Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. novemberi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

pcw_dvd_201411_n.jpg

Sziasztok! Elsők között nektek mutatjuk meg a novemberi PC World címlapját, megújult külsővel, ám változatlan belsővel. Hogy tetszik? Minden észrevételt szívesen veszünk

:) Hamarosan a tartalmat is részletesen bemutatjuk, mármint azt, ami nem látszik a címlapról.

 

Update: Nagy Windows 10 összeállítással készültünk novemberre, minden megmutatunk, amit megtudtunk a Microsoft legújabb rendszeréről. Ezen túl összehasonlítottuk a legjobb megfizethető mini telefonokat, SSD-ket és egybegépeket, sőt azt is megmutatjuk, hogy miként készíthettek egy AIO gépet házilag, illetve hogy több mint 2000 válaszadó alapján jelenleg ki itthon a legjobb internetszolgáltató. A részletes tartalmat itt találjátok:

pcworld.hu/tartalom

Link to comment
Share on other sites

scht

Első pillantásra jól néz ki, de majd ha a kezemben lesz, az lesz az igazi. Az SSD-s cikknek örülök, most készülök venni egyet.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Érdekes külseje van. Persze én a belső szépséget nézem mindig. Már várja a postaládánk.

 

scht: SSD kincset ér, én 3/4 éve vettem egyet és nagyot lendít a gépen. :üdv:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma megérkezett épségben a magazin. Boldog vagyok mert az új helyet nem ismeri az enyves kezű. Legalább 4-5 km re távolabb viszi a postás. No azt kapd ki, ha tudod. :lol: Ha netán olvasod ezt a leírást, mint regisztrálatlan user, akkor sem érdekel, ha szeméttel tele pakolod a ládám. Csak pozitívan! :facepalm: Én fogok hamarabb lépni.

Link to comment
Share on other sites

1933

Heló!

 

Én is megvettem és elsőre meg is néztem a PCWTV mp4-es fájlokat.

 

Csodaszép, éles képek, kitűnően megszerkesztve. Különösen a Windows 10 bemutatónál.

Valami ilyen kéne a Youtube-on, de kissé bővebb alámondott szöveggel, mert az a

bemutatóhoz passzol ugyan, de jó volna, ha egy kicsit bővebb lenne. Persze egy

ilyen jellegű bemutatóhoz bőven elég. Na én egy olyasmire gondoltam, hogy az a

sok trükk (lapozás, kinagyítások, stb.), ami a bemutatóban látható volt, gondolom

az érintő képernyő hiányában a normál monitoron nem működik, azokat bővebben

meg lehetne magyarázni.

 

Gyorsan átnézve is igen gazdag a tartalom, a vásárlástól számított fél óra múlva

még nem volt idő a gondos átnézésre, de ami késik, nem múlik!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nincs mit szépíteni! A PcWorld magazin és a fórum nekem továbbra olyan, mint egy falat kenyér. Minden tiszteletem az itteni fórumtagoknak. Külön köszönet, hogy üzemel a fórum. Olyan ez, mint egy nagy család. :traccsparti:

 

A szeptemberi kiadás is nagyon izgalmas. Tetszik a windows 10 bemutatása. Annál is inkább, mert virtualbox-l nem sikerült megetetnem a win10-et. Így marad a nyomtatott ismerkedés.

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Sajnos a téli előfizetői akciók nem fogtak meg. Az office 365 és a villanyborotva sem keltette fel az érdeklődésemet. Persze ettől még valakinek pont erre van szüksége. Megijedni nem kell, mert így is újra kötök előfizetést. De azt hiszem a sima 16980 Ft-os előfizetés fogom majd keresni februárban. Ugyanis tavasz környékén jár le az előfizetés.

 

hmolnarj: Ugye lesz sima előfizetés is 16980 Ft-os áron, vagy januártól emelkedés várható? Ez esetben már decemberben hosszabbítok simára.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
Ugye lesz sima előfizetés is 16980 Ft-os áron, vagy januártól emelkedés várható?

 

Én nem tudok róla, hogy emelnénk. A szoftvercsomag és az Office mentes csomag most is 16980 forintba kerül, azaz ennyiért adjuk a normál éves előfizetést.

 

Na én egy olyasmire gondoltam, hogy az a sok trükk (lapozás, kinagyítások, stb.), ami a bemutatóban látható volt, gondolom az érintő képernyő hiányában a normál monitoron nem működik

 

Az nem a Windows 10 tulajdonsága, hanem a Camtasia Studióé :) A video egyébként egy nem érintőkijelzős gépen készült. Igyekszünk majd több ilyen felvételt publikálni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azok számára, akik nem ismerik, a Camtasia Studio az egyik legjobb képernyőről videót készítő és teljes körű videóvágó szoftvercsomag. Már 10 éve is ezt használtuk a PC Studióba kerülő képernyővideók felvételéhez.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
:hátpersze: Ehhh, akkor egyben meg is van, hogy milyen [C] ikont hiányolt 1933 a Windows 10 Build 9860-ban. ;)
Link to comment
Share on other sites

payskin
:igen: Nekem is rögtön beugrott :jólvanna:
Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Tényleg, én ismerem is a Camtasia Studio-t. Valóban.

 

Más: a magazinban olvastam, hogy a Digi mobilos hálózatot fog építeni. Ez tényleg igaz?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hát vett hozzá 10 MHz frekit nemrég 10 milliárdért. Akkor miért ne csináljon vele valamit? ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyrészt jelentem, kijavítottam a tartalom linket odafent, mert el tetszett rontani, és a nagy semmibe mutatott.

 

Másrészt, tisztelettel kérdezem, hogy ezt

 

A rendszert kipróbálva egyértelművé vált számunkra, hogy a Microsoft immáron nem akarja forradalmi újdonságokba beleerőszakolni a felhasználókat

 

hogyan is kell egészen pontosan érteni? 2014 szeptemberében mit tekintünk forradalmi újdonságnak? Másrészt az alfának is alig nevezhető, leendő funkciói jelentős részét bevallottan nem tartalmazó Enterprise Tech Preview-ból mi az egész pontosan, ami egyértelművé vált számotokra? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Balázs: köszönöm a javítást. A másik felvetésre: korábbi szerkesztőként vélhetően te is tudod, hogy nyilvánosan nem lehet jó választ adni erre a kérdésre.Tudunk olyan dolgokról, amit egyelőre nem oszthatunk meg

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

hmolnarj: hátha lesz majd egy jó kis cikk ebből is előbb utóbb.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Biztosan lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Nuker

A 34. oldal, vörös (Előre!) keret szövege úgy jó, ahogy van?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Nem, sajnos nem. Ott egy korábbi szöveg van, amit később lecseréltünk, de valamiért a nyomdának egy korábbi verzió ment fel. Elnézést kérünk miatta.

 

Ennek kellene ott lennie:

 

Okostévé PC­-vel

 

Ha az otthoni tévénken van VESA100­as furat, és szeretnénk a lehető legokosabb tévét

 

magunkénak tudni, szereljünk mini PC­t a hátuljára. A recept pontosan ugyanaz, mint a cikkben

 

szereplő csináld magad all in one esetében, annyi különbséggel, hogy itt a multimédia és a zsinór

 

nélküli irányítás kiemelt fontosságú, a kijelző pedig egy monitorhoz viszonyítva óriási.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

petzolkri: Dobjuk össze a dolgot! Rendeld meg az Officeos verziót, tiéd az újság, én meg kifizetem azt a pár ezrest az Officeért!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nuker: az Office 1 éves licences. Én tavasszal, vagy januárban fogok hosszabbítani sima előfizetésre. Márciusig még ráérek.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

petzolkri: Tudom, hogy 1 éves, jövő augusztusig él a mostani licencem. De azt olvastam az újságban, hogy halmozható.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
petzolkri

Egész jó a magazin.

Nuker: pont az office miatt nem fogom megrendelni most. A többi termék miatt sem. Ergo majd egy sima megrendelőt elsütök majd decemberben, vagy januárban.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Kiolvasva a magazin. Hamarosan jön a következő szám. Ez év utolsó száma. Nagyon tetszik a melléklet is a különszám. Sok erőt kívánok a következő számhoz is. Szeretjük :olvas: -ni a magazint.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

petzolkri: Mennyivel járnál rosszabbul azzal, ha megrendelnéd az Officeost, én kifizetném a normál előfizetés és az Officeos közötti különbséget, ezért odaadnád a kódot, az újságelőfizetés meg a tied 1 évig?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...