Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Miért áll le az USB portra kötött külső HDD használat közben


mcfresh

Recommended Posts

mcfresh

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem.

 

Van egy Xp gép, melyen ki van kapcsolva, az, hogy a rendszer leállítsa az USB portot energiagazdálkodás miatt. Tehát elvileg mindig online az usb kapu. Rá van kötve egy 500GB usb Adtata HDD, melyen egy munka_szoftver van telepítve. Onnan dolgozunk. (-nánk)

 

A program el is indul, megy is egy darabig, aztán egyszer csak lelál leáll a progi azzal a hibával, hogy nem találja az utat. Ránézek, és tényleg nincs meg a meghajtó. Leállt. a A led világít a meghajtón, de a windows nem látja. Csak újra_indításkor jelenik meg újra.

MIÉRT?

Hogyan lehet megoldani, hogy mindig online legyen a külső HDD.??? ?

:ötlet:

 

Kérlek, ügyelj a helyesírásodra és az elgépelésekre! A téma címét kijavítottam, ugyanis az nem köttöt, hanem kötött. És könyörgöm, ne üss entert minden mondat után, teljesen olvashatatlanná teszi a szöveget. Próbálj meg egy kicsit több időt fordítani a hozzászólásaid megírására! Köszönöm! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És mi a helyzet a HDD-k energiagazdálkodásával? Ne az eszközkezelőben nézd, hanem a vezérlőpulton, ahol a képernyő kikapcsolása is van.

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

:upsz: sorry!

 

Legközelebb jobban figyelek.

 

De nem igazán értem. Ha folyamatosan használatban van a hdd akkor ennek a résznek semmi köze nem lenne hozzá. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elõfordulhat, hogy az USB port nem tud annyi áramot leadni, amire a HDD-nek szüksége lenne.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Nálam szintén előfordult ilyen, a külső rack volt hibás. Ennek köszönhető a winchesterem 94%-os állapota is. :S Mióta kivettem a rackből, nem volt vele gond.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
De nem igazán értem. Ha folyamatosan használatban van a hdd akkor ennek a résznek semmi köze nem lenne hozzá. :ötlet:

Elvileg nem. De mivel Windowsról beszélünk, soha nem lehet tudni ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...