Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2015. márciusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

pcw_dvd_201503_n.jpg

 

Legújabb laptopjaikról a PC-gyártók már azt állítják, egy asztali gép erejét kapjuk mobil köntösbe bújtatva. Merész kijelentés ez, ha így van, akkor egyre kevesebb érv lesz az asztali gépek mellett. Utánajártunk, hogy hol tartanak most a noteszek: leteszteltük a legerősebb notebookokat, és összehasonlítottuk őket egy azonos árú, komplett asztali géppel. Emellett megmutatjuk hogy lehet egykoros notebookot fejleszteni, mik a legjobb PC és mobil kiegészítők, és többek között a leggyorsabb böngészőket, tömörítőket is megkerestük. A lap mellé ezúttal is ajándékba adjuk egyik füzetünket, illetve e havi teljes verziónk az IOBit rendszeroptimalizálója, amit fél évig ingyen használhattok.

 

A részletes tartalmat itt találjátok: pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Torrentre hamarabb felkerült, minthogy a postás ideért. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tekintve, hogy a nyomdából rögtön megy fel torrentre, ez nem akkora mutatvány.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Eddig nem találkoztam nyomdai pdffel, de szkennelttel és most ipadessel igen.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem csak a nyomdából, hanem a terjesztőnél is el-el tűnik pár példány, és azokat szkennelik be szorgalmas emberek.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, csalódtam a kalózokban. Mi a búbánat értelme van valamit kinyomottból visszaszkennelni, ha a nyomdába úgy is PDF-ként megy be?!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Gondolom azok a kalózok nem férnek hozzá a nyomdai PDF-hez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gaborovics

Sziasztok!

 

Bocs, ha butaságokat kérdezek, de a PC World márciusi számában a 90. oldalon, piros keretben a Windows 10-re való frissítésről van szó. Ebben van egy mondat, ami pontos tisztázásra vár, számomra legalábbis.

Ezt írja: "Töltsd le a körülbelül tíz megabájtos futtatható állományt, indítsd el, hogy a Windows frissítések között megjelenjen a Windows 10-re váltás lehetősége. Fontos, hogy a folyamat nem visszafordítható, és a váltást követően nem tudsz majd visszaállni kiindulási rendszeredre, még akkor sem, ha a gépen egy elkülönített partíción van annak telepítője."

 

A kiemelt szövegrész számomra nem teljesen értelmezhető. Az egyértelmű, hogy ha Windows 8.1 alól frissítünk 10-re, akkor a 10-es nem vonható vissza, hiszen már lecserélődtek a rendszerfájlok. De egy elkülönített partíción lévő független telepítő miért nem működik? A 10-es frissítés letörli a recovery partíciót is? Vagy a boot szektort írja át úgy, hogy a recovery nem indítható? Ha így van, akkor ez a cikkben miért nem szerepel? Nem minden felhasználónak egyértelmű.

 

Köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

elbest

Ha az e-havi számhoz tartozó ajándék szoftverrel támadt gondom, akkor melyik topikban célszerű föltennem a kérdésemet?

Sajnos sok olyan topicot látok, ahol évekkel ezelőtt megakadt a beszélgetés.Van pl. 2005. évi is.

Beírtam egyébként a biztonság-biztonság: újraindítva topicba a kérdésemet, mivel az IObit Advanced SystemCare Ultimate 8 szoftverről van szó.

Eddig nem kaptam választ.

Lehet, hogy rossz helyen kopogtattam?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most vagy jó helyen. Majd jön hmolnarj, és segít.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

@Elbest: kerestem a posztot, de most hirtelen nem találtam. El tudod küldeni a kérdést a segelyvonal@pcworld.hu címre?

Link to comment
Share on other sites

elbest

Köszönöm! Azért elküldtem a címre is.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Sajnos mostanában kevés időm van olvasni. De ami késik nem múlik.

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Nagyon szépen köszönöm, hogy a PC World berkeiből ilyen készségesen válaszolt valaki a #8-as kérdésemre. Igazán hálás vagyok érte.

 

:reklamál:

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

@Gaborovics: ne haragudj, de előfordul, hogy nem minden nap tudunk ide feljárni, éppen azon dolgozunk szombat-vasárnap éjjel-nappal, hogy az áprilisi szám időben, és a lehető legjobb minőségben elkészüljön. Ha sürgős kérdésed van, akkor írj nekünk,az e-mail mindig a szemünk előtt lesz.

 

A kérdésedre válaszolva: biztonsági okból került bele a kitételt a cikkbe, mivel nem ajánljuk a rendszer elsődleges használatát. Az esetek nagyobb részében természetesen működik a recovery visszaállítás, de több olyan gépről is hallottunk már, ahol nem, szóval érdemes előre Google-zni, nehogy utólag derüljön ki a turpisság. Én már futottam bele olyan gépbe (Vaio), ahol a Windows 8 felülírta a recovery partíciót is

Link to comment
Share on other sites

Gaborovics

Köszönöm szépen a választ, és elnézést kérek a kissé ingerült hangvételért!

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

Temporary
:taps::bravó:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
petzolkri

Jó volt a linuxos cikk.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...