Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2013. júniusi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:taps::taps: --> pcw_dvd_201306_n.jpg:taps:

 

Íme a megújult PC World júniusi száma. Friss magazinunkban megnézzük, mit tudhat rólunk a net, hogy milyen kompakt fényképezőgépet/ 240 GB-os SSD-t érdemes venni, valamint hogy miként építhetünk saját konzolt. Teljes verziónk az Ashampoo Photo Commander, illetve az Audials Radiotracker 10 világrádió, intelligens rögzítő funkciókkal.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Mivel a szoftvergyártók vietnámi balzsamjaként funkcionáló Asham-poo a Photo Commander 11-es változatát csak önmagában 50 euróért árulja (a 10-est pedig 40-ért), ezért úgy gondolom a több mint 15000Ft-nyi teljes verzió erősen alulkalkulált.

Na most én megnéztem, és akinek képszerkeszthetnékje van, de nincs kedve és pénze az Adobe Lightroomot/Photoshopot megvenni, talán örömmel birizgál a csúszkákkal és készít érdekes effekteket, vagy éppen a nagymama szülinapi fotóin látható vörös szemeket hozza rendbe egy laza ujjmozdulattal. Mindehhez jól átlátható menüt kapunk és magyar nyelvet. Vagyis mindent amitől a kezdő felhasználók is könnyen kedvet kapnak a családi nyaraláson készített képek rejtett művészi értékeinek elővarázsolásához.

(A RAW támogatásra azért kíváncsi lennék.)

 

Ha valaki egy kicsit több izgalomra vágyik mint holmi képek rendszerezése és szerkesztése, akkor a PCW Oprendszer lehet neki való.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Már a kezemben van. Maradok a win7/ubuntu párosnál.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves olvasótársaim!

 

No most azt hiszem, hogy kissé elsiettem a jelentkezést, mert alig látni észrevételeket.

 

Első dolgom az volt, hogy gyorsan felégettem egy újraírható DVD-re a PCWorld OP-rendszerét és ki is próbáltam.

Őszintén szólva tetszett!!!! No ezt csak azért írom így ki kiemelve, mert a SUSE Linuxot nem nagyon kedvelem,

mivel nem tartom felhasználó barátnak. Az első példányt (7.2) ajándékba kaptam, a másodikat szép tokban,

Live CD-vel kaptam, majd a 7.2 verziótól kezdve minden újabbat letöltöttem és kipróbáltam. Rutinos Gnome

és Ubuntu használóként (előtte az UHU Live KDE verzióval való ismerkedés és hosszú használat után) nem

volt sikeres a próbálkozásom, semmit sem találtam meg, csak miután a megrögzött KDE használókat

megkérdeztem, akkor tudtam rájönni arra, hogy mi és hol található.

Ergo: a DVD mellékleten Egri Imre tollából kifolyólag egy kellemesen használható és a Little Suzi szerzőjének

stílusát is túlszárnyalva, kitűnő magyarázatokkal, tanácsokkal ellátott ékszernek lehettünk tanúi és birtokosai!

 

KÖSZÖNJÜK!

 

Ezután megnéztem a szokásos PCW TV videóit. Na tessék! Már megint egy csodásan újszerű, kitűnő

sorozat tanúi lehettünk. Igen jó ötlet volt az Óbudai Amphiteatrum hátterét választani (tösgyökeres

óbudai voltam 7 éves koromtól 1967-ig, azóta a XI. kerületi Újbudát - Kelenföldet - tekintem szűkebb

hazámnak) a bemutatókhoz. A mellette lévő Árpád Gimnázium padsorait koptattam a II. VH. után.

Nagy élvezettel néztem végig a videókat és semmi rosszat sem, inkább minden jót lehet elmondani róluk,

mind minőségét, mind tartalmát, mind előadás módját, mind rendezését illetően!

Gratulálok azoknak, akik csinálták és részt vettek benne!

 

Ezt is KÖSZÖNJÜK!

 

A lap kivitele is szép, ízléses, kellemes kézbe venni. A tartalma egyébiránt igen szubjektív kérdés,

hiszen: "Kinek a papné, kinek a lánya!" -- mondja a közmondás, na meg az olvasó, aki azért veszi

meg a lapot, hogy azt kapja, ami Őt érdekli. Én mindenesetre megkaptam, de nemcsak a fentemlített

témájúakat! Persze az is a "hájamat kenegeti", hogy néhány (a fórumba írt megjegyzésem) néhanapján

egy-egy szövegben még vissza is köszön. No nem ezért, de szeretem az újságot, a magaménak érzem!

 

Na meg ezt is KÖSZÖNJÜK!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Egyetértek 1933 hozzászólásával. Én is köszönöm a csodálatos június havi magazint.

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Mi köszönjük a dícséreteket :)

 

Szolgálati közlemény: az F-Secure adaztbázis hibája miatt jelenleg nem működik a licenc kiküldés. A forgalmazóval felvettük a kapcsolatot, hamarosan helyreáll a rend. Addig is türelmet és megértést kérünk.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nagyon jó pcwtv köves szabadtéri video-i. Sokkal kellemesebb a nézése.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...