Jump to content
GSForum - Segélyvonal

akadozó hang


andreao1992

Recommended Posts

andreao1992

Sziasztok!

 

Asus EeePC 1015X típusú nettbookom van. YouTube hallgatás közben a zene hallgathatlan, olyan mintha rossz lenne az internet, pedig azzal semmi baj. Ha Winampon keresztül hallgatok zenét azzal nincs baj, Skypeon pedig néha szintén beszaggat. Nem igazán értek a gépekhez, de jól jönne a segítség.

 

AMD C 30 Processor 1.20 GHz

1.00 GB

32 bites oprendszer

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Régebben jó volt?

Csak a hang szaggat vagy a kép is?

Hány százalék a processzor terhelés szaggató hangú youtube videó közben? Ha a minőséget leveszed 240p-re akkor is szaggat?

Próbáltad már a drivert újra telepteni?

Honnan töltöttél le hozzá drivert?

Link to comment
Share on other sites

andreao1992

Régebben jó volt. Windows 7 Starter van rajta, amit frissítettem Home Premiumra. De már a Starteren is akadozott. Tehát drivert nem telepítettem és nem is próbáltam újra telepíteni. A kép is akadozik, a hang meg olyan mikor megakad, mintha lövöldöznének, ha leveszem a minõséget akkor is. A CPU használat 60% és 100% között van. Mikor nagyon megakad, akkor 97% és akkor jön a lövöldözés :)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az akadások után a Feladatkezelő>teljestmény fülön mennyi a memória csúcsértéke? Lehet ,hogy az éppen futó folyamatoknak kevés az 1GB RAM és "elkezd" lapozni win, ami lefoglalja a merevlemezt és a processzort.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Kevés a gép hozzá.

Link to comment
Share on other sites

andreao1992

A memóriahasználat 705 és 720 között van.

 

Azért nem gondoltam, hogy egy ilyen gép alapvetõ dolgokra sem elég, mint a facebook+youtube. Szemétbevaló.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nézd, [OP]Destroy-man megmondta. És igaza van.

Nem véletlen, hogy ezeket a kütyüket a kiherélt Starterrel adják, és nem csak az ára miatt.

Te meg ráraktál Home Premiumot. Lehet, de vannak vonzatai.

A Win7 alapból is szeret úgy 1,2 GB-ot vagy fölötte. Szóval nem ártana fizikai 2 GB RAM bele.

Használd arra, amire való. Netezés, némi Office.

Link to comment
Share on other sites

andreao1992

Köszi a válaszokat. Akkor egy 2GB RAM megoldaná a problémám?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Valamit javítana rajta, de a siker nem biztos, hogy garantált. De normális szervizben szoktak adni 1-2 nap visszavásárlási garanciát memória bõvítésre, így ha nem jött be a több memória, visszaviheted.

A másik probléma, hogy az AMD C30-as proci csak 1 magos. A Win7 ugyan elmegy rajta, de a normális mûködéséhez 2, vagy annál több magos proci melegen ajánlott. Kis fogyasztású, AMD procikból az E szériával szerelt gépeket érdemes megvenni (kivéve az E-240-es procival szerelt gépek).

Bár én NetBook helyett inkább egy Tablet + Bluetooth billentyû párost vennék tokkal. Így kapsz egy komolyabb tudású "netbookot", kb. ugyan ennyiért.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...