Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Eve Online


Guest

Recommended Posts

DamageDealer

Épp ma jutott eszembe munkahelyemen, hogy újra neki kellene állni EVE-ezni, de immáron elõfizetve mert baromi jó emlékeket hagyott bennem, mint a játékosokkal kapcsolatban, mint a játékkal kapcsolatban.

Ja és ha valaki holnap rossz számlájú, hiányos horgászfelszerelést kapna a GLS-tõl, akkor elnézést. Néha el tudok kalandozni. :D

Játékosokról nekem is eddig csak jó tapasztalatok, télleg olvasom a rookie help-et és csak normális felépitett kérdések, érthetõ angol nyelven, nincs az az atomszleng. Igaz én csak trialos élményekkel tudok szolgálni de abbol már volt jópár vagy 6 :D

Most végre azthiszem elszántam magam hogy elõfizessek, eza GTC-s megoldás tetszik és csak 2500ft egy hónapra, ami ismét más mmo elé teszi számomra.

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

én is azt modtam nem olyan sok érte a 2500ft persze ezt az összeget nekem még komplikált volt megoldani most már sztem könnyeb az enyre több ilyen gtc vevös oldalak miatt de én egy amcsi oldalról kellet vegyek egy közvetitö segitségével névszerint a paypal-al akik felhivak elsö alkalommal hogy helyesek-e az adatok és hát én angolul beszélni pffuu..de másodszor sikerült csak nyomtam a "yes...yes...oh yes..sure" szöveget. de amikor isk ból veszed meg a 3hónapos GTC-det az gyönyörû,elmondhatatlan érzés...isk szerzésére sok alternativa van csak meg kell találni neked melyik/melyek felelnek meg...sztem magas szinten a brokerkedés (csak ehhez érzés meg ész kell) hisz pénzt pénzel lehet csináli és a marketenkeresztül folyik át a legtöbb lóvé (egykét trillio) és ha milliárdokat fektet be vki akkor az...hát igen.. az biztos héber hogy ennyire jol ért a pénzhez. (egyébként meg jégfúrás).

a játékosokról nekem is jók a tapasztalataim persze talán mert egy 12évest nem biztos ragad meg egy ilyen komplikált játék, szoval sok felnött játszik viszont ebbe benne vannak azok a felnöttek akik elveiket mások elé állitva hirdetik vagy harcolnak érte erõs érvekkel,ütõs tényekkel akár jó akár rossz vagy helyzettöl függ és más elvei nem fének meg mellette, ezzel sokat talákozni ha felmész a www.eve-online.hu forumára na ott aztán megy a flame nem egy gyermeteg csomagolásban... de többség persze nem ilyen

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

Rens-töl Jitáig 21jump autopilótán... és arra lettem figyelmes jita felé hogy lönek rám csak hallottam mert afk-ztam...persze tök high sec rendszereken keresztül mentem tehát aki rám lõ azt a védelmi npc-k darabjaira szedik nem tudom ki merte megkockáztatni hogy kilöjön föleg hogy assault frigate-ben voltam kezdö az tuti nem lehetett, nem hiszem hogy összekeverte az assault frigate-ot a simával és föleg nem abba az egybe lött bele véletlenül amelyik épp 160millko értékü cuccot szállitott mert kb ennyi volt nálam :lol: ...ide sietve már egy másik ugrokapunál jártam épp becélzott egy heavy assault tán meg egy másik hajo... még jó hogy nem sima kis szar 20 000 isk-s fregattal jöttem mert azzal akartam :lol: ...egy hajot tuti kilövettek ezért...

Link to comment
Share on other sites

Agares69

Rens-töl Jitáig 21jump autopilótán... és arra lettem figyelmes jita felé hogy lönek rám csak hallottam mert afk-ztam...persze tök high sec rendszereken keresztül mentem tehát aki rám lõ azt a védelmi npc-k darabjaira szedik nem tudom ki merte megkockáztatni hogy kilöjön föleg hogy assault frigate-ben voltam kezdö az tuti nem lehetett, nem hiszem hogy összekeverte az assault frigate-ot a simával és föleg nem abba az egybe lött bele véletlenül amelyik épp 160millko értékü cuccot szállitott mert kb ennyi volt nálam :lol: ...ide sietve már egy másik ugrokapunál jártam épp becélzott egy heavy assault tán meg egy másik hajo... még jó hogy nem sima kis szar 20 000 isk-s fregattal jöttem mert azzal akartam :lol: ...egy hajot tuti kilövettek ezért...

Imádom ezt az EVE-ben, nem viszik túlzásba a rajtaütéseket, minden megmarad a realitás azon szintjén, amit egy sci-fitõl elvárhatunk. :smile: Szerintem baromi hangulatos lehet ilyenkor beleütközni útonállókba, hát még ha teszem azt a rendõrségi hajóktól sem fél. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Na igen az egyik dolog ami elválasztja az eve-et a többi "tömeg mmo"-tól az hogy corpoknak saját területük van, amit el is veszithetnek, a vagyon elveszithetõ, mint a valóvilágban, és nem csak resselsz az SH-nál :D

És akkor még emlithetném a kereskedelem összetettségét, régionális ár befolyásolást hogy hol mit adsz el stb, leirhatatlan!

Gyüljetek már ebbe a topicba is emberek :D

Tobb MMO is rendelkezik aktiv vilaggal...

Dark Age of Camelot, Anarchy Online, Lineage 2, csak hogy par peldat mondjak :smile:

De egyebkent igazad van abban, hogy a "legfuttatottabb" MMO-ban az egesz vilag statikus.

Szoval ez szimpi dolog.

Csinaltam egy trial acc-ot, majd ha lesz rendes gepem, akkor gondolkodom majd a jatekon, addig maradok MMO-nelkul :smile:

Link to comment
Share on other sites

DamageDealer

Tobb MMO is rendelkezik aktiv vilaggal...

Dark Age of Camelot, Anarchy Online, Lineage 2, csak hogy par peldat mondjak :smile:

De egyebkent igazad van abban, hogy a "legfuttatottabb" MMO-ban az egesz vilag statikus.

Szoval ez szimpi dolog.

Csinaltam egy trial acc-ot, majd ha lesz rendes gepem, akkor gondolkodom majd a jatekon, addig maradok MMO-nelkul :smile:

próbáltam is a legtöbbet, L2-ztem egy idõben, wow-oztam eredetin is, anarchy online-t is próáltam, GW-ztem, sro, folytassam? :smile:

Tudom hogy rendelkeznek és ki cáfolta az aktiv világot? Mindegyiknek megvan a maga története, mindegyikben szimpatikus valami, élõ kereskedelem is van ez is igaz, most vegyük példának a wow AH-ját vagy az l2ben a trader "negyedeket" , de akkor is itt nincs ilyen hogy jobb click azt eladta a vendornak 1gért az 50g-t érõ rare tárgyat:) itt csak akkor tudod eladni az állomáson ha valaki megakarja venni, ha abszolut nincs rá kereset akkor más hely után kell nézned.

Másik hogy itt ugymond ha kilõttek tudnak lootolni, a fitted, elsõnek furának hangzik hogy amit nagy nehezen megszereztél de itt máshogy megy a rendszer, csak a pénz beszél minden más a karaktered skilljeitõl függ amit már megtanultál a többit egyszerüen bevásárlod. Reális. Itt nincs heroism, ez sci-fi.

Nah de amugy nemtudom télleg nem lehet leirni ha komolyabban megismered a játékot. Mondj nekem egy másik mmo-t amiben aktiv territóriumja van egy addot guildnek (itt corp) amit bárki lerohanhat? Most ne L2-õs castle siege stbrõl beszéljünk, hanem télleg aktiv territórium ami a tietek amin állomást épitettetek, amiért adóztok a szövetségnek.

btw Casual szemszögbõl probálom leirni a játékot mielõtt a prok belémkötnének :D igy sztem érthetõbb annak aki nemjátszik vele mintha a játék nyelvével irtok le egy két dolgot.

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

próbáltam is a legtöbbet, L2-ztem egy idõben, wow-oztam eredetin is, anarchy online-t is próáltam, GW-ztem, sro, folytassam? :smile:

Tudom hogy rendelkeznek és ki cáfolta az aktiv világot? Mindegyiknek megvan a maga története, mindegyikben szimpatikus valami, élõ kereskedelem is van ez is igaz, most vegyük példának a wow AH-ját vagy az l2ben a trader "negyedeket" , de akkor is itt nincs ilyen hogy jobb click azt eladta a vendornak 1gért az 50g-t érõ rare tárgyat:) itt csak akkor tudod eladni az állomáson ha valaki megakarja venni, ha abszolut nincs rá kereset akkor más hely után kell nézned.

Másik hogy itt ugymond ha kilõttek tudnak lootolni, a fitted, elsõnek furának hangzik hogy amit nagy nehezen megszereztél de itt máshogy megy a rendszer, csak a pénz beszél minden más a karaktered skilljeitõl függ amit már megtanultál a többit egyszerüen bevásárlod. Reális. Itt nincs heroism, ez sci-fi.

Nah de amugy nemtudom télleg nem lehet leirni ha komolyabban megismered a játékot. Mondj nekem egy másik mmo-t amiben aktiv territóriumja van egy addot guildnek (itt corp) amit bárki lerohanhat? Most ne L2-õs castle siege stbrõl beszéljünk, hanem télleg aktiv territórium ami a tietek amin állomást épitettetek, amiért adóztok a szövetségnek.

btw Casual szemszögbõl probálom leirni a játékot mielõtt a prok belémkötnének :D igy sztem érthetõbb annak aki nemjátszik vele mintha a játék nyelvével irtok le egy két dolgot.

Mondok :smile: Anarchy Online :smile: De csak mert 1-et kertel :smile:

De egyebkent meg ertem, hogy mire gondolsz es nekem is szimpatikus a dolog.

Most neztem meg a HUN(Relaoaded) pvp meccseket a bajnoksagon...

Azt a lekezelo tapir kommentelest amit a "musorvezetok" csinaltak, tanitani kene.

Utana meg mar teljesen el voltak toluk ajulva. Mellesleg nem alaptalanul, remekul jatszottak es terveztek.

Link to comment
Share on other sites

DamageDealer

Mondok :smile: Anarchy Online :smile: De csak mert 1-et kertel :smile:

De egyebkent meg ertem, hogy mire gondolsz es nekem is szimpatikus a dolog.

Most neztem meg a HUN(Relaoaded) pvp meccseket a bajnoksagon...

Azt a lekezelo tapir kommentelest amit a "musorvezetok" csinaltak, tanitani kene.

Utana meg mar teljesen el voltak toluk ajulva. Mellesleg nem alaptalanul, remekul jatszottak es terveztek.

Akkor ugylátszik télleg nemismerem jól az Anarchy Online-t, age of conan lesz még ilyen amiben tényleges területük van az embereknek. Másik dolog az Eve-ben ami nekem adja, az pedig hogy Raszta a karakterem (minmatar ugyebár) és dnb szól nemegyszer a csaták alatt, nos rasta vagyok DnB az egyik kedvenc zenei mûfajom, mikell még? :D

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

febr. 28-tól az 5th pvp tournament, érdekes lesz ugy tünik fregatt bajnokság lesz...új szabályokkal...

a legutóbbi tournamentböl az egyik kedvencem mikor a bob-ot lezuzzák

(videjo)

na nem azért mert utánám öket csak legalább végre másnak is esélye volt a gyözelemre :smile:

...elöbb néztem goonswarm propaganda videokat...de én a bob-osokkal vagyok,hajrá :smile: tényleg

Link to comment
Share on other sites

DamageDealer

Nah hivatalosan is befizettem, mostmár nincs több trialozás, komolyan vesszük a cumót :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SlyFox

de :tongue: két külön felépitésü fél harcol nem tudom melyik lehetne jobb de voltam bob-nál nem tünt olyannak akit utálni lehetne vmiért, nagyon jó felépitésü alliance....persze pet allianceben szolgáltam mint ütközö állam kb, de a bob szemében fel kell nöni...a goonswarm a propagadái miatt nem tetszik legalább is nekem igy tünt red alliance azok oroszok azért nem...milyen irónikus déli koalició helyett lehetne akár szovjetunió is...a többit meg nem ismerem...nekem igy jöttek le

már csak azért is sajnálom mert ha inyirják akkor a déli koalicio lesz uralmon...ha már megadás a bob felöl én az északiaknak adnám a területet

oroszoknak meg biztos javitja a morálját hogy ilyen szép nagyok és piros színüek

Link to comment
Share on other sites

_teh_

na végre , ismét 90 napig élvezem a game-et. B)

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

na végre , ismét 90 napig élvezem a game-et. B)

...hm ez arra utal hogy játszottál már :smile: szolgálsz vhol? név?

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

de :tongue: két külön felépitésü fél harcol nem tudom melyik lehetne jobb de voltam bob-nál nem tünt olyannak akit utálni lehetne vmiért, nagyon jó felépitésü alliance....persze pet allianceben szolgáltam mint ütközö állam kb, de a bob szemében fel kell nöni...a goonswarm a propagadái miatt nem tetszik legalább is nekem igy tünt red alliance azok oroszok azért nem...milyen irónikus déli koalició helyett lehetne akár szovjetunió is...a többit meg nem ismerem...nekem igy jöttek le

már csak azért is sajnálom mert ha inyirják akkor a déli koalicio lesz uralmon...ha már megadás a bob felöl én az északiaknak adnám a területet

oroszoknak meg biztos javitja a morálját hogy ilyen szép nagyok és piros színüek

Ugyan mar... az a corp, amelyik GM tamogatast kapott es ezzel csalt, megerdemli a totalis kipusztitast. A masik meg az, hogy a BoB sikeresen tonkreverte a sajat petjeit (nem veletlen a kifejezes, haziallat), nem nagyon akarodzott tamogatni oket, hagyta oket megdogleni, mikozben a naiv corpok eladtak a lelkuket nekik es fizettek a berleti dijakat. Pl RISE. Lelkesen harcoltak a BoB-ert, es a BoB meghalalta erofesziteseiket. 70 aktiv pilotat osszekurtoltek es kiosztottak oket, mekkora mitugraszok es benak, nojjenek fel a feladathoz. (Megjegyzem,hogy a RISE egesz sokaig tartotta fel a KOS-Pandemic Legion-Goonswarm-AAA flottakat). Ezutan a moral megtort es sorban leptek ki az emberek, utjukat az Empire urje fele veve.

Csak egy pelda, miert nem birom a nagykepu elitista majmokat. Pontosan ezert is veszitettek. Arrogansak.

Ezert is tartom idevonatkozonak ezt az idezetet:

"Hiaba, aki az ordoggel cimboral annak fajdalom a fizetsege" :D

Szerintem inkabb a nagyobb semleges szoviknek kellene szoritani most, mint a Destiny, ahol a Free Gates magyar corp is kuzd :smile:

A vorosok csak elvegzik a munkajukat, aztan az egesz deli koalicio egymast fogja loni. Ok nem olyan egysegesek, mint a BoB, ezert nem gond, hogyha esetleg nyernenek. (Mar mutatkoznak a jelek, KOS es a DMC teruleteit a sajat szovetsegeseik faljak fel :smile: )

Csak addig tartanak ossze, amig a BoB agoniaja tart, utana sokkalta valtozatosabb lesz a politikai elet, mintha a BoB lenne az ur.

A komcsizasos parhuzamot inkabb hagyjuk, ezek mar nem azok az oroszok :smile: Veszelyesebbek:)

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

...

...érdekes lessz ezután...

kéne egy a volt ISS-hez hasonlo corp

Link to comment
Share on other sites

_teh_

...hm ez arra utal hogy játszottál már :smile: szolgálsz vhol? név?

van egy lassan úgy fél éves karim...de nem szolgálok sehol meg semmit nem mûvelek,amíg nem tudok valami nagyobb bányászhajót vezetni...pl rorqual,hulk stb......addig csak a tanulás megy :smile:

Néha szoktam a Shuttle-ömmel tenni egy kört , mert az oly gyors :D :D

Link to comment
Share on other sites

SlyFox

szóval bányászgatunk mi? :smile: valamiböl mégis csak lesz pénz ha már rorqual-t szeretnél, az nem olcsó mulatság :smile: a learning skilleket feltétlenül told ki legalább a hajok tanulásához kellö két attributum skilljeit ha csak azt tanulod...pl kezdtem egy altot hogy bányászka lesz de 90nap kitanulnia a egyik furóhajót ez akkor csökenne ha másfél hónapig tanulnék learning skilleket ellenben a mainek 30nap igyhát mivel a mainek is kell még fejlödni nem huzom az altot..föleg mert a main gagyi amarr utálom nincs egy rendes t1es hajoja ami jó lenne ugy átlag pvp-re...t2 es hajokbol is csak kettöt tudok megemliteni ebböl is az egyik 160milla a másik 100 pfpff

ha a gyorsaság a lényeg akkor interceptor nagyon gyors :D bár nem tanultam ki mert utálom az ilyen papir hajokat...ami kb név alapján is csak elfogásra jó...meg cruiser alatt kilöni kis hajokat (de ezek vadászi nagyon jol tudja)

én már régóta keresem a legoptimálisabb megélhetést eddig nem találtam meg a hozzám illõt de tudom...na itt irtam volna vagy 10sort hogy ez meg az meg amaz de a felénél rájöttem hogy nem lehet igazán szétválasztani bizonyos szemszögböl és kitöröltem az a 10sort

ami nekem belefért az idömbe -olyanokba mikor fél órára tudok csak leülni pl- az helyi kereskedelem volt/van most is amikoris ülök az állomáson azt kereskedek és ezt csak egy helyen lehet...sztem ki lehet találni már aki ismeri a helyet

Link to comment
Share on other sites

Mike43

Ez ingyenes?

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Ez ingyenes?

Ha az lenne, tobben irogatnanak :D

Link to comment
Share on other sites

Mike43

jah:D

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Csáá!

A kérdésem ugyanaz mint az SWG topcban volt. Milyen módok vannak most egy Eve account fenntartására? Van most egy kis pénzem, hogy belevágjak egy online gammába, és az ilyen ür-játékok mindíg is nagy kedvenceim voltak, elég kellemesen nyugtatónak és relaxáltnak tünnek a videók, asszem jót tenne a stresszes életemnek :D Szóval pl. lehet olyan credit kártyát vagy mi a túrót venni mint a WoW esetében? Le kell kaparni valami számot róla, azt bepötyögni és egy havi díjad már meg is van, vagy valami ilyesmi. A bankkártyás cucc nekem nagyon macerás volna.

Köcc elõre is a választ :wink:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Csáá!

A kérdésem ugyanaz mint az SWG topcban volt. Milyen módok vannak most egy Eve account fenntartására? Van most egy kis pénzem, hogy belevágjak egy online gammába, és az ilyen ür-játékok mindíg is nagy kedvenceim voltak, elég kellemesen nyugtatónak és relaxáltnak tünnek a videók, asszem jót tenne a stresszes életemnek :D Szóval pl. lehet olyan credit kártyát vagy mi a túrót venni mint a WoW esetében? Le kell kaparni valami számot róla, azt bepötyögni és egy havi díjad már meg is van, vagy valami ilyesmi. A bankkártyás cucc nekem nagyon macerás volna.

Köcc elõre is a választ :wink:

Tudtommal nincsen. Nyugaton a banki utalgatasok es kifizetesek bankkartyarol egyszeruek es magatol ertetodoek.

Mondjuk igen, otthon ez nem az igazi. Angliaban pl nem kell fizetni szamlavezetesi dijjat, es azert a szolgaltatasert, amiert pl az OTP penzt ker (online banking 1300ft egy honapban) az itt ingyenes.

Summa summarum, szerintem nincs. En legalabb is nem lattam ilyet itt a boltokban.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...