Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Power és Folk Metal


torrob

Recommended Posts

Zoleee_The_Fanatic

Iron Maiden koncert volt idén Magyarországon? :blink: Nem inkább tavaly?

Amúgy miközben ezt keresgéltem /én nem találtam az ideiről semmit/, elkaptam egy cikket, hogy szegény Bruce Dickinson rákos. :( :blink: Most decemberben derült ki...

Egyébként ha már koncert, akkor én a német Wacken Open Airre mennék ki... Én nagyon nem vagyok a híve ezeknek a Volt, Sziget meg ki tudja, milyen fesztiváloknak, de egy ilyet még én is bevállalnék. Lehet, hogy ott is van sár, tömeg, hering-életérzés, viszont kizárólag a rock-ról/metálról szól az egész...

Én profi zenehallgatót még nem láttam, de nagyon kíváncsi lennék rá, az milyen :D

Power metal sarkítva: heavy metal nagyobb ívű refrénekkel, kórusokkal, több kétlábgéppel. Valószínűleg azért érzed vékonyabbnak a heavy metal hangzását, mert a klasszikus heavy lemezek régebbiek, mint a legtöbb híres power album. De hallgasd meg mondjuk a Keeper of the Seven Keys I-et és II-t a Helloweentől, az nem szól semmivel vastagabban, mint mondjuk a kortárs Maiden-albumok.

A speed metal elég ködös kategória, kb. gyorsabb heavy metal. Ide tartozik például az Aces High a Maidentől, az Accept bizonyos dolgai, meg egyesek szerint az első Helloween EP + lemez.

Amúgy meg tényleg nem kell túlgondolni az egész skatulyázást, más értelme azon kívül nincs szerintem, hogy könnyebben tudsz hasonló stílusú bandákat keresni.

A profi zenehallgatót úgy értettem, hogy vannak, akik ugyan nem zenészek, de mégis elkezdik mondani egy adott számról, hogy gitárriffek úgy, dobmunka így, ilyen ütem, olyan ütem, stb-stb. Na, én pl. csak simán hallgatom a kedvenc zenéimet, ilyenekhez hozzászólni nem tudnék. :D

Ezt a beskatulyázást, behatárolást tényleg kicsit túlzásba vittem amúgy, de csak azért foglalkoztam ennyire vele, mert érdekelt, ha már egyszer ez a kedvenc stílusom. :D Szóval akkor végülis nagyvonalakban: heavy = power = speed. Árnyalatnyi különbségek, de nagyjából ugyanaz. Azért is kerestem ennyire a különbségeket köztük, mert azért a metálon belül vannak stílusok, amik egyértelműen és nagyon is szembe-fülbetűnően eltérnek egymástól /pl. a már korábban említett folk és death metál közti különbség, de lehetne még több példát is írni/ és ezt akartam levetíteni a heavy-power-speed metál hármasra is. :D

Link to comment
Share on other sites

Zoleee_The_Fanatic

Nem nagyon megy megint ez a topik... Mindenesetre újabb gyöngyszemet találtam. B) B)

watch?v=zih80RNPZL8

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Nem nagyon megy megint ez a topik...

Bezzeg a fórum összes többi része!

Link to comment
Share on other sites

Joey

Bezzeg a fórum összes többi része!

Küldtem nevezést!

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Bocs, lemaradtam róla, hogy írtál :)

Iron Maiden koncert volt idén Magyarországon? :blink: Nem inkább tavaly?

Egy szóval se állítottuk, hogy idén volt, a tavalyi koncertrõl beszéltünk :D

Amúgy miközben ezt keresgéltem /én nem találtam az ideirõl semmit/, elkaptam egy cikket, hogy szegény Bruce Dickinson rákos. :( :blink: Most decemberben derült ki...

Igen, sajnos ez így van, de az is kiderült, hogy nagyon jól reagált a kemoterpáiára, szóval remélhetõleg teljesen rendbe fog jönni. És ha minden igaz, idõközben egy új lemezt is felvettek :)

Egyébként ha már koncert, akkor én a német Wacken Open Airre mennék ki... Én nagyon nem vagyok a híve ezeknek a Volt, Sziget meg ki tudja, milyen fesztiváloknak, de egy ilyet még én is bevállalnék. Lehet, hogy ott is van sár, tömeg, hering-életérzés, viszont kizárólag a rock-ról/metálról szól az egész...

Egyszer én is kíváncsi lennék a Wackenre, bár sokan szidják, hogy nagyon tömegrendezvény, és inkább a Brutal Assaultra érdemes kilátogatni.

Ezt a beskatulyázást, behatárolást tényleg kicsit túlzásba vittem amúgy, de csak azért foglalkoztam ennyire vele, mert érdekelt, ha már egyszer ez a kedvenc stílusom. :D Szóval akkor végülis nagyvonalakban: heavy = power = speed. Árnyalatnyi különbségek, de nagyjából ugyanaz. Azért is kerestem ennyire a különbségeket köztük, mert azért a metálon belül vannak stílusok, amik egyértelmûen és nagyon is szembe-fülbetûnõen eltérnek egymástól /pl. a már korábban említett folk és death metál közti különbség, de lehetne még több példát is írni/ és ezt akartam levetíteni a heavy-power-speed metál hármasra is. :D

Értem én, értem :) Azért továbbra is tartom, hogy hallgasd meg és vesd össze a lemezeket, amiket korábban ajánlottam, hogy megérezd azokat a nüansznyi különbségeket.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Zoleee_The_Fanatic

Majd belehallgatok az új IM számokba, viszont most a Childrennek is jött ki új lemeze. Bár a Youtube-on nem mindegyik szám hozzáférhető, de van, ami igen. Sőt, pl. a Morrigannak hivatalos klipje is van már. De azt is gyanítom, hogy toronymagasan az a legjobb szám az albumon, mert nagyon üt. B)

Egyébként ha már Helloween, akkor én erre vagyok rágerjedve mostanában:

watch?v=FjV8SHjHvHk

Egyik legjobb szám, amit valaha hallottam. Mehet a "soha meg nem unom" kategóriába. B) Látatlanban megmondom, hogy ez a legjobb Helloween szám...

Ez pedig szorosan követi a 2. helyen:

watch?v=c1KfDkPmB-8

Link to comment
Share on other sites

Joey

a Youtube-on nem mindegyik szám hozzáférhetõ, de van, ami igen

.

.

.

gyanítom, hogy toronymagasan az a legjobb szám az albumon, mert nagyon üt. B)

.

.

.

Egyébként ha már Helloween

.

.

.

Látatlanban megmondom, hogy ez a legjobb Helloween szám...

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Zoleee_The_Fanatic

Alestormot ismeri valaki? Nagyon ütnek...

watch?v=f55CqLc6IR0

watch?v=ggyC0FOzqHM

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...