Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Heroes of Might And Magic V


ferii

Recommended Posts

Zangetas
ennel szanalmasabbak nem is lehetnek
Link to comment
Share on other sites

skyeu67

ennel szanalmasabbak nem is lehetnek

Ez az ! Fogjuk a közösségre !

Jaj hagyjuk már ezt a dumát amit a csóka elejt, annyira szánalmas. Az új dolgaik nem igazán sültek el jól, a régieket, meg nem tudják olyan minõségben, és mennyiségben újradolgozni, hogy kielégitõ legyen ,mondván mert nincs idõ, és pénz rá ! Basszus ! Ha nincs idõ és pénz rá, akkor ne fejlesszetek Heroes-t csez*meg ! (Ahogy egy kommentelõ is írta )

Ennek a hozzáállásnak ,hogy harmadrangú IP-ként kezelik az MM szériát ez lett a vége ! Egy egy bugoktól hemzsegõ, a fejlesztés felénél megállt 6. Rész, egy nem túl kreatív kiegyensúlyozatlan kártyajáték, és a mostani ,mindenhonnan összelopkodott elemekbõl összetákolt 7.rész.

Egyébként az említett MMX-el se lehetnek túl büszkék magukra. Szinte hánytam amikor megláttam ,hogy a H5, és H6 modeljeit használja végig a játék, ráadásul az egész játékot egy Heroes 6 map edittorral kezdtték el csinálni. Alapjáraton egy közösségi fejlesztés volt amit megvásárolt az Ubisoft. Csak éppen további büdzsét nem adott hozzá, hanem kiadta így...értitek, ilyen régi, és új modelekkel, a map editorban összetákolt, rajongói fejlesztést kiadta 10k HUF-ért. NÓÓÓÓRMÁÁÁLISSS ???!!!

Igénytelenség ne továbbja az Ubi ha az MM-rõl van szó.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zangetas

kulcs bétára ha kell vkinek

NNC4-9CA7-BPBC-7K87

mondjuk felrakni egy élmény volt nem h elinditani ...

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Én próbáltam a játékot és huh....hozta amit vártam. Egy unalmas újra használt, amatõr munka.

- Sivár kezelõfelület (mi ez a barna szín mindenhol ember ???!!)

- A UI úgy általában is átláthatatlan, és az információs boxok is elég hülye helyeken bukkanak fel, vagy nem is kapsz automatikus infót olyan alap dolgokról , mint ,hogy milyen elemekre gyenge egy lény

- A városok build menüje egy katasztrófa

- Az animációs minõség UE3 ide vagy oda messze alulmúlja a 6-ot, nem ,hogy az 5-öt

- A skirmish pályák fantáziátlan "drop terrian " férc munkák. A kézileg összerakott pályáknak még csak a leghaloványabb látszatát se kelti...mintha csak valaki ráütött volna a random map generationre. Max megadott pár alap paramétert.

- Az effektek teljesen újra használtak, legyen szó fényrõl, varázslatról, vagy bármirõl. Konkrtéan van olyan dark magic, ami egy átszínezett healing animáció. LoL, azért ilyen igénytelenek ne legyünk

- Az újra használt lény modelekrõl beszélhetnék ,de azt mindenki tudja

- Újra használt zenék ,egyedül a városok zenéi újak, meg a menüé. A csata és map zene nagyrészt ugyan az mint a 6-ban

- Nehezen elkülöníthetõ pálya elemek, épületek, felszedhetõ ládák. Hála az Ue3 amatõr használatának a rossz pálya dizájnnak, és a még rosszabb színhasználatnak amiben mintha mindenhol a kontrasztot lehúzták volna a vérbe

- Ez a skill rendszer úgy rossz ahogy van, a mélysége kb nulla, és irgalmatlanul limitált. Ehhez képet a 6 a lehetõségek tárháza

És még annyi mindent tudnék, annyi mindent, de már fárasztó írni is arról a 3 óráról amit rászántam. A kulcs nekem a bundle-bõl volt, és tudtam ,hogy nem veszem meg a 7-et, de azt nem ,hogy ki is jelentettem amikor abba hagytam a teszt fázist ,hogy a 7-et úgy általában is ignorálni fogom ,mintha nem is létezne.

Várom a 8-at, reméljük az Ubi átadja valaki másnak az IP-t, vagy végre észhez tér, és elég idõt (2-3 év) biztosít egy igazi triple A stúdiónak arra ,hogy végre egy méltó Heroes részt készítsenek.

Link to comment
Share on other sites

kalady

Én is kipróbáltam a closed beta-t és sajnos csak csatlakozni tudok skyeu67-hez :( :

-errõl a barna kezelõfelületrõl, fõleg a gombjairól nekem a Might & Magic III : Isles of Terra 320x200-as VGA grafikája jut eszembe :)

-ehhez nem tudom minek kellett UE3 engine? Fakó színek, mosott textúrák (maxon), darabos animok... A 6. rész motorja is jobban

mutat ennél.... Ha nem tudják kihasználni az UE3-at, akkor jobban járt volna mindenki, ha a 6. rész motorját tuningolták volna...

-szinte minden elem valahonnan lopott (effektek, gombok, ikonok, zenék stb...)

-teljesen kizoomolva totál átláthatatlan térkép.

-ehhez még ugye hozzájön a csodálatos uPlay is, így szinte garantálható, hogy a megjelenés napján valami gebasz lesz... (na nem

mintha megvenném ezt a részt...)

-a városi kép még tetszene is, de komolyan 2015-ben is egy élettelen rajzolt valamit kell néznem?! Hol van ez a Heroes 5-ben

látott 3D-s városképekhez képest?

Egy skirmish pályát játszottam 1v1-ben, normál fokozaton Academyvel. (meg még párat kipróbáltam más fajokkal)

Az AI botrányosan rossz volt: néha ide-oda rohangált csak a térképen, otthagyta a nyersanyagokat, nem foglalta el a

védtelen bányákat, ha meglátott és erõsebb voltam, akkor a 6. részben látott óvodás fogócskába kezdett (ha elindultam felé,

akkor elmenekült mondjuk dél felé, ha dél felé akartam kerülni, akkor visszament északra stb.).

Harcban kb. elég volt spammelni a Fire Wall-t...

Nem értem, hogy az UbiSoft mit mûvel ezzel a sorozattal!

Ha nincs pénze rá, akkor minek erõlteti ezeket az átlagos/átlagon aluli részeket?

Fõleg olyan stúdióval, aki már bizonyította, hogy nem ért hozzá...

Komolyan jobban jártunk volna, ha anno nem adnak nekik állami támogatást és szépen eltûnnek...

Hiába vannak náluk tehetséges játékfejlesztõk (pl. Ubisoft Montreal), ha a vezetõség egy hazudozó, a játékosokat

hülyének nézõ, inkompetens egyénekbõl áll, akik nem tudnak mit kezdeni egy nagy múltú és nevû sorozattal...

Ahogy skyeu67 is írta, jó lenne, ha átadnák az egész M&M-et valami AAA stúdiónak, hogy 2-3 év alatt csináljon egy új részt.

Kíváncsi lennék, hogy mit tudna kihozni egy Firaxis, vagy egy Amplitude pl.

Link to comment
Share on other sites

Zangetas

én kb fél órát ha játszotam vele és szerintem is egy kalap szar

a jatek kb 80% H6

A zene az egyetlen jo dolog benne, mar ahol nincs ujrahasznalva

Várjuk a 8-t de ha Ubijé még a M&M akkor nem szamitok semmi jóra

Arra azért kíváncsi vagyok h ezen mit dolgoztak elvileg 3 évig már

(annyit ide leirok h lehetséges h nem a Limbic hibája mert kevés pénz adott az Ubi de attól még ez az Ashanos szar nagyon nem adja

Az meg fõleg nem h bejelentés óta mondták az egész shadowszaron h nem kell lamasu, lich ne ugyanaz legyen, sarkany se pillangó legyen erre meg nem beteszik az összeset)

Link to comment
Share on other sites

kalady

Jah meg eszembe jutott, hogy ott van Ubisoftnak a Blue Byte meg a volt Related Designs stúdió, akik

azért az Anno sorozattal már bizonyítottak.

Miért nem adták azoknak?

Persze az sem garantált siker, de azért a audió-vizuális élmény legalább jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

Zangetas

Jah meg eszembe jutott, hogy ott van Ubisoftnak a Blue Byte meg a volt Related Designs stúdió, akik

azért az Anno sorozattal már bizonyítottak.

Miért nem adták azoknak?

Persze az sem garantált siker, de azért a audió-vizuális élmény legalább jó lenne.

gondolom õk több pénzér dolgonának és heroes-t meg nem vesznek annyit mint Ac-t pl

Link to comment
Share on other sites

kalady

gondolom õk több pénzér dolgonának és heroes-t meg nem vesznek annyit mint Ac-t pl

Az biztos, de szerintem Settlers-t, meg Anno-t se vesznek sokkal többet. :)

Link to comment
Share on other sites

Zangetas

Az biztos, de szerintem Settlers-t, meg Anno-t se vesznek sokkal többet. :)

Ez is igaz most nem tudom h könyörgöt a Limbic v mi Puding! volt h odaadták nekik

Az is jó lenne vissazadnák a Nival-nak

Mind1 most Limbic ugyis csõbe megy mint a BlackHole azt majd meglátjuk

Link to comment
Share on other sites

kalady

Ez is igaz most nem tudom h könyörgöt a Limbic v mi Puding! volt h odaadták nekik

Az is jó lenne vissazadnák a Nival-nak

Mind1 most Limbic ugyis csõbe megy mint a BlackHole azt majd meglátjuk

Igen még a Nival is nagyon jó lenne, nekem tetszett az 5. rész is.

Azért kíváncsi leszek, hogy milyen értékeléseket kap majd ez a 7. rész,

ha megjelenik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zangetas

Igen még a Nival is nagyon jó lenne, nekem tetszett az 5. rész is.

Azért kíváncsi leszek, hogy milyen értékeléseket kap majd ez a 7. rész,

ha megjelenik.

valszeg szar lesz de azt is rajongókra fogják hogy nem vagyunk nyitottak az ujitasokra szoval mind1

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

A gamestar leközölte a saját elõzetesét ahol nagyjából csak a végét emelném ki összefoglalásnak :

"A Ubisoft azt szeretné, ha úgy tekintenénk erre a Heroes epizódra, mintha a kedvenc zenekarunk Best of albuma lenne. Egy olyan gyûjtemény, amelyre a legsikeresebb dolgokat válogatták össze, és elhagyták mindazt, ami a rajongóknak nem jött be. Egyelõre nagyon biztatónak tûnik a dolog, és bár a megjelenéskor még minden bizonnyal akadnak majd kisebb problémák, a Limbic azt ígérte, hogy az elsõ fél évben havi rendszerességgel jönnek majd a frissítések és javítások, így rövid idõ alatt kigyomlálnak majd minden gazt a Might & Magic Heroes VII-bõl. Úgy legyen."

És akkor csodálkoztok ,hogy nem foglalkozok magyar játék review-kal / tesztekkel ??!

Link to comment
Share on other sites

Cori

A gamestar leközölte a saját előzetesét ahol nagyjából csak a végét emelném ki összefoglalásnak :

"A Ubisoft azt szeretné, ha úgy tekintenénk erre a Heroes epizódra, mintha a kedvenc zenekarunk Best of albuma lenne. Egy olyan gyűjtemény, amelyre a legsikeresebb dolgokat válogatták össze, és elhagyták mindazt, ami a rajongóknak nem jött be. Egyelőre nagyon biztatónak tűnik a dolog, és bár a megjelenéskor még minden bizonnyal akadnak majd kisebb problémák, a Limbic azt ígérte, hogy az első fél évben havi rendszerességgel jönnek majd a frissítések és javítások, így rövid idő alatt kigyomlálnak majd minden gazt a Might & Magic Heroes VII-ből. Úgy legyen."

És akkor csodálkoztok ,hogy nem foglalkozok magyar játék review-kal / tesztekkel ??!

Az Ubisoft marketingje ugyanezt mondja a játékról, kár, h a játékosok nagy része azt se tudja milyen volt egy régebbi Heroes rész :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
-Arch-

Röviden a Heroes VII-ről:

Nem erőltették meg magukat a fejlesztők.

Most nagyon visszafogott voltam :)

Csak a skirmisht próbáltam, 8-10 h játék után mondhatom, hogy sokkal többet vártam, szerencsére nem vettem meg (többi megvan).

skyeu67 hozzászólásával (2015. augusztus 27. 14:41 ) egyetértek. Idegesítő ez az egész. Megnyerem az Eurojackpotot és akkor csinálunk ebből a szarból valami emészthetőt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...