Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mobilrackkel megoldható?


tdavidka6574

Recommended Posts

tdavidka6574

Üdv mindenkinek!

 

Olyasmi problémába ütköztem, hogy a laptopom merevlemeze el kezdett haldoklani (HD Sentinel szerint 5% a kondíció és nagyon lassú), és mivel nem engedhetem meg magamnak (se pénzem, se időm), hogy vegyek egy újat, ezért azt találtam ki, hogy mobilrackkel helyettesíteném ideiglenesen [lehet, hogy blődli az egész, sajnos az ismereteim ebben a témában hiányos (a beszólásokat kerüld, plíz)].

 

A koncepció: a laptop csatolófelülete sata2, ezért szerzek egy sata2->IDE átalakítót és arra rádugnám a racket. Lehetséges-e?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Elsőként tisztázzuk, hogy pontosan mit és hogyan szeretnél helyettesíteni.

Ha jól sejtem a 2,5"-os laptop vinyót egy asztali 3,5"-os IDE csatolófelületűvel.

Mert különben egy másik 2,5"-os vinyót vagy méginkább SSD-t simán rakhatnál a laptopba.

Én elsősorban egy SSD-t javasolnék, laptopban nagyot lendít a felhasználói élményen. De ha nem, nincs rá fedezet, oké megértem.

 

Következik a csatlakozás kérdése. Ha a laptopon lenne eSATA vagy eSATA power csatlakozó, akkor könnyen tudsz csatlakoztatni vinyót külső rackben úgy, hogy bootoljon is.

Ha ez nincs, akkor sajnos a belső SATA csatlakozót kell kivezetni, ami nem annyira egyszerű vagy elegáns. Esetleg az optikai egység feláldozása is szóba jöhet, de az 13 pólusú slim SATA.

Lehet keresgélni a neten, eBayen különböző csatlakozó kábeleket, adaptereket, plusz még biztosítani kell a Molex csatlakozós tápot is a vinyónak valahonnan.

Célszerűbb lenne egy külső rack saját táppal.

Akkor meg ott vagyunk, hogy belekerül egy csomó pénzbe és nem igazán leszel vele boldog.

Nem annyira drága már egy 64 GB-os SSD a rendszernek, azt kellene inkább megcélozni.

Tárolásra meg egy pendrive vagy USB külső merevlemez.

Ha nem értettelek félre, ezeket kellene átgondolnod.

Link to comment
Share on other sites

tdavidka6574

Kedves SkyBird!

 

Igen, pontosan erre gondoltam. Sajnos eSata nincs a laptopomban. Adatt árolás az OK, mert memóriakártya és pendrive is van. Igazából nem értek a SATA dolgokhoz, majd egy ismerősömmel is beszélek, ő jobban ért ezekhez. :)

 

Köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A SATA--IDE átalakító újan, minimum 2-3 ezer forint. 5000Ft körül már vannak 100/100-as használt merevlemezek. Nézz körül a Hardverapro.hu-n.

például :

http://hardverapro.h...100100_-_24_nap

Egy ilyen Sentineles kép meggyőzőnek tűnik ugyan, de érdemes hiszem ha látom alapon venni használt merevlemezt. Ha egy működő gépén nézed, akkor a HDS>Beállítások>Fejlett opciók>Kondíció számítási módszer legyen valamelyik Adatmező analízisen alapuló.

 

Van CD-ről vagy pendrájvról futtatható, DOS változata is a Sentinelnek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...