Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Warhammer 40000: Dawn of War sorozat


USSRxHellknight

Recommended Posts

Hepathos

szerintem 1ség neveket és fegyver neveket hülyeség lefordítani mert v rohadt hülyén hangzik v nincs rá jó magyar szó(és ott a sima w40k topic..én maradi vok de az már bejáratott topic..2-dik legtop postal asszem..nem értem minek lett ez nyitva....)

Ööö... a játék magyarításának az a lényege, hog ymindne magyarul legyen. kb. :smile:

a topic meg magának a játéknak volt nyitva.

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Ööö... a játék magyarításának az a lényege, hog ymindne magyarul legyen. kb. :smile:

a topic meg magának a játéknak volt nyitva.

Nem feltétlenül. Elképzelhető, hogy a magyarítás során erőltetett dolgok kerülnek elő. Szerintem sem alkalmasak az egység nevek arra, hogy magyarítsák őket, legalább is nagyon sutának tűnne.

Link to comment
Share on other sites

Hepathos

Nem feltétlenül. Elképzelhető, hogy a magyarítás során erőltetett dolgok kerülnek elő. Szerintem sem alkalmasak az egység nevek arra, hogy magyarítsák őket, legalább is nagyon sutának tűnne.

de ha az angol név bennt marad, még sutább lesz...

Link to comment
Share on other sites

Zdregor

Sziasztok! Ez most nem pontosan a DC-hez kapcsolódik dde olyan sok fórunon feltettem ezt a kérdést és sose kaptam rá normális választ! A terminatorok pontosan micsodák? azt tudom hogy az egyik legelitebb egységek, de pontosan hogy döntik el hogy melyik sm lesz terminator? Meg ha megnézzük elég aránytalan a fejük elhelyezkedése. Valahol azt is hallottam hogy csak páncélban tödnak élni :wink: ha valki tud válaszolni akkor lécci. Kösz

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

de ha az angol név bennt marad, még sutább lesz...

Nem, ilyenkor nincs szükség rá szerintem :smile:

A másik meg az, hogy a magyarítások miatt nem fognak soha megtanulni angolul az emberek. Amúgy is pocsék az angol oktatás, legalább autentikus forrásból van lehetőség okosodni. :smile:

Ez a másik problémám. Nem a Te belefektetett munkádat kritizálom, hanem azokat az embereket akik egy DoW-szintű angol szókincset sem hajlandóak begyűjteni 10 perc szótárazással.

Link to comment
Share on other sites

Hepathos

Sziasztok! Ez most nem pontosan a DC-hez kapcsolódik dde olyan sok fórunon feltettem ezt a kérdést és sose kaptam rá normális választ! A terminatorok pontosan micsodák? azt tudom hogy az egyik legelitebb egységek, de pontosan hogy döntik el hogy melyik sm lesz terminator? Meg ha megnézzük elég aránytalan a fejük elhelyezkedése. Valahol azt is hallottam hogy csak páncélban tödnak élni :wink: ha valki tud válaszolni akkor lécci. Kösz

Terminátorok olyan gárdisták, akik harcokban oylan kiemelkedően teljesítettek, hogy iylen erősebb és szentebb páncélt használhatnak. Különben ők is tovább adják egymásnak.

Shadeling: Ok, most már nagyon eltértünk a tárgytól. Én csak azt kérdeztem, mi legyen egy egység neve a magyar nyelvű játékban. Ha az a baj, hogy lefordítjuk, akkor gondolj rá, hogy vannak emebrek, akik nem angolul tanulnak, vagy nincs rá lehetőségük. Ennyi erővel a filmeket sem kéne leszoinkronizálni...

Link to comment
Share on other sites

Masakari

hepathos..EGYSÉG és FEGYVER neveket nem kell/szabad lefordítani mert hülyén hangzanak.. a szöveget és képesség lerirásokat nyugodtan...de msát nem szabad mert halottam már olyan bűn szar fordítást hogy a falat kapartam.. a szar fordítás meg azt eredméynezi ha elkezd teszem azt táblásozni mások úgy kiröhögik hogy hívja az 1ségeket hogy asse tudja mivan....

Link to comment
Share on other sites

cHiPa

Aaaaaaaa

A Császár nevére!!!

Mégis mi folyik itt???!

Lefordítani? xD Mégis mi a fenének????

Annyira rémesen hangjik, hogy nemigaz!

más: A terminátoros kérdésre, meg minden egyébre, ami nem a JÁTÉKKAL kapcsolatos, ott a Könyvek/Warhammer 40.000 topik!

Vagy mondok egy jobbat: www.inkvizitor.hu

na!

Link to comment
Share on other sites

Hepathos

Az ég szerelmére, szerintetek miről szól egy magyarítás? Lefordítunk mindent, amit le lehet! Hallotatok már ételmezési folytonosságról? El tudjátok képzelni milyen hülyén néz ki magyar szövegben angol nevek? Mégis miért ne fordítsuk? Azért készül a fordítás, hogy a kis gyerek tudja saját nyelvén is élvezni a játékot, az ég szerelmére, ha nem tetszik ne rakjátok fel! A neveket különben a hivatalos regényekből vesszük át, és az Inkvizítor szótára szvsz csapnivaló, de a feletteseim azt használják. Épp ezért akartam kérdezni tőletek, mi legyen. Mi nem egy magyar nyelvű belső kézikönyvet írunk, hanem az egész sztorit átültetjük, és ugyanolyan, vagy jobb mint az eredeti! Komolyan, meg sem néztétek az első két magyarítást?

De tudjátok mit? Akkor marad minden úgy ahogy volt, felejtsétek el a kérdést. Dreadnought marad Harci Robot. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Na nekem is megvan ez a játék, haverom áthozta. Amíg a teljes verziót nem próbáltam ki, addig halvány reményem se volt arra, hogy jobb lesz, mint az eredeti DoW. Azt hittem, hogy túl fogják bonyolítani. De tévedtem. A sima csak árnyéka ennek. :smile: Ez a játék egyszerűen fantasztikus. :rolleyes: Ez a Rizikó-szerű SP kampány, meg hogy fajt is választhatunk egyszerűen remek. Ez lett nálam a no.1 stratégiai játék. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Masakari

Az ég szerelmére, szerintetek miről szól egy magyarítás? Lefordítunk mindent, amit le lehet! Hallotatok már ételmezési folytonosságról? El tudjátok képzelni milyen hülyén néz ki magyar szövegben angol nevek? Mégis miért ne fordítsuk? Azért készül a fordítás, hogy a kis gyerek tudja saját nyelvén is élvezni a játékot, az ég szerelmére, ha nem tetszik ne rakjátok fel! A neveket különben a hivatalos regényekből vesszük át, és az Inkvizítor szótára szvsz csapnivaló, de a feletteseim azt használják. Épp ezért akartam kérdezni tőletek, mi legyen. Mi nem egy magyar nyelvű belső kézikönyvet írunk, hanem az egész sztorit átültetjük, és ugyanolyan, vagy jobb mint az eredeti! Komolyan, meg sem néztétek az első két magyarítást?

De tudjátok mit? Akkor marad minden úgy ahogy volt, felejtsétek el a kérdést. Dreadnought marad Harci Robot

pont erről beszéleg...Dreadnought=Harci Robot...........pont az ien hülye nevek késztetik bennem azt hogy kaparjam a falat.......amugy meg ha mindent lefordítotok magyarra akkor meg a hülyegyerek sose fog megtanulni angolul..meg van pár 1ség név amire rohadt kiváncsi vagyok mien nevet adtok neki mert magyarra lehetetlenség leforítadni..(pl Pariah,Etheral,Greater Knarloc stb stb....)

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Az ég szerelmére, szerintetek miről szól egy magyarítás? Lefordítunk mindent, amit le lehet! Hallotatok már ételmezési folytonosságról? El tudjátok képzelni milyen hülyén néz ki magyar szövegben angol nevek? Mégis miért ne fordítsuk? Azért készül a fordítás, hogy a kis gyerek tudja saját nyelvén is élvezni a játékot, az ég szerelmére, ha nem tetszik ne rakjátok fel! A neveket különben a hivatalos regényekből vesszük át, és az Inkvizítor szótára szvsz csapnivaló, de a feletteseim azt használják. Épp ezért akartam kérdezni tőletek, mi legyen. Mi nem egy magyar nyelvű belső kézikönyvet írunk, hanem az egész sztorit átültetjük, és ugyanolyan, vagy jobb mint az eredeti! Komolyan, meg sem néztétek az első két magyarítást?

De tudjátok mit? Akkor marad minden úgy ahogy volt, felejtsétek el a kérdést. Dreadnought marad Harci Robot. Ennyi.

Igen, erről szól a magyarítás. A kérdés csak az, hogy szüksége van-e a játéknak a magyarításra, mert ha egy civilization összetettségű játékról van szó, akkor elképzelhető. Ha egy DoW-ról van szó, én nem vagyok benne biztos. A gyerekek is játszák komment meg azért sáros valahol, mert:

1, A játék elviekben korhatáros és olyan kisgyerek nem játszhatna vele.

2, Nekik is el kell kezdeni valamikor az angolt. Ugyan off, de speciel a barátnőm 2 diplomával nem talál magának munkát itthon, mert csak németül beszél anyanyelvi szinten, angolból finoman szólva nem áll ilyen jól. Szerintem ebben van egy kis felelőssége a magyarításoknak is. Legalább is annyiban, ha az a szerencsétlen emberke játszik és találkozik az angollal, legalább megvan az esélye arra hogy tanuljon és ne az iskolában rohadva tegye azt. Mindannyian tudjuk, hogy átképzett orosz tanárok alkotják a gerincét az egész "oktatásnak".

3, Eltekintve a 2-es ponttól, nagyon kellemetlen élményeim vannak a magyarításokkal kapcsolatban. Nagyon kevés jó van és rengeteg szemét. (Pl. UFO Aftermath) A jobbak közül a Fallout magyarítása jut eszembe.

ON:

Masával egyetértek, elég szerintem is, ha csak a képességeket és az egységek leírását, esetleg a párbeszédeket magyarítjátok (bár az utóbbiaknál kiütközik a szkepszisem. Ez nem Neked és a csapatodnak szól, hanem a korábbi tapasztalatok mondatják velem), többre nem hiszem hogy szükség lenne. Egyrészt vannak olyan angol szavak, amiknek nincsen magyar megfelelője. Az értelmét meg egy közelítő behejettesített szó nem adja vissza jól. Pl a harci robot sem a Dreadnought-nak.

Hogy mi legyen helyette? Passz. Nem igazán jut eszembe magyar megfelelője. Főleg azért, mert eredetileg ez egy I. világháborúban használt csatahajó osztály megnevezése. Ezért gondolom azt, hogy jobb nem hozzá nyúlni a nevekhez. Ha esetleg mégis megteszed, Ian Watson WH40k univerzuma adhat támpontokat. Lindi ex-főnöke Dreadnought-á alakítatta át magát.

Link to comment
Share on other sites

Mercury

Jó napot, gondoltam benézek már én is :smile:

Nem kellene egy szavazás, hogy melyik faj a legjobb? Sztem SM FTW!

És szerintem sem kell nagyon magyarítás a játékhoz, bár most nincs kedvem elolvasni az összes kommentet, de a 'harci robot' szerintem pont a játék hangulatát veszi el.

Link to comment
Share on other sites

USSRxHellknight

Jó napot, gondoltam benézek már én is :smile:

Nem kellene egy szavazás, hogy melyik faj a legjobb? Sztem SM FTW!

És szerintem sem kell nagyon magyarítás a játékhoz, bár most nincs kedvem elolvasni az összes kommentet, de a 'harci robot' szerintem pont a játék hangulatát veszi el.

Necron a jó :wink:

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Jó napot, gondoltam benézek már én is :smile:

Nem kellene egy szavazás, hogy melyik faj a legjobb? Sztem SM FTW!

És szerintem sem kell nagyon magyarítás a játékhoz, bár most nincs kedvem elolvasni az összes kommentet, de a 'harci robot' szerintem pont a játék hangulatát veszi el.

Szerintem mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Mindenki döntse el maga, hogy hozzá melyik áll a legközelebb. :wink:

Mellékesen megjegyzem, hogy most SP-ben játszok a taukkal, az egész pályán végigrohantam, mindenkit kipusztítottam különösebb gond nélkül, de az eldáknál megakadtam. Egy térséget uralnak a főbázisukon kívül és nem birom őket legyőzni. Rengetegen vannak, meg hozzák az avatarjukat (2 csapat, 2 avatar egyszerre), így 30-45 percnél tovább nem birok ellenállni. :unsure: Ha már itt tartunk, akkor valaki tudna javasolni valami jó taktikát?

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

igényli az alapjátékot? igazából csak ez a kiegészítő érdekel, az alap meg a winter assault ne annyira.....

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

igényli az alapjátékot? igazából csak ez a kiegészítő érdekel, az alap meg a winter assault ne annyira.....

A SP meg a skirmish nem, de ha multizni szeretnél, akkor kell, mert különben csak a két új fajt engedi.

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

A SP meg a skirmish nem, de ha multizni szeretnél, akkor kell, mert különben csak a két új fajt engedi.

vagyis hogyha én abban a nagy térképes módban akarok nyomulni akkor kell az alapjáték?

Link to comment
Share on other sites

USSRxHellknight

Szerintem mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Mindenki döntse el maga, hogy hozzá melyik áll a legközelebb. :wink:

Mellékesen megjegyzem, hogy most SP-ben játszok a taukkal, az egész pályán végigrohantam, mindenkit kipusztítottam különösebb gond nélkül, de az eldáknál megakadtam. Egy térséget uralnak a főbázisukon kívül és nem birom őket legyőzni. Rengetegen vannak, meg hozzák az avatarjukat (2 csapat, 2 avatar egyszerre), így 30-45 percnél tovább nem birok ellenállni. :unsure: Ha már itt tartunk, akkor valaki tudna javasolni valami jó taktikát?

Szóval elda főbázis lezúzása. Következő a tech amivel nekem simán sikerült (necronnal): először is a bázisod nyugati végére 4 boltert(turret)-t teszel a főbázis mellé meg kettőt és otthagysz a bázisodon 1 anti tank és egy sima egységet stand ground állásba. Így amikor az eldák beröppennek egy egy géppel vagy warp spiderrel akkor ezek elintézik. Szemét orkok állandóan támadnak keletről szal szépen szedd össze a sereged és menj neki. Kiszabadítod a 2 ork avatart h addig azok felmenjenek aprítani őket aztán ha felértek te is utánuk mész és szétkapod a bázist. Aztán visszamész nekimész az eldaroknak mire ők elteleportálnak és jön a chaos. A chaost is végezd ki h az eldarrokra figyeljél csak.na a következő a lényeg: van az a 3 critival location amit el kell foglalnod. Az eldar főbázisnak ne menj neki mert nem éri meg és asszem úgy nem is lehet legyőzni őket. Lényeg h a nyugati-hoz alig-alig fognak jönni a délihez meg a keletihez annál inkább szal ezeket keményebben védd be.(azért ne hidd h a nyugatihoz elég 1-2 squad azért oda is kell csak nem akkora) Ezután elkezdenek támadgatni de a tauval mielőtt közel érnének máris szétlőtted őket. Remélhetőleg. Az uccsó 1-2 percben kijön az avatar is arra figyelni kell. Ilyenkor vidd neki a greater beastet h feltartóztassa ddig amí letelik az utolsó perc. Hajrá :wink::smile:

Link to comment
Share on other sites

Mercury

Ha 2 szuper egység (Avatar, Bloodthirster, stb.) találkozik és aaz egyik megöli a másikat, mindegyiknél külön animáció van? És az FC vs BT anim még benne van?

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

vagyis hogyha én abban a nagy térképes módban akarok nyomulni akkor kell az alapjáték?

Az a Single Playere, ahhoz nem kell az alapjáték. Meg skirmishez se. Viszont multiban úgy van, hogy mehetsz a taukkal meg a necronokkal. A Winter Assault feltelepítésével aktiválhatod az Imperial Guardot, az alappal meg a többit (Space Marine, Ork, Eldar, Chaos).

Szóval elda főbázis lezúzása. Következő a tech amivel nekem simán sikerült (necronnal): először is a bázisod nyugati végére 4 boltert(turret)-t teszel a főbázis mellé meg kettőt és otthagysz a bázisodon 1 anti tank és egy sima egységet stand ground állásba. Így amikor az eldák beröppennek egy egy géppel vagy warp spiderrel akkor ezek elintézik. Szemét orkok állandóan támadnak keletről szal szépen szedd össze a sereged és menj neki. Kiszabadítod a 2 ork avatart h addig azok felmenjenek aprítani őket aztán ha felértek te is utánuk mész és szétkapod a bázist. Aztán visszamész nekimész az eldaroknak mire ők elteleportálnak és jön a chaos. A chaost is végezd ki h az eldarrokra figyeljél csak.na a következő a lényeg: van az a 3 critival location amit el kell foglalnod. Az eldar főbázisnak ne menj neki mert nem éri meg és asszem úgy nem is lehet legyőzni őket. Lényeg h a nyugati-hoz alig-alig fognak jönni a délihez meg a keletihez annál inkább szal ezeket keményebben védd be.(azért ne hidd h a nyugatihoz elég 1-2 squad azért oda is kell csak nem akkora) Ezután elkezdenek támadgatni de a tauval mielőtt közel érnének máris szétlőtted őket. Remélhetőleg. Az uccsó 1-2 percben kijön az avatar is arra figyelni kell. Ilyenkor vidd neki a greater beastet h feltartóztassa ddig amí letelik az utolsó perc. Hajrá :wink::smile:

Köszi a tippeket. :smile:

Ha 2 szuper egység (Avatar, Bloodthirster, stb.) találkozik és aaz egyik megöli a másikat, mindegyiknél külön animáció van? És az FC vs BT anim még benne van?

Ezt nem értem. Milyen animáció? :huh:

Szerk.: Szintet léptem. B)

Link to comment
Share on other sites

Mercury

Ezt nem értem. Milyen animáció? :huh:

Szerk.: Szintet léptem. B)

Az alapjátékban ha megölted pl a force commanderrel a Thirstert, akkor volt egy különleges kivégzés. Ugyaníg ha az avatart a thirsterrel és fordítva. Én csak ezt a 3-at láttam, de sztem a Squiggothnak nem volt.

Link to comment
Share on other sites

AusWolf

Az alapjátékban ha megölted pl a force commanderrel a Thirstert, akkor volt egy különleges kivégzés. Ugyaníg ha az avatart a thirsterrel és fordítva. Én csak ezt a 3-at láttam, de sztem a Squiggothnak nem volt.

Nem tudok róla, hogy lenne.

Link to comment
Share on other sites

Mercury

Nem tudok róla, hogy lenne.

Te mióta játszol? Szoktál aktívan multizni? Nekem már nagyon hiányzik egy jó meccs...

Ja, Masakari, a legutóbbi bénázásom óta elég sokat fejlődtem, lehetne egy visszavágót :smile:

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Nem tudok róla, hogy lenne.

Mercury a Sync-killekre gondol, azaz a kivégzéses animációkra.

Igen, minden benne van + egy rakat új kivégzés.

Pl. Daemon Prince vs Greater Knarloc :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...