Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gigabyte GA-965P-S3 alaplappal SSD meghajtó + SATA HDD


ladislas

Recommended Posts

ladislas

A fenti Gigabyte alaplapomat Samsung 840 EVO SSD meghajtóval használom. Erre van telepítve a Windows. Szeretnék egy másik belső merevlemezt is használni adattárolásra. Ha SATA csatlakozós HDD-t használok, a Windows nem tud bootolni, folyton újraindul. ATA csatlakozós HDD-vel nem volt gond, de sajnos az tönkrement. Önmagában az SSD (SATA merevlemez nélkül) működik.

Valakinek valami tipp, hogy miért nem megy az SSD/SATA egyszerre? Esetleg biosban kellene valamit még állítanom?

A Bios F13-as verzióját használom, mert F14-el nem működött az SSD!

 

Milyen infóra van még szükségetek a válaszadáshoz? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A régi X38 chipsetes alaplapomhoz nekem nem a Gigabyte honlapjáról letöltött BIOS-t kellett flashelnem, ha az SSD-t is normálisan akartam használni.

Volt egy honlap, fórum, ahol felraktak módosított beta BIOS-t újabb verziószámmal, azzal oké volt minden.

 

Nincs semmi hibaüzenet, csak újraindulgat?

Gondolom próbáltál több SATA portot, kábelt is.

BIOS vonatkozó része hogy van beállítva? AHCI legyen a SATA, ne RAID.

Link to comment
Share on other sites

ladislas

Semmi hibaüzenet! Természetesen próbáltam másik portot is másik kábellel is. Az eredmény ugyanaz.

A SATA AHCI-re van állítva.

 

Rákerestem újabb vagy beta BIOS-ra, de egyelőre a hivatalos oldalon lévőt találom csak :-( /GA-965P-S3 rev 1.0/

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A lila vagy a sárga SATA-ba dugod? Csak azért, mert két vezérlő van az alaplapodon, ezek a BIOS-ban is külön vannak. Az egyik az onboard SATA device a másik meg a simán SATA-nak nevezett cucc. Minden legyen enabled és AHCI. Esetleg a SATA Port0-3 Native mode maradhat disabled-en.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...