Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel


_HeGe

Recommended Posts

Lord_KROK

Igen ez sokszor igy van sajna. Egyébként nálad legalább jó helyen volna egy ilyen vas, hisz nézd csak meg sok arcnak milye van , aztán nem tudja értékelni de még/ki/ használni sem.

Wehhe ebben igazad van :smile: (kár h a sors nem így látja :S )

Például középsuli 4 éve alatt megfigyeltem (4.-iket kivéve) csakis olyan embernek volt 500MHZ feletti gépe aki totálo noob volt hozzá. Mindannyiunknak akik értettünk az osuztályból hozzá 233 - 466-os gépünk volt, akik megnoobok voltak meg nem is érdekelte őket annyira mind 600-900MHZ-es procikkal gizdult!

(4.-ikben aztánaz 1700 @ 2260-as celeronnal vidulhattam mert az egyetlen ember voltam akinek 1 és akinek 2GHZ felett is volt a gépe az osztályban :D B) persze ez rövid időszak volt... )

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Wehhe ebben igazad van :smile: (kár h a sors nem így látja :S )

Például középsuli 4 éve alatt megfigyeltem (4.-iket kivéve) csakis olyan embernek volt 500MHZ feletti gépe aki totálo noob volt hozzá. Mindannyiunknak akik értettünk az osuztályból hozzá 233 - 466-os gépünk volt, akik megnoobok voltak meg nem is érdekelte őket annyira mind 600-900MHZ-es procikkal gizdult!

(4.-ikben aztánaz 1700 @ 2260-as celeronnal vidulhattam mert az egyetlen ember voltam akinek 1 és akinek 2GHZ felett is volt a gépe az osztályban :D B) persze ez rövid időszak volt... )

Persze mert apucianyuci megveszi. Kicsifiuk dicsekszik , csak éppen fogalma nincsen arról mi is van othon az asztalon/alatta/. Aztán meg idejön gizdulni , HOGY NEKI VAN A LEG -LEG...de azt sem tudja miről beszél. Nálunk is meló miatt vannak a gépek nem gizdulásból. Ezért nem is irogattam be milyen van épp, csak most ,hogy emlitetted. Gondoltam ha már megtiszteltél a figyelmeddel és odasoroltál akkor beirom miről is van szó.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Persze mert apucianyuci megveszi. Kicsifiuk dicsekszik , csak éppen fogalma nincsen arról mi is van othon az asztalon/alatta/. Aztán meg idejön gizdulni , HOGY NEKI VAN A LEG -LEG...de azt sem tudja miről beszél. Nálunk is meló miatt vannak a gépek nem gizdulásból. Ezért nem is irogattam be milyen van épp, csak most ,hogy emlitetted. Gondoltam ha már megtiszteltél a figyelmeddel és odasoroltál akkor beirom miről is van szó.

Érdekes h Lrp1024-nek és Cache_ nek is a meló miatt van (tényleg!) ilyen gépe. Infernal_HUN meg egy másik kategória, ő hobbi felhasználó, olyan mint én csak kicsit szerencsésebb helyzetben ...

Azt én sem szeretm mikor azt sem tudja milyen van és pattog, meg oylan rosszul van beállítva h majdnem az enyém lenyomja/le is nyomja, de ő a 6méteres májer mert 100K volt csak a VGA aztéán meg sír h 1280-ban akad ez meg az, (ami nekem 640ben játszható ^^ )

Meghogy milyen szar világ van hogy 1280X1024-ben tud csak játzsani, mert felette fullon minden ésbeakad a játék!

Hát én még 320X200-al kezdtem, és emlékszem azokra az időkre miokr a Midtown Madness (1999-es játék) még 640X480-ban is akadt mégis véggitoltam!

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Érdekes h Lrp1024-nek és Cache_ nek is a meló miatt van (tényleg!) ilyen gépe. Infernal_HUN meg egy másik kategória, ő hobbi felhasználó, olyan mint én csak kicsit szerencsésebb helyzetben ...

Azt én sem szeretm mikor azt sem tudja milyen van és pattog, meg oylan rosszul van beállítva h majdnem az enyém lenyomja/le is nyomja, de ő a 6méteres májer mert 100K volt csak a VGA aztéán meg sír h 1280-ban akad ez meg az, (ami nekem 640ben játszható ^^ )

Meghogy milyen szar világ van hogy 1280X1024-ben tud csak játzsani, mert felette fullon minden ésbeakad a játék!

Hát én még 320X200-al kezdtem, és emlékszem azokra az időkre miokr a Midtown Madness (1999-es játék) még 640X480-ban is akadt mégis véggitoltam!

Természetesen nem rájuk értettem. Nekem is meloból van. Sajna ilyen lett a világ.

Ja most látom félre értelmeztem!! Ők is meloznak vele. Értem.

Link to comment
Share on other sites

_L_

Csak neked Lord_KROK mivel nem irtam még be a komplett gépet.Lap: Gigabyte 965p-DS3

Proc:Intel Core 2 Duo 3.20 ,Zalman heatpipe

Ram: 2x1024 Geill ddr2

Vinyo:2x 250 samsung

Vga: Gainward 7800 gtx 512

Hang: sound B Lie 5.1

Táp : Enermax 500W

Plussz a "kacatok"

:o Szép kis gép :o

Link to comment
Share on other sites

painkilla1

:o Szép kis gép :o

nekem csaka vidkari kene belole :D

Link to comment
Share on other sites

_L_

nekem csaka vidkari kene belole :D

Mondjuk bátyám gépe se gyenge:Intel core 2 duo E6400

2x1GB 533MHz DDR2 RAM

X1800Xl 512 MB-vel

Elvitte.Nekem meg itthagyta az aláírásban szereplőt :sad:

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Mondjuk bátyám gépe se gyenge:Intel core 2 duo E6400

2x1GB 533MHz DDR2 RAM

X1800Xl 512 MB-vel

Elvitte.Nekem meg itthagyta az aláírásban szereplőt :sad:

Érted se ejtenék azért könnyeket :smile: (Mellesleg ajánlom a szmájlik alatt található BB Code Help-et, ha rendes listát akarsz írni.)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Természetesen nem rájuk értettem. Nekem is meloból van. Sajna ilyen lett a világ.

Ja most látom félre értelmeztem!! Ők is meloznak vele. Értem.

Igen, igen pontosan, ők is melóznakvele. Mostanábankezdtem énis úgy melózni a géppel,és meg kell hagyjam szerencsétlen procit nem győzön max-on hajszoilni (11X133 @ 16X166) kezdem ígyis igencsak lassúnak érezni :sad:

Elvitte.Nekem meg itthagyta az aláírásban szereplőt :sad:

Azért a 3200+-os Barton csak komolyabb mint egy 1700+ (igaz ha felhúzom :tongue: :D B) ) de azért a 6600GT csak nem a GeF3-assal egy kategória úgyhogy csak ne sírdogálj :D

Link to comment
Share on other sites

_L_

Azért a 3200+-os Barton csak komolyabb mint egy 1700+ (igaz ha felhúzom :tongue: :D B) ) de azért a 6600GT csak nem a GeF3-assal egy kategória úgyhogy csak ne sírdogálj :D

Az a proci nem BARTON hanem Venice.Ha majd megyek Ebesre(Már nincs olyan messze),és megnézzük a teljesírtményüket akkor játékoban is megmérhetjük ha akarod mert belerakom a GEF 4Ti 4200-t.Igaz az se egyenlő egy GF3-mal de akkor is közelebb van hozzá mint a 6600GT.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Az a proci nem BARTON hanem Venice.Ha majd megyek Ebesre(Már nincs olyan messze),és megnézzük a teljesírtményüket akkor játékoban is megmérhetjük ha akarod mert belerakom a GEF 4Ti 4200-t.Igaz az se egyenlő egy GF3-mal de akkor is közelebb van hozzá mint a 6600GT.

Wehhe :D Addigra már remélhetőleg beiktatok egy M-MODingot a procimba hogy kicsit jobban hasoníltson egy Venice-re tulajdonságait illetően :D

Csak azt nem tudom az alaplap mit fog szóllni hozzá... az előzénél is kísérleteztem ilyesmivel, de a gép durván megfagyott ... :S

(MÉ néztem én azt Bartonnak? :o )

Link to comment
Share on other sites

_Hektor_

Melyik a legolcsóbb relatív jó Core 2-t támogató lap? SLI meg hasonlók nem kellenek. Az olcsó olyan 20-25 K körül legyen ha van egyáltalán ilyen.

Link to comment
Share on other sites

_L_

Melyik a legolcsóbb relatív jó Core 2-t támogató lap? SLI meg hasonlók nem kellenek. Az olcsó olyan 20-25 K körül legyen ha van egyáltalán ilyen.

GigaByte GA-8I945P-G (S775-i945P-Dual DDR2 667-PCI Express-4 SATA II-IDE Raid) /3 év Garancia/ 24 840 Ft.Aliennél.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Melyik a legolcsóbb relatív jó Core 2-t támogató lap? SLI meg hasonlók nem kellenek. Az olcsó olyan 20-25 K körül legyen ha van egyáltalán ilyen.

Minek az neked ha 4400+-os X2-t akarsz ?

Link to comment
Share on other sites

_Hektor_

Minek az neked ha 4400+-os X2-t akarsz ?

Nem azt kérdeztem hogy kérdezd meg minek az nekem , hanem azt hogy mennyibe kerül a legolcsóbb Core 2-t támogató lap. Egyébként azért kérdeztem (viccet félretéve) mert nagyon filózok azon hogy X2 vagy Core 2. Egyértelműen az utóbbi a jobb , de ugye ahhoz deszka is kéne , és jelen pillanatban nem úgy állok hogy akármilyen csillagos égig terjeszkedő árú deszkát vegyek.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem azt kérdeztem hogy kérdezd meg minek az nekem , hanem azt hogy mennyibe kerül a legolcsóbb Core 2-t támogató lap. Egyébként azért kérdeztem (viccet félretéve) mert nagyon filózok azon hogy X2 vagy Core 2. Egyértelműen az utóbbi a jobb , de ugye ahhoz deszka is kéne , és jelen pillanatban nem úgy állok hogy akármilyen csillagos égig terjeszkedő árú deszkát vegyek.

nem csak már ma is akdt olyan aki azt hitte hogy egy 1700-as Celeron kb olyan gyors mint egyCore DUO és hogy AGP-s lapba mindentovábbi nélkül beletehet egy PCI-E-s VGA-t ...

Szal most egykicit óvatos voltam ...

EGyébként nem tudok ilyen lapról (amit érdemes is megvenni ... )

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Nem azt kérdeztem hogy kérdezd meg minek az nekem , hanem azt hogy mennyibe kerül a legolcsóbb Core 2-t támogató lap. Egyébként azért kérdeztem (viccet félretéve) mert nagyon filózok azon hogy X2 vagy Core 2. Egyértelműen az utóbbi a jobb , de ugye ahhoz deszka is kéne , és jelen pillanatban nem úgy állok hogy akármilyen csillagos égig terjeszkedő árú deszkát vegyek.

Legolcsóbb az bruttó 12 ezer forint...Te kérdezted hogy melyik a legolcsóbb.

Egyébként itt nézegethetsz alaplapokat, van egy csomó, amibe belemegy a Core 2 Duo

Nekem éppenséggel majdnem, vagyis lehet hogy a legdrágább lesz karácsonyra, Asus P5B. Ezt csak mellékesen megjegyezem, hogy nem biztos hogy a legdrégább a jobb. Én azt mondanám arra, hogy a legolcsóbb egy Xar magyarul!

Link to comment
Share on other sites

painkilla1

Legolcsóbb az bruttó 12 ezer forint...Te kérdezted hogy melyik a legolcsóbb.

Egyébként itt nézegethetsz alaplapokat, van egy csomó, amibe belemegy a Core 2 Duo

Nekem éppenséggel majdnem, vagyis lehet hogy a legdrágább lesz karácsonyra, Asus P5B. Ezt csak mellékesen megjegyezem, hogy nem biztos hogy a legdrégább a jobb. Én azt mondanám arra, hogy a legolcsóbb egy Xar magyarul!

nembiztos h xar, attol fugg h kinek mik az igényei

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

nembiztos h xar, attol fugg h kinek mik az igényei

Hát nemtudom Te hogyvagy vele, de aki Core 2 Duo-t akar, annak lehetnek igényei, mégha nem is akarja kihasználni azt a procit....bár mondjuk egyik pillanatban AMD, másikban nemtudom, és végül a harmadikban Talán egy intel.... :ph34r:

Na de mostmár megyek csicsizni, holnap meg suliba... :D

Jóéjt!

Link to comment
Share on other sites

Tompika_nyomul

Nem azt kérdeztem hogy kérdezd meg minek az nekem , hanem azt hogy mennyibe kerül a legolcsóbb Core 2-t támogató lap. Egyébként azért kérdeztem (viccet félretéve) mert nagyon filózok azon hogy X2 vagy Core 2. Egyértelműen az utóbbi a jobb , de ugye ahhoz deszka is kéne , és jelen pillanatban nem úgy állok hogy akármilyen csillagos égig terjeszkedő árú deszkát vegyek.

Mennyi az annyi ?Mondsz árat akkor lehet mondunk egy lapot .De előljáróban anyi hogy 30K alatti lapoknál a tuning erősen felejtős.Kiíndulási alapnak találsz egy alább belinkelt listát ,bár az ott levő lapokat egy részét olcsbban is belehet szerezni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Mennyi az annyi ?Mondsz árat akkor lehet mondunk egy lapot .De előljáróban anyi hogy 30K alatti lapoknál a tuning erősen felejtős.Kiíndulási alapnak találsz egy alább belinkelt listát ,bár az ott levő lapokat egy részét olcsbban is belehet szerezni.

Igen márpedivg a Core2DUO egyik legnagyobb előnye a tunning!

Link to comment
Share on other sites

Tompika_nyomul

Igen márpedivg a Core2DUO egyik legnagyobb előnye a tunning!

Az csak hab a tortán . B)

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Igen márpedivg a Core2DUO egyik legnagyobb előnye a tunning!

Tuning ismét.

Hihetetlen szerintem ahogy már írtam, valahogy nemjön be ez a garanciaelvesztős dolog. Mondjuk ha valaki vesz egy Core E6400-at. Jó most mondtam egy példát...mondhatok akármit. De hogyha arra kerül a sor, hogy már pl csak úgy mennek a játékok, hogyha széttuningolom az E6400-at, akkor már mindenki új procit vesz, nem? Hát mennyi idő alatt "avul el" ? 1 évnél is több kb. Addig meg úgysem lesz meg egy processzor, amit 50éert vásároltál...ez az informatika szerintem.

ja és bocsánatot kérek mindenkitől, ha valamit írtóra rosszul mondtam.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Tuning ismét.

Hihetetlen szerintem ahogy már írtam, valahogy nemjön be ez a garanciaelvesztős dolog. Mondjuk ha valaki vesz egy Core E6400-at. Jó most mondtam egy példát...mondhatok akármit. De hogyha arra kerül a sor, hogy már pl csak úgy mennek a játékok, hogyha széttuningolom az E6400-at, akkor már mindenki új procit vesz, nem? Hát mennyi idő alatt "avul el" ? 1 évnél is több kb. Addig meg úgysem lesz meg egy processzor, amit 50éert vásároltál...ez az informatika szerintem.

ja és bocsánatot kérek mindenkitől, ha valamit írtóra rosszul mondtam.

Tipikus, tunninghoz totálisan amatőr felfogás:

Na akkor most ehhez egy kicsit hozzászólnék ...

Nekem van egy 1700+-os procim, ami felett valjuk be a maga kis 1466MHZ-ével eléggé eljárt az idő, nem egy mai darab, már a buszon is ingyen utazhat xD ...

Hanem tunningoltam volna kb 1 éve esedékes lenne a cseréje, de tunningoltam 2700+-ra :

SImánb és tökéletesen mentek vele a dolgok, érezhető a teljesítmény javulás (naná 62% :D ) jelentősen (minimum + 1 évvel) kitolta a proci működtetési idején. Eljött az az idő hogy a 2700+ is kezd kevés lenni, ám, nekem most sincs sajnos pénzem procira, így hát továbblépek 84% tunningra B) (11X133 @16X166), amivel minimum még egy félévet tolok a proci működtetésén... Igen ebben a pillanatban elértem oda hogy elkezdett megrövidülni az élettartama, hiszen megemelem a feszültséget! Na bumm, 72év helyett 1,8V mellett kevesebb mint 10 év a procim várható élettartama ... Na hát hamég 10 évig nem tudok procitcserélni, akkor talánmeg is érdemlem h 10 év múlva gép nélkül maradjak...

Persze én szerencsés vagyok, hiszen kopognak a MHZ-ek, a legnagyobb tunningversenyekben uralom a ringet! B)

Link to comment
Share on other sites

Norbi101

Igen márpedivg a Core2DUO egyik legnagyobb előnye a tunning!

Igen, de tuningolni nem egyszerű dolog,kevesen értenek hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...