Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kormány, gamepad, joypad és a többiek...


Aggi

Recommended Posts

Fujitsu
59 minutes ago, XCube said:

Nem ismerem a magyar Webshop helyzetet, azért kerestem náluk, mert nekik általában aktuális a kínálatuk és fura módon sehol nem találom azokat a termékeket, amiket itt forgalmaznak. Hol érdemes manapság rendelni MO -n?

Teljesen jó az iPon, én a mai napig szoktam onnan rendelni. Az tény, hogy meg kell nézni, melyik termékre mennyi jótállást vállalnak, mert ez nincs okvetlenül vonalban a gyártó által vállalt termékgaranciával, na de ez nem iPon-specifikus, általánosan minden webshopra igaz. Lehet pl. olyan, hogy a bolt csak a törvényileg kötelező 1 évet vállalja, de a termék gyártója meg 3 évet mond. Ilyen esetben vagy olyan helyről érdemes rendelni, ahol a bolt is vállalja a 3 évet, vagy pedig a gyártónál kell érvényesíteni a jótállást, ami szintén nem lehetetlen feladat. Természetesen nem igaz, hogy az iPon mindenre 1 évet vállal, csak a termékek egy részére igaz ez. (Én pl. decemberben vettem tőlük egy routert, arra 36 hónapot vállalnak.)

Hazaiak közül én még az Alzából, az Aquából, az eDigitaltól meg az eMAG-tól szoktam rendelni (utóbbitól csak akkor, ha nincs más reális lehetőség). Igazából egyik sem okvetlenül jobb a másiknál. Az iPonban valamivel jobban megbízom, mint a többiben, mert az elmúlt 13 évben volt már náluk jó pár garanciális ügyintézésem, és mindig nagyon korrekten intézték az ügyeimet. Számlázás terén is nagyon segítőkészek és rugalmasak, erről a nőmnek van tapasztalata (sokszor lehetetlen igényekkel keresik a munkatársai, de az iPon mindig segítőkész volt, más cégekről ez nem mondható el).

A fent linkelt cuccra 2 év jótállást vállalnak, szerintem nincs ok nem tőlük rendelni, ha egyébként a termék megfelelő.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Az lepett meg leginkább, hogy azok a termékek, amik itt jól fogynak és jó az ár / érték arányuk otthoni webshopban vagy összesítő oldalon abszolúte nem találom meg. Az olcsó és cserébe valóban gyenge cuccokat viszont csak az MO webshopokban találtam (AliExpress kategória felárral), de a kiegyensúlyozott középkategóriát se híre se hamva. Pedig piac lenne rá szerintem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pepperoni

Sziasztok, egyik barátomtól kaptam kölcsön egy Logitech Driving Force GT kormányt pedállal. Jó ideje nem használta, de elmondása szerint rendben működött utoljára. Viszont most hogy rádugtam a gépre, nem 100%. Minden gomb és pedál működik, de a kormányt (X axis) hiába tekerem, nem érzékeli. A legfrissebb drivert telepíettem a mit a logi oldalán találtam, és a beállításokban, kelibrációban is próbáltam mindent, a neten sem találtam egyelőre megoldást, gondoltam felteszem itt is a kérdsét, hogy mit lehet ilynebkor még megpróbálni, mert már arra gondoltam szétszedem, hátha valami kosz van benne ami miatt nem érintkezik jól, mert nem tudok mire gondolni..

Link to comment
Share on other sites

XCube
13 hours ago, Pepperoni said:

Sziasztok, egyik barátomtól kaptam kölcsön egy Logitech Driving Force GT kormányt pedállal. Jó ideje nem használta, de elmondása szerint rendben működött utoljára. Viszont most hogy rádugtam a gépre, nem 100%. Minden gomb és pedál működik, de a kormányt (X axis) hiába tekerem, nem érzékeli. A legfrissebb drivert telepíettem a mit a logi oldalán találtam, és a beállításokban, kelibrációban is próbáltam mindent, a neten sem találtam egyelőre megoldást, gondoltam felteszem itt is a kérdsét, hogy mit lehet ilynebkor még megpróbálni, mert már arra gondoltam szétszedem, hátha valami kosz van benne ami miatt nem érintkezik jól, mert nem tudok mire gondolni..

Szervusz! Hallod, hogy tekeri a motort a kormány, ha tekered a kormánykereket? Nincs megtörve valamelyik vezeték, amivel csatlakozik a PC -hez? A kormány forgatásának érzékelését egy standard optikai szenzor végzi a motor tengelyének végén (ugyanolyan, mint ami a golyós egerekben van), ha az szennyezett, az okozhat ilyen problémát, szóval a szétszedés nem annyira rossz ötlet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...