Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Total War sorozat


GubZol

Recommended Posts

Lonkosz

Apropó Outremere (Szent Föld). A legjobban úgy lehet megtartani ha agresszív vagy. Anno az első Medieval-ban sosem támadtak ott rám, mert nem hagytam. El kell csípni minden sasérozó egységet, kiruccanni a szomszédba szétcsapni köztük, ha nem tudod megtartani az új területet mert nincs elég embered akkor simán feladhatod a lényeg hogy rombolj és vesd vissza a szomszédokat a fejlődésben. Magyarok vagyunk vagy mi :D szóval kell értsd ha azt mondom KALANDOZZ!!! :smile: Itt is működik ahogy látom, azokat az egységeit akikért már fizetett váltságdíjat sorra elkapom újra egy két magyar nemes egységgel vagy ami épp kéznél van. De a "labancok" félelmetesen hatékonyak. Én imádom őket. Nem tudom ha más lovas egység is tudja-e ezt de ezek menet közben lőnek meg minden amitől méltán féltek tőlünk 1000 éve. Szóval nem is egy csatát nyertem már meg úgy hogy a közelharcosok nem is kellett harcoljanak csak felsöpörni ami maradt egy-egy zápor után. Akár kergethetik is őket ez mindenhonnan lőnek :smile: Drive-by a javából :lol: És a szent föld pusztáin különösen hatékonyak, elég nehezen fáradnak szóval az ottani piszkál harcmodorra teremtettek őket a Programozó :lol: Nem is használok gyalogos nyilasokat, hisz csak a tüzes nyíl hiányzik de én azt amúgy is ritkán használom. Egy két pavise-számszeríjast be fogok még építeni. De ennyi. Tapasztalt, dörzsölt seregem van odaát, őket nem verik ki egyhamar.

Otthon viszont gondok vannak. Ez a nyűves velencei nem akar békét kötni. Már egy hercegét is ledöftem a bérgyilkossal de csak nem enged. Sajnos dalmáciában elég rendes sereget szedett össze míg nem figyeltem. Asszem kiátkozás lesz a vége mert ha nem akar megbékélni nincs miért megtürjem. Már Kréta is az övé <_< Itt is olyan gazdag tartományok a szigetek mint a Rome-ban voltak? Ott 3 másikért sem cseréltem volna el Ciprust, Rodoszt, de legkevésbé Krétát. Kivéve ha csoda is lett volna bennük :lol:

Link to comment
Share on other sites

Garrett_the_Thief

Tudtok valamit a játék megjelenéséről? A CD Galaxis szerint bármelyik >>> pillanatban <<< megjelenhet; bár egy hete is ezt mondták... :huh:

Mindegy, addig Shogunozom, nosztalgiából. Apropó Shogun... Van ugye a kiegészítője, a Mongol Invasion. Miért van az, hogy a Shogun fut a gépemen (ASUS GPL5-X, 1 GB RAM, Pent(IV) 3 GHz, Geforce 6800 GT 256 MB), a Mongol Invasion meg nem? A Mongol Invasion segédprogramja szerint a processzorom nem stimmel, mínusz értékű órajelet állapít meg... Pedig a régi gépemen ment... :o Mindkét progi eredeti, ezzel nem lehet gond. Amúgy meg minden lehetséges patch-et megszereztem...

A Medieval2-ben az ágyúknak csak lélektani szerepe van, vagy komoly erőt képviselnek?

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Tudtok valamit a játék megjelenéséről? A CD Galaxis szerint bármelyik >>> pillanatban <<< megjelenhet; bár egy hete is ezt mondták... :huh:

Mindegy, addig Shogunozom, nosztalgiából. Apropó Shogun... Van ugye a kiegészítője, a Mongol Invasion. Miért van az, hogy a Shogun fut a gépemen (ASUS GPL5-X, 1 GB RAM, Pent(IV) 3 GHz, Geforce 6800 GT 256 MB), a Mongol Invasion meg nem? A Mongol Invasion segédprogramja szerint a processzorom nem stimmel, mínusz értékű órajelet állapít meg... Pedig a régi gépemen ment... :o Mindkét progi eredeti, ezzel nem lehet gond. Amúgy meg minden lehetséges patch-et megszereztem...

A Medieval2-ben az ágyúknak csak lélektani szerepe van, vagy komoly erőt képviselnek?

Ez a megjelenés nagyon fura dolog. Én több helyen is olvastam hogy 10án jelent meg :huh: A TR Legend-et is meg lehetett már találni a neten kb. 5-7 nappal a hivatalos megjelenése előtt de utána tényleg megjelent. Nem értem mi folyik ekörül a játék körül. Sok függ az üzletektől. Pl. az FM 2007 megjelenését 3-5 nappal előrébb hozták mert az üzletekben már kint volt és néhányan hamarabb kezdték árulni.

A Mongol Invasion-el nem tudom mit mondjak, nekem csak a sima Shogun van meg, de megy ezen a gépen. Lehet nem emészti meg ezt a magas órajelű procit. Ez bizony benne lehet a régebbi programokban.

Ágyúkig még nem jutottam, de az intróból ítélve kemény dolgok lesznek.

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Én most nem törődök a Szt Földdel.......majd később....most Velencére kköncentrálok és a keleti határaim megerősítésén dolgozok, hogy a mongolokat lezúzzam....

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Én most nem törődök a Szt Földdel.......majd később....most Velencére kköncentrálok és a keleti határaim megerősítésén dolgozok, hogy a mongolokat lezúzzam....

Harcoltál már velük? Szerintem biztos veszett nehéz ellenfelek. Ráadásúl ők is nagyjából azt a stílust képviselik mint a magyarok.

Amúgy meg elkiabáltam :sad: Bevettem Gázát mert kis híján tönkrementem. De egy Pirhus-i győzelem volt az ára és nagyon gyenge a helyőrségem ott, ami azt jelenti hogy a Szt Földre küldött seregem fele szinte odaveszett. És most Jeruzsálem felé tart Egyiptom egy irtózatos sereggel. Zsoldosok meg csak lovas íjászok vannak. NEkem meg gyalogság kéne a falakra. Lehet hogy nyilt csatát kellene bevállalnom. Úgy talán több esélyem van kihasználni a rendelkezésre álló egységeimet.

Közben Velence elindult valahova délre azzal a seregével. Most vagy Bukarestet célozza vagy Bizáncnak megy neki. Amúgy a pápai kérelem abban rejlett hogy nem volt szabad megtámadjam 5 körön keresztül. Nem kellett békét kötnöm csak úgy tenni :D A lengyelekkel és Bizánccal kibékültem sőt katonai átjárásunk van egymás területein. Persze erre rásegített hogy a lengyeleknek a teljes serege ott rostokol Anatóliában mivel hamarabb bevettem Jeruzsálemet hogy ők odaértek volna. Néha látom őket kóricálni a kereskedőmmel :D És Bizánc időközben tengelyt akasztott a törökökkel. PEdig akár Gázát is átadnám valamelyiknek csak jöjjenek segíteni oda. Milánó nagyon vérszemet kapott. Gyorsan és erősen terjeszkedett egy időben neki volt a legnagyobb serege most pedig egymásnak estek a franciákkal.

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

lengyelek kezdenek felKisTehén!ni...azt hiszik, hogy most lengyel pápa van, akkor mindent megengedhetnek maguknak. Megtámadták Iasiat (a fene se tuggya hogy kell leírni). Nagyon nagy veszteségek árán lezúztam őket, de kitudja mi lesz. Bp-t is betámadták, de el is vonultak alóla.

Összehozta egy szép kis sereget amivel nekilódultam Sófiának (Velence) akiket szépen le is zúztam...

Rossz hír hogy a lengyel pápa lassan engem is kiátkoz....az angolok és a dánok már kivannak zárva. Esélyes még Milan és mi....de lezúzom a kecsegeöket aztán pattogjanak....

Mongólokka még nem találkoztam de a hírek szerint már a közel keleten vannak....

Jah és feltalálták a puskaport... :D

To be continued....

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

lengyelek kezdenek felKisTehén!ni...azt hiszik, hogy most lengyel pápa van, akkor mindent megengedhetnek maguknak. Megtámadták Iasiat (a fene se tuggya hogy kell leírni). Nagyon nagy veszteségek árán lezúztam őket, de kitudja mi lesz. Bp-t is betámadták, de el is vonultak alóla.

Összehozta egy szép kis sereget amivel nekilódultam Sófiának (Velence) akiket szépen le is zúztam...

Rossz hír hogy a lengyel pápa lassan engem is kiátkoz....az angolok és a dánok már kivannak zárva. Esélyes még Milan és mi....de lezúzom a kecsegeöket aztán pattogjanak....

Mongólokka még nem találkoztam de a hírek szerint már a közel keleten vannak....

Jah és feltalálták a puskaport... :D

To be continued....

Mongól, öngól :smile:

Link to comment
Share on other sites

Xris

Akiknek a régi total warrokal gondjaik voltak:

Le kell szedni az akkor használzod videókártya drivereket.Nem mindig műxik,de elég gyakori megoldás.

Arra persze számítsatok hogy a többi game-vel lesznek gondok nem is kevés.....

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

most ez nagyon komoly hogy 2 dupla dvd-n terpeszkedik a játék? :blink::blink::huh::huh::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

most ez nagyon komoly hogy 2 dupla dvd-n terpeszkedik a játék? :blink::blink::huh::huh::blink::blink:

Így van. Kész röhej mi? Most már a DVD-ből sem elég egy. <_< Azért visszafoghatnák magukat már, annyira sok minden nincs benne.

Link to comment
Share on other sites

gamermaker

Szeva!Meg tudjátok mondani hogy hogyan léphetek be a keresztes háborúkba?

Link to comment
Share on other sites

otvosa

kipróbáltam a demót, és hát ez nagyon pudinga.

vígan elfut ezene gépen: Radeon 9600 pro,512 Mb RAM, 1.7 GHz :D nema csúcsgép, de ez rendkívül jól lett optimalizálva

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Szeva!Meg tudjátok mondani hogy hogyan léphetek be a keresztes háborúkba?

"Jobb gombot nyomsz egy sereged vezetőjére (a családtagra, aki irányítja a sereget) Ott bal alul lesz egy ikon, amit ha megnyomsz, keresztes sereggé válik a sereg. Ha szürke az ikon az azért van mert nem elég nagy a sereged létszáma, még több egységet kell beletenned.

Persze az egész csak akkor működik amikor a pápa jóvoltából éppen kereszteshadjárat van folyamatban."

A lengyelek végül is lógva hagytak, de a Milan az próbálkoik tovább. Jött a diplomata, hogy legyek vazzalus, term elküldtem a narancslé. Utána jött 1 700 fős sereggel Bp ellen, amit 300 katonámmal védtem. A csata kimenetele nem volt kétséges és végül el is foglalták Bp-t, de nehéz ütközetben adta csak fel. A kezdésnél véletlenül rosszul álltam fel a falaknál ezért jobbnak láttam ha visszavonulok a központba és hagyom a csudába a fal védelmét (nos ez később jól jött :D). A sergem 2/3-a városi milicista volt a másik része meg magyar cavalry. Meglepetésemre a milicisták nagyon sokáig feltartották az ellenséget, aminek a következménye hogy 400 emberét lekaszaboltam. De így se tuttam elkerülni a vereséget.

Szerencsémre pont az előző körben indítottam egy nagyobb serget Zágráb ellen, amivel így Buda felé kellett fordulnom. 2 kör alatt odais értem és szerencsémre a falat még nem javították ki, így 100 alatti ember veszteséggel vissza is foglaltam Budát. De nem nyugszik a paraszt és megin jön egy sereggel.

A pápa meg magyaráz hogy nyugodjak le. Először hogy Velencét hagyjam és akkor nagyobb elismerésem lesz. Most meg hogy MIlant hagyjam, ha nem akkor kiátkoz........kecsege...ez a hála hogy hatalomra segítettem...

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! :lol: :lol: :lol: Az évezred csatájaaaaaaa!!! :lol:

Úgy elvertem Velencét mint a kétfenekű dobot. Amíg távol volt a serege be akartam venni egy művelettel Velencét és Dalmáciát is. Amikor saséroztam a gyilkosommal észrevettem hogy visszafordult és már féluton van Zagreb felé. Na akkor kihoztam a Velencének szánt egységeket is (még jó hogy nem oda indítottam elősször a csapatokat) és belépítettem a déliekbe. Ki akart kerülni pedig veszett erős serege volt. De én megtámadtam. A gép olyan 25% körüli esélyt adott nekem a győzelemre, amit meg is értek hisz sokkal fejlettebb csapatai voltak mint nekem és az enyémből hiányzott az erősségünk: a "labancok" ( :D ) Csak egy magyar lovasság és a parancsnok volt lovasság gyanánt, de elég tisztességes nyilas számot állítottam elő, mint kiderült ez volt az én adum és az ő veszte (egy két más körülménnyel egyetemben :D ). A lényeg hogy nem volt nyilasa sem pedig lovassága csak a generalisa. Rengeteg katapultot hozott most sem tudom minek de ha pl. csak 2 helyett még gyalogosokat hoz akkor lehet nem nyerek. Amikor betöltött olyan bulánom volt hogy egy irdatlan hegyre rakott, be is álltam és őket pont a domb alá pakolta. Mondjam vagy kitaláljátok? :rolleyes: Olyan záport kaptak amilyet még egy TW játékban sem sikerült összehozni. Nagy kavarodás lett lent ide oda küldte a csapatokat aminek az eredménye az volt hogy összekeveredtek és szinte minden nyilam ölt. A katapultokat elküldte valahova a francba egyenként el is csíptem őket a parancsnokommal. Akkor nagy nehezen rászánta magát a mászásra de mire felértek egy szük folyosón mert csak ott lehetett, addigra már legalább felét lenyilaztam a nehézgyalogságának, persze alaposan meggyepálták az ott lévő alacsonyabb harcértékű gyalogságomat de még 2 percig sem tartott és elkezdtek szálingózni, persze beküldtem minden eddig pihentetett egységet, nem hagytam hogy csatasorba áljanak a csúcson így egyfajta zsebben kezdtem kalapálni őket. Amikor már vagy 5 akartak menekülni bezárta a harapófogót, ekkor lecsapták a herceget is, aztán már mindenki pucolni akart. Ekkor szépen átgaluppoltam rajtuk a hátul tartott magyar lovasokkal akik pedig leértek azokat a parancsnokom fogta el.

Mindjárt hozok képeket is :rolleyes: Végre kitette a nagycsata két kardját is a helyszínre is amit furcsálok mert ennél nagyobbat is vívtam és oda nem kaptam. De a legjobb az egészben hogy nem került a dolog annyiba mint amire számítottam. Szóval sokkal kisebb véráldozattal úsztam meg, és most már csak a pucér s*gge áll Velencében és Dalmáciában is velem szemben. Volt vagy 300-400 foglyom akikkel gondban voltam mert kell a pénz marhára, de nem sok értelme van a győzelmemnek ha 2 kör múlva ismét nekem ereszti ezeket, ráadásúl a jobb csapatai estek foglyul és a többi halt meg. Aztán megoldotta ő a dolgot helyette, ugyanis nem akart fizetni így én erkölcsileg nem sérültem.

Amúgy asszem megjelent a játék mert az Actiontrip ma ír róla. Ők meg akkor szoktak ha már kijött a zsuka.

Dicső harcmodorunk B)

IPB Image

Ahogy a perzsák mondták a görögöknek: "...amikor kilőjük nyilainkat az ég elsötétűl..." csak ezek a taljánok nem válaszolták hogy: "legalább árnyékban fogunk harcolni" :D De szerintem ez elég szűrós árnyék lehetett :D

IPB Image

A csúcson már jelzőfényeket is kaptak nehogy eltévesszék az irányt :D

IPB Image

Íme az említett kavarodás termése :smile:

IPB Image

El sem lehet téveszteni melyik utvonalon igyekeztek az embereimhez. Alighanem ez a legmorbidabb ösvény amit életemben láttam.

IPB Image

Ez már a tetőn van. Aki megtalálja az ellenséges herceget ajándék pólót kap :D

IPB Image

Hmmm... irónikus utolsó kép. Lehet hogy ezek a ketyerék okozták a vereségüket.

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

ha nincs az a domb..... :D :D

szépen kiírtottad őket..... :D

én meg most nemtom merre gyepáljak....forduljak Milan felé v hagyjam hadd próbálkozzanak és addig zúzzam le a Velenceieket???

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

ha nincs az a domb..... :D :D

szépen kiírtottad őket..... :D

én meg most nemtom merre gyepáljak....forduljak Milan felé v hagyjam hadd próbálkozzanak és addig zúzzam le a Velenceieket???

Az én tapasztalatom hogy be kell fejezni amit elkezdessz mert megbosszúlja magát :smile: Tedd őke vazallussá vagy írtsd ki de mindenképpen számold fel, mert Milánó még terjeszkedhet máshova is. Velencének mindíg útjában leszel. Milánót érdemes a franciáknak terelni. Középeurópa nálam túl stabil. Az nem jó. Csak Milánó kacérkodik néha ezzel azzal. De nem bánnám ha németek és a franciák egymásnak esnének vagy hasonló.

A lengyel "keresztes sereg" végre hazaért :D Most jelentek meg Bukarestnél, vagy 20 év távollét után :D

Te milyen nehézségi szinte játszol? MErt nekem olyan igazán szorongatott helyzetem még nem volt. Mediumon nyomom, úgy a csatákat mint a kampányt. Egyedül pénzgondjaim vannak de az állandó jelleggel. Szinte mindíg minuszban vagyok. De ez az én óvatos taktikámnak köszönhető. Nem szoktam egy sereget mozgatni. Ha kell akkor általában minden ostromra vagy csatára újat állítok ki, persze összeszedem a felesleget a városokból de inkább gyártok még csak ne feszítsem meg a védelmemet. Nem tudod hogy lehet javítani a kapcsolatokon? Ajándékot nem mindíg fogadnak el, és nem is biztos hogy az egyáltalán javít.

Link to comment
Share on other sites

Darkadam

Radeon 9600 512Mb-vel hogy futna szerintetek? :D

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Radeon 9600 512Mb-vel hogy futna szerintetek? :D

Asszem tűrhetően.

Link to comment
Share on other sites

Darkadam

Asszem tűrhetően.

Na zsír...medium azér jó lenne :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Na zsír...medium azér jó lenne :smile:

Tényleg nem tudom biztosan. Valahol láttam egy listát hogy min ketyeg de már nem találom. A proci számít sokat. Mert ugye sok egység meg minden...

Link to comment
Share on other sites

_NemTom_

Megtámadtak a Mongóólok...LOL :D

Lényegében a fejlődésben semmisem hátráltat így vmennyire nyugodt szívvel várom a mongolok elleni catákat. ::D

Link to comment
Share on other sites

Xris

Processzorból már egy erősebb celeron(2,6-2,8 ghz+)(vagy Sempron 2500+)

is elég neki,persze nem maxszonon,ahoz azért elkell egy jó közepes P4 vagy több.Memóriából fél giga elmegy,de 1 giga kell neki igazán,ott eégsz jó már a sebessége.

Videókártyából Gf 4 Ti-al még közepes-alacsonyan elmegy,de 6600gt-vel már vígan szaladgál.

Link to comment
Share on other sites

GubZol

Már a tekem ki van, hogy még mindig nem rendelhető... Mi a lópuding van már????? Mikor lesz már végre az országban, vagy nem is lesz?? Vagy most mi a kicsi búbánatos isten pudinga van??? Nem akarom letölteni, mert megérdemelnék a fejlesztők, hogy megvegyem, de November 10 már rég elmúlt!!! :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Lonkosz

Processzorból már egy erősebb celeron(2,6-2,8 ghz+)(vagy Sempron 2500+)

is elég neki,persze nem maxszonon,ahoz azért elkell egy jó közepes P4 vagy több.Memóriából fél giga elmegy,de 1 giga kell neki igazán,ott eégsz jó már a sebessége.

Videókártyából Gf 4 Ti-al még közepes-alacsonyan elmegy,de 6600gt-vel már vígan szaladgál.

Nemtom mi a franc van de most irtózatosan ment. Egy óráig tartott míg visszavertem a Budát ostromlókat. Akkor kezdett igazán kínozni mikör begyömöszölődtek a fal alá és mindenki ott nyomorgott a létrák alatt. Amint kirobbantottam onnan őket máris jobban ment. Ez mitől lehet?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...