Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Phone


payskin

Recommended Posts

jagdtigger
inkább arról mesélj miért lassul be minden android?

A 4. androidos telefonomat nyúzom, egyik se lassult be...

 

Miért merül le 5-6 óra alatt az android?

Hát elég keményen használnod kell hogy 6 óra alatt leszívd az akksit... (vagy valamelyik app ébrentartja de root után gyorsan kigyomlálható az ilyen)

 

50 ezre androidba van vezeték nélküli töltés lehetősége?

NEm de nincs is értelme mert nem elterjedt, meg aztán egy 50000-es android simán laposra veri a WP-t ha rendesen optimalizálták rá....

 

na és az ócska facebook kliensről?

Ez meg az app készítőjének a sara nem a rendszeré...

 

.és nagyon sok plussz dolgot tudnak amit az android sose fog tudni

Ez mind szép és jó de még mindig csak egy elég nyeszlett példát írtál amit persze egyből meg is dönt a droidom:

https://dl.dropboxus...0131_232746.mp4

(Bocs a bénázás miatt de kicsit nehéz egyszerre kezelni a telefont meg venni egy másikkal :D )

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Szóval fölösleges összehasonlítani a két rendszert, de akkor mire is akarsz te itt érveket? Amúgy azt észrevetted, hogy én még csak meg sem említettem itt az Androidot? Vágod, hogy nekem iPhone-om van? Mi a francért shillingelném neked itt az Androidot egy néhány tucat főt számláló, elnéptelenedett fórumon? Szerinted nincs jobb dolgom? Pont leszarom, hogy te mit gondolsz az egyik meg a másik platformról, csak azt nem szarom le, hogy teleszemeteled itt a beszélgetést.

 

De hogy azért mondjak valós érvet is, a te "érveid" színvonalát megütve: szar a csempe. Ilyen foshatár, jellegtelen, használhatatlan vacak kezelőfelület nincs még egy. Ennyi. A Microsoft persze ezt soha nem fogja elismerni, vagy legalábbis nem túl valószínű. Ezért tartanak ott, ahol.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@trutyifix

Az oké, hogy te meg vagy elégedve a rendszereddel, de elolvashatnád ismét a HWSW tesztet, amit linkeltem. Az alján meg van egy felhasználói vélemény, és az se semmi.

Ezek tényleges tapasztalatok, nem olyan csúsztatások, ami néhány nálad bekerült az Androidról.

A vezetéknélküli töltésnek pl. szerintem nem sok értelme van a jelen állapotában, hacsak az nem, hogy kíméli az USB portot. Viszont helyhez kötöttebb, mint a kábel, avagy ha felveszed a telót a QI-nál, egyből megszakad a töltés. Azután hogy ezt a filléres vevőt beépítették egy olcsó WP-s telefonba is, még nem lesz jobb a WP, mint rendszer. Mert erről volna szó.

A GPS dolog megint nincs már így jó ideje. Ha tud Glonasst is fogni a vevő. Régen volt, hogy GPS fixszel az idő szervert érdemes volt átállítani, vagy kézzel a GPS.conf fájlban. Igaz ehhez root jog is kellett.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha már ennyire szóba került a WP, akkor valaki elmagyarázná nekem, hogy hogyan tudok PPTP alapú VPN-t beállítani rajta?

Biztos én vagyok a béna.

Windows 10:

Gépház -> Hálózat és kapcsolatok -> VPN -> Új virtuális magánhálózati kapcsolat beállítása.

Az itt megjelent ablakban:

- Virtuális magánhálózati szolgáltató: Windows (beépített) - egyelőre csak ez az egy van

- Virtuálismagánhálózat típusa: Automatikus / PPTP / L2TP/IPSeec tanusítvánnyal / L2TP/IPSec előmegosztott kulccsal / IKEv2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lalolib

Banális kérdésem van (ebben nagyon "profi" vagyok). Kicseréltem az SD kártyámat egy nagyobb méretűre. A régin volt egy kép mappám, azt a Pictures könyvtárban nyitott mappába másoltam át. A gondom az, hogy ezeket a képeket, a Fényképek nem látja és nem találtam olyan lehetőséget, hogy az SD kártyán lévő képeket hozzáadjam az albumokhoz.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pedig látnia kéne. A telefon újra indítása nem segít?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Valószínűleg tényleg látnia kéne, de még sem látja. Újraindítottam, de nem segített. Pedig ott csücsülnek az SD kártyán. Elég vicces, hogy nem vehetek fel új mappát a Fényképek-Albumok közé. Lehet, hogy nézek egy jobb fényképkezelő alkalmazást, ha van egyáltalán.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Végül is sikerült egy áthidaló megoldással elérnem, hogy legalább lássa a képeimet. Áthelyeztem őket a Camera mappába (az is az SD kártyán van!), így a "Filmtekercs" már látja őket. Azt azért nem értem, hogy miért nem pakolhatom át a képeimet külön mappákba. Sokkal áttekinthetőbb lenne, mint a dátum szerint.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Megnéztem, a fényképek alkalmazásban ugyan nem, de Lumia Storytelle alkalmazásban be tudod állítani, hogy milyen mappákat lásson.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Jó sokat vártak az utolsó "béta" óta. Nekem utoljára decemberben frissült, amire azt írja, hogy ez a legújabb (Lumia 735). A 950-em meg decemberben megkapta ezt végleges változatként. Ez a várakoztatás (átlag felhasználóknál) teljesen értelmetlen volt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A tegnapi Windows 10 Mobile kiadással kapcsolatban az a hír megvan, hogy egy rakás telefont végül kihagytak a frissítésből, olyanokat is, amik végig részt vehettek a bétatesztben, és a felháborodott tesztelők szerint teljesen jól futott rajtuk a rendszer? És ezt nem először játsszák el.

 

Nézzük majd meg 2-3 hónap múlva a piaci részesedést. :D

 

Mobilaréna részletes cikke a témáról

 

Nem pityeregnék, ha valaki vagy valakik "véletlenül" felgyújtanák Redmondot elkeseredettségükben. Sokkal egyszerűbb leírni, mint a Reichstagot.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondjuk Android esetén még ennyi frissítés sincs (kivéve a Nexus szériában). Viszont a Microsoft Surface Phone már érdekes lesz, az első x86-os telefon, ami natív W10-et fog futtatni. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, már vártalak! :)

 

A Nexus széria az pont a Google saját telefonjai. Nexus 4-re 3 évvel a kiadása után is jött Android "L", pedig az már két verzióval volt frissebb, mint amivel a Nexus 4 eredetileg kijött. Olyan meg sosem volt, hogy a Google megígérte volna, hogy lesz frissítés adott készülékre, aztán akkor derült ki, hogy "bocs, mégsem", amikor az új verzió kiadása után a hoppon maradt tulajdonosok elkezdtek kérdezősködni, hogy mi van? Miután előtte szénné tesztelhették a telefonjukon az új rendszert, ami remekül futott.

 

A kihagyott telefonok jó része a Microsot saját telefonjai, amire ők maguk megígérték tavaly, hogy lesz Win10 Mobile frissítés. Szóval, kár idekeverni az Androidot. Meg főleg terelni Surface Phone irányba. Az is hülye, aki ezeknek bármilyen mobiltelefonjára pénzt ad ki, vagy elhiszi, hogy majd kap rá Redstone frissítést. :P

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A 735-öt én nem bántam meg, a 950-esem meg ingyen lett. Bár őszintén szólva a 735 jobb, mint a 950, pedig elvileg az utóbbi a jobb kategória. És ahogy írtam a Nexus a kivétel, ott van frissítés, de az összes többi gyártó nagy ívben sz@rik a frissítésre. Max akkor kapsz hozzá, hogyha a telefon megjelenése után pár hónappal már kint az új rendszer. De mostanában ez is ritka.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, na, na! Az aktuális flagship telefonok szinte minden esetben megkapják az új verziót. Samsung, LG, Sony, Motorola, HTC, Huawei már kihozta a főbb telefonjaira a Marshmallowt, a Lenovo fejleszti még, de nemsokára lesz K3 Note-ra is.

 

Olyan viszont mostanában nem fordul elő, hogy megígérik, ráadásul írásban, hogy frissíteni fogják, aztán mégsem frissítik. A Nexusok esetében pedig soha nem is fordult elő. Szóval, a saját ügyfeleinek szarban hagyása elsősorban a Microsoft privilégiuma.

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem a teljes rendszerfrissítés, de mintha lenne már kezdeti csírája Androidnál az MS féle patch keddnek. Ez is jórészt a flagshipekre. Ki-ki jön pár száz MB biztonsági frissítés, nemcsak a Nexusra.

Pontosan nem követem, mert nem vagyok érintett. Egyrészt szándékosan nem frissítettem a Jelly Beant se KitKatra, se Lollipopra, így még ha egyáltalán az én kütyümre adnának ki ilyet, akkor se mennék vele semmire, de nem is találkoznék vele OTA frissítésként.

A másik meg, hogy a jó két és fél éves akkori flagshipemre nem valószínű, hogy valaha is kiadják a Marshmallowt, pedig azt talán feltoltam volna, főképp, ha a root is megjelenne hozzá.

 

Lassan sorozatban úgy tűnik, hogy az MS-nél elmentek otthonról az ilyen és sokadik furcsaság, töketlen kommunikáció után. Már csak az a kérdés, hogy tényleg csak úgy tűnik, vagy van mögötte egy normál ésszel felfoghatatlan stratégia.

Persze ahogy a focihoz mindenki ért, könnyen belepofázunk kívülről, hogyan kellene egy céget vezetni. Pár év múlva meglátjuk...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mondjuk ma épp a cégnél pont azt beszélgettük, hogy az MS vélhetően felhagy a hardver részleggel szép lassan, és mint szoftver gyártó marad a piacon. Ez reális is lehet, mert nekiállt nyílttá tenni a fejlesztői környezeteit, felvásárolja a Xamarint, így (feltehetőleg ingyenesen) multiplatformá válik a C# .NET, készül a .NET CORE, ami natívan fut Linux alatt, így az ASP.NET-es weblapok is futtathatóak lesznek, és elkészítik az MSSQL Linuxos változatát is. Vagyis felhozzák a Linux lemaradását (már ami az ő részlegüket érinti). Az MS egyébként tökéletesen megél az Azureból, Office365-ből, SkyDriveból és a Windows Serverből is. Utóbbinak vállalati szinten hatalmas szerepe van, ha desktopon is windows van. Márpedig a Linux ezen a szegmensen sem tud "mérhető" eredményt felhozni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha ez magával hozná a Win32 alapokra való fókuszálást, az egész univerzális platform kukázását (Silverlight módra, mondjuk), és az ezzel járó ámokfutást, ami 2011 óta tart, én táncolnék hajnalig a boldogságtól.

 

Az a baj, hogy nem jellemző a cégre, hogy észrevegye és elismerje, amikor teljesen vert helyzetben van. Emlékezzünk a Zune-ra -- hullagyalázás volt, amit azzal műveltek -- vagy még a Lumiák előtt kiadott művészi nem-okos telefonokra (már nem emlékszem, mi volt a nevük, a bejelentés pillanatában lehetett tudni, hogy ha 2-t eladnak belőle, az óriási siker, és nem sikerült).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Viszont a legutolsó Surface tablet / notebook egészen bejött sokaknak. Iránymutató és elismeréseket kapott. Azt nem tudom, hogy a termék mennyire nyereséges. No meg nekünk savanyú a szőlő, mert nálunk nemigen kapni, és ott van a horror ár. Persze az ár a többi hasonlónál is ott van.

Ennyiből kíváncsi lennék a Surface telefonra. Bár az kérdés, hogy vennék-e. Amit inkább kíváncsian várok, az a Samsung Galaxy Note 6. Az S7 Edge után, és valahol egész érdekes pletyka hírmorzsa jelent meg róla. Nyilván nem kell készpénznek venni. Mondjuk azt csípném, ha dual bootos Android / Windows Phone lenne dual SIM-mel. Igaz ennek a kezdő ára is talán a 400-hoz lenne közelebb, mint alig 300 fölött, ahogy kinéz. Szóval minden ár horror. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az USA-ban nem feltétlenül horror árak ezek. A közepes keresetűek simán meg tudják venni ezeket a készülékeket. A Surface Pro 4-et nagyon nyomatják ott, raklap számmal szórtak ki belőle promóciós célokra is. Ha megnézel egy NFL közvetítést, szinte mindenki kezében, akinek valami kütyüje volt, annál Surface Pro 4 volt. Még a Super Bowlon is. Ez meg kvázi ingyen reklám az MS-nek mert fizetni nem fizet azért, hogy benne legyen a TV-ben, viszont ha a TV néző azt látja, hogy ott is ilyeneket használnak, már rohan is megvenni. A Super Bowl mégis csak az amerikai sporttörténet egyik legjelentősebb sporteseménye. ;) Egyébként Grazban kipróbáltam én is. Tényleg nagyon jó gép. Gyors, gördülékeny és x86-os. Vagyis egy teljes értékű laptop billentyűzettel.

Link to comment
Share on other sites

Bowie
ingyen reklám az MS-nek mert fizetni nem fizet azért, hogy benne legyen a TV-ben

 

Aha, biztos nem. ;) Az megvan, amikor élő adásban iPad kitámasztására használtak egy Surface-t? http://mashable.com/...-tablets-ipads/

 

Egyébként vigyorogva olvasom ezt a témát a prohardveren: http://mobilarena.hu...1/hsz_1-50.html

 

Emlékszem az időre, amikor ott mindenki le volt hurrogva, aki nem viselkedett fanboiként. Sőt, engem többször bannoltak, amikor ezt szóvá tettem, mert rögtön személyeskedésnek vették. Egyébként nekem tűnik úgy, vagy ez az egész lapcsalád Microsoft meg AMD shillekből áll? Pár éve felültem az AMD APU "mémre", többek között nekik köszönhetően, baromira megbántam. Ilyen vacak hulladék rendszerem még nem volt. Egy egyszerű BIOS frissítés az alaplapon órákba tellett. Alapjáraton 60 fokos volt a proci. A grafikai teljesítmény az akkori laptopoméhoz volt hasonló (és ez a legerősebb APU volt). Soha többet AMD-t, remélem mielőbb csődbe mennek.

 

Aztán ott van az állandó Windows Phone shillingelésük, ami bár egyrészt baromi irritáló már (persze értem, ha nem tetszik, nem kell olvasni), másrészt viszont minden negyedévben, amikor zsugorodik a piacuk vagy valami görénységet lép a Microsoft, annyira jó íze van a könnyeiknek, öröm olvasni a dühöngéseiket. És ezek olyan emberek, akik 2 éve még leszóltak mindenkit, "legalább a Windows Phone nem laggol", "szemben az Androiddal ez beéri 512 MB RAM-mal is", "nincs sok app, de ami van, az minőségi, legalább nincs tele a store fingós appokkal"... Most meg miket írnak?

 

Az elsők között vettem egy 925-öt mert tetszett és bíztam a platformban. Aztán vettem egy 525-öt a feleségemnek is.

Erre tessék, így becsülik meg a vásárlóikat.

Én is szépen megválok a telefontól-rendszertől, kenjék a hajukra.

Veszek egy igényes droidos telefont aztán magasról sz@rok a fejükre.

 

HAHAHAHA! :lol::oké:

 

Ja, igen, és ezért kellett tönkretenni a desktop Windows-t, valamint kivásárolni és becsukni a Nokiát.

 

Meg most eszembe jutott az az időszak, amikor az volt a konszenzus a mobilarénán, hogy azért nem fogynak a Windows Phone mobilok, mert a csúnya gonosz bolti eladók csak androidos telefonokat akarnak eladni, a szegény Lumiákat meg az alsó polcon tartják... :D

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Van egy-két szembetűnő hibája az új Windowsnak, de bizakodom. Semmi olyan, ami miatt ne lenne használható. Lassú víz partot mos, mondta mindig az öregapám. Ráérek én is.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

De már vagy 5 éve ráértek, nem? :D Végül is nekem mindegy...

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Nem tudom, mióta. De ha öt éve, akkor már nem tűnhet soknak. Akinek nem jó, vesz mást, nemrég voltam bent egy telefonos boltban, tele voltak a polcok. Működjön, szolgáljon ki és elbírja a pénztárcám, a többi mindegy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...