Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Le Parkour


Stampede

Recommended Posts

_Raidon_

az nem rossz,most nekem biztos nem lenne annyi.

hány éves vagy?sportolsz vmit?

17 vagyok, és és az idei sulikezdéstõl járok konditerembe és krav magázni. kíváncsi vagyok, hogy most mennyi lehet, mert mikor tavaly mérték, akkor még semmi nem sportoltam (és elõtte se) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

hát, sajnos ebben az évben még nem futottunk, ezért csak a tavalyit tudom mondani, és az 11,5 és 12 között volt, pontosan nem emlékszem rá, hogy mennyi.

10 alatt már jó vagy :D

(tavaly nekem is 11,5 volt..azóta jobb)

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

10 alatt már jó vagy :D

(tavaly nekem is 11,5 volt..azóta jobb)

Bolt elbújhat lassan... :D

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Bolt elbújhat lassan... :D

10 alatt azért már elég prok nyomják, azt hiszem 8 (???) sec a bajnoké.

(amúgy 12sec fos, nehogy azt hidd, hogy az überbrutál :D)

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

10 alatt azért már elég prok nyomják, azt hiszem 8 (???) sec a bajnoké.

(amúgy 12sec fos, nehogy azt hidd, hogy az überbrutál :D)

dehogy 8 :lol: azt max vmi agyondoppingolt alien futná meg, Bolt-nak 9.58-at futott, és az a csúcs.

a 12 sec az tényleg fos, azért is írtam, hogy "lassan" bújhat el, amíg be nem hozom azt a 3 sec-et :D

Link to comment
Share on other sites

skull0

akkor sztem nekem is meg van a 12...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
b2totada88

Üdv mindenkinek!

Érdeklõdnék hogy szerintetek van valami értelem ennek a pattanj.hu- s dolognak? Csak mert nekem elég lehúzásnak tûnik. Csak azért kérdezem mert szeretnék én is parkourozni (ha 17 évesen még nem késõ).

Link to comment
Share on other sites

skull0

csáó,

mivel mondod ezt a pattanj.hu-t feltételezem,hogy pesten laksz.

na szóval,akkor tudsz menni várba ahol ezerszer jobb helyek és ezerszer ügyesebb emberek vannak akiktõl tanulhatsz!

amúgy is kint kell csinálni,annak a hülyeségnek kb semmi értelme...

és nem késõ 17 évesen,én is 16 évesen kezdtem,pláne meg pesten ahol minden adott a fejlõdéshez

Link to comment
Share on other sites

b2totada88

csáó,

mivel mondod ezt a pattanj.hu-t feltételezem,hogy pesten laksz.

na szóval,akkor tudsz menni várba ahol ezerszer jobb helyek és ezerszer ügyesebb emberek vannak akiktõl tanulhatsz!

amúgy is kint kell csinálni,annak a hülyeségnek kb semmi értelme...

és nem késõ 17 évesen,én is 16 évesen kezdtem,pláne meg pesten ahol minden adott a fejlõdéshez

Helló!

Elõször is köszönöm válaszod. Másodszor megkérdezném még, hogy esetleg ismersz-e pár embert, akik így a várnál szoktak pk-zni, és akkor talán pár e-mail címet is adhatnál, vagy egyáltalán nem gáz, ha csak odamegyek és segítséget kérek? Gondolom azért az utóbbi lesz, de csak azért kérdem, mert ha némi kontakt már hamarabb van, az végülis sosem gond, nem?

Link to comment
Share on other sites

skull0

ááh teljesen lényegtelen, hogy beszéltetek-e elõtte 2 szót neten.

annyi, odamész bécsikapuhoz és pénteken vagy szombaton, ott általában szoktak lenni, és mondod, hogy most kezded kéne egy kis segítség

bõven lesznek ott kezdõk is,nem fogod egyedül érezni magad

ahol a videó kezdõdik az bécsi, ott lehet kezdeni
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
skull0
Link to comment
Share on other sites

UC

Hali,

Lenne egy érdekes kérdésem, ami nem igazán "az a fajta" parkour kérdés: mennyire gáz az, ha az ember megkeres egy épp gyakorló csapatot azzal a céllal, hogy fotózza őket? Gondolok itt arra hogy nem feltétlenül tisztes távolból, hanem egy kicsit kötetlenebbül. Én is gyakorolni szeretnék, csak én a fotózást, azon belül is gyors, pörgős témákat keresek és hát a parkour adott, nem mellesleg zseniális sportnak tartom (amit talán ha idejekorán megismerek, még bele is kezdtem volna :P).

Szóval ha, mint közösség ezt megengedik úgy általánosságban, a következő kérdés, hogy tudtok-e olyan helyet és időt mondani Bp-en, ahova csak úgy kimegy az ember, akkor jó eséllyel beleütközik egy társaságba (Bécsi kapun kívül, azt már feljegyeztem magamnak :)).

Ja, ami a lényeg, hogy nem vagyok sem profi, sem fotós, én is csak tanulnék, de természetesen a képeket eljuttatnám bárkinek, aki igényli :) Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Itt is gratula a videóhoz! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kimmuriel

Na megy már az alsógatyára vetkõzés szaltózás közben? :troll:

zQgFxDSqft4

(Jó, jó, nem teljesen pk, de akkor is atomdurva! :o)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Bice

Ezt elfelejtettem belinkleni:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Musi91

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a parkourt abszolút nulláról, ehhez lenne szükségem segítségre. Nem tudtok olyan helyet ahol indítanak kezdõknek felkészítést? vagy van az a pattanj.hu-s termes edzés, de hát kicsit sokba fájna, szóval nem jöhet szóba :S meg olvastam, h szoktak valahol a várban lenni péntek szombat tájt emberek, de.. most akkor 48órán át ücsörögjek meg járörözzek ott? :D 21 éves vagyok, ugyebár lekzdeni sosem késõ, intenzíven szerezném csinálni. Elég gyorsan kifulladtok, de ha belevágnék akkor ugye sokat edzenék amúg is, meg az elején úgy se sokra lehet egy abszolút kezdõvel menni.. gondolom.. :D értem ez alatt h a nagyok trükköznek meg minden én meg legfeljebb egy gugolásból bukfencet tudok csinálni XD

Link to comment
Share on other sites

Bice

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a parkourt abszolút nulláról, ehhez lenne szükségem segítségre. Nem tudtok olyan helyet ahol indítanak kezdõknek felkészítést? vagy van az a pattanj.hu-s termes edzés, de hát kicsit sokba fájna, szóval nem jöhet szóba :S meg olvastam, h szoktak valahol a várban lenni péntek szombat tájt emberek, de.. most akkor 48órán át ücsörögjek meg járörözzek ott? :D 21 éves vagyok, ugyebár lekzdeni sosem késõ, intenzíven szerezném csinálni. Elég gyorsan kifulladtok, de ha belevágnék akkor ugye sokat edzenék amúg is, meg az elején úgy se sokra lehet egy abszolút kezdõvel menni.. gondolom.. :D értem ez alatt h a nagyok trükköznek meg minden én meg legfeljebb egy gugolásból bukfencet tudok csinálni XD

Szia!

Facebookon van egy csoport, ahol találhatsz magadnak edzõtársakat, akik szívesen segítenek belerázódni a sportba és elsajátítani az alapokat.

http://www.facebook.com/groups/155889441116473/

(Parkour Hungary)

Ide csatlakozz, és kérdezz bátran az üzenõfalon. Vagy, ha úgy van, akkor én is tudok neked segíteni, bár inkább csak a neten keresztül, mint élõben.

Link to comment
Share on other sites

Musi91

Szia!

Facebookon van egy csoport, ahol találhatsz magadnak edzőtársakat, akik szívesen segítenek belerázódni a sportba és elsajátítani az alapokat.

http://www.facebook.com/groups/155889441116473/

(Parkour Hungary)

Ide csatlakozz, és kérdezz bátran az üzenőfalon. Vagy, ha úgy van, akkor én is tudok neked segíteni, bár inkább csak a neten keresztül, mint élőben.

rendben köszi! :D mondjuk találtam vkit aki két hónapja csinálja, csak most épp elutazik.. meg egyik haveromat is érdekelné lightosabban a téma..

Edited by Musi91
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
skull0
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
xergos

Szia!

Lehetõleg támaszkodj angol nyelvû forrásokra, dokumentumfilmekre. Keress olyan társakat, akik értik azt, amirõl beszélnek, és nem az a téma, hogy tegnap ki mekkorát ugrott-szaltózott-flipezett, egyebek. Keress interjúkat, dokumentumfilmeket a yamakasi csapat alapító tagjaival, hiszen õk tudják a legjobban, hogy mi is a lényeg.

Elsõ nekifutásra az alábbi cikkre hívnám fel a figyelmedet, amolyan vigyázz kinek hiszel jelleggel:

http://www.blane-parkour.blogspot.hu/2012/...ll-to-arms.html

Javasolnám olvasásra a www.northernparkour.com fórumot, fõleg az articles részt.

Illetve youtube-on "The nature of challenge" 4 részes, valamint "Project Pilgrimage" sorozatot.

http://www.parkourgenerations.com/

Ha valahol (túl) sok a reklám, akkor elkezdhetsz gondolkozni, hogy rossz helyen jársz-e... lényegében ennyi.

természetesen pedig a legfontosabb: ne hagyd, hogy megmondja neked akárki is a tutit, gondolkozz a hallottakon/olvasottakon és érvelj. Ez az egyik legfontosabb.

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a parkourt abszolút nulláról, ehhez lenne szükségem segítségre. Nem tudtok olyan helyet ahol indítanak kezdõknek felkészítést? vagy van az a pattanj.hu-s termes edzés, de hát kicsit sokba fájna, szóval nem jöhet szóba :S meg olvastam, h szoktak valahol a várban lenni péntek szombat tájt emberek, de.. most akkor 48órán át ücsörögjek meg járörözzek ott? :D 21 éves vagyok, ugyebár lekzdeni sosem késõ, intenzíven szerezném csinálni. Elég gyorsan kifulladtok, de ha belevágnék akkor ugye sokat edzenék amúg is, meg az elején úgy se sokra lehet egy abszolút kezdõvel menni.. gondolom.. :D értem ez alatt h a nagyok trükköznek meg minden én meg legfeljebb egy gugolásból bukfencet tudok csinálni XD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...