Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rap, Hip-hop


Swiss

Milyen nemzetiségű RAPet kedvelsz?  

363 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Lord_KROK

Norba, DSP?

na velük kapcosltban az utóbbi idõben nem nagyon vagyok képben (ahogy Bankossal sem), de sajnos a tendencia amit írtam kb mindenkire jellemzõ.

nagyon remélem h õk üdítõ kivételek lesznek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lord_KROK

Kár hogy alig van élet ebben a topicban :(

Link to comment
Share on other sites

Jooni

Valaki irja mar meg ki ez a Curtis es mire van ekkora arca?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
arazu

Kár hogy alig van élet ebben a topicban :(

Lenne itt élet, de nekem például semmi elképzelésem nincs arról, hogy a Golden Era Hip-Hop-nak ki(k) a XXI. századbeli megtestesítõi... márpedig én sajnos magyar hip hop-ot (sõt: magyar nyelvû zenét) nem igazán tudok hallgatni, ergo a topichoz se tudok hozzászólni, így egy kis lelket beleverni sem (pedig nekem szokásom pl. a drumandbass topikban néha).

Nagyon jól esik egy South Bronx-ot 500. alkalommal végighallgatni, vagy " keseregni "az It Was A Good Day-re (nem mondanám, hogy nagy hatással van rám a rap, de ezt a számot nem lehet elfelejteni), de van egy olyan igényem, hogy nem csak 15-20-25 évvel ezelõtti nótákat szeretnék hallgatni. Oké, itt meg lehet kétféleképp közelíteni a dolgot: mainstream és underground. Nagyon rossz szokás, de én már idõtlen idõk óta nem tudom befogadni a mainstream zenét, úgyhogy nyilvánvalóan az utóbbiban keresgélnék. Megvannak az eszközeim, tudom mi az a google discogs wiki bármi, de általában zsákutcába futok, nem érzem azt a vibe-ot, amit régen éreztem, a régebbi zenékben hallottam.

Igazából nem ez a "top priority" nekem ha zenérõl van szó, szóval mindegy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ronnie

Lenne itt élet, de nekem például semmi elképzelésem nincs arról, hogy a Golden Era Hip-Hop-nak ki(k) a XXI. századbeli megtestesítõi... márpedig én sajnos magyar hip hop-ot (sõt: magyar nyelvû zenét) nem igazán tudok hallgatni, ergo a topichoz se tudok hozzászólni, így egy kis lelket beleverni sem (pedig nekem szokásom pl. a drumandbass topikban néha).

Nagyon jól esik egy South Bronx-ot 500. alkalommal végighallgatni, vagy " keseregni "az It Was A Good Day-re (nem mondanám, hogy nagy hatással van rám a rap, de ezt a számot nem lehet elfelejteni), de van egy olyan igényem, hogy nem csak 15-20-25 évvel ezelõtti nótákat szeretnék hallgatni. Oké, itt meg lehet kétféleképp közelíteni a dolgot: mainstream és underground. Nagyon rossz szokás, de én már idõtlen idõk óta nem tudom befogadni a mainstream zenét, úgyhogy nyilvánvalóan az utóbbiban keresgélnék. Megvannak az eszközeim, tudom mi az a google discogs wiki bármi, de általában zsákutcába futok, nem érzem azt a vibe-ot, amit régen éreztem, a régebbi zenékben hallottam.

Igazából nem ez a "top priority" nekem ha zenérõl van szó, szóval mindegy.

Ajánlom ezt a listát.

Néhány elõadó, akiket tényleg nagyon érdemes hallgatni: Madvillain, J Dilla, The Roots, Kanye West (õ mondjuk pont nem ismeretlen :D), ASAP Rocky, Big K.R.I.T., Raekwon, Kendrick Lamar, Shabazz Palaces, Odd Future.

Egyénként a mainstream rap szcéna is nagyon jó albumokkal állt elõ az elmúlt években: My Beautiful Dark Twisted Fantasy, Watch the Throne, Take Care, stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
arazu

Ajánlom ezt a listát.

Néhány elõadó, akiket tényleg nagyon érdemes hallgatni: Madvillain, J Dilla, The Roots, Kanye West (õ mondjuk pont nem ismeretlen :D), ASAP Rocky, Big K.R.I.T., Raekwon, Kendrick Lamar, Shabazz Palaces, Odd Future.

Egyénként a mainstream rap szcéna is nagyon jó albumokkal állt elõ az elmúlt években: My Beautiful Dark Twisted Fantasy, Watch the Throne, Take Care, stb.

Ezt észre sem vettem. Köszi : )

Erre pedig most lettem figyelmes, fun fact (bár lehet, hogy csak nekem új):

Internet blogger Donovan Strain of the blog 'Murk Avenue' claims to have deduced the exact day Ice Cube had a 'Good Day' using clues within the lyrics of the song. Strain claims that, "The ONLY day where: Yo! MTV Raps was on air, it was a clear and smogless day in Los Angeles, beepers or pagers were commercially sold, Lakers beat the SuperSonics, and Ice Cube had no events to attend was January 20, 1992." Deadspin followed up with some fact checking corroborating the claim.

Persze a valóság az, hogy az egész szöveg fikció, és nincs konkrétan dátumhoz kötve. Legalábbis egy Cube-interjúban ezt láttam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mzx1242
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Lord_KROK

2 hete voltam Akkezdet Phiai-n is, kellemes csalódás volt a koncert.

Másnap pedig az NKS :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...