Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Intel


_HeGe

Recommended Posts

_HeGe

Ha most van egy NW vagy Prescott 2,4 Ghzes Pentiumod (vagy Celeronod), azt össze sem lehet hasonlítani egy CoreDuo 2,4 Ghzessel... Azt nem tudom, h ez a magletiltás c. móka kivitelezhető-e, de csak megoldható valahogy. Vagy csak elvi szinten érdekelt? :smile:

Nah akkor elmesélem. Van a Painkiller nevű játék, amivel én sportolok interneten (multiplayer). Ez a painkiller nem támogatja a 2 magos processorokat, és ha egy olyannal bemegyek multizni, akkor engem a többiek iszonyú gyorsnak látnak. És énis őket. Persze ők egymást lassunak látják. Ez a gondom. És ha most van egy Intel P4 2,4ghz-s processorom, akkor ha letiltom a core 2 duobol az egyik magot, akkkor jobb/rosszabb lesz e a processor, mint a mostani 2,4ghz-sem. Mert ugye nem mindegy ha az ember konstans 125 Fps-t kap, vagy 80-at nyökörögve...

Link to comment
Share on other sites

CrW

Nah akkor elmesélem. Van a Painkiller nevű játék, amivel én sportolok interneten (multiplayer). Ez a painkiller nem támogatja a 2 magos processorokat, és ha egy olyannal bemegyek multizni, akkor engem a többiek iszonyú gyorsnak látnak. És énis őket. Persze ők egymást lassunak látják. Ez a gondom. És ha most van egy Intel P4 2,4ghz-s processorom, akkor ha letiltom a core 2 duobol az egyik magot, akkkor jobb/rosszabb lesz e a processor, mint a mostani 2,4ghz-sem. Mert ugye nem mindegy ha az ember konstans 125 Fps-t kap, vagy 80-at nyökörögve...

lol? ebből nekem az jön le, hogy egy dual core-os gép görbíti a tér-idő kontinuumot...szvsz ahogy te ezt igy elmondtad az lehetetlenség x) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Nah akkor elmesélem. Van a Painkiller nevű játék, amivel én sportolok interneten (multiplayer). Ez a painkiller nem támogatja a 2 magos processorokat, és ha egy olyannal bemegyek multizni, akkor engem a többiek iszonyú gyorsnak látnak. És énis őket. Persze ők egymást lassunak látják. Ez a gondom. És ha most van egy Intel P4 2,4ghz-s processorom, akkor ha letiltom a core 2 duobol az egyik magot, akkkor jobb/rosszabb lesz e a processor, mint a mostani 2,4ghz-sem. Mert ugye nem mindegy ha az ember konstans 125 Fps-t kap, vagy 80-at nyökörögve...

Hát ez igen érdekes: nem mélyedtem el a Painkillerben, de valami patch biztosan megoldja majd (vagy már megoldotta). Egy ilyen kaliberű probléma biztos nem marad kijavítatlan hosszú ideig... a piac egyre inkább a kétmagos processzorok felé tendál. De nekem is véleményem, h ez így egy vicc, amit leírtál... lehetséges szegrő-végről, csak éppen röhejes :D Biztos, h ez a baja? Linkelj már valamit, ahol ezt leírják...

Link to comment
Share on other sites

Alex75

lol? ebből nekem az jön le, hogy egy dual core-os gép görbíti a tér-idő kontinuumot...szvsz ahogy te ezt igy elmondtad az lehetetlenség x) :smile:

Ez érdekes én nem vettem észre multiban ilyet , igaz nem a Paint-el tolom. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Nah akkor elmesélem. Van a Painkiller nevű játék, amivel én sportolok interneten (multiplayer). Ez a painkiller nem támogatja a 2 magos processorokat, és ha egy olyannal bemegyek multizni, akkor engem a többiek iszonyú gyorsnak látnak. És énis őket. Persze ők egymást lassunak látják. Ez a gondom. És ha most van egy Intel P4 2,4ghz-s processorom, akkor ha letiltom a core 2 duobol az egyik magot, akkkor jobb/rosszabb lesz e a processor, mint a mostani 2,4ghz-sem. Mert ugye nem mindegy ha az ember konstans 125 Fps-t kap, vagy 80-at nyökörögve...

én nem bírom felfogni a Core2 Duo egyik magjának letiltása dolgot... minek vennél DC procit, ha utánna nem használnád? :ph34r:

nameg az éles váltás a P4ről a Core2re... az megzavar... :D

Ez érdekes én nem vettem észre multiban ilyet , igaz nem a Paint-el tolom. :unsure:

WOW :o nem is tudtam, hogy a Microsoft Paintben lehet multizni... :D :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nah akkor elmesélem. Van a Painkiller nevű játék, amivel én sportolok interneten (multiplayer). Ez a painkiller nem támogatja a 2 magos processorokat, és ha egy olyannal bemegyek multizni, akkor engem a többiek iszonyú gyorsnak látnak. És énis őket. Persze ők egymást lassunak látják. Ez a gondom. És ha most van egy Intel P4 2,4ghz-s processorom, akkor ha letiltom a core 2 duobol az egyik magot, akkkor jobb/rosszabb lesz e a processor, mint a mostani 2,4ghz-sem. Mert ugye nem mindegy ha az ember konstans 125 Fps-t kap, vagy 80-at nyökörögve...

Még mindig jobb lesz mint egy hagyományos 2400-as Pentium 4

WOW :o nem is tudtam, hogy a Microsoft Paintben lehet multizni... :D :smile:

Én már a Total Commandert uis végigcvittem! A főellenség nagyon durva! :o (Formázd a C: meghajtót :D )

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Hát ez igen érdekes: nem mélyedtem el a Painkillerben, de valami patch biztosan megoldja majd (vagy már megoldotta). Egy ilyen kaliberű probléma biztos nem marad kijavítatlan hosszú ideig... a piac egyre inkább a kétmagos processzorok felé tendál. De nekem is véleményem, h ez így egy vicc, amit leírtál... lehetséges szegrő-végről, csak éppen röhejes :D Biztos, h ez a baja? Linkelj már valamit, ahol ezt leírják...

Ittvan pár link..."tanulmányozzátok őket"

Link:1.

Link:2.

Link:3.

Link:4.

Ha ezek után sem hiszel nekem...akkor én tudom hogy nekem van igazam, mások is tudják hogy nekik van igazuuk...legfejlebb Te nem fogod elhinni. Nem akarok veled szóváltásba keveredni, ezért nem is mondok többet egyenlőre. :smile:

Még mindig jobb lesz mint egy hagyományos 2400-as Pentium 4

Köszi, és ha szabad kérdeznem, hány % lesz ez a ?teljesítménynövekedés?

Ha lehet így fogalmazni!

én nem bírom felfogni a Core2 Duo egyik magjának letiltása dolgot... minek vennél DC procit, ha utánna nem használnád? :ph34r:

nameg az éles váltás a P4ről a Core2re... az megzavar... :D

Persze hogy nem azért veszem hogy ne használjam! :ph34r: , használni is fogom, de sajnos ez a Painkilleres dolog miatt megkell tennem, ha játszom.

Másban persze sok előnyöm lesz, és ahogy láthattad KROK hsz-ét, még ígyis jobb lesz a game hogy le van tiltva az egyik mag.... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Alex75

WOW :o nem is tudtam, hogy a Microsoft Paintben lehet multizni... :D :smile:

Hehe nem is vettem észre ezt. Jól elírtam ... :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Abu85

vazz... egyetlen oldal izgat igazán, ez pedig a multitasking tesztek... de az meg nem b***ik bejönni? :D

Nézd a Quake 4-et, ez egy nagyon jól szinkronizált többszálú munkevégzésre felkészített játék, tehát kb. arra lehet számítani a játékokban amit ott mértek.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

582 millió tranzisztor? :o

Emlékszem mikor még a Northwood 55millióján voltunk lehidalva ... :D

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Nézd a Quake 4-et, ez egy nagyon jól szinkronizált többszálú munkevégzésre felkészített játék, tehát kb. arra lehet számítani a játékokban amit ott mértek.

magyarul egyellőre nem nagy előrelépés a QC a DChez képest... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Abu85

magyarul egyellőre nem nagy előrelépés a QC a DChez képest... :smile:

Hát a grafikon skálázódásából erre lehet következtetni, de azért illet volna megkínálni a rendszert, még egy X1900XTX-szel. :lol:

Link to comment
Share on other sites

bandeee

Hát a grafikon skálázódásából erre lehet következtetni, de azért illet volna megkínálni a rendszert, még egy X1900XTX-szel. :lol:

na igen... vagy két 7900GTXel... meg felrakni 1600x1200... ott csak előjött volna a +2 mag jótékony hatása... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Abu85

na igen... vagy két 7900GTXel... meg felrakni 1600x1200... ott csak előjött volna a +2 mag jótékony hatása... :smile:

Azért csodára nem kell számítani. Ha megnézed a 2GHz-en hajtott, Core2 Quad, alig tartja a lépést hasonló órejelen járó kétmagos rokonával. Ráadásul egy olyan programban ami jól programozott.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Ittvan pár link..."tanulmányozzátok őket"

Link:1.

Link:2.

Link:3.

Link:4.

Ha ezek után sem hiszel nekem...akkor én tudom hogy nekem van igazam, mások is tudják hogy nekik van igazuuk...legfejlebb Te nem fogod elhinni. Nem akarok veled szóváltásba keveredni, ezért nem is mondok többet egyenlőre. :smile:

Én nem azt mondtam, h nem hiszek neked, hanem azt, h nem ismerem a painkillert, lehetségesnek lehetséges, csak éppen röhejes, illetve mutass kérlek linkeket - hátha valami megoldást találunk. Nem értem ezt a hangnemet...

Kiváló forrásaid említik az első hármon azt, h az AMD kétmagos processzorokkal jelentekző jelenség, egy srácnak a vsync bekapcsolásával nagyrészt sikerült rendes sebességre bírni (hogy mi köze van a processzor két magjának meg egy megjelenési beállításnak: tudja a fene :blink: )

Egyébként leírják, h kétmagos proci esetén az egyik mag letiltható Task Mangerben (jobb klikk a beállítani kívánt folyamaton), illetve AMD X2re ajánlják ezt, vagy az AMD kétmagos optimalizációs cuccát (>katt<), bár visszajelzést nem találni. A negyedik már eleve úgy kezdi, h "lesz-e dualcore procisoknak patch?" :smile: Ott említenek egy újabb megoldást:

"The second one is more complex but will make the change permament. Google up 'imagecfg', this is a downloadable system command for Windows 2000/XP. Put the imagecfg.exe file into two folders: C:\WINDOWS\system32 and C:\WINDOWS\system32\dllcache.

After doing that, go to Start, then Run and type cmd and click OK. In that dialog type the following line below. (I suggest making a back-up copy of Painkiller.exe before)

imagecfg -a 0x1 "C:\Program Files\DreamCatcher\Painkiller\Bin\Painkiller.exe"

Na most ilyen források felkutatása után miért dumálunk mi erről itt? :smile:

szerk: azért bírom ezeket a szegény csórókat, akik ilyen géppel rohangálnak :D

CPU: AMD-FX 60 OC'd from 2.6 GHz - 3.2 GHz
VPU: RADEON X1900 XTX 512
RAM: 4 GB CORSAIR 533 MHz
HD: 2.7 TB (1.3 TB Free)
Sound Card: X-Fi Xtreme Music
PPU (Physics Card, not that it matters) : AGEIA BFG PhysX

De azért ahogy néztem nem vagyok egyedül :smile:

Link to comment
Share on other sites

_HeGe

Én nem azt mondtam, h nem hiszek neked, hanem azt, h nem ismerem a painkillert, lehetségesnek lehetséges, csak éppen röhejes, illetve mutass kérlek linkeket - hátha valami megoldást találunk. Nem értem ezt a hangnemet...

Kiváló forrásaid említik az első hármon azt, h az AMD kétmagos processzorokkal jelentekző jelenség, egy srácnak a vsync bekapcsolásával nagyrészt sikerült rendes sebességre bírni (hogy mi köze van a processzor két magjának meg egy megjelenési beállításnak: tudja a fene :blink: )

Egyébként leírják, h kétmagos proci esetén az egyik mag letiltható Task Mangerben (jobb klikk a beállítani kívánt folyamaton), illetve AMD X2re ajánlják ezt, vagy az AMD kétmagos optimalizációs cuccát (>katt<), bár visszajelzést nem találni. A negyedik már eleve úgy kezdi, h "lesz-e dualcore procisoknak patch?" :smile: Ott említenek egy újabb megoldást:

Na most ilyen források felkutatása után miért dumálunk mi erről itt? :smile:

szerk: azért bírom ezeket a szegény csórókat, akik ilyen géppel rohangálnak :D

CPU: AMD-FX 60 OC'd from 2.6 GHz - 3.2 GHz
VPU: RADEON X1900 XTX 512
RAM: 4 GB CORSAIR 533 MHz
HD: 2.7 TB (1.3 TB Free)
Sound Card: X-Fi Xtreme Music
PPU (Physics Card, not that it matters) : AGEIA BFG PhysX

De azért ahogy néztem nem vagyok egyedül :smile:

Köszi!

Jaja! Nekem is megesik a szivem azokon akiknek ilyen gépük van.. :sad: :D

Hangnemért meg bocsi, nem ugy gondoltam ahogy értetted, igazából énsem tudom hogy hogy gondoltam, de rossz szándék nemvolt benne. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

na igen... vagy két 7900GTXel... meg felrakni 1600x1200... ott csak előjött volna a +2 mag jótékony hatása... :smile:

Vagy nem :smile:

szerk: azért bírom ezeket a szegény csórókat, akik ilyen géppel rohangálnak :D

CPU: AMD-FX 60 OC'd from 2.6 GHz - 3.2 GHz
VPU: RADEON X1900 XTX 512
RAM: 4 GB CORSAIR 533 MHz
HD: 2.7 TB (1.3 TB Free)
Sound Card: X-Fi Xtreme Music
PPU (Physics Card, not that it matters) : AGEIA BFG PhysX

De azért ahogy néztem nem vagyok egyedül :smile:

Uram Isten! Ebből leginkább a 2,7TB winyót irigylem! Én is, és mikor körbenézek fórumokon midnenkjinek majdnem ilyen szintű gépe van :o

Itt meg a legjobb gépe szerintem Lrp1024-nek, Cache-nek van, és az Infernal_HUN-nak. Persze Pheaton gépe se semmi legalábbis ha jól emlékszem!

(Lrp1024 gépe :

ABIT AN8 FATAL1TY

ATHLON 64 X2 (939) 4600+ @ 6000+ (2X3000MHZ) (ADBHE 0538MPMW)

KOOLANCE EXOS vízhűtés

2X1024MB DDR Kingston

PCIE Geforce 6800GT 256MB TV

2X400GB Maxtor + 80GB Maxtor (7200)

DVD+-RW Plextor PX-708UF

SB LIve! 5.1

Chieftec 550W P4 táp (PFC)

MODolt ház

19" Eizo nem tudom milyen

15/1Mbites Internet)

(Infernal_HUN legjobb gépe :

Abit NI8 SLI (NF4Intel, SATA, Raid, SLI)

Pentium 4 EE 3,73GHZ @ 5,067GHZ

4GB DDR667 Kingmax

NVidia 7600GT

4X 250GB Maxtor DM10 SATA (16MB)

500W-os Enermax táp)

Szóval ezekhez képest van még nekem mit fejlődni, de héát nekem nicns a bőröm alatt is pénz, és nem csak gépből áll az élet... :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Csak neked Lord_KROK mivel nem irtam még be a komplett gépet.Lap: Gigabyte 965p-DS3

Proc:Intel Core 2 Duo 3.20 ,Zalman heatpipe

Ram: 2x1024 Geill ddr2

Vinyo:2x 250 samsung

Vga: Gainward 7800 gtx 512

Hang: sound B Lie 5.1

Táp : Enermax 500W

Plussz a "kacatok"

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Csak neked Lord_KROK mivel nem irtam még be a komplett gépet.Lap: Gigabyte 965p-DS3

Proc:Intel Core 2 Duo 3.20 ,Zalman heatpipe

Ram: 2x1024 Geill ddr2

Vinyo:2x 250 samsung

Vga: Gainward 7800 gtx 512

Hang: sound B Lie 5.1

Táp : Enermax 500W

Plussz a "kacatok"

Hijjaj, mondom én hogy a tieddel is számolni kell :tongue:

Jó kis gép, ki tudja mikor lesz még nekem olyanom ... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Hijjaj, mondom én hogy a tieddel is számolni kell :tongue:

Jó kis gép, ki tudja mikor lesz még nekem olyanom ... :sad:

Köszönet. De az igazsághoz hozzátartozik az is , hogy ez leginkább külföldröl van s igy jóval olcsóbb volt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Köszönet. De az igazsághoz hozzátartozik az is , hogy ez leginkább külföldröl van s igy jóval olcsóbb volt.

EH én se drágán szerzem a cuccokat (sőőt) de mégse tudnék most perpill megfizetni egy ilyen gépet.. igaz volt már azévnekolyan pillanata mikor simán megtudtam volna fizetni, de másra kellett a pénz :smile:

Link to comment
Share on other sites

Alex75

EH én se drágán szerzem a cuccokat (sőőt) de mégse tudnék most perpill megfizetni egy ilyen gépet.. igaz volt már azévnekolyan pillanata mikor simán megtudtam volna fizetni, de másra kellett a pénz :smile:

Igen ez sokszor igy van sajna. Egyébként nálad legalább jó helyen volna egy ilyen vas, hisz nézd csak meg sok arcnak milye van , aztán nem tudja értékelni de még/ki/ használni sem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...