Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2012. novemberi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:taps: --> pcw_dvd_201211_n.jpg

 

Már itt is van a friss magazin! Egyúttal egy szolgáltati közlemény: a rövid munkahetek miatt a lap november 6-án jelenik meg az újságárusoknál. A digitális változat 4-én már elérhetõ lesz, míg az elõfizetõknek csak jövõ hét hétfőn tudjuk kipostázni a magazinokat, így azok valamikor jövõ hét közepe-vége felé érkeznek majd meg a postaládákba. A megértést köszönjük!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Szomorúan vettük tudomásul. Nincs más hátra, mint várni, addig is nézzük a cimlapfotót.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
:hmm: A címlapon felsorolt témák – hosszú idõ után – ismét megfogtak... :hmm:
Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Igen, jó kis tartalom. És a honlapon lévõ bõvebb tartalomjegyzéket olvasva, valóban jó cikkek várakoznak ránk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Hahó Olvasótársak!

 

A kezdeti hozzászólások nagy lelkesedése és sajnálkozása után sûrû csönd! Mi ez? Elmúlt a lelkesedés olvasván a lapot? Vagy Meghökkenés volt, amitõl nem jut az ember szóhoz? A lap ugyanis már megjelent és jószerével már végig is olvastam!

 

 

Hiába, ha a szerkesztõség nem olvassa ezen témát, akkor nemcsak hogy nem reagálnak rá, de a fülük botját sem mozgatják.

Miért kell a nem TV, vagy rádió bemondó tulajdonságú és adottságú embereket felkérni a szöveg bemondására az IT eszközök bemutatására szolgáló PCTV szokásos .mov és .flv videóiban? Nem veszik észre, hogy beszédhibás, hadaró típusú hangok csökkentik az érthetõséget és az élvezetet!!! Többször vissza kell menni és meghallgatni a szöveget, hogy érteni lehessen. Beadják a szalagcímet a bemutatáskor úgy, hogy amirõl beszél a bemutató személy, éppen akkor jelenik meg egy széles fehér csíkon egy magyarázó, vagy tájékoztató szöveg és letakarja az éppen bemutatott kütyüt!!! Szerencsére, ha még emlékezünk arra, hogy éppen mit mondtak akkor, egy késõbbi képen felfedezhetjük azt a részletet, amit elmulasztottak megmutatni, amikor szó volt róla. A hadaró beszédû bemutatásnál még az sem volt szép látvány, hogy a bemutatott eszközt, hadarás közben, ugyanolyan ütemben, hadonászva mutogatták úgy, hogy a gyors mozgatás miatt nem is lehetett kivenni azt, hogy hogy néz ki. Úgy kellett volna mutatni, hogy ne csak az elvillanó képet mutassák, hanem odamutatni a kamerának fixen megállítva, hogy jól látható legyen!!! Megpróbáltam a mozgást leállítani, hogy az adott pillanatban megnézzem, de azt a kamera sem tudta követni és egy elmosódott képet mutatott! Ejnye-bejnye! Kérem tessék odafigyelni. Lehet, hogy fõállású munkakörét jól ellátja a stáb minden egyes tagja, a portástól a vezetõig, de kérem szépen: Megfelelõ embert az adott tevékenységre! Legyen önkritikájuk! Aki valamire nem alkalmas, az ne csinálja. Láttam szépen, érthetõen beszélõ kollégájukat a bemutatók során, szóval, van akire rá lehetne bízni! Ezt már korábban is megemlítettem.

 

A DVD mellékleten, a html\images\ingyenes\ mappában a "DFend Reloaded.png" fájlra azt mondja több grafikus képnézõ, hogy nem valódi .png fájl és nem hagyja megnyitni. Miután azonban átneveztem (kimásolás után az asztalra) .jpg-nek, akkor már vidáman olvasta bármelyik grafikus program!!! Hahaha!

 

A nagy Windows 8 hajtás során sajnos még várni kell arra, hogy valaki egy kellemes cikkben el tudja mesélni, hogy azoknak, akik nem érintõ képernyõt használnak (drága és minek) asztali gépükön, azok hogy és mint tudják megszelídíteni a karámból kiszabadult musztángot, pedig még nincs is betörve.

 

Olvasnivaló pedig van bõven az újságban, csak így tovább!

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
(1933 @ 2012. november 9. 12:20) 451864[/snapback]

Hahó Olvasótársak!

 

A kezdeti hozzászólások nagy lelkesedése és sajnálkozása után sûrû csönd! Mi ez? Elmúlt a lelkesedés olvasván a lapot? Vagy Meghökkenés volt, amitõl nem jut az ember szóhoz? A lap ugyanis már megjelent és jószerével már végig is olvastam!

 

Én momentán azért vagyok csöndben, mert ugyebár elõször fordul elõ, hogy elõfizetõként még mindig nem kaptam meg, ergo így nem is tudtam még olvasni. Ez azért gáz, hogy már kedd óta lehet venni és nekem meg üres a postaládám.

 

hmolnarj szavai sem vigasz, mert már péntek van és ez már a hét vége fele és még mindig üres! Ezek szerint gyorsabban megy az újságárushoz a kocsi, mint a postaládámhoz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Windows 8-cal kapcsolatban: ez sem olyan egyszerű, mint gondolod, mert ez is "politika". Az újság nem feltétlenül írhatja meg, hogy emberek, tegyétek fel a Start8-at és felejtsétek el a Metrót...

 

Én viszont megírhatom neked: tökéletes desktop-élmény, tökéletes Start menü, 99%-ban ugyanúgy működik minden, mint a Win7-ben, és olyanok csinálják, akik 10+ éve turkálnak a Windows kódjában, nem pedig Pistike nekiállt Start menüt fejleszteni, és az első 120 beállítás arról szól, hogy csicsa. Ráadásul innentől a Metro visszalényegül egy egyszerű programmá. Ha nem akarom, nem látom egy hétig. Ha akarom, akkor a Start menüből előhívom, mint egy programot, és ott nézegetem, hogy mi van (brrr). De ha mondjuk flipperezni akarok, ahhoz sem kell már a Metróba menni, mert a Start8 kirakja a metrós alkalmazások ikonjait is a Start menübe, tehát onnan közvetlenül elérem a játékot is. Teljesen jó.

 

Az, hogy nem vettem még meg a Windows 8-at a baromi akciós, nagyon kecsegtető árú frissítéssel... hát ez egy érdekes önmarcangoló, pszichológiai kérdés. Az egyik énem vidáman, lobogó hajjal pengetné ki ezt az összeget, hiszen a rendszer működik, nincs vele baj, gyors, jól lehet használni. (Azért van 1-2 dolog, amitől idegbajt kapok.) De a másik énem olyan szinten van rosszul ettől az undorító arroganciától, ahogy a Microsoft ezt a metrós szutykot le akarja nyomni a torkomon, hogy ez visszatart attól, hogy akár egy fillérrel is azok közé tartozzak, akikről már jönnek a hozsannázó PR-hírek, hogy ennyi millióan megvették. Tudom, hogy ez butaság, és az eszemre kéne hallgatnom inkább, győzködöm is magam, de még nem jutottam el a döntésig...

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

@1933

 

Nem mondtam, hogy megveszem a lapot, csak hogy érdekesek a címlapon felsorolt témák. Hogy talán lenne értelme megvennem a friss számot. De végül mégsem tettem.

 

Nem, nem is a :kalóz: verziót olvastam. Nem is tehettem volna. A magyar lapból a legutolsó a februári (de azt se tettem magamévá). Nekem úgy tűnik, nincs keletje még a félszemű verziónak se. Hogy ez mennyire valós, nem tudom megítélni, de az tény, hogy speciel engem az újság akkori ˜– a legutolsót talán 2010 végén olvastam – munkatársai (közül páran) szépen lassan leszoktattak a lapról alkotott véleményem megosztásáról. Vagy csak én vagyok túlzottan mimóza. :P

 

Egyszóval, tőlem annál többre, hogy az aktuális lapszám borítója érdekes-e, ne számíts! ;)

 

 

@Balázs

Dettó!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A végén még csõdbe megy a magazin. Eltûnik, mint a sztárnaptár. Rajtam kívül és 1933-on kívül azért veszi még valaki?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj
Kérem tessék odafigyelni. Lehet, hogy fõállású munkakörét jól ellátja a stáb minden egyes tagja, a portástól a vezetõig, de kérem szépen: Megfelelõ embert az adott tevékenységre! Legyen önkritikájuk! Aki valamire nem alkalmas, az ne csinálja. Láttam szépen, érthetõen beszélõ kollégájukat a bemutatók során, szóval, van akire rá lehetne bízni! Ezt már korábban is megemlítettem.

 

1933 pontosan melyik videókkal van kifogásod? Kérlek írd meg, és megnézzük azokat alaposan.

 

A DVD mellékleten, a html\images\ingyenes\ mappában a "DFend Reloaded.png" fájlra azt mondja több grafikus képnézõ, hogy nem valódi .png fájl és nem hagyja megnyitni.

 

Nálunk nem volt (és most sincs) hasonló probléma, még a Windows Fényképnézegetõje is behozza. Itt lehet, hogy a sokszorosítás során történhetett valami hiba, ha másnál is jelentkezik ez.

 

A nagy Windows 8 hajtás során sajnos még várni kell arra, hogy valaki egy kellemes cikkben el tudja mesélni, hogy azoknak, akik nem érintõ képernyõt használnak (drága és minek) asztali gépükön, azok hogy és mint tudják megszelídíteni a karámból kiszabadult musztángot, pedig még nincs is betörve.

 

A következõ számban lesz egy nagy Windows 8-as összeállításunk, ahol majd mindenre kitérünk. Többek között a Start menüt is visszarakjuk majd több módszerrel :)

 

Én momentán azért vagyok csöndben, mert ugyebár elõször fordul elõ, hogy elõfizetõként még mindig nem kaptam meg, ergo így nem is tudtam még olvasni. Ez azért gáz, hogy már kedd óta lehet venni és nekem meg üres a postaládám.

 

petzolkri ha hétfõig nem érkezik meg, akkor kérlek jelezd ezt a terjesztésnél és kiküldünk egy újat

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

hmolnarj : Most néztem megint a postaládát, és még mindig nem jött. Hátha holnap a munkanap miatt még meghozzák. Pedig már nagyon várom.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
(Spányik Balázs @ 2012. november 9. 13:00) 451869[/snapback]

Az, hogy nem vettem még meg a Windows 8-at a baromi akciós, nagyon kecsegtető árú frissítéssel... hát ez egy érdekes önmarcangoló, pszichológiai kérdés. Az egyik énem vidáman, lobogó hajjal pengetné ki ezt az összeget, hiszen a rendszer működik, nincs vele baj, gyors, jól lehet használni. (Azért van 1-2 dolog, amitől idegbajt kapok.) De a másik énem olyan szinten van rosszul ettől az undorító arroganciától, ahogy a Microsoft ezt a metrós szutykot le akarja nyomni a torkomon, hogy ez visszatart attól, hogy akár egy fillérrel is azok közé tartozzak, akikről már jönnek a hozsannázó PR-hírek, hogy ennyi millióan megvették. Tudom, hogy ez butaság, és az eszemre kéne hallgatnom inkább, győzködöm is magam, de még nem jutottam el a döntésig..

 

Sok igazság van ebben. Megveheted legolcsóbban 9.000 Ft-ért a Windows 8-at - (jó, ezt így meglévő legális rendszer frissítése esetén) - és akkor vegyél mellé egy Start8-at még vagy 1.100 Ft-ért, mert csak úgy az igazi, és gyárilag így kellett volna megcsinálni.

Ezzel együtt és tényleg a Win8 jobb, mint a Win7. Szerintem nem kérdés.

 

 

(1933 @ 2012. november 9. 12:20) 451864[/snapback]

A kezdeti hozzászólások nagy lelkesedése és sajnálkozása után sűrű csönd! Mi ez? Elmúlt a lelkesedés olvasván a lapot? Vagy Meghökkenés volt, amitől nem jut az ember szóhoz? A lap ugyanis már megjelent és jószerével már végig is olvastam!

 

Bocs ezért a poénszerűségért, de ha nem tévedek az új kivitelű magazinért lelkesedni leginkább te szoktál. Meg még petzolkri, de ő is, illetve mindketten elsősorban a linuxos vonatkozásokért. :démonikacaj: Azután síri csönd...

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Mindenki!

 

Nos, igencsak meglepõdtem, hogy ilyen nagy visszhangja lett a beírt véleményemnek!

 

petzolkri-nek:

Igen, sajnos én azért nem tudok elõfizetni, mert egy panelházban a földszinti postaláda nyílásába nem fér bele a magazin, másrészt a DVD miatt nem hajtható össze.

Nem hiszem, hogy a lap csõdbe menne, mert azért kell a változatosság, még akkor is, ha vannak más néven futó IT lapok is. Több szem többet lát és más szemszögbõl.

 

Spányik Balázsnak:

A Windows 8 3 hónapig érvényes verzióját töltöttem le, ami jóval barátságosabb, mint az elõzõ próbaverziók. A különféle forrásokból értesültem, hogy vannak programok, amivel elõ lehet varázsolni egy használható Start menüt, de még nem próbáltam ki. Ha viszont tényleg 9000 forintért megkapom, talán még meg is veszem. Nem nagyon lelkesedem a Metros felületért, meg aztán, nem akarok se szinkronizálni, se megosztani, mert "belterjes gazdálkodást" folytatok idehaza, se okos telefonom se tabletem sincs. Netbookom van, azon minden rajta van, ami otthontól távol kellhet, s azon sincs érintõ képernyõ (Windows XP és Ubuntu 10.04 + 160 GB HDD, Office 2007, OpOfOrg, 3 CD-s angol nagy és mûszaki, meg spanyol szótár, HDD-re másolva, komplett fordító iroda).

 

hmolnárjnek:

Nem akartam személyeskedni, hogy nevén nevezzem a kifogásom tárgyát, de ha ezzel kapcsolatos korábbi bejegyzéseimet is elolvasod, te is ráismersz kifogásom okára. Bármelyik .flv, vagy .mov megnézésével észreveszed azt a vízszintes szalagot, ami megjelenik, vagy a beszélõ nevével, vagy bármivel, még akkor is ha átlátszó. Jobb lenne fejmagasságban beúsztatni, mert nem a beszélõt akarják nézni az emberek, hanem a bemutatott tárgyat!

A hadaró beszéd (szrtném megrtetn mgam = szó szerinti fordítás) meg a türelmetlen modor (hova siet?) nem alkalmas a bemutatáshoz sem a hadonászás a kezében a bemutatott tárggyal, hogy azt ne lehessen látni. Szereplési vágyat tükröz, nem a tárgy bemutatása a cél a látszat szerint. Talán csak az egyiknél nem lehet kifogásolni semmit. Szeretem a tagolt érthetõ beszédet...... Hadd ne részletezzem!

 

A különféle grafikus programok felismerik a tényleges képformátumot, függetlenül attól, hogy mi van a név után írva. A Debian-ban precizitást várnak el, képnézõi nem hajlandók megnyitni, csak ha a tényleges fájlformátumnak megfelel. A sima átírás után (png helyett jpg) kifogástalanul megnyílt. A TotalCommanderben az Irfanview (F3) sem volt hajlandó megnyitni. Ha viszont szövegfájlként nyitottam meg az F3-mal, akkor a fejlécben valóban JFIF formátum szerepelt, vagyis messze nem volt PNG fájl!!! A PNG fájlok fejléce a %PNG karakterekkel kezdõdik!!!!

 

Külön köszönöm és nagyon várom a következõ számot a Windows 8 tárgyában.

 

(U.i.: Ha a moderátor úgy gondolja, hogy erõsen fogalmaztam, azt töröl, amit akar, erre felhatalmazom! Ezt az utóiratot fõleg!)

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

SkyBird: Én 2001 óta minden számát megvettem, és el is olvastam. Ha igen akkor én tudom, hogy mi lelkesít fel. :) (A PCWORLD olvasása). Windowsos programok leírása mindig is volt a magazinban, Linux ritkábban. (Ezért lelkesen véleményezem, hogy örülök a Linuxos cikkeknek.) Ma szombat 13:20 -kor még mindig nem jött, meg a magazinom. Szerkesztve: 2012. november 10. 13:22

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves SkyBird!

 

Elnézést kérek, de a válaszomból valahogy kimaradtál! Ezer bocsánat!

 

A magazin szerkesztését (ha az nem jelenti a PCTV kivitelét), megjelenését (stílusát) és tartalmát illetõen nem volt ellenvetésem, azokat nem reklamáltam. Az más kérdés, hogy az apróbb, odafigyelést igénylõ dolgokat viszont megemlítem, ha azzal nem értek egyet. Az is lehet, hogy esetenként én is tévedhetek. Nem? És mivel tetszik a lap és a Fórum résztvevõi szimpatikusak, itt jól érzem magam és szeretném még sokáig ezt tenni! Persze nem kizárólag a Linuxért, s nem is a Windowsért, csak úgy, általában.

 

Nos, amit te lelkesedésnek tudtál be, az talán inkább a passzív Fórum tagok megmozgatására is szolgálhatnak (magyarul, vagy némi akcentussal "azsant provokatõr" szerepben, de nem a rossz értelmében)! Rendszerint az általam megfogalmazott kritikák, vagy gondolatok után szokott felbolydulni a társaság. No, ezt hiányoltam! Pedig nincs is nyár, amikor mindenki nyaral és kevésbé látogatja a Fórumot.

 

Ha valamire nem reagáltam, akkor elnézést kérek a figyelmetlenségért! (Hiába, már öregszem!).

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Én egy picit elmaradtam. Ugyanis ma jött meg a magazinom. Végre felbonthattam.

 

1933: hasonlóan érzek én is, jó itt a fórumon és a magazint is olvasva. Sokszor gondolkodtam, hogy anyagi okokból lemondom a magazint, de mégsem tettem. Ennyi járhat egy embernek. Mások talán cigarettára költik az árát.... Érdemes figyelni az előfizetői akcióra is. Pazar.

 

Szerintem újra méltó a magazin. Nem azért, de én elfogadom a főszerkesztő bevezetőjét, örülök, hogy aki akarja ingyen olvashatja a Mac rovatot a Mac -os gépén. Így viszont nekünk több hely marad a jó öreg PC-s világhoz. Több érdekes hardver, szoftver kerül majd havi rendbe. Jó irány, a magazint olvasva csak így tovább.

 

Nagyon hasznos termékeket láthatunk a PCTV-ben, igaz pár helyen Sunde H4 mov videó szaggatott, de ettől függetlenül ez volt a legérdekesebb.

 

1933: igaz már hol vannak azok az idők amikor még baki parádé is volt és szinte tv show jellegű volt a PCTV, én ettől függetlenül nagyon jónak tartom és igazán hasznos. Ez a második dolog amiért előveszem a DVD mellékletet a magazin kicsomagolása után.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Bent is vagyok a fórumon. Kár, hogy így alakult a költözés. De hála Spányik Balázsnak (és a többieknek) megmenekült a fórum tartalma. A régi felület is szép volt. A magazint olvasva, szerintem a mostani szám messze a legjobb. Nagyon informatív, érdekes cikkek vannak benne.

 

Eddig ami megfogott: a hardver rovat, tesztek, mini gép építés. Végre a processzor is terítékre került a Vásárlási tanácsadóban. AMD téren amugy is ismeretlen az ember.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
petzolkri

Hamarosan jön a decemberi magazin ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...