Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Okostévé összekötése PC-vel WiFi-n keresztül


Viper

Recommended Posts

Viper

Sziasztok!

 

A következö problémám van jelenleg:

  • adott a következö PC: AMD FX-8350, Asus M5A97 Evo R2.0 alaplap, 16 GB RAM, TP-Link WR740N router, D-Link DSL-360R modem, WIN 8.1 64 bit HUN, Eset Smart Security, PCW verzió. Ezt szeretném összekötni WiFi-n keresztül a következö TV-vel: Sony Bravia KDL-48W605, legújabb firmware-rel.
  • Addig sikerült eljutnom, hogy ha kikapcsolom a tüzfalat, akkor tud a TV csatlakozni a géphez wifin, látja a megosztott fájlokat és le is tudja játszani. Érdekes módon a lejátszás elindítása után a tüzfalat vissza lehet kapcsolni, megy tovább a lejátszás (meg is állítható, de vissza nem tekerhetö).

Tudnátok abban segíteni, hogy hol és miként kell beállítani a tüzfalat, hogy rendesen müködjön?

(A hosszú dupla ékezeteim sem mennek, azért írtam mindenütt "rosszul").

 

Köszi!


  •  

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Gondolom valamilyen DLNA programot használsz arra, hogy lássa a TV a filmeket. Ez a program használ valamilyen portot, amit engedélyezni kell a tűzfalon. Ezek után már látni kell mindent. A pörgetés általában nem a pörgető gombokkal történik a TV-n, hanem a balra, jobbra nyilakkal, bármilyen furcsa is. Legalábbis a Samsung TV-knél így van, lehet, hogy a Sony-nál is.

Link to comment
Share on other sites

Viper

Köszi a tippet. Végül is az lett a megoldás, hogy a Media Player-ben be kellett kapcsolni az adatfolyam engedélyezését.... A fene se gondolt erre :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Zaza56

Üdv. Mindenkinek!

Teljesen amatör vagyok. Hp EliteBook-ot szeretnék "összekötni" WiFin keresztül Lg okos Tv-vel.Ha ez lehetséges akkor részletes leirás kellene az

elején emlitett hiányosság miatt.

Ha válasz érkezik nagyon fogok örülni!

További kellemes karácsonyt és BUÉK!

Link to comment
Share on other sites

jani0114

Sziasztok! BÚÉK! Nekem egy kérdésem lenne, hogy van egy Samsung okostévém, van-e olyan lehetőség vezetéknélküli összeköttetésre, mintha vezetékes lenne? Mint amikor prezentációt tartanak. A laptop Lenovo Thinkpad T500. Próbáltam már Miracast, Intel WIDI, de nem Mûködik. Azt írják csak I3, I5 procitól fölfelé jó. A képeket, videókat le tudom játszani a tévén a SmartView alkalmazással. De a desktop megjelenítés nem megy. Várom a jó ötleteket. :tárgyalás:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
kacsa314

Sziasztok! Mivel nem indíthatok új témát, itt kell kérdeznem.

 

Az én tévém nem okos, viszont van hozzá chromecast-om és WD TV media lejátszóm. Szeretném a TV-n a számítógépemhez hozzá csatlakoztatott külső merevlemezen lejátszott filmet nézni a tv-n WIFI-n keresztül. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A legjobb megoldást a Plex nyújtja. Ebben az esetben fel kell telepíteni PC-n a server-t, a chromecastra pedig a kliens alkalmazást. Mindkettő ingyenes. Viszont a külső meghajtó nem feltétlenül előny, sőt inkább hátrány. DLNA-t üzemeltetni belső meghajtóval érdemes, mert ha kihúzod a meghajtót, akkor a film nem érhető el, ráadásul a Plex bizonyos idő közönként scanneli az általad megadott mappákat, így szépen törli az adatbázisát, majd ha újra bekötöd várhatsz rá, hogy megtalálja és újra felépítse, vagy kézzel újra keresteted őket.

 

A plex beállítása nem hiszem, hogy nehézségeket okozna, mivel tud magyarul is.

Link to comment
Share on other sites

derulato

Sziasztok!

Az okos tv nekem feladta a leckét : Ismert a számitástechnikai eszközök adathordozók FAT rendszerü formázása.

Így nem okoz gondot az adatrögzités -továbbitás -lejátszás.

DE ! a Samsung SMART -tvje VFAT rendszerrel leformázza a csatlakozó usb eszközt, Így rögziti az adott műsort.

 

A VFAT formázás felismrhetetlenné, használhatatlanná teszi az usb eszközt minden más FAT rendszert

használó számitógép, laptop, okostelefon.... számára.

 

Van e, lehet e valamilyen megoldás az átjárásra, a teljes adatvesztés nélkül?

Köszönettel várom az ötleteket trükköket. derulato

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na most ha VFAT fájlrendszerre formázta, az nagy gond nem lenne, minthogy a VFAT az a FAT32.

A gond az, hogy szerzői jogi előírások miatt a tévékben felvételre használt eszközök csak és kizárólag az adott tévén játszhatók le, titkosítva lesznek, ahogy hozzárendeled, formázod.

Link to comment
Share on other sites

derulato

IGAZAD van ...de mi a megoldás? mi az elkerülő trükk?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Most milyen megoldásra gondolsz? Ha valami olyasmire, hogy a smart tévével USB drive-ra rögzített felvételeket PC-n megnézed, úgy ilyen nincs, szerintem felejtsd el. Használd tovább az eszközt dedikáltan csak a tévéhez.

Ha meg nem akarod tévé felvételre tovább, és erre keresnél megoldást, akkor simán pucold le az eszközt, particionáld újra, formázd kedved szerint. Ez nem adatvesztés, hiszen csak a tévéhez használhatod. Erre szerintem figyelmeztetnie is kellett a formázás előtt.

Egyébként a tévé beállításainál is leválaszthatod az eszközt. Azt meg nem mondom már, hogy ilyenkor visszakapod-e az eredeti fájlrendszert, vagy az van, amit írtam, hogy lepucolod.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Meg lehet próbálni esetleg Linux alól, de nem biztos hogy megy. Régebbi smart TV esetén a HDD simán olvasható volt, csak a film volt kódolva. Az viszont visszakódolható.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
imrego

Sziasztok! BÚÉK! Nekem egy kérdésem lenne, hogy van egy Samsung okostévém, van-e olyan lehetőség vezetéknélküli összeköttetésre, mintha vezetékes lenne? Mint amikor prezentációt tartanak. A laptop Lenovo Thinkpad T500. Próbáltam már Miracast, Intel WIDI, de nem Mûködik. Azt írják csak I3, I5 procitól fölfelé jó. A képeket, videókat le tudom játszani a tévén a SmartView alkalmazással. De a desktop megjelenítés nem megy. Várom a jó ötleteket. :tárgyalás:

Sziasztok!

 

A következö problémám van jelenleg:

  • adott a következö PC: AMD FX-8350, Asus M5A97 Evo R2.0 alaplap, 16 GB RAM, TP-Link WR740N router, D-Link DSL-360R modem, WIN 8.1 64 bit HUN, Eset Smart Security, PCW verzió. Ezt szeretném összekötni WiFi-n keresztül a következö TV-vel: Sony Bravia KDL-48W605, legújabb firmware-rel.
  • Addig sikerült eljutnom, hogy ha kikapcsolom a tüzfalat, akkor tud a TV csatlakozni a géphez wifin, látja a megosztott fájlokat és le is tudja játszani. Érdekes módon a lejátszás elindítása után a tüzfalat vissza lehet kapcsolni, megy tovább a lejátszás (meg is állítható, de vissza nem tekerhetö).

Tudnátok abban segíteni, hogy hol és miként kell beállítani a tüzfalat, hogy rendesen müködjön?

(A hosszú dupla ékezeteim sem mennek, azért írtam mindenütt "rosszul").

 

Köszi!


  •  

 

Sziasztok!

 

A következö problémám van jelenleg:

  • adott a következö PC: AMD FX-8350, Asus M5A97 Evo R2.0 alaplap, 16 GB RAM, TP-Link WR740N router, D-Link DSL-360R modem, WIN 8.1 64 bit HUN, Eset Smart Security, PCW verzió. Ezt szeretném összekötni WiFi-n keresztül a következö TV-vel: Sony Bravia KDL-48W605, legújabb firmware-rel.
  • Addig sikerült eljutnom, hogy ha kikapcsolom a tüzfalat, akkor tud a TV csatlakozni a géphez wifin, látja a megosztott fájlokat és le is tudja játszani. Érdekes módon a lejátszás elindítása után a tüzfalat vissza lehet kapcsolni, megy tovább a lejátszás (meg is állítható, de vissza nem tekerhetö).

Sziasztok!

 

A következö problémám van jelenleg:

  • adott a következö PC: AMD FX-8350, Asus M5A97 Evo R2.0 alaplap, 16 GB RAM, TP-Link WR740N router, D-Link DSL-360R modem, WIN 8.1 64 bit HUN, Eset Smart Security, PCW verzió. Ezt szeretném összekötni WiFi-n keresztül a következö TV-vel: Sony Bravia KDL-48W605, legújabb firmware-rel.
  • Addig sikerült eljutnom, hogy ha kikapcsolom a tüzfalat, akkor tud a TV csatlakozni a géphez wifin, látja a megosztott fájlokat és le is tudja játszani. Érdekes módon a lejátszás elindítása után a tüzfalat vissza lehet kapcsolni, megy tovább a lejátszás (meg is állítható, de vissza nem tekerhetö).

Tudnátok abban segíteni, hogy hol és miként kell beállítani a tüzfalat, hogy rendesen müködjön?

(A hosszú dupla ékezeteim sem mennek, azért írtam mindenütt "rosszul").

 

Köszi!


  •  

 

Tudnátok abban segíteni, hogy hol és miként kell beállítani a tüzfalat, hogy rendesen müködjön?

(A hosszú dupla ékezeteim sem mennek, azért írtam mindenütt "rosszul").

 

Köszi!


  •  

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezmegmi? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Imre ismerkedik a fórum használatával? :D

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Go, Imre, go! (Bocs.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
villammcqueen

Sziasztok!

LG smart TV-ét(47LA740S-ZB) szeretnék Dell m6600 Precision-nal összekapcsolni,de nem HDMI kábelen keresztül..járható utat tud valaki?:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...