Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dead Space trilógia


Maledict

Recommended Posts

Balee

azzal én sem ,de nem is fogok szerintem

aztán miért?

Link to comment
Share on other sites

Snexi

aztán miért?

mert nem érdekel

Link to comment
Share on other sites

tsfatinternet

Én pedig most láttam ezt BGS-en bemutatóban. Meg boxon is. És megveszem. Pont.

Link to comment
Share on other sites

DaVeman

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de a BGS-n nagyon megtetszett. B) Imádom ezt a nézdavállam nézetet, Resident Evil 4et is bírtam. Ez a holografikus ötlet nagyon nagy, meg a harcrendszer se semmi.

Az animált képregényekbõl csak 1et láttam, muszáj megnéznem mindet.

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Ez a Dead Space nagyon elkapott. A grafika stílusos (nézzétek meg ezt a csodaszép ûrhajót, vagy fõhõsünk páncélját... eszméletlenül gigeri!), a hangulat odaverõs (az Alien-sorozatból ismerõs zenék, sikolyok, rosszul mûködõ gépek kongása...), az irányítás nem vészes (két órája tolom, ennyi idõ alatt simán megszoktam, bár eleinte eléggé lent volt a reakció idõm egy-két támadás alkalmával, de beletanultam :D), a sztori meg jónak tûnik. Egyedül a küldetésekkel van bajom, mert azok sok változatosságot nem tartalmaznak: juss el A pontból B pontba, szerezz meg egy tárgyat, hogy megjavíthass egy másikat és ugyanezek kisebb változtatásokkal.

Ezek az újítások meg nagyon jópofák. Például, hogy nincs HUD, csak ez a kis holografikus szirszar, a vásárlás a Bioshockból ismerõs módon történik, meglévõ cuccaink tuningolása meg a rég bevált szokások szerint mûködik. Egy ideig el leszek vele, pedig itt van még a gépen a Bully és a Far Cry 2 is. De az biztos, hogy a trió közül a DS lesz ott a valóságban is a polcomon.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Én pedig most megnézem végre a filmet, aztán mehet a játék is :D

Link to comment
Share on other sites

Jack_the_ripper

Na, örülök, akkor végülis a PCs port is király lett. Gépigény milyen? Boxon a simább fuásúak(és ennek ellenére a szebbek) közé tartozik, pár ricegés ide vagy oda...

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Na, örülök, akkor végülis a PCs port is király lett. Gépigény milyen? Boxon a simább fuásúak(és ennek ellenére a szebbek) közé tartozik, pár ricegés ide vagy oda...

Én 1152*864-es felbontásnál, mindent maxra nyomva és mindent bekapcsolva (egyedül a Vsync-et nem) játszom, és konstans 45-50- fps-t produkál, de 1440*900-ban se megy 30 alá, csak ha nagyon nagy dolgok történnek.

OJ: A filmhez én is mindjárt nekiállok, az animált képregényeket már kivégeztem :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Én pedig most megnézem végre a filmet, aztán mehet a játék is :D

Szívesen elkezdeném már én is, eddig csak jót olvastam a game-rõl. :)

Link to comment
Share on other sites

tsfatinternet

Én 1152*864-es felbontásnál, mindent maxra nyomva és mindent bekapcsolva (egyedül a Vsync-et nem) játszom, és konstans 45-50- fps-t produkál, de 1440*900-ban se megy 30 alá, csak ha nagyon nagy dolgok történnek.

OJ: A filmhez én is mindjárt nekiállok, az animált képregényeket már kivégeztem :D

És milyen gépecskéd van? :)

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

És milyen gépecskéd van? :)

Ja igen, azt lefelejtettem :D

Core 2 Duo 6420, GeForce 8600GT (512 MB), 2GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

tsfatinternet

Ja igen, azt lefelejtettem :D

Core 2 Duo 6420, GeForce 8600GT (512 MB), 2GB RAM.

Hmm... A GTA 4 nem hiszem, hogy így futna. Hejj, de nagy dilemma.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Huh,

a film alapján a készítõk túl sokszor nézték meg az Event Horizon-t :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

_santee_

A plafonon, hogy kell sétálni? A "ctrl"-t írja, de nem megy. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

A plafonon, hogy kell sétálni? A "ctrl"-t írja, de nem megy. :unsure:

Célzás és úgy CTRL. De amúgy nem lehet bárhova odaugrani, ahova nem lehet, azt jelzi a fegyver.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Király ez a game... B) Tényleg elég Event Horizont-os, bár nekem simán hozza a The Thing hangulatát, pedig köze sincs a játéknak a sarkvidékhez :lol:

Link to comment
Share on other sites

Snexi

na megvan a downfall,de még megkell várnom a feliratot hogy meg is értsem :D

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

Király ez a game... B) Tényleg elég Event Horizont-os, bár nekem simán hozza a The Thing hangulatát, pedig köze sincs a játéknak a sarkvidékhez :lol:

Engem fõleg az idegenek emlékeztetnek a Thing-es dolgokra :D Még a fertõzés is kb. ugyanúgy játszódik le.

Engem fõleg az idegenek emlékeztetnek a Thing-es dolgokra :D Még a fertõzés is kb. ugyanúgy játszódik le.

Amúgy nem csak a szereplõ nevében van utalás az írott sci-fi történelemre, de például ott van a Mercer nevû karakter, aki az egyik fõ szónok volt annak érdekében, hogy vigyék ezt a Jelölõoszlopot a Földre, mert az unitológus egyház ezt kivánja... És ha jól emlékszem Philip K. Dick egyik novellájában is volt egy Mercer nevû pali, aki egy saját egyházat alapított meg mindenféle rossz dolgot mûvelt :D

Ez meg mekkora Aliens-nyúlás :D

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

És ha jól emlékszem Philip K. Dick egyik novellájában is volt egy Mercer nevû pali, aki egy saját egyházat alapított meg mindenféle rossz dolgot mûvelt :D

Bizony, épp nyáron olvastam. :rolleyes:

Egyébként az irányítás mennyire bonyolult? Nem pont billentyûzetre értem, a videókban láttam, hogy lehet ugrálni a plafonra meg egyéb helyekre, mennyire nehéz kiigazodni, ha hirtelen megváltozik a lent és fent viszonya? :)

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Bizony, épp nyáron olvastam. :rolleyes:

Egyébként az irányítás mennyire bonyolult? Nem pont billentyûzetre értem, a videókban láttam, hogy lehet ugrálni a plafonra meg egyéb helyekre, mennyire nehéz kiigazodni, ha hirtelen megváltozik a lent és fent viszonya? :)

egyáltalán nem nehéz,az írányítás sem bonyolult

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Nah ma beleraktam 2 órát a game-be és eljutottam a 3. fejezetig. Nagyon jó kis stufa... messze lekörözi a manapság megjelent címeket B)

Link to comment
Share on other sites

_santee_

Egy korábbi kifejezetten hangulatos elõzetes. B)

Link to comment
Share on other sites

CountofHell

Hétfõn kapom :-( :-) xD

Link to comment
Share on other sites

_Ocelot_

Hétfõn kapom :-( :-) xD

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Karez

Engem fõleg az idegenek emlékeztetnek a Thing-es dolgokra :D Még a fertõzés is kb. ugyanúgy játszódik le.

Amúgy nem csak a szereplõ nevében van utalás az írott sci-fi történelemre, de például ott van a Mercer nevû karakter, aki az egyik fõ szónok volt annak érdekében, hogy vigyék ezt a Jelölõoszlopot a Földre, mert az unitológus egyház ezt kivánja... És ha jól emlékszem Philip K. Dick egyik novellájában is volt egy Mercer nevû pali, aki egy saját egyházat alapított meg mindenféle rossz dolgot mûvelt :D

Arról nem is beszélve hogy pár gazdag amerikai zs*dó származású ember eme ötletet felhasználva, plusz egy úgynevezett L. Ron Hubbard sci-fi író által írt könyvet felhasználva megalapított egy fizetõs vallást, a tetejébe még Tom Cruise-t is megtudták babonázni ezzel.

Nevezetesen a Szcientológiát! -_-

Így úgymond maga a játék pont kiparodizálja de közben picit véresen komolyan is vesszi eme vallás embereit hogy mire lennének képesek ha megtalálnák Xenu népét....és lás csodát ha õket nem is de Necromorf-okat csak találtak és ez ugye elégé nagy baj.

Ha már alien koppintás én találtam egy pirinyó easter egg-et:

IPB Image

A másik poén hogy eme üzenet olvasása után találtam egy hangfelvételt ahol az egyik doki épp ecseteli hogy pont Carmack saját fogaitól kezd megszabadulni két puszta kezével. Kis kitérõ hisz a doom filmben is Carmack letépte a saját fülét ugyebár. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...