a karján/lábán/fején, stb.)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Tegnap ismét az SE HD-val nyomultam, a középkori rész a kedvencem.

Majd összehasonlítom az eredeti játékkal is (régóta tervezem)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...